Środa
14.08.2019
nr 226 (5127 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Pytanie retoryczne...

Autor: jeager  godzina: 07:57
Zrzekanie się przynależności partyjnej nie ma sensu. Kto został PiSiorem to będzie nim do końca żywota. Mierny, bierny ale wierny.

Autor: Alej.....  godzina: 08:00
Słusznie. Pisiorstwo to nie jest jakaś przynależność, to stan "umysłu"...

Autor: WIARUS  godzina: 08:08
To nie jest pytanie retoryczne: - czy tak powinni być traktowani przez władze uczelni i Państwa? (dziennik.lowiecki.plhttps://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/promocja-oficerska-w-akademii-wojsk-ladowych-we-wroclawiu-wisiala-na-wlosku/96cftq5)
    Tegoroczna promocja oficerska w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu wisiała na włosku – dowiedział się Onet. Patenty oficerskie, które musi podpisać prezydent Andrzej Duda, na wiele tygodni utknęły w kancelarii premiera, wysłane tam do kontrasygnaty. Do Wrocławia dowieziono je w ostatniej chwili. Ten bałagan wywołał ostrą reakcję podchorążych. Nocą, w przeddzień promocji w kampusie zapłonęły ogniska, wybuchały petardy, z okien leciały słoiki z moczem.
Komendant z politycznego nadania, dwóch MON pisowskich i na dokładkę premier mają tu swój udział! W historii wojskowości RP do czegoś takiego nie doprowadzono nigdy!

Autor: Alej.....  godzina: 08:12
Wiarus, tu jest Polska!

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 08:20
He he Tak się grzejecie jakby gdzieś na świecie politycy przestawali być politykami a zaczynali być gospodarzami po dostąpieniu urzędu...ech dzieciaki dzieciaki :)) Jak tu utrącić to pisiorstwo no jak - chcecie to Wam podpowiem. Zorganizujcie sobie opozycję na miarę Pisu - tylko tutaj zadyma i plucie mało dadzą. Tutaj musi pojawić się ktoś mądry i wiarygodny.

Autor: 28rafal  godzina: 08:23
Alej..... ,,,,taki dajmy na to Pan Pięta,,,to zapisany, wypisany,wierzący? Jak to jest?

Autor: Alej.....  godzina: 08:23
Nie zawadzi, jak... mądry głupiemu doradzi...

Autor: pięta  godzina: 08:26
Kolego Strażniku ...jeszcze trochę i zobaczysz jak my wyjdziemy na naszych sojuszach. Meldowanie wysokich rangą oficerów niejakiemu panu Misiewiczowi to był dopiero początek ...co będzie dalej zobaczymy już po 13 października. Mądrych i wiarygodnych zaraz uwala się czy tego nie zauważyłeś ...

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 08:54
Kolego pieta Chętnie sam zagłosuje na kogoś kto mi zagwarantuje że nie będzie misiewiczy, nie będzie kuchcińskich, afer hazardowych, ministrów nowaków i piter, że będzie pilnowany Vat, że w końcu po 30 latach będzie porządek w służbie zdrowia bo na razie nikomu się nie udało, że będzie sensowny system szkolnictwa - bo na razie akurat znam kilkoro dzieci ( w tym własne) które poszło do szkoły jako 6 cio latek i było to kompletnie bez sensu. Ze ktoś w Polsce odbuduje szkolnictwo zawodowe po reformie PO, Że skończą sie idiotyczne prywatyzacje, że ktoś rozróżni interes Polski od własnego i Berlina. Pokaż mi człowieka który tego dokona bo z pewnością nie Schetyna, nie Czarzasty z Biedroniem, ani Kukiz z Kosiniakiem. Dramat polega na tym że w tej chwili nie ma alternatywy. A wskazywanie jej w postaci szerokiej KO to szczyt kompletne nieporozumienie - gierki partyjne to ta liga i niech tam zostaną. Wszyscy już byli ( za wyjątkiem Kukiza i Biedronia jeśli ktoś lubi) i wszyscy polegli w tematach o których pisałem. Dla mnie temat jest prosty - skoro nie mam alternatywy, to podobnie jak drugą kadencję PO zniosę i drugą PiSu. Może w między czasie powstanie coś sensownego a może w PO znajdą się nowi sensowni ludzie. A może ewoluuje też sam PiS.

Autor: pięta  godzina: 09:13
Przedsmak tego co dzieje się w kraju mamy tu na tym portalu od początku jego powstania czy też to zauważyłeś? Co do tematów o których piszesz mogę się Ci wypowiedzieć na prywatną pocztę . Wracając do meritum sprawy ja uważam ,że każda funkcyjna osoba zaraz po powołaniu na stanowisko /a myślę tu o premierze , marszałkach Sejmu i Senatu / powinna tego samego dnia kiedy go powołano zawiesić swą przynależność partyjną by nie być obiektem sterowania i ujęte to winno być w Konstytucji i tyle. pozdrawiam

Autor: WIARUS  godzina: 09:24
Może to być pytanie retoryczne albo i nie badać, nie badać? (dziennik.lowiecki.plhttps://bezprawnik.pl/badanie-ojcostwa-z-mocy-prawa/) No i co na to "ojcowie" programów politycznych, np.???

Autor: jeager  godzina: 09:28
pięta, prezydent Duda zawiesił swoją przynależność partyjną i co z tego wynika? Zaraz swojego skazanego przez sąd kolegę Mariusza Kamińskiego ułaskawił. Dziś ułaskawiony przestępca, skazany wyrokiem ma zostać MSWiA. Znowu Duda będzie wręczał mu tekę ministra. I co to daje? To jest jedno wielkie kuriozum.

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 09:42
He tylko że z tego co pamiętam to marszałek sejmu ma prawo głosu - być może się mylę, ale jeśli tak jest to powołanie posła na marszałka na pierwszym posiedzeniu mogłoby w sposób zasadniczy zmienić układ sił w sejmie. I to jest pierwsza sprawa. Aby jednak dalej odpartyjnić marszałka należało by zmienić sposób zgłaszania i procedowania ustaw. Jeśli zrobiłbyś to np w trybie daty zgłoszenia tylko i wyłącznie to istniałoby ryzyko ( i to znaczne) kompletnego zablokowania prac sejmu. Dajmy na to do sejmu wchodzi jeden anarchistyczny poseł i składa do laski marszałkowskiej 1000 projektów ustaw o .......długości papieru toaletowego, o jakości papieru toaletowego, o ochronie każdego poszczególnego gatunku mrówek w Polsce itd. Brzmi to absurdalną fikcją - ale byłoby to możliwe. Rozumiem idee, ale samo wystąpienie z partii nie gwarantowałoby kompletnego odpartyjnienia pozycji marszałka.

Autor: Jacek Balcerzak  godzina: 09:50
Lodówa mrozi i fajnie lubię piwo ale takie plus trzy pięć stopni - tylko może jednak warto podwyższyć temperaturę, bo już i mózg nie działa. Nie znam w historii nowożytnej przykładu, gdy władza wykonawcza podporządkowała sobie władzę ustawodawczą i sądowniczą by tego typu układ nie kończył się tragedią narodową. Czy naprawdę trzeba operować przykładami za Odry i Bugu sięgając pamięcią sto lat wstecz, do jakich wynaturzeń to prowadzi? Czy naprawdę jest potrzeba operować tu współczesnymi przykładami Kremlowskimi gdzie protestującym przeciw takiemu układowi zgodnie z obowiązującym tam prawem grozi nawet piętnaście lat gułagu?.

Autor: WIARUS  godzina: 12:04
Tu już nie pytanie a stwierdzenie: - Ufam jednak, że Polacy pozostaną odporni na tę łopatologiczną propagandę i 15 sierpnia będą się po prostu cieszyć kolejną rocznicą "Cudu nad Wisłą" (dziennik.lowiecki.plhttps://natemat.pl/281435,defilada-w-katowicach-kampania-pis-probuja-budowac-swoja-warszawe)

Autor: Opechancanough  godzina: 13:08
Tak ksztaltowaly sie granice - polecam. (dziennik.lowiecki.plhttps://youtu.be/VM66GbFaKkc) Swoja droga, gdyby USA nie dostarczala jedzenia i broni, nie byloby zadnego cudu nad Wisla.

Autor: Opechancanough  godzina: 13:19
Jest taka ksiazka, ktora daje na to swiatlo, i ktora warto polecic.Nalezy jednak zauwazyc, ze spojrzenie autora wynikalo z jego ksiazecego pochodzenia i niecheci do ruchow chlopskich, ocenianych dosc niesprawiedliwie. Nie lubil tez Zydow i zle ich ocenial w wiekszosci.Tym niemniej warto ja polecic, bo obrazuje ona kawal historii Polski, nieznanej dla wielu. By miec poglad na sprawe, trzeba poznac rozne spojrzenia.Dlatego ja polecam! (dziennik.lowiecki.plhttps://youtu.be/1ghviPJgkoU) Bohater po wojnie zmarl na Emigracji.

Autor: Opechancanough  godzina: 13:25
Tu o nim. (dziennik.lowiecki.plhttps://en.m.wikipedia.org/wiki/Mieczys%C5%82aw_Ja%C5%82owiecki)

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 14:34
Jacek Balcerzak "Nie znam w historii nowożytnej przykładu, gdy władza wykonawcza podporządkowała sobie władzę ustawodawczą i sądowniczą by tego typu układ nie kończył się tragedią narodową" I święta racja, problem w tym że żadna władza nie przystaje do obywatela a przystaje do władzy jako takiej i personalnie ją sprawujących i w obszarach tej władzy funkcjonuje swoisty oligopol z podziałem na poszczególne frakcje. Ci którzy chcą być ponad to kończą w zapomnieniu i ostracyzmie. Z nowożytnej historii mamy przykłady na to gdy do tragedii doszło, naród zapłacił a sprawujący władzę w tej czy innej formie bądź ją sprawują wciąż bądź są jej beneficjentami. Z każdej strony władzy, w każdym środowisku politycznym i wokół nich takie osoby znajdują się po dziś dzień. Zmieniła się tylko narracja i doktryna choć cel pozostał ten sam - za wszelką cenę u władzy być. Tkwimy w tym po uszy po dziś dzień, a nazwiska ciągle te same - czerwone, czarne, i tak na zmianę....długo by wyliczać.

Autor: Jacek Balcerzak  godzina: 15:03
Jesteś drogi Panie w tak zwanym rozkroku z jednej czerwoni z drugiej czarni. Ja nie mam wątpliwości czerwoni mnie sadzali na dołek a i pasztetówką i to szturmową częstowali. Czarni mi nie wadzą dopóki zajmują się stricte przykazaniami Boskimi. I nie mam wątpliwości w imię tej ‘’ święta racji ‘’ jak piszesz - już nie na ulicy, ale kartką wyborczą będę decydował; Że z narodowym faszyzującym socjalizmem mi nie po drodze.

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 15:13
Jacek Balcerzak Tak gadasz jakby czerwoni z czarnymi nie pili. Przypomnij sobie kto konkordat podpisywał ;)) A o - taka historyjka : " Jerzy Dziewulski twierdzi, że dawny pracodawca nie jest człowiekiem, który „nadużywał alkoholu” i „pił na umór”. Ba, z jego wypowiedzi wynika, że Kwaśniewski zaliczał wpadki „w wyniku zachowań innych ludzi”! Właśnie tak miało się stać podczas słynnej wizyty prezydenta na Ukrainie, w miejscu pamięci kaźni polskich oficerów wymordowanych przez NKWD w Charkowie w 1940 roku. Zdaniem Dziewulskiego, Aleksander Kwaśniewski został upity przez abp. Sławoja Leszka Głodzia, aktualnie metropolitę gdańskiego!" Na zdrowie Jacku ;)