Piątek
18.10.2019
nr 291 (5192 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Czy Henryk Sienkiewicz był Rosjaninem?

Autor: Lesław1  godzina: 09:53
"Takie wpisy mające charakter rasistowski lub ksenofobiczny były już kasowane i będą kasowane nadal." Redakcja raczy kpić po całości. Ostatnio bardzo popularne na portalu jest wskazywanie iż ludzie korzystający z solarium są gorsi od innych w taki sposób, że trąci to rasizmem i ksenofobią, jednak redakcji to nie przeszkadza. I nie pisać że nie zgłaszane i że nie ma. Bo ten temat już mamy przerobiony.

Autor: PiotrD  godzina: 10:34
rales - jak pisałem - informacja ze strony internetowej a nie encyklopedii https://www.nobelprize.org/prizes/literature/1905/sienkiewicz/biographical/

Autor: ULMUS  godzina: 11:22
Redakcjo a to Redakcja misternie wywiodła :))) Upieram się jednak żeby wpis usunąć, bo skoro piszę że Żydzi są najmądrzejszym narodem na świecie, to logiczne, że żaden inny naród nie jest mądrzejszy, zatem wszystkie inne są głupsze :))) I co teraz ? Tylko ostrożnie z gwałtownymi reakcjami proszę, bo od rasizmu ksenofobii i wszystkiego innego złego, gorszy jest tylko antysemityzmus :))) Chyba że Redakcja chce wbrew faktom zaprzeczać jakoby Żydzi byli najmądrzejsi ... Mimo nadreprezentacji w Noblach ... (patrz minimalna próbka w załączniku Kolegi Wiarusa) Ależ pasjonujący wątek się zrobił i jaki trudny :)

Autor: WIARUS  godzina: 12:32
Temat jest niezwykle interesujący w wielu kwestiach i kontekstach, w tym także narodowościowych, państwowości itp. itd., w których lokuje się osoby nagrodzone nagrodami Nobla! Ale nie tylko tymi nagrodami, gdyby przyjrzeć się sprawie w szerszym kontekście! Proszę uważnie przeczytać poniższą informację i próbę jej wyjaśnienia (w załączniku):
    "W pierwszej połowie XX wieku, mimo powszechnej dyskryminacji społecznej Żydów w całym świecie zachodnim, mimo cofnięcia niektórych praw i mimo Holocaustu, Żydzi zdobyli 14 proc. Nagród Nobla z literatury, chemii, fizyki i medycyny/fizjologii. W drugiej połowie stulecia, kiedy Noble zaczęto przyznawać ludziom z całego świata, odsetek ten wzrósł do 29 proc. Dziś kształtuje się na poziomie 32 proc. To imponujące, zważywszy że Żydzi stanowią około 0,2 proc. ludności świata".
Charles Murray

Autor: Opechancanough  godzina: 12:41
Ludzie, przestancie szerzyc nienawisc! Polska ma wspanialych noblistow! Koniec! - zagladania w gacie jak za Hitlera do Was pisze - elyto lowiecka z bierutowskiego modela, zamiast krytykowac nagrody Nobla, na pola walczyc z asf i realizowac prawidlowa gospodarke kraju, jezeli mozna o te papierowe inwentaryzacje i plany lowieckie! Zwiekscie normy o 1000%, a jeleni i dziki i tak przetrwaja, bo nie wiecie ile tego macie ( odsylal do filmu w DL)!

Autor: Lesław1  godzina: 14:30
Opechancanough uczymy się od ciebie ...

Autor: Ciupaga  godzina: 17:21
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.

Autor: Nun  godzina: 19:10
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.

Autor: Mark - 2  godzina: 19:35
Tak dla przypomnienia, niejako "przy okazji" tejże dyskusji - dwie nieśmiertelne sentencje wielkiego Polaka Józefa Klemensa Piłsudskiego: 1. "Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium." 2. "Naród wspaniały, tylko ludzie k..wy." A że coś z naszym narodem obecnie jest nie tak, dla przypomnienia słowa innego męża stanu "polakożercy" Bismarcka. "„Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą”. Watro chyba więc się nad tym zastanowić, zanim znowu skoczymy sobie do gardeł.