Niedziela
08.12.2019
nr 342 (5243 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Kolejne restrykcje  (NOWY TEMAT)

Autor: pięta  godzina: 19:59
Jak doczytujemy na portalu Onet.pl,że nie tak dawno wprowadzono nowe prawo : Za porzucenie psa lub kota jego właścicielowi może grozić kara więzienia do lat 5. Podobno schroniska dla zwierząt pękają w szwach od nadmiaru zwierząt. Może lepiej byłoby tą całą grupę wyłapanych zwierząt wysterylizować by nie powiększało nadal niechcianej liczby bezpańskich zwierząt? Problem z bezpańskimi zwierzętami nasila się w okresie wakacji gdzie te zwierzaki niektórym stają się zawadą O walesajacych się po łowiskach psach i kotach już nie będę wspominał bo każdy widzi co się dzieje i jakie tego są skutki.. Konia z rzędem temu kto ustali do kogo należał porzucony pies a tym bardziej kot /oczywiście dotyczy to zwierząt niezaczipowanych /. Z całym szacunkiem ale to kolejny przykład stanowienia niepoważnego prawa choć najmniej winne są tu zwierzęta. Przodujemy w ostatnich latach w tego typu ustawach. Myślę ,że to kolejny przykład "aktywności" szeroko rozumianych "ekologistów- animalistów " Wesołych Świąt szczęśliwym posiadaczom psów i ...kotów.

Autor: narzynacz  godzina: 20:06
Biznes się kręci. Im więcej w schroniskach tym lepszy biznes .

Autor: jooopsa  godzina: 20:15
A te czipy to kolejny patent, jak ludzi ograbiać. Skradziono mi psa. Zaczipowanego. Umieściłem zastrzeżenie w bazie czipów, że pies skradziony. I co? I nic - gdyby chodziło o możliwość odnalezienia skradzionego psa, to pierwsza wizyta u weta i złodziej byłby po czipie namierzony. Ale tu chodzi tylko o to, by aparat represji mógł po czipie dorwać właściciela i go z kasy ograbić.

Autor: Renegat  godzina: 20:18
Niech wyzwmykają wszystkich i świat się naprawi czy to już szczyt absurdu czy dopiero początek tego nie wie nikt .

Autor: pięta  godzina: 20:21
Więc takie mamy w naszym kraju historie miło żyć w takiej ojczyźnie tu człowiek się nie nudzi bo na nudę mu nie pozwolą inni . Czym więcej jest kolejnych przepisów prawa tym więcej ludziska je olewają .DB

Autor: Bayerischer Gebirgsschweisshund  godzina: 21:16
''===='' (www.boz.org.pl/raport/2016/1.htm)