Piątek
24.01.2020
nr 024 (5290 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: PBS a PZŁ

Autor: WIARUS  godzina: 12:41
Dzięki właściwym działaniom organów państwowych nie doszło do takiej sytuacji tj. utraty przez jednostki samorządu terytorialnego, które utraciłyby wszystkie zgromadzone środki finansowe bez decyzji o przymusowej restrukturyzacji. (dziennik.lowiecki.plhttps://businessinsider.com.pl/wiadomosci/pbs-podkarpacki-bank-spoldzielczy-w-sanoku-przymusowa-restrukturyzacja/h9bpj71)
To tak z dnia na dzień się stało, prawda?? Nikt niczego wcześniej nie wiedział ani nie słyszał a teraz takie dobre są te organy państwowe! Dziwne - taka metamorfoza ;-))))Bankowy Fundusz Gwarancyjny ogłosił przymusową restrukturyzację Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Sanoku w ubiegły piątek. To pierwszy taki przypadek w Polsce, drugi w Europie. Powodem było to, że bankowi zagrażała upadłość i nic nie wskazywało, że działania naprawcze, które zostały podjęte, przyniosą skutek.
    Nie wiedziałam, że mam zablokowaną kartę. Musiałam zostawić w sklepie cały wózek zakupów - opowiada klientka Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Sanoku. We wtorek rano stanęła o świcie w długiej kolejce przed oddziałem PBS w Rzeszowie żeby wybrać pieniądze i zlikwidować konto. Ale to nie indywidualni klienci ponieśli straty przez przymusową restrukturyzację PBS. Miliony straciły samorządy i szpital, który miał tam konto.


Autor: Pirrastrostr@Lontrels  godzina: 18:06
Dlatego ważne jest czy czasem nie było tam naszych składek wpłat czy innych środków.