Poniedziałek
02.12.2019
nr 336 (5237 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: I co tam słychać ?

Autor: Ziggy  godzina: 00:01
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 07:35
Co słychać? Puszki coraz bardziej zyskują na popularności, powstały pierwsze w Polsce zakłady usługowe gdzie można zlecić zapakowanie w puszki powierzonego mięsa, na maszyny (tą nadającą się do produkcji) trzeba czekać około 3 tygodni. Kilku wróciło z leczenia - niestety nieskutecznego - bowiem nadal sen z oczu spędzają im puszki a niektórzy nie mogą otrząsnąć się z fobii na tle Pawluka. Ba! Nabawili się nowych nerwic nie mogąc zdzierżyć uznania dla niego jakim się cieszy i jego sukcesów łowieckich np. król polowania. Niezbędna będzie kolejna kuracja a jeden trafił na ławy sadowe z powodu pomawiania o nieistniejące długi itp. cechy, które narażają... U mnie: Dzisiaj w puszki trafi efekt ostatnich polowań: jeden cielak i dwa dziki. Zapowiada się "mniamniaśny" produkt w puszkach (zamrażarka pełna a puszki dzięki smakowitości już się kończą).

Autor: Jurekel  godzina: 12:34
"Nabawili się nowych nerwic nie mogąc zdzierżyć uznania dla niego jakim się cieszy i jego sukcesów łowieckich np. król polowania". Nic dodać , nic ująć. : ) :) :)

Autor: Lesław  godzina: 14:03
Cóż ... Jan Brzechwa Samochwała Samochwała w kącie stała I wciąż tak opowiadała: "Zdolna jestem niesłychanie, Najpiękniejsze mam ubranie, Moja buzia tryska zdrowiem, Jak coś powiem, to już powiem, Jak odpowiem, to roztropnie, W szkole mam najlepsze stopnie, Śpiewam lepiej niż w operze, Świetnie jeżdżę na rowerze, Znakomicie muchy łapię, Wiem, gdzie Wisła jest na mapie, Jestem mądra, jestem zgrabna, Wiotka, słodka i powabna, A w dodatku, daję słowo, Mam rodzinę wyjątkową: Tato mój do pieca sięga, Moja mama - taka tęga Moja siostra - taka mała, A ja jestem - samochwała!"

Autor: broni  godzina: 14:08
Na wszelki wypadek, zalaczam zdjecie wiszacego dzika, zeby bylo wiadomo jak wyglada, poza tym tj. material na 20 cwiartka.

Autor: Renegat  godzina: 14:09
Nawet mury więzienia obrastają poezją jak pnączem .

Autor: marcineknun  godzina: 18:57
O stasiu co ty byś zrobił bez tego portalu :),

Autor: marcineknun  godzina: 18:59
zyguś zawsze możemy liczyć na twój niezmienny poziom konwersacji :) DB

Autor: marcineknun  godzina: 19:01
broni za dziczka szacun :)

Autor: marcineknun  godzina: 19:08
a własnie a gdzie nas ,,amerykanin,, obraził się czy go wywalili ??? bo tak jakoś czyściej się zrobiło.

Autor: wuj Onufry  godzina: 19:20
"Król polowania".... Jurekel, mów mu "królu" 😋 Królu ław sądowych 😆

Autor: wuj Onufry  godzina: 20:12
@Stanisław Pawluk "jeden trafił na ławy sadowe z powodu pomawiania o nieistniejące długi itp. cechy, które narażają..." O jak fajnie, drogi Stasiu, że poruszyłeś ten temat, to może uprzejmie doradzisz, jako doświadczony bywalec ław sądowych, w takiej sprawie: Mojemu znajomemu pewien pieniacz intrygant (nie znasz go) grozi procesem. Pieniacz zapowiada, że go będzie nękał procesami, narażał na koszty, których od intryganta nie odzyska bo intrygant podobno załatwił sobie fikcyjną niewypłacalność. I ten znajomy chce się dowiedzieć, czy może się intrygantowi dobrać do.... (gdy go intrygant pozwie) takim sposobem: Jest majętny i zawzięty, więc chce wynająć detektywa z wywiadowni gospodarczej, by ustalić jakimi kanałami intrygant fikcyjnie ukrywa swoje dochody - np. fikcyjne przepisanie firmy na rodzinę, fikcyjna umowa z pracodawcą by przychody wpływały do rodziny itp. A następnie po uzyskaniu tego typu dowodów poinformować prokuraturę i sądy, że intrygant w przestępczy sposób wprowadza sądy w błąd informując że go nie stać na koszta sądowe, by wyłudzić zwolnienie od płacenia kosztów sądowych. Doradzisz drogi Stasiu? Twoja opinia może być bardzo pomocna, nie daj się prosić...

Autor: marcineknun  godzina: 21:13
Ja wuju powiem tak ,jak kogoś nie stać na zapłatę to komornik niech z niego zedrze ostatnie majtki , zabierze aparat kamerę nie wiem i rower , niestety takie to mendy po świecie chodzą. Z czerwienią ci nie do twarzy. DB

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 21:28
Zrób to koniecznie! Nie czekaj ani sekundy. Może mu skoczysz.

Autor: jooopsa  godzina: 22:46
@marcineknun Komornik nie może zabrać kamery, gdy kamera (majtki, aparat, rower itp.) jest oficjalnie (choć fikcyjnie) własnością kogoś innego. Ale fakt ukrywania dochodów przez fikcyjne umowy może zainteresować urząd skarbowy oraz prokuraturę, gdy fikcyjna umowa została sporządzona w celu oszukania innych osób, a już szczególnie wprowadzenia w błąd sądu. @Stanisław Pawluk Komu odpowiadałeś? W jakim temacie? Twoja wypowiedź jest kompletnie niezrozumiała😜

Autor: I G O R  godzina: 23:44
marcineknun Sie ma Ziom:) Tu bez zmian. ASF wybija niczym GORSZY SORT:) Są marzyciele i poeci dziennikarze . Honorowi członkowi :) DB ps. Wuju nie odpuszczaj:)

Autor: S.N.F  godzina: 23:51
Nie tylko amerykanin. Nagle kilku na raz przestało pisać z jakichś powodów. Ale nie ma co się martwić na zapas - wróci (cą). Nic na tę chwilę się za bardzo nie dzieje w polityce łowieckiej. Ale jak coś zaiskrzy - rozpalą płomień wiedzy i oświetlą właściwą drogę wskazując kierunek zmian. Atmosfera na forum się poprawi, wróci radość i przyjemność z czytania wreszcie merytorycznych postów. ;)