Niedziela
22.09.2019
nr 265 (5166 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: POLOWANIE Z ŁUKU

Autor: J.Chudy  godzina: 00:29
"Czyli nas prezes kolega Z .Tokarski" No to nie sciemniaj o organizacji "Polskich Myśliwych Łuczników" tylko pisz prawdę o "Polskim Stowarzyszeniu Myślistwa Łuczniczego" czyli tej organizacji, w imieniu której złożono do prokuratury kłamliwe doniesienie o przestępstwie posiadania broni w postaci kuszy bez zezwolenia... na myśliwego który jest polskim pionierem polowania z łukiem Gdy jechałem na pierwsze polowanie z łukiem na Słowację, to żaden z członków tej organizacji nie był zainteresowany, zajęci byli strzelankami do pianek i rejestracjami organizacji w sądzie. Zresztą nic dziwnego, bo był tam wtedy tylko 1 myśliwy i to z zabraną bronią za jazdę autem po alkoholu, reszta piankowi strzelacze. "Fajne" początki... Coś ci ta reklama nie wyszła...

Autor: J.Chudy  godzina: 00:50
Zamiast reklamować coś takiego idź lepiej posłuchać jak byki ryczą. Właśnie teraz w tej minucie słucham w Beskidzie Śląskim jak ryczą. Piankowe figurki jeleni dziurawione strzałami tak ryczeć nie potrafią.

Autor: J.Chudy  godzina: 01:14
"Organizajcia jest na etapie legalizacji polowań w Polsce" Na tym "etapie" jest od powstania... Co rok śpiewka działaczy "już za chwileczkę już za momencik, tylko płaćcie składki, jak będzie nas dużo to wygramy" i tym podobne teksty. I co rok "teraz się nie udało, ale za rok to już na pewno". Najśmieszniejsze jest, że co rok naiwni wierzą i... płacą skladki😋

Autor: Opechancanough  godzina: 01:26
Wiara i praca przyniesie efekt. Wuj Onufry doczeka za zywota swego, ze ta organizaja bedzie polowac i dzierzawic obwody w Polsce. Myslistwo w Polsce sie zmienia i to widzi kazdy. Brawo Lucznicy - zrzeszac sie bo w grupie sila, musicie byc gotowi, by polowac na rownych prawach z pzl ( lub bez pzl)!

Autor: J.Chudy  godzina: 01:32
Tak tak Wodzu, niech potulnie płacą składki łuczniczym działaczom😜 Na początku to było 240zl rocznie, czyli już niektórzy mają prawie 2 tysiące w plecy za coroczną ułudę legalizacji tuż tuż... A założyciel tego wątku ile już im zapłacił? 🤔

Autor: Opechancanough  godzina: 02:24
Ich kasa i ich sprawa. PZL was zmusza, oni robia to z hobby. Nikt ich nie zmusza. Taka drobna roznica, oni sa lucznikami gdy przestana placic nadal, Ty gdybys skladki pzl nie zaplacil, nie bylbys mysliwym w Polsce. To przykre, ale tak jest.PZL ma monopol.Przynaleznosc = lowiectwo w Polsce. Monopol to zla rzecz!

Autor: piotrBo  godzina: 05:56
Do czego c PZL zmusza?przeciesz mozesz byc nie zrzeszony!

Autor: J.Chudy  godzina: 07:26
Różnica taka, że myśliwy w Polsce gdy nie płaci składek przestaje w Polsce polować. A łukowi piankostrzelacze czy płacą jakiemuś stowarzyszeniu czy nie - polować w Polsce z łukiem nie mogli, nie mogą i nie będą mogli. Równie dobrze mogą sobie zakładać w Polsce organizacje polowania z siekierą lub z karabinem maszynowym z helikoptera. Zresztą o czym my tu gadamy, o organizacji w imieniu której jeden działaczy złożył na polskiego myśliwego, pioniera bowhuntingu, doniesienie do prokuratury o przestępstwie, którego nie można było popełnić?

Autor: J.Chudy  godzina: 09:54
Pięknie napisał EdwardB, uzupełnię: W USA wypromowano i wspiera się administracyjnie bowhunting (b. długi sezon dla łuku, ekstremalnie krótki dla broni palnej), bo tam jest mnóstwo myśliwych i trzeba ich zająć czymś czasochłonnym. Zamiast polować tylko10 dni w roku z bronią palną mogą czyhać na whitetaila z łukiem miesiącami, a nuż się uda. Za to w państwach gdzie jest mało myśliwych tam łuk nie jest dopuszczony, bo tam łuk to bezsens. W Polsce jest bardzo mało myśliwych, 3 miejsce w Europie od końca, zatem łuku w łowiectwie nie ma i nie będzie. Czy ktokolwiek z Kolegów wyobraża sobie, że w jego kole wszyscy odstawiają broń i usiłują wykonać plany z łukami?

Autor: broni  godzina: 10:05
Ad. Wuju Daj zyc, przede wszystkim nalezy zabronic zabraniania, zabranianie nalezy ograniczyc do niezbednego minimum minimorum, nie zamierzam polowac z luku, ale jak sa chetni niech sobie poluja. Pzdr.DB

Autor: J.Chudy  godzina: 10:07
@EdwardB: Największa trudność podczas polowania z łukiem to nie brak umiejętności strzeleckich, lecz myśliwskich. Do piankowych figurek delikwent trafia, ale na polowaniu też trafia w miejsce gdzie była komora... tylko komory już tam nie ma, bo zwierz zrobił unik. Miałem taką sytuację - celuje w komorę tryka, 20 metrów, ale muflon usłyszał trzask cieciwy i ruszył. Strzała doleciala trafiając w zad. Miałem szczęście że przypadkiem trafiła w tętnice biodrowe i tryka po 30 metrach podniosłem. Powiecie że wuj Onufry oferma? Jak tak, to nie tylko wuj... Jadę na kolejne polowanie na Słowację, zaglądam do książki, a tam wpis "lansciak postreleny" (przelatek postrzelony) i przy tym wpisie nazwisko prezesa organizacji o której mowa...

Autor: Marek Biały  godzina: 10:17
Idąc tym tropem powinno być dozwolone wszystko... już tu wspominane rohatyny, kusze, proce, a może nawet rozkładanie trucizn?

Autor: J.Chudy  godzina: 10:19
Broni, a czy ja komuś zabraniam? Sam bym chętnie na sarny z łukiem w Polsce polował. Tylko zdaję sobie sprawę że to w Polsce za mego życia nie nastąpi, nie ma szans. Jeszcze bardziej oddalają mglistą perspektywę legalizacji idiotyczne pomysły luczniczych piankostrzelaczy typu polowanie z łukiem na dziki w mieście. Kulą bez problemu miejskiego dzika się zabije natychmiast strzałem za ucho. A z łuku? Nie ma tej możliwości, zasuwa raniony strzałą rozjuszony odyniec przez pół miasta spotykając po drodze kolejne dzieci... Brrrrr!!! Co za idiotyzm i bezmyślne narażanie ludzi!!!

Autor: hubertus 7  godzina: 13:09
Pisze kolega ze ktoś tam kogoś podj.. bo zrobił to i tamto Mogło mieć miejsce nie zaprzeczam.. W naszym zrzeszeniu PZŁ takie sytuacje są pewnie każdy tydzień miesięcy jak nie w roku że ktoś kogoś podkablowal itp. Ja posiadam też kusze Ravin R 19 Jest to poprostu cud techniki jezeli chodzi o kusze PojechLem do sklepu lucziczego w Niemczech. Nawet nie chcieli dowodu osobistego nic nie pytali. Zapłaciłem n2500 € kupiłem A w Polsce trzeba mieć zezwolenie na posiadanie Ale podobno ma tyko parę osób zezwolenie do celów Dydaktycznych . I trzeba robić badanie lekarskie jak na bron.

Autor: Marek Biały  godzina: 13:37
Faktem jest, że nad Waszą organizacją unosi się dziwny zapach i nie ma co tu zaklinać rzeczywistości, a raczej sprawę wyjaśnić by atmosfera się oczyściła. I właśnie ten zapach trzyma mnie od Was z daleka.

Autor: hubertus 7  godzina: 20:32
Ja nie jestem w organizacji nr ..x Jak za takiego mnie uważasz A jestem w zrzeszeniu i członkiem PZł Od piętnastu lat polowalem już w w całej Polsce gościnnie Wszez o wzdłuż . Powiem że PZŁ TO JUZ NIE JES ZAPACH TYLKO Smród trujący Ale czasami lepiej milczeć ..bo większości Każdy widzi co się dzieje w sąsiedniej zagrodzie A nie widzi Lub udaje że nie widzi ci się dzieje u niego samego DB.

Autor: Opechancanough  godzina: 20:36
Juz Tego Mysliwego lubie! Mowi z serca!👏👏👏

Autor: Marek Biały  godzina: 20:45
Chłopie... strzelam z łuku dłużej niż Ty Komunie Świętą bierzesz, do Waszej organizacji nie zapiszę się póki nie nauczysz się pisać po polsku i swędu nie usuniecie. Jasne?

Autor: Opechancanough  godzina: 21:07
A jak myslisz panie Mareczku😀, chyba takiej odpowiedzi bys oczekiwal w pzl ? (dziennik.lowiecki.plhttps://youtu.be/kHJINGaaQLM) Nie te czasy!😁 Coraz wiecej mlodych ludzi rozumie problem pzl.To dobrze!

Autor: Marek Biały  godzina: 21:10
Oj... widzę, że pomylono organizację...

Autor: broni  godzina: 21:11
Panowie, optujac za pozwoleniem na polowanie z lukiem, zakladam, ze luku uzywa mysliwy, uczciwy, rozsadny, etyczny czlowiek. Doradzam, obejrzanie lukow, grotow strzal oraz obejrzenie filmow z polowan z lukiem. Oczywiscie zawsze istnieje opcja, nie chce polowac z luku, a inni niech sobie poluja jak lubia. Pzdr.DB

Autor: Opechancanough  godzina: 21:12
Nie! (dziennik.lowiecki.plhttps://youtu.be/SS3Nn6hf5Qc) Panie Marku ma pan ten sam styl mowienia. To czeste w pzl, za pysk i monopol! Jasne! - sluzba mundura ma swoj jezyk☺.Licze , ze kiedys ten styl sie zmieni. To nie wazne ile lat pan strzela z luku, co pan ma, przed komunia czy biezmowaniem. To nie jest argument. Nie chce sie pan zapisywac, ok. W pzl nie ma pan wyboru. Gdy pzl powstawal mowiono po rosyjsku. Gdyby dzis w Polsce mowiono po koreansku, tez z racji monopolu, nalezalby pan do pzl. A innym pan robisz wymowki, ze naleza tam, gdzie chca.Oni pana nie zmuszaja, a pan probuje ich ustawiac. To nie ladnie.☺ Pan ich swobody obywatelskie chcesz blokowac, bo sie panu nie podoba!?

Autor: Marek Biały  godzina: 21:20
Ale o co chodzi?

Autor: Opechancanough  godzina: 21:27
O monopol!

Autor: hubertus 7  godzina: 23:03
Nie twierdzę kolego że polowales z łuku jak ja się po drabinie na przysłowiowy dywan wspinalem .A czy ja pisze po niemiecku czy po polsku czy z błedami czy nie nie ma to żadnego znaczenia .ja tu nie jestem od pisania Bo w każdym związku jest sekretarz .. Ważne abym był rzetelnym etycznym myśliwym .A jak mówiłem jako osoba która już mieszkam 20 lat jako Polak zamiedza polowalem tu i tam piłem z tym i z tamtym Widziałem tu o tam ..dla.tego nie mów proszę że w w/ organizacji śmierdzi ,jezeli jest tam400 członków Tak to odczytałem od Ciebie.. Szkoda że są Ty nie tylko myśliwi A tez sympatycy sympatycy Łowiectwa i nie tylko Dla.tego zamilcze.. Pisze z tel ..I Dla tego mogą być literówka To nie łap mnie za słówka Nie jesteśmy tu żeby się bo kłócić tyko żeby pokolezensku Porozmawiać na zapodany temat A jeżeli kolega ma dużo do powiedzenia to zabieram 1 Naleweczki z rokietnika I możemy się spotkać wymienić swoje poglądy Pozdrawiam DB.🙂

Autor: hubertus 7  godzina: 23:03
Nie twierdzę kolego że polowales z łuku jak ja się po drabinie na przysłowiowy dywan wspinalem .A czy ja pisze po niemiecku czy po polsku czy z błedami czy nie nie ma to żadnego znaczenia .ja tu nie jestem od pisania Bo w każdym związku jest sekretarz .. Ważne abym był rzetelnym etycznym myśliwym .A jak mówiłem jako osoba która już mieszkam 20 lat jako Polak zamiedza polowalem tu i tam piłem z tym i z tamtym Widziałem tu o tam ..dla.tego nie mów proszę że w w/ organizacji śmierdzi ,jezeli jest tam400 członków Tak to odczytałem od Ciebie.. Szkoda że są Ty nie tylko myśliwi A tez sympatycy sympatycy Łowiectwa i nie tylko Dla.tego zamilcze.. Pisze z tel ..I Dla tego mogą być literówka To nie łap mnie za słówka Nie jesteśmy tu żeby się bo kłócić tyko żeby pokolezensku Porozmawiać na zapodany temat A jeżeli kolega ma dużo do powiedzenia to zabieram 1 Naleweczki z rokietnika I możemy się spotkać wymienić swoje poglądy Pozdrawiam DB.🙂