Piątek
24.01.2020
nr 024 (5290 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: "...trolle i chamy działają głównie w sieci"

Autor: Kolesław  godzina: 08:19
Tak jak napisał "pięta", zostawić, nie odpisywać, nie prowokować. Sam się zaora. Takie wywody są dobre na chłonny rynek amerykański. W Polsce się nie sprawdza.

Autor: 1585  godzina: 08:25
A skad znasz ten rynek? Przemawia przez Ciebie doswiadczenie. Na 24 wpisy masz 9 do mnie. Kumpel jestes widze.😀 Musisz swoje rady stosowac najpierw do siebie. Nie prowokowac i nie odpisywac.

Autor: bfgj  godzina: 11:32
1585 Polski kapitalizm jest bardziej brutalny od tego w USA W Polsce bardziej niż w USA zasmakowano skrajnego kapitalizmu. Ty po prostu nie masz rozeznania. Faktury płacone z wielomiesięcznymi opóźnieniami, pracownicy nie otrzymujący wypłat wiele miesięcy. w pewnym okresie było wiele bankructw a syndyk upadłościowy nie płacił roszczeń, przymusowe bezpłatne urlopy, nieodpowiedzialne związki zawodowe doprowadzające do utraty płynności finansowej firmy, płacenie podatków od wypisanej faktury a nie od rzeczywistych otrzymanych pieniędzy, bardzo wysokie koszty prowadzenia działalności gospodarczej , Tak dużych problemów nie ma w USA ani pracownik ani pracodawca. Więc nie pisz że Polacy nie znają skrajnego kapitalizmu. Znają go doskonale.

Autor: xaafuun  godzina: 12:32
Panie kolego 1595 z judesej. Widzę, że słuchasz Pan wykładów chyba najwybitniejszego publicysty naszych czasów - W.Cz. Pana Stanisława to się chwali, ale nic z nich nie rozumiesz - tu jest przykro. Wskaż proszę gdzie mówi nieprawdę o tzw. przedsiębiorstwie Holokaust, które już zdążyło wyszlamować Szwajcarskie bańki, niemieckie koncerny, a teraz ostrzy sobie zęby na majątek RP i jej obywateli. Wskaż proszę, gdzie na świecie obowiązuje prawo plemienne, że po śmierci osoby która nie pozostawiła po sobie następców prawnych jej majątek przechodzi na własnośc tego narodu a nie skarbu państwa? Idąc tym tropem, polonia w USA powinna domagać się zwrotu majątku po zmarłym Puławskim - nie miał następców prawnych, więc majątek wszedł we władanie rządu USA, dołącz się do tej poloni i razem walczcie o schedę po nim. Co sie tyczy głównego wątku tematu to cytuję: "Już od kilku lat pojawiają się głosy, że niedługo nie będzie na co polować. Sam często się nad tym zastanawiam, zwłaszcza jeśli chodzi o jelenie. Tymczasem niedawno przeprowadzone i sygnalizowane na łamach BŁ badania nad stanem jeleniowatych w RDLP w Szczecinie pokazały wielką skalę niedoszacowania ich liczebności, co można spokojnie odnieść do całego kraju. Po kolejnych inwentaryzacjach WŁPH podlegają korektom, w rubryce pozyskanie wartości często idą w górę. Kolejny sezon zwiększonego odstrzału mija, a tu zaskoczenie, ponieważ plany wykonano, a zwierzyny nie ubywa. Okazuje się wręcz, że myśliwy to raczej dobry hodowca niż rzeźnik." Pan z Nambii jest socjalistą z krwi i kości, bo uważa, że plan należy dostarczyć nie dość że do każdego KŁ, to jeszcze każdemu myśliwemu. A polowaczka to przecież jest ręczna robota, i trudno pojąć Panu taką sytuacje hipotetyczną, by to KŁ gospodarujące na danym obwodzie decydowało o tym, czego i ile wpisać w PŁ by w wieloboku KŁ-rolnicy=szkody-hodowcy desek była względna równowaga to raz. A dwa Pan z Nambi chyba zapomniał o tzw. podstawie podstaw tzn. , że całe łowiectwo opiera się na 3 filarach - hodowla - gospodarka- pozyskanie... To nie nazwiska i funkcje budują Polski Związek Łowiecki, ale pasjonaci, którzy codziennie poświęcają się na rzecz zrzeszenia. Trudno o lepszą podstawę do tworzenia silnej organizacji. Pytanie tylko, co zrobić, żeby umożliwić tym pasjonatom dalsze działanie". Zgadzam, się z tymi słowami, przydałaby nam się akcja jak w Dobrym Łysiaka, podmienić tylko górę i średnie piętro, bo doły są dobre. Ale jeśli doły nie mają dobrej reprezentacji na górze, to jest tak jak jest dziś w pezetele. DB Rafał

Autor: Nun  godzina: 15:31
1585 Ja żydków nie lubię i co mi zrobisz, w demokratycznym państwie mówię co myślę to mi jeszcze gwarantuje konstytucja, tak samo jak nie lubię czytać twoich bez sensu wypocin :) DB

Autor: 1585  godzina: 18:10
Panie Kolego Xaafuun bardzo sie ciesze, na Pana wpis. Na poczatku odpowiem moze na pytanie, gdzie obowiazywalo prawo plemienne. Otoz w komunistycznej Polsce, poniewaz by majatek mogl przejsc na rzecz Skarbu Panstwa musial byc stwierdzony brak nastepcow prawnych a czesto wydany akt potwierdzajacy zgon, co w realiach powojennych bylo niemozliwe, dodac do tego totalitaryzm ideologiczny owczesnych komunistow oraz nacjonalizacje majatku ma Pan kraj plemienny, ktory z wprawdzie z biegiem tych wydarzen szukal uzasadnienia dla swych dzialan w oparciu o polskie prawo przedwojenne i nawiazujace don pozniej ustawodawstwo socjalistyczne, dumnie zakorzenione w prawie rzymskim i Kodeksie Napoleona. A jak to wygladalo z punktu widzenia Zydow, czy ktos z tego szacownego grona na forum, odwiedzil strony, poznal podstawe roszczen Zydow, a moze tylko w oparciu o propagande mediow krajowych, przyjal za pewnik stanowisko, ktore powiela. Zapraszam do lektury Zydow i ich punktu widzenia. (dziennik.lowiecki.plhttps://www.humanityinaction.org/knowledge_detail/roadblocks-to-jewish-restitution-polands-unsettled-property/) Dopiero teraz wstalem, mam troche zajec z rana, ale jak tylko je skoncze, niezwlocznie odniose sie po pozostalych kwestii, i nawet w czesci moge sie z nimi zgodzic ( co zapowiadam). Takze odpowiem Panu bfgj.

Autor: 1585  godzina: 18:16
Rys historyczny. (dziennik.lowiecki.plhttps://www.humanityinaction.org/knowledge_detail/roadblocks-to-jewish-restitution-polands-unsettled-property/) Prosze tez skupic sie na losach zydowskiego mienia komunalnego ( konstrukcja a mienie bezdziedziczne). Znalesc podobny przypadek w dziejach Swiata jak Holocaust.

Autor: bfgj  godzina: 18:41
1585 Mnie nie musisz odpowiadać. Ja wszystko wiem. Stosujesz inne standardy i poglądy w stosunku do Polski ,a zupełnie inne w stosunku do USA. I nie jest to mój pogląd tylko analiza Twoich wpisów. U nas w Polsce nazywają to hipokryzją. [Przypominam gdybyś zapomniał polskiego języka co wiele razy "pokazujesz" w swoich wpisach.Pewnie celowo]