Poniedziałek
02.12.2019
nr 336 (5237 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Pytanie do drogowców

Autor: sumada  godzina: 06:17
Nie słyszałeś Narzynaczu o tym płocie na granicy? Swoją drogą chciałbym aby mi ktoś wytłumaczył po co ten płot miał być robiony. Choć uważam, że on nie miał być robiony tylko my obywatele mieliśmy sądzić, że PIS będzie walczył z ASF. Tu mamy tylko sprzeciw ustny. Ale słyszałem z pewnego źródła, że niezadowoleni rozwalali takie płoty. sprzeciw na piśmie (www.polskiwilk.org.pl/aktualnosci,1421)

Autor: narzynacz  godzina: 07:19
Przejścia są monitorowane . Za d... i do prokuratora I tu już można z poważnych paragrafów bo to terroryzm sabotaż itp Nienawiść przyslania ci osąd. To sprawa polityczna . Rząd będzie się musiał tłumaczyć z pomoru na strzeblach unijnych i między państwowych. Duńczycy postawili płot oddzielając się od Niemiec Kwestia skuteczności jest problematyczne e

Autor: pięta  godzina: 09:03
Narzynaczu czy tam między Niemcami a Danią nie chodziło o szmugiel alkoholu ? Pytam bo coś mi się o uszy obiło a pretekstem ponoć był ów ASF. Dziki jak będą chciały to sobie popłyną bo pływać potrafią i to nieźle.

Autor: mariandzik  godzina: 12:12
Jestem drogowcem, ale w przypadku konkretnej drogi musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto zarządza danym odcinkiem. Pewne jest to, że w pasie drogowym (a przejścia są w nim usytuowane) nie można "tak sobie" niczego ustawić i powinno być to ściągnięte. Ściągnięte przez tego co stawiał, a jeśli nie można tego ustalić - przez zarządcę drogi. Zablokowanie przejść dla zwierząt mogłoby zaistnieć ewentualnie na wniosek właściwego terytorialnie Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii oraz na jego koszt. Nie wiem tylko, czy taką możliwość dają akty prawne regulujące powstrzymywanie / zwalczanie chorób zakaźnych. Co do funkcjonowania przejść, to w ciągu moich dróg posiadam jedno przejście z prawdziwego zdarzenia i dopóki było monitorowane, podglądałem tam różne gatunki. Były daniele, jelenie, sarny, dziki, ale również wilk o którym piszecie. Trafiali się też homo sapiens.

Autor: wuj Onufry  godzina: 19:15
Narzynacz: "Wuju" to mówił Roch Kowalski do wuja... A nie odwrotnie. A ponieważ to Ty do mnie mówisz "wuju" a nie ja do Ciebie, to Ty odgrywasz tu rolę Rocha Kowalskiego, nie ja 😋

Autor: narzynacz  godzina: 19:52
A wiesz kto mówił "Waść machasz jak cepem " ?