Wtorek
22.10.2019
nr 295 (5196 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Prezes JÓZEF NOWICKI ma w nosie!  (NOWY TEMAT)

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 10:32
Prezes Józef Nowicki ma w nosie swoich sąsiadów rolników i ich krytykę wyrażaną bardzo głośno, organizacje rolnicze, ministra rolnictwa, służby weterynaryjne i robi swoje, czyli rządzi jak mu się podoba. Najbardziej dba o polowania dewizowe i swoich gości. Takie działania w Kole Łowieckim "Szarak" w Bartoszycach są nagminne! Takich "obwieszczeń" spotyka się tam bardzo wiele i nawet łowczy okręgowy Romuald Amborski nie dostrzega w tym nic nagannego. Członkowie zaś mogą jedynie patrzeć i czyścić flinty czyhając na okazję między takimi zarządzeniami Józefa Nowickiego gdzie ewentualnie w przerwach między "zamknięciami łowisk" będą mogli zapolować. Oczywiście pod warunkiem, że trafiając na dobry humor "Józka" dostaną "odstrzał" na jakąś zwierzynę jaką "Józek" będzie łaskawy przydzielić. Tylko ASF ma się dobrze na terenie powiatu bartoszyckiego! Na 137 hodowli tuczników zlikwidował już prawie wszystkie pozostawiając 17 z czego aktualnie zamyka się trzy! ASF górą!

Autor: Czesiek  godzina: 10:48
Hmm jeżeli wyłączone z polowań dla członków jest 1-3 łowiska to nie widzę problemu a bicie piany. Mało tego wyczytałem że koło Szarak dzierżawi obwody łowieckie nr 16, 17, 18, 19 - chyba że to nie aktualne? Jeżeli koło ma 4 obwody to średnio 30.000 hektarów. Te 3-5 łowisk to max 1000hektarów? dobra niech będzie 2000hektarów. Reszta łowisk i 3 obwody zostaje dla członków!? czy ja czegoś nie rozumiem?

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 11:22
Tak. Nie rozumiesz! Wyłączane są obwody najatrakcyjniejsze, nie wydaje się na nie odstrzałów i uprawia prywatę. Łamane jest prawo poprzez nieprzewidziane statutem ani ustawą wyłączanie z polowań terenów przez jedną czy nawet kilka osób.

Autor: ojciec grizzlego  godzina: 12:18
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.

Autor: ojciec grizzlego  godzina: 12:50
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.

Autor: Czesiek  godzina: 13:24
Ale wyłączenie łowiska jest na parę dni z tego komunikatu zrozumiałem. Resztę dni w roku można tam polować?... Wiele kół łowieckich jak dewizowcy przyjeżdżają wyłączają łowiska a nawet całe obwody. Natomiast jeżeli chodzi o nie wydawanie odstrzału na ten konkretny złoty obwód dla członków to już gruby WAŁ - jeżeli to prawda.

Autor: Artur123  godzina: 14:00
“...jeżeli wyłączone z polowań dla członków jest 1-3 łowiska to nie widzę problemu a bicie piany”. “Wiele kół łowieckich jak dewizowcy przyjeżdżają wyłączają łowiska a nawet całe obwody”. Zgadza się. Problem jedynie w tym, że czynią tak niezgodnie z prawem, ale akurat to jest kompletnie bez znaczenia dla wszelkiej maści obrońców niecnych poczynań wielu zarządów kół łowieckich; często indywidualnych decyzji prezesów czy łowczych. W dokumencie, przedstawionym przez autora wątku, rzuca się jeszcze w oczy jedno – ów prezes nawet nie próbuje powołać się na jakąkolwiek uchwałę Zarządu Koła. Jednoosobowo zarządza "wstrzymanie polowania dla członków koła" i tyle na ten temat. Chciałoby się powiedzieć: totalna patologia, ale ona stała się już... normą. Tak więc... Szkoda słów. To jest chory system....