Środa
09.10.2019
nr 282 (5183 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Alicja Fruzińska w trosce o.....

Autor: FMJ  godzina: 07:07
"Autor: Stanisław Pawluk Data: 08-10-19 20:04 Ty naprawdę jesteś taki nie oświecony? Nawet skazanie w wyroku karnym o tzw. "pomówienia" czy zasądzenie naruszenia tzw. "dóbr" nie pozbawia pozwolenia na broń." Chyba Panie Stanisławie raczej Ty nie orientujesz się w przepisach dot. Ustawy o Broni i Amunicji.

Autor: wuj Onufry  godzina: 07:37
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.

Autor: Opechancanough  godzina: 07:53
Dla mnie to, jak zachowuje sie pzl oraz wielu jego czlonkow, takze tu atakujacych pana Pawluk to okreslilbym mianem bagna. Dziwny to kraj, gdzie jakas pani Fruzinska probuje pozbawic w tym przypadku pana Pawluk hobby.Monopol pzl oglupil ludzi. W tym kraju nie moze byc dobrze, gdzie rzecz powszechna, i dostepna , jest przedmiotem takich rozgrywek.Zamknac usta inaczej myslacym mysliwym, straszyc ich odebraniem hobby, wykazywanie podniety, ze komus odbiora bron.....ludzie, wy zyjecie w jakims trzecim swiecie. Mam nadzieje, ze ktos pojdzie w Polsce po rozum do glowy i zniesie monopol pzl. Ide wtedy o zaklad, ze pierwsi kopna pzl w 4 przyslowiowe litery, ci co sa jego utrwalaczami, najwiernieszymi publicznie wyznawcami. Rozumienie praw, wolnosci, rzeczy zwyklych, w Polsce jest zatrzymane w czasie.Przykro patrzec.

Autor: jerzyd  godzina: 07:57
jakie to wszystko POLSKIE ! (dziennik.lowiecki.plhttps://www.youtube.com/watch?v=CzpgK-XMCS4)

Autor: Nun  godzina: 08:44
Open ,a u was patologii nie zwalczają ? u was to za uśmiech pozywacie się do sądu ,więc nie pitol głupot, pieniactwo zawsze trzeba zwalczać :) i to się właśnie dzieje !!!! DB

Autor: Opechancanough  godzina: 09:02
Wiesz, wiekszosc ludzi chce miec spokoj. Zycie jest za piekne, by sie babrac w g....ie.Majac wybor, robisz swoje.Tego tez wielu swiezych czlonkow pzl nie rozumie w USA, przenosza to g...o, podejscie do lowiectwa do USA, patrza na lowiectwo tutaj po polsku, a tutaj jest powszechnosc, i lowiectwo jest hobby, nie ma przymusu polowac z kims, czy komus czego kolwiek udowadniac, bo jest to powszechne, jak zakup batonika na stacji paliw. Idziesz swoja droga, hobby to nie powod do procesowania. Zaden szmaciarz/ szmaciara nie moze nikomu zabraniac lowiectwa i jego go pozbawiac, bo jest powszechne.Zaden club tego nie moze tobie odebrac lowiectwa.Wy tego w Polsce nie rozumiecie, bo pzl jako pozostalosc z prl wam w glowkach namieszal.Rozumiesz. Sa rzeczy normalne, jak placenie podatkow , zakupy czy polowanie. Nikt z tego nie robi problemu, to normalne.W Polsce ZUSy, Urzedy Skarbowy, a nawet PZL, kazdy chce byc wazny. Tu nigdy nie widzialem na oczy IRS , raz bylem w SS, nie robi sie problemow. Nie rozumiem dlaczego ludzie w Polsce sami utrudniaja sobie zycie, nie maja innych problemow.Nie pracuja.

Autor: Lesław  godzina: 10:48
"...Idziesz swoja droga, hobby to nie powod do procesowania..." no widzisz, a tu cały czas się procesują. Szczególnie o to co ktoś powiedział.

Autor: wuj Onufry  godzina: 10:51
Wuc jak zwykle gada od rzeczy... Wodzu, pezeteł nikomu nie może odebrać hobby! Nie ma takiej możliwości. Żyjemy w Unii Europejskiej i każdy rezydent UE może sobie polować w dowolnym kraju UE. Znam osobiście Polaków, obywateli Polski, polujących w Niemczech, Szwecji, Czechach, Słowacji, Austrii, Irlandii. Sam wielokrotnie polowałem np. na Słowacji, a dojazd do słowackiego łowiska zajmował mi mniej czasu, niż dojazd niejednego wielkomiejskiego polskiego myśliwego do swojego koła w Polsce. Po drugie nie PZŁ broń zabiera po wypinkoleniu, lecz państwo polskie.. Ale jak ktoś w Polsce chce mieć broń myśliwską, to nie musi być członkiem pezeteła. Zostaje myśliwym za granicą, otrzymuje tam Europejską Kartę Broni i może nie tylko na terenie Polski tą broń posiadać, ale nawet z nią w Polsce polować. Musi tylko w ciągu 7 dni poinformować WPA na Policji, gdzie ta broń jest w Polsce przechowywana, nic więcej. A nie tylko w UE może obywatel Polski polować. Wszak Pawluk ma na Ukrainę zaledwie godzinkę jazdy autem. Niech zostanie myśliwym ukraińskim i sobie swoje hobby uprawia do woli na Ukrainie. Reasumując: Hipotetyczne wypinkolenie Pawluka z pezeteła dało by wszystkim same korzyści: 1. Pawluk już by nie musiał polować pod szyldem pezeteła którego nie cierpi, polował by sobie w dowolnym miejscu świata, w Polsce również, ale jako wolny od "bierutowsko mafijno esbeckiej" i jak to jeszcze Pawluk nazywa - organizacji. 2. Pezeteł by się pozbył Pawluka 3. Pawluk może by zyskał co nieco wiarygodności jako "dziennikarz" opisujący pezeteła, gdyby go opisywał z zewnątrz, a nie jako członek Zatem życzę z całego serca Pawlukowi, by sąd łowiecki go wykluczył z pezeteła, skoro tak pezeteła nie cierpi i jednocześnie brakuje Pawlukowi odwagi i konsekwencji by samemu się z pezeteła wypisać

Autor: Opechancanough  godzina: 11:39
Ta twoja wizja dostepu do polowania Polakow w UE winna zostac z czasem zastosowana w nowej ustawie lowieckiej, po zniesieniu monopolu ,wobec utrwalaczy pzl, to moze wowczas zrozumieja, ze pisza bzdury. To zart -Zdrowko. Przy takim dostepie do polowania 90% pzl przestaloby polowac ( jakie przedstawil Doktorek)..Zyja w Polsce i maja prawo w Polsce polowac, to samo pan Pawluk, czy inni na jego miejscu i zadna Fruzinska czy kto inny nie moze im tego zabraniac. Tak powinno byc, choc to trudne do pojecia dla utrwalaczy pzl!

Autor: wuj Onufry  godzina: 11:50
To nie jest żadna "wersja", to są fakty. By polować w Polsce nie trzeba być członkiem PZŁ. Polowania komercyjne zapraszają!!! Członkostwo w PZŁ daje tylko jedno - niższe koszty polowania w Polsce dla członków... ….ale chyba nie traktujesz swojego idola Pawluka jak osobnika dobrowolnie hańbiącego swe nazwisko dobrowolnym uczestnictwem w "bierutowko - mafijno - esbeckiej" organizacji, tylko po to by móc polować z "bierutowsko - esbecko - mafijnymi" przywilejami? Jak nie uważasz - to dołącz się do naszej gorącej prośby, by litościwy sąd łowiecki łaskawie uwolnił twojego niezdecydowanego i niekonsekwentnego idola z dyskomfortu uczestniczenia w tworze "esbecko - bierutowsko - mafijnym" :-) :-)

Autor: Opechancanough  godzina: 11:53
On sam sie uwolni, jak i masa innych, znoszac monopol pzl na lowiectwo, ale on i jemu podobni - wam nie zabroni polowac z Fruzinska w jednym pzl .To roznica, miedzy wami a nim. Wy chcecie zmuszac ludzi on uwaza, ze kazdy ma prawo wyboru! Ja nie mam idoli ty zas chyba ich masz od 66 lat we wladzach pzl. Rozumiem, ze pzl zrobi wszystko by choc jeszcze te wybory przetrwac. Kiedy zaczniecie strzelac do zwolennikow reform lowiectwa? ku chwale bierutowskiego modelu lowiectwa? Bo ludzi wyrzucacie z lowiectwa, choc ono nie wasze za poglady!

Autor: Opechancanough  godzina: 12:20
Prawo wyboru oraz prawo do wlasnych pogladow w pzl nie istnieje od 66 lat!

Autor: Lesław  godzina: 12:35
Wuj po jaką cholerę dyskutujesz z ślepcem o kolorach ?

Autor: wuj Onufry  godzina: 12:40
Wodzu, zstąp z obłoków! Monopol PZŁ będzie trwał, bo tego sobie życzą wyborcy, w tak zdecydowanej przewadze, że prędzej Braun pójdzie na gejparadkę w pierwszym szeregu i Biedroń zostanie ministrantem, niż zniknie monopol PZŁ. Zatem w tych okolicznościach przyrody nie bądź złośliwy i życz Pawlukowi, by sąd łowiecki go litościwie uwolnił od uczestnictwa w organizacji jak twierdzi "mafijno bierutowsko esbeckiej", by mógł sobie uprawiać hobby bez uczestnictwa... ............Tylko co jest tym Pawlukowym hobby? Chyba nie polowanie :-) :-)

Autor: Opechancanough  godzina: 13:29
Zobaczymy jak bedzie z pzl. Uwazam, ze sie konczy, ale kazdy ma prawo do opinii.

Autor: Lesław  godzina: 13:57
Coś się kończy, coś się zaczyna. Lecz jedno jest niezmienne - monopol państwa w kwestii prawa łowieckiego. Niezależnie gdzie. Nawet w juesej.

Autor: Nun  godzina: 14:23
ba ,dzień bez straszenia jest dniem straconym , a tydzień bez sali sadowej ? doprowadza do rozstroju nerwowego :) hahah

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 19:10
No właśnie! Znowu pokazałeś, że się nie orientujesz.

Autor: fox31  godzina: 22:50
Czyli że straszenie było??!!