Poniedziałek
19.08.2019
nr 231 (5132 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Sukces Pis-u

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 16:42
Tomek Proszę przytocz, pokaż miejsce w mojej wypowiedzi co takiego napisałem o armii co według Ciebie wymaga wiedzy eksperckiej i czyni ze mnie ignoranta. Proszę Kolego - śmiało dawaj te kawałki w których wykazałem się grzechem o który mnie oskarżasz. Mówię serio bo jeśli chcesz w dyskusji prezentować poziom zbliżony do szeroko rozumianej koalicji to zdecydowanie tracimy czas - a ten jak wiesz jest bezcenny.

Autor: fiorek  godzina: 17:46
Marek! Cyt. Ważne w czyjej armii. Polskiej czy jaruzelskiej .Po co piszesz takie rzeczy. Dlaczego obrażasz ludzi którzy w armii służyli Ty w jakiej armii byłeś? Żołnierz jest od wykonywania rozkazów, obojętnie w jakiej armii, czy z poboru, czy z zaciągu. Przysięga na sztandar i ma go bronić. Każdy, kto zdradzi jest zdrajcą i tyle.Np. Kukuliński był, jest i będzie zdrajcą Jątrzysz cały czas , wyszukujesz jakieś bzdury z przeszłości,Chlewu jaki z tego kraju uczynili Twoi idole nie widzisz. Masz jakąś wiedzę o przestępstwach, zgłoś do prokuratury. Jest upolityczniona jak nigdy i z Twojej opcji. Możesz się o armii wypowiadać, ale wypadałoby mieć pojęcie co to postawa zasadnicza i jak powiedzieć Dzień Dobry starszemu , czyli oddać honory. Napisałem, że ekoterorryści wypowiadają się o łowiectwie, bo mogą .Tylko co z tego. Możesz pisać o armii jaruzelskiej. Tylko co z tego.

Autor: HelaHel  godzina: 20:56
To dopiero "sukces Pis - u", ciekawe co na to ich wielbiciele tutaj. :)) (dziennik.lowiecki.plhttps://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/sledztwo-onetu-farma-trolli-w-ministerstwie-sprawiedliwosci-czyli-za-czynienie-dobra/j6hwp7f) Bo, jeżeli, jest w tym chociaż część prawdy (a zapewne jest) - to może być, z tego "niezły dym". A w zanadrzu podobno jeszcze, "afera podkarpacka", oj robi się coraz ciekawiej, nieprawdaż. :))))

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 21:29
Tomek, Zgody między nami być nie może i nie będzie dopóty w sprawach oczywistych - podlegających obiektywnej ocenie faktów historycznych będziesz uprawiał demagogię opartą na czystej hipokryzji. Prosty jest na to dowód i już go przedstawiam. Napisałeś : "Możesz się o armii wypowiadać, ale wypadałoby mieć pojęcie co to postawa zasadnicza i jak powiedzieć Dzień Dobry starszemu , czyli oddać honory." Ja napisałem wcześniej - o czym jest dyskusja: "Zabawny jesteś - facet szkaluje własny naród i gniazdo, własną ojczyznę a Ty kogoś kto zwraca na ten fakt uwagę nazywasz "Trollem"." Skoro zatem - zostałem przez kolegę W nazwany Trollem za to że wskazałem iż redaktor L winien kombatantowi przeprosiny za "polskie obozy śmierci" i kalanie gniazda zasądzone przez sąd i skutecznie się miga od tego obowiązku to ja mam do Ciebie Tomeczku pytanie gdzie jest szacunek kolegi W właśnie dla tego staruszka - kombatanta co się o sprawiedliwość upomniał? Nie ma - bo to inna opcja, a ten co z nim to Troll. Szanować wypada i trzeba tych tylko którzy szanują innych. Mundur nikogo od tego nie zwalnia - wręcz przeciwnie powinien dawać przykład. To że ktoś mundur nosi lub nosił nie oznacza że nie może być bardziej lub mniej szkodliwym idiotą lub zwykłą kanalią. A mundur go z tego nie uleczy. Dla mnie mundur oznacza honor i patriotyzm - a wybacz nie widzę żebyś choćby przez chwilę o tym wspominał. Cały czas jednak mówisz o szacunku i próbujesz mnie musztrować. Szanuje się człowieka godnego szacunku a do podstawy zasadniczej to możesz sobie Kolego przywoływać ile razy chcesz sam wiesz którą część ciała - ja z pewnością zdrowia i sukcesów w tej materii życzę ;) Co do wojska "Jaruzelskiego" …. Gdyby towarzysz jenerał przedstawił szczerze każdemu żołnierzowi doktrynę wojenną Układu Warszawskiego z lat 80 tych którą skrupulatnie wyłuszczyli mu towarzysze namiestnicy, gdyby powiedział im wprost że ich rolą jest być mięsem armatnim a polska stanie się jednym atomowym lejem jak myślisz - co by ten żołnierz pomyślał, co by zrobił ? Zanim Kolego zaczniesz pouczać.....zerknij czy paznokcie masz czyste ;)

Autor: WIARUS  godzina: 21:34
Widzę, że temat wojska jest zauważany więc trochę o WOT (dziennik.lowiecki.plhttps://wiesci24.pl/2019/08/19/nic-im-nie-wychodzi-sztandarowy-pomysl-pis-sie-sypie-wojska-obrony-terytorialnej-bez-zolnierzy/) Mają w tej witrynie takie zestawienie (dziennik.lowiecki.plhttps://wiesci24.pl/2018/11/08/lista-100-afer-pis-solidarnej-polski-oraz-polski-razem-oto-obraz-dwoch-rzadow/) sukcesów! Chyba można je uzupełniać bo stan jest aktualizowany.

Autor: narzynacz  godzina: 21:51
Ta......sukcesem jest że modernizacje jak i zwiększenie liczebności podjęto w ogóle. Tusk coś bredził o 70 tyś etatów .... Podobnie ogromny sukces że zatrzymali degradację zbrojeniówki i co możemy robimy sami Tylko ktoś zupełnie nierozgarniety będzie bredził że w wojsku brakuje ludzi .....Tak brakuje ale wystarczy popatrzec na rynek pracy To nie lata 90 że wojsko ratowalo przed bezrobociem Nikt tego nie przeskoczy .W policji i wojsku będzie brakować rąk i to jeszcze długo.... Raczej problem będzie się nasilać . Powinni szukać w automatyzacj......zamiast etatu ładowniczego automat ładujacy niby człowiek taniej ale jak do tego etatu dodasz nabywane uprawnienia emerytalne to nie byłbym taki pewien

Autor: fiorek  godzina: 21:55
No właśnie. Co ma do tego armia jaruzelska? Doktryny Układu Warszawskiego raczej też nie znasz. Wiesz tylko o leju.O wojsku, o żołnierzu też nic nie wiesz, a piszesz. Głównym waszym zajęciem jest dzielenie ludzi i tym się zajmujecie. Najciekawsze jest to, ze wam się wydaje w goownie po uszy to będzie siedzieć szeroko rozumiana koalicja, natomiast wy obok będziecie się pławić w błękitnej lagunie. A to naczynia połączone. Goowno też was podtopi.Mój syn jest dorosły. Zabierze doopę w troki i będzie siedział w śniegu lub w ciepłych krajach.Twój będzie dorosły za 20 lat. Co Ty Marek mu gotujesz na najbliższe 20 lat wspólnie ze swoimi towarzyszami?

Autor: narzynacz  godzina: 22:32
Florek komuna z Jaruzelskim na czele wymyśliła sobie 4 krotnie większą armie niż mamy dzisiaj w kilkukrotnie biedniejszym kraju Ta armia miała zdobywać. G ..... zdobyli poza zdobyciem uprawnień emerytalnych za które jeszcze długo będziemy musieli płacić. Jak wiarus będzie stękał że jest Tak źle to niech pomyśli dlaczego Nic nie zdobyli a nabyli uprawnienie emerytalne i to trzeba spłacać

Autor: 28rafal  godzina: 22:58
narzynacz ,,,,"Nic nie zdobyli",,wyszło szydło z wraku. Oświeć nas, nasz drogi strategu zdobycie czego w tamtych czasach usatysfakcjonowałoby dzisiejszych władców much? Może zdobycie waszego matecznika na zachód od Odry,,,?? Teraz wal prosto z mostu, co wy zdobyliście,,co zdobędziecie, ale tak aby bilans w kasie był na plus. Dzieci z WOT-u do domów się rozbiegają:-) Raz w roku 5 strzałów do tarczy,,,nudy. Ja wiem dlaczego jest tak źle, a będzie jeszcze gorzej. Wiarus też się orientuje:-) Tylko Ty tkwisz ciągle w epoce kamienia krzyżem łupanego.

Autor: narzynacz  godzina: 23:08
Armia Jaruzelskiego wymyśliła że będą zdobywać Danie W tym celu nabylismy okręty desantowe powstały jednostki do desantu itp patrząc na to inaczej nabylismy setki szt ardzo drogiego sprzętu I powstały tysiące etatów .Dani nie zdobyli. Sprzęt się zestarzał i trzeba zlomować ludzie też ale zlomować się nie da . Trzeba płacić emerytury Tak to wygląda . Na dzisiejsze pieniądze wywalono w błoto miliardy i to w kraju dużo biedniejszym niż teraz do tego powstał dług/ świadczenia socjalne / Podobnie jakie korzyści dla Polski wynikały z tysięcy etatów oficerów politycznych zawodowych pod..... zajmującym się trzymaniem za ryj ludowej armii z poboru aby z kolei ta armia trzymała za ryj masy ludu pracującego.....już wtedy nic nie produkowali a byli na utrzymaniu tych których trzymali za ryj Nabyli uprawnienia i dziś są na utrzymaniu 3 RP Polska jeszcze płaci za armie Jaruzelskiego i tak będzie jeszcze trochę. Pieniądze na modernizację idą na spłatę lwp Armie która nic nie zdobyła a na którą poszły gigantyczne środki

Autor: narzynacz  godzina: 23:17
Rafał pier.... bez sensu Wydawanie pieniędzy to inwestycja . Każde państwo które tworzyło armie ofensywną a następnie zostało z ta armia szło z torbami Komunę wykończył zbrojenia . Wydali masę kasy przy zerowej stopie zwrotu Nas dziś nie stać na nowe czołgi i kilka statków Z komuny rower w sklepie to było coś ale na czołgi mieli Z 30 milionów euro kosztuje taka zabawka / 1 szt / Wtedy przelicznik był podobny Nie ma nic drozszego niż armia i jej zabawki

Autor: 28rafal  godzina: 23:27
"wtedy nic nie produkowali",,,podobno armia Watykanu zasypuje Chiny swoimi produktami. A wy katole co produkujecie w wojsku? Gdzie jest wojskowa kopalnia,,,huta, wymień coś. (na deser) "Wiceminister sprawiedliwości i prawa ręka Zbigniewa Ziobry stoi za zorganizowanym hejtem wobec sędziów, którzy sprzeciwiają się wdrażanym przez PiS zmianom w wymiarze sprawiedliwości. Onet ustalił, że wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak aranżował i kontrolował akcję, która miała skompromitować szefa największego sędziowskiego Stowarzyszenia "Iustitia".