Czwartek
10.10.2019
nr 283 (5184 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Dzis zmarł pan prof Jan Szyszko

Autor: wuj Onufry  godzina: 04:37
Wypominanie śtp. Panu Profesorowi skóry rysia jest lewackim buractwem. Nie tylko po śmierci. Sam byłem takim "przestępcą" który posiadał części ciał zwierząt chronionych. W mojej kolekcji są repliki prehistorycznych strzał z obsydianowymi grotami i lotkami z piór jastrzębi. A jeszcze kilkanaście lat temu posiadanie tych piór było karane. Dziś na szczęście ta wredna szykana już nie obowiązuje i nie muszę się bać że mnie jakiś (piiii) podpierniczy za zbieranie piór pod gniazdami jastrzębi. Ale obowiązują nadal inne eko fiko lewuso szykany. Teoretycznie "przestępcą" jest posiadacz fortepianu z czasów Chopina, skrzypek wirtuoz posiadający smyczek Tourte'a, posiadacz starej laski zdobionej kością "s" lub karabeli z jaszczurową pochwą po prapradziadku, kolekcjoner ekwipunku husarskiego, a nawet myśliwy sprzedający na allegro smalec z borsuka. Warto wspomnieć że tego myśliwego od smalcu "zasygnalizował" i doprowadził do skazania (chwaląc się tym czynem na tym portalu) jeden z uczestników tego forum, który teraz się żali że on sam wkrótce stanie przed sądem łowieckim... Ale lewackie burki niech sobie szczekają. Może jeszcze wygrzebią że Szyszko za młodu posiadał dolary, co za Bieruta było w Polsce przestępstwem? P. S. "Sygalizowanie" wuja nic nie da. Wuj już nie posiada skrzypiec z prożkiem z kości "s" oraz z inkrustacjami z kości "s" na strunociągu (wymienione na hebanowe). Neapolitańska 150letnia mandolina z szylkretowym zdobieniem dawno sprzedana. Futro z lamparta po babci zjadły mole. Pamiatek rodzinnych z kością "s" też wuj w domu nie ma. Ani zabytkowej kuszy. Ani portfela ze skóry krokodyla. Możecie mnie kapusie cmoknąć!

Autor: Alej.....  godzina: 07:27
Ochrona środowiska już nigdy nie będzie taka jak była. Niech Mu drzewa wiecznie szumią a smog nigdy nie zawiśnie nad Jego mogiłą...

Autor: pięta  godzina: 07:29
No cóż czym dalej w ...las tym więcej chamstwa . niektórzy ,którym wadzą nadal klatkowe bażanty czy owa skóra z rysia niestety nie dorastają i nigdy nie dorosną do pięt zmarłemu śp. panu profesorowi chociażby dla przykładu pod względem fachowej wiedzy jaką posiadał . Świat już jest tak urządzony ,że muszą być profesorowie i reszta ...która mu nie dorasta wyszukując błędy ,które robi nieomal każdy człowiek za swego życia, błędy które widzą tylko u innych nigdy u siebie pozdrawiam tych ,którzy za życia życzyli temu człowiekowi źle. A kilku zamieściło już tu swoje" wpisy" , kilku pewnie się zastanawia jeszcze kiedy "wejść do gry" bo pewnych nicków nie widzę.

Autor: Ciupaga  godzina: 07:42
Generalnie lewusy powinny zakablować kilkaset polskich muzeów, wszak tam rysie, wilki, niedźwiedzie, żubry, kozice, świstaki i ptaszki. Tysiące prawem chronionych ptaszków których w polskiej naturze coraz trudniej spotkać. Jak już zapadnie wyrok i eksponaty zostaną zniszczone, lewusy będą mogli otworzyć szampany bezalkoholowe i się nachlać z radości do nieprzytomności.

Autor: Alej.....  godzina: 07:51
Bzdury Ciupaga (Wuj zresztą też) opowiada. Ustawodawcy chodziło wyłącznie o skuteczną ochronę nielegalne pozyskiwanych zwierząt gatunków chronionych. Trofea lub części już posiadane można było zgłosić i posiadać sobie dalej.

Autor: wuj Onufry  godzina: 07:57
Mijasz się z prawdą Aleju. Zgłosić można, ale bez posiadania kwitków państwo rekwiruje. Robi to niechętnie, ale sprzedawcy antyków wolą nie ryzykować i nie piszą w ofertach że np. zabytkowy kordelas jest zdobiony kością słoniową. Na allegro używany jest skrót "kość s" by automatyczne programy śledzące "przestępców" nie wyłapały.

Autor: Alej.....  godzina: 08:14
Możliwe, że przepisy są nadmiernie restrykcyjne ale życie weryfikuje takie niedoróbki. Nie da się skutecznie wyeliminować nielegalnego pozyskiwania i obrotu częściami zwierząt chronionych bez stosownych, czasem nieco uciążliwych, rozwiązań. Niekiedy cel uświęca środki i osobiście nie widzę w tym nic bulwersującego. Takiego nosorożca, rysia, żurawia czy innego sokoła powinniśmy móc skutecznie chronić. PS. "kość s" to faktycznie bardzo chytrze pomyślane... to tak jak "skóra r"...

Autor: narzynacz  godzina: 08:51
.......cel uświęca środki Ale pod warunkiem że służy wam.......lewactwu Jak 3 tyś litrów szamba na minutę leje się do Wisły to w wsi-tvn tłumaczenie że rzeka sama się oczyści ........ Te zdychajace kozy trzaskowskiego pięknie wyciszyli. Jakby dało się tym kopać kogo innego do tej pory by o tym gadali a w sprawie wypowiedziało by się 55 ekspertów z 30 fundacji Jak profesor , fachowiec i praktyk od leśnictwa nakazuje cięcia w sztucznie sadzonej puszczy bo ją żywcem kornik żre to byle K......który świerka od sosny nie odróżnia krzyczy z anteny o katastrofie ekologicznej .........

Autor: wuj Onufry  godzina: 09:00
Cel uświęca środki, czyli nielegalny ma być 200letni fortepian Pleyela bo ma klawisze wykładane kością słoniową? Te restrykcje nie maja nic wspólnego z ochroną przyrody. Wręcz odwrotnie - zakaz handlu ciosami padłych ze starości słoni i niszczenie ciosów odebranych kłusownikom tylko podwyższa cenę czarnorynkową, czyli zachęca kłusowników. A rysie to co, ze starości nie giną? Giną, ale skóry z padłego wziąć nie można, nawet ZOO nie może sprzedać skóry z padłego rysia , co zwiększa cenę czyli chęć do kłusowania.

Autor: Alej.....  godzina: 09:11
Komuś, pod działaniem ustawy, zarekwirowano 200 letniego Pleyela? - to nic nie słyszałem. Gdyby można było brać skóry z padłych rysi, czy ciosy z padłych słoni, to ilość padłych rysi i padłych słoni dramatycznie by wzrosła. To oczywiste.

Autor: WIARUS  godzina: 09:25
narzynacz - lepiej już nie mogłeś zaprezentować obowiązującej opcji działania pisząc w swoim stylu w odpowiedzi, cyt: -- ".......cel uświęca środki Ale pod warunkiem że służy wam.......lewactwu " Odpowiem słowami byłego wicepremiera Romana Giertycha, który to temu zagadnieniu ( cel uświęca środki ) poświęcił swój komentarz w odpowiedzi na wystąpienie JK w sprawie, która jest tematem tego wątku. Przypominam : Dzis zmarł pan prof Jan Szyszko
    Tańczący z trumnami. Jarosław Kaczyński ogłosił, że śmierć posła Szyszki, to nie przypadek. I że prawdę o tej śmierci ujawni później. Tym samym przypomniał jak PiS doszedł do władzy w roku 2015. A doszedł do władzy na trumnach smoleńskich i oszczerstwach wobec opozycji, że jest odpowiedzialna za śmierć 96 ofiar katastrofy. Wysunął do propagowania kłamstwa smoleńskiego najbardziej cynicznego i bezczelnego polityka PiS - Antoniego Macierewicza i powołał specjalną komisję kłamców i tępych klakierów, którzy do dziś rzucają insynuacjami. Panie Prezesie Kaczyński! Gdzie jest „prawda smoleńska”? Jakie są dowody na zamach? Jak Pan udowodni słowa wypowiedziane w Sejmie do opozycji, że zabito Pańskiego brata? Po co były ekshumacje? Jeżeli przez cztery lata posiadania pełni władzy nie udowodniliście czegokolwiek z waszych tez, to znaczy, że łgaliście i oczernialiście niewinnych. Pan mieni się obrońcą chrześcijaństwa. Przypomnę Panu, że jest VIII przykazanie, które zakazuje oczerniania. Jeżeli Pan publicznie oczerniał niewinnych i publicznie tego nie sprostował, to nawet do ważnej spowiedzi nie może Pan przystąpić. Bo jednym z jej warunków jest zadośćuczynienie, a to w przypadku tak ciężkiego oczerniania jak zarzut morderstwa wymaga odwołania nieprawdziwego oskarżenia. Pan wie, że nie było żadnego zamachu (tak jak Pan wie, że nie ma żadnej „ukrytej prawdy” o śmierci posła Szyszki). Dodatkowo wasze tezy o rzekomym zamachu raniły bliskich ofiar. Moja klientka, córka chroniącego Pańskiego brata oficera BOR do dziś dostaje nerwicy na każde telewizyjne przypominanie rzekomego zamachu. Z powodów politycznych tańczyliście na trumnach smoleńskich używając Pańskiej osobistej tragedii (której nie kwestionuję i bardzo jej Panu współczuję) do zdyskredytowania Pańskich przeciwników. Zapowiedział Pan dziś, że gdy Pan wygra będzie Pan piętnował przeciwników rządu. Po pierwsze niech Pan pamięta o zdaniu Spartan wypowiedzianym do przeciwników pełnych pychy, którzy zapowiadali krzywdy jakie zrobią Spartanom jeśli wygrają. Lakoniczna odpowiedź brzmiała: jeśli. Ale nawet jeżeli Pan wygra, to jak nas Pan będzie piętnował? Zabierze majątki? Powsadza pod fikcyjnymi zarzutami do więzień? Jeszcze bardziej oczerni w mediach rządowych? I co dalej? Jak nadal Pana nie będziemy popierać, to co? Jak daleko się Pan posunie? Wie Pan co kiedyś powiedział Cicero? Niepopularność w słusznej sprawie to chwała. I Polska prędzej czy później upomni się o obrońców demokracji, a kłamliwych cyników, którzy na tańcu trumnami doszli do władzy wypluje i ukarze. Roman Giertych


Autor: wuj Onufry  godzina: 09:59
Nie zarekwirowano fortepianu. Perfidia państwa lewacko - policyjnego polega na tym, że tworzy się "lewo" którym można każdemu dowalić, ale jak jest niewolnik grzeczny - to mu się łaskawie "wybacza". A jak niegrzeczny - dowala. I nie znasz podstaw ekonomii. Gdy cos jest zabronione - zawsze wzrasta cena. Czy to skóra rysia, czy klamka, czy cios słonia, czy działka zioła. Patologie tworzy właśnie zakazywanie. Patrz na bandytyzm w Jułeseju w czasach prohibicji.

Autor: Alej.....  godzina: 10:09
Wuju, polskim rysiom nie zaszkodziło żadne zakazywanie tylko bezmyślne, dla trofeów, pozyskiwanie. Tak jak naszemu powietrzu nie szkodzi nijakie zakazywanie tylko niekontrolowane powszechne wszystkiego spalanie. Gorzała to nieco inna jest kwestia ekonomiczna.

Autor: WIARUS  godzina: 11:24
Naczelna Rada Łowiecka żegna Prof. Jana Szyszko (dziennik.lowiecki.plhttps://www.pzlow.pl/index.php/aktualnosci/542-naczelna-rada-lowiecka-zegna-prof-jana-szyszko)

Autor: wuj Onufry  godzina: 12:09
Aleju, znów pudło 1. Rysiom nie szkodzi pozyskiwanie, bo go od wielu lat nie ma. Ryś jest pod absolutną pseudo "ochroną" - czyli nie ma nikogo finansowo zainteresowanego by rysie naprawdę CHRONIĆ. A gdyby ryś był zwierzęciem łownym i za sprzedaż odstrzału dało by się świetnie zarobić - to by była ochrona prawdziwa, ze strony sprzedających odstrzały. 2. Powietrzu szkodzi bandyckie złodziejskie lewicowe państwo, okładające czystą energię (np. gaz) horrendalnymi haraczami - i ludzie muszą palic śmieciami by nie zbankrutować.

Autor: pięta  godzina: 12:21
...Lub pozamarzać zimą jak to będzie w Krakowie tejże zimy po wcześniejszym wprowadzeniu zakazu palenia tam węglem i drewnem. Szkoda biednych ludzi a mieszka ich tam najwięcej ale kogo to obchodzi ?

Autor: Alej.....  godzina: 12:41
Wuju, ryś nie może być zwierzęciem łownym (żeby na nim zarobić) bo go w okresie jego łowności w PZŁ praktycznie wystrzelano. Może kiedyś. Sprawy powietrza też nie da się tak uprościć - jak to robisz - bo ogrzewanie gazem stosunkowo wcale nie jest takie drogie. To są mity, nie wiem po co, cały czas, powielane. Energia generalnie zbyt tania być nie powinna, żeby bezrozumnie jej nie marnować.

Autor: wuj Onufry  godzina: 12:58
Aleju, do "rysiowej łowności" w czasach PRL brakowało najbardziej istotnego elementu - ceny odstrzału. I nie pitol, że ogrzewanie gazem dziś jest takie. Wuj swoja lepiankę gazem ogrzewa i w styczniu rachunek wynosi ok. 1000 zł. A lepianka jest dobrze ocieplona A po przeczytaniu że ogrzewanie "nie powinno być za tanie" to nóż mi się kieszeni otworzył.... Koszty społeczne przeziębień w niedogrzanych domach policzył. hę? Że o zwykłej ludzkiej przyzwoitości nie wspomnę... Obys został Dziewczynką z Zapałkami wg Andersena...

Autor: Alej.....  godzina: 13:10
To może Wuj przesadził z kubaturą lepianki... skoro go nie stać... albo trzyma niezdrową temperaturę... Ja za 100m2 (wysokości 3,20) płacę w styczniu 300 a 400 jeśli jest mroźniejszy. Węglem i drewnem taniej bym nie ogrzał. A i ten styczniowy tysiąc to pewnie razem z ciepła wodą dla kilku osób.

Autor: wuj Onufry  godzina: 14:59
Czytaj ze zrozumieniem Wuja stać, skoro ogrzewa gazem. I lepiankę wuj ma takiej wielkości i tak ogrzaną, by pasowała wujowi, a nie kurduplowatej i niedorozwiniętej na umyśle Świętej Grecie Thunberg Od Klimatu czy innego Klima...kterium Ale węglem i śmieciami bym taniej ogrzał.- i to robią ci, których nie stać jak wuja.

Autor: Alej.....  godzina: 15:33
Ładnie tak, natrząsać się z ludzi upośledzonych i niedorozwiniętych? I to tylko po to, żeby wykazać tu swoją rację.

Autor: narzynacz  godzina: 16:23
Czyli ten cały strajk klimatyczny to wariacki pomysł...?

Autor: kedaT  godzina: 16:51
Temat : " DZIŚ ZMARŁ PAN PROF JAN SZYSZKO "

Autor: pięta  godzina: 17:09
Kolego kedaT faktycznie taki był temat ale ludzie piszą co ich boli dziwisz się ?-bo ja nie!

Autor: Bi-Se  godzina: 18:57
[ * ] Dziwię się bardzo. Temat o naglej śmierci. Należy ją uszanować i smutek rodziny,a nie pitolić o d.....Maryni. Bi-Se

Autor: wuj Onufry  godzina: 20:44
Alej, jest takie powiedzenie "jak nie potrafisz nie pchaj się na afisz". Nie nabijał bym się z Greciątka, gdyby Grecia siedziała na swym szwedzkim zadupiu i delektowala się kiszonymi sledziami po odrobieniu zadań domowych z gender. Ale ta mlodociana niedorozwinięta pcha się do światowych mediów, to mam prawo nabijac się z idiotki i cynicznych dorosłych robiących z przyglupiej celebrytke by robić klimatengeszeft. P. S. Temat do składaniu kondolencji stp. Janowi Szyszko jest obok.