Piątek
14.02.2020
nr 045 (5311 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: "Arahia" w Polsce

Autor: Acek  godzina: 00:16
Tylko i wyłącznie tolerancja spowodowała, że do opisu nie użyłem innych, bardziej atomowych słów. Możesz podziękować.

Autor: 28rafal  godzina: 00:27
"do opisu nie użyłem innych",,,,, nie krępuj się dudupisie. Możesz pokazać środkowy palec,, możesz zrobić V-kę ,,kiedyś zbierzecie podziękowania.

Autor: Acek  godzina: 00:33
Łoooooohohoho… aż tak zabolało?

Autor: 28rafal  godzina: 00:34
A powinno?

Autor: Acek  godzina: 00:36
Zważywszy na bezsilny i żałosny ryk oraz odgłos trafienia w pudło tak było !

Autor: Jurekel  godzina: 00:45
Acek - nie krępuj się, tu brakuje takich głosów, jak Twój. Zawsze miło, posłuchać krytyki nawet atomowej. Chętnie poczytam jakieś uwagi , zwracam uwagę jednak, że jeden rozsądny p.Kamysz z PSL wystarczy . Na razie skromnie bez efektu atomowego przytoczę. .. "Eunuch i krytyk w jednej są parafii, obaj wiedza jak, żaden nie potrafi ". I ponawiam moją serdeczna prośbę do Ciebie .... nie przeszkadzają, jak sobie proste ludzie rozmawiają . Gdzie nam do Ciebie i Twojej piaskownicy o szpadleku nie wspominając . Taka drobna prośba. My lubimy róże , a inni jak im skarpetki śmierdzą, to po co to mieszać.

Autor: 28rafal  godzina: 00:51
:-),,,,:-) ,,,bezsilny i żałosny ryk,,,,,,:-)....:-) Wyobraź sobie, że nie ryczę...Oglądałeś kiedyś film "Planeta małp"??

Autor: Acek  godzina: 00:52
Dorośli krytykę biorą na klatę i nie ryczą do księżyca. Po co lament?

Autor: Jurekel  godzina: 01:06
Acek - bo Ci szpic z piaskownicy wychodzi z powodu wysokiego poziomu wpisów i trochę wstyd.

Autor: 28rafal  godzina: 01:06
Gdzie ta krytyka? Chyba nie chodzi o błyskotliwy tekst w którym as psich szeregów myli smarki z guf-em.

Autor: Acek  godzina: 01:09
Widok piany na pyskach... BEZCENNY!

Autor: 28rafal  godzina: 01:16
Acek ,,,"Widok piany na pyskach.",,,,przyznam, że byli tu tacy, którzy nie wierzyli w czystość Twej rasy,,,sam też miałem wątpliwości. Teraz szacun,,,widać,,słychać i czuć, licencjonowaną hodowlę i rękę najlepszych trenerów.

Autor: Acek  godzina: 01:19
I tu zaczyna się rebus gdy horyzont krótszy niż przyrodzenie, a przyrodzenie pierwiastkiem z szesnastu.

Autor: 28rafal  godzina: 01:26
Oooo, i to Ci się udało...To jest dobre. Intrygujące,,,tajemnicze,,,,zwierzęco pociągające.

Autor: Acek  godzina: 01:30
Twoja orientacja, twoje ciągi, twój rebus.

Autor: 28rafal  godzina: 01:38
Nawet orientacja jest na liście? ;-),,,,,Jeszcze trochę a zostaniesz wzorcem rasy. Będziesz miał jak w raju.....

Autor: Acek  godzina: 01:41
Niech tęcza będzie z tobą więc !

Autor: 28rafal  godzina: 07:20
Arahia,,,niech tęcza będzie ze mną,,,dziękuję,,to takie romantyczne. Moje życzenia są dużo skromniejsze,prostsze,skierowane tylko do istot .

Autor: Alej.....  godzina: 07:44
Rafał, "to nie nasza ręka" ...

Autor: 28rafal  godzina: 07:56
Alej....też się nabrałeś? Nie tylko ręka nie ich,,,ta postać ma wiele cech Tuskowo-lewackich.

Autor: bfgj  godzina: 08:44
@jurekel Może inaczej. Przyznaję Ci rację ,że mój argument dotyczący wysokości zarobków nie był trafiony. Wysokość zarobków kształtują zupełnie inne kryteria niż porównywanie ich do najniżej zarabiających. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------- Nie rozumiem tylko [ a w zasadzie rozumem] dlaczego cwaniaki w togach umieścili wpis dotyczący ich zarobków w konstytucji. Dlaczego w konstytucji umieszczono takie "pierdoły" dotyczące sędziów jak: -warunki pracy -przeniesienie na inne stanowisko -przechodzenie w stan spoczynku. -prawa sędziego w razie choroby lub UTRATY SIŁ -natychmiastowego zwolnienia po zatrzymaniu Przecież takie rzeczy powinny być ujęte w ustawach a nie konstytucji. Konstytucja powinna określać tylko bardzo ogólne ramy funkcjonowania państwa i prawa obywateli i nie takie szczegółowe przywileje. No ale ustawę można zmienić zwykłą większością. A Konstytucję już nie . Więc owe przywilej są bardziej "nienaruszalne" Czyli zwykłe cwaniactwo w celu zapewnienia przywilejów kosztem narodu. Dlatego trzeba to "rozgonić" nawet ze złamaniem prawa. Najpierw ich zdyscyplinować, a potem odebrać przywileje. Parafrazując chyba Gomółkę Pasożytnictwu mówimy stanowcze "nie"

Autor: Jurekel  godzina: 08:54
Po to, żeby w takiej sytuacji , gdy państwo zmierza ku autorytarne rządom, niszczy parlamentaryzm, trojpodział wladzy , trybunały nie można było ustawa zmienić tej 3 władzy . Ustawą na podostawie zwykłej większości. Żeby wladza nie uznała wbrew prawu , że za pisanie o niej źle np. na forum, można dostać 5 lat i to nawet wbrew prawu. Prawo III Rzeszy było uchwalone przez legalnie wybrany parlament. Było prawem do maja 1945 roku.

Autor: 28rafal  godzina: 09:04
"Dlatego trzeba to "rozgonić" nawet ze złamaniem prawa."

Autor: Jurekel  godzina: 09:13
28rafał - to 3 w jednym , prokuratorzy, sedziowie i kaci wykonawcy . To model 3 podziału władzy dla bfgj ... Z naruszeniem prawa , jest orzeł ..

Autor: 28rafal  godzina: 11:04
Jurekel ,,,oj tam,,oj tam. Może nie naruszenie a tylko drobne naruszonko,,,dla dobra ludu,,tylko dla ludu.

Autor: Acek  godzina: 11:15
28rafale... mylisz prostotę z prymitywizmem, a romantyzm z d...py bólem.

Autor: 28rafal  godzina: 11:45
Acek ,,,,niech i tak będzie. Pozdrawiam z duchem czasu...

Autor: Acek  godzina: 11:49
Ale to już było ! Zawsze gdy słów brak człowiek robi z siebie idiotę.

Autor: bfgj  godzina: 11:52
Jurekel Ja rozumiem że w konstytucji są zapisane zasady funkcjonowania sądów po to aby inna władza nie mogła tego zmieniać według widziemisie. Ale po co w konstytucji są zapisane przywileje nie mające żadnego wpływu na funkcjonowanie sądu. Idąc Twoim tokiem myślenia to w konstytucji należałoby zapisać także przywileje dla budowlańców, hutników ,krawców itp. No bo jaka jest różnica miedzy sędzią a krawcem? Ja jej nie widzę. I dlatego domagam się równego traktowania wszystkich.

Autor: domiś2  godzina: 11:59
cyt "No bo jaka jest różnica miedzy sędzią a krawcem? Ja jej nie widzę." Ty nigdy nic nie widzisz, ... poza tym, co ci facet w czarnej sukience powie. A po kiego diabła krawiec ma być niezależny? Jak ci krzywo gacie uszyje, to zajdziesz do pisowskiego krawca i ci poprawki zrobi!

Autor: 28rafal  godzina: 12:03
Zawsze gdy słów brak a rozum szwankuje, człowiek robi z siebie idiotę.

Autor: Jurekel  godzina: 12:19
Acek - błyszczysz. Jest takie zwierzę meduza, ona nie ma mózgu, jednak gatunek ten zyje kilka tysięcy lat bez mózgu, ja myślałem , że to jest niemożliwe , a jednak jak czytam ... zrozumiałem,że to jest możliwe.

Autor: Acek  godzina: 17:26
Teza zasadna, jeżeli przyjmie się za kanon, że czytasz ze zrozumieniem, a to jakieś kulawe się wydaje, tym bardziej, że przyzwyczajenie twego kolegi do pisma obrazkowego przeczy takim umiejętnościom waszego środowiska. Długo tak batożyć się jeszcze będziecie?

Autor: bfgj  godzina: 17:54
Nie widzę różnicy między sędzią a krawcem w dyskutowanym tu kontekście przywilejów. "Niezależność" Panie domiś2 to zupełnie inna sprawa nie brana pod uwagę w tej dyskusji. Czy są zawody mniej lub bardziej ważne? Ja uważam że wszystkie zawody czy profesje są tak samo ważne. Z jednym wyjątkiem. Człowiek zachowa życie i gatunek na tej planecie bez sędziów, krawców, hutników , murarzy, Bo w przeszłości żył bez tych profesji. Najważniejszą profesją na tej Ziemi jest rolnik, producent żywności... Bez żywności nie ma szans i dlatego tylko ta profesja powinna być traktowana w sposób szczególny. Minęły już czasy gdy Ziemia sama żywiła swoich mieszkańców. Dlatego rolnik powinien mieć przywileje, dotacje, bo bez żarcia to nawet sędzia z dużą wypłatą zagwarantowaną w konstytucji nie przeżyje. Człowiekowi byłoby trudniej żyć bez domu, ubrania,ogrzewania niż bez zawodowego sędziego . Zawodowy sędzia nie jest aż tak ważny jakby się wydawało. Nawet Julian Tuwim (wiersze.bfcior.pl/julian-tuwim.php?show=wszyscy_dla_wszystkich) pominął w swoim wierszu sędziego uznając go za osobę mniej ważną.

Autor: domiś2  godzina: 18:02
bfgj, ogarnij się. jak rolnik ma mieć przywileje, bo dostarcza żarcia, to i myśliwy powinien mieć przywileje, bo też dostarcza żarcia. Proste, tylko mniej plebana słuchać, to może i do ciebie dotrze.

Autor: bfgj  godzina: 18:20
domiś@ Ogarnąłem się. Jeżeli myśliwy jest producentem żywności to powinien być traktowany na specjalnych zasadach. Oczywiście że tak. Czego tu nie rozumiesz?

Autor: Jurekel  godzina: 20:52
bfgj - ponieważ nie lubisz linków fragment Konstytucji Rozdział VIII SĄDY I TRYBUNAŁY Art. 173. Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz. Art. 174. Sądy i Trybunały wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej. SĄDY Art. 175. Wymiar sprawiedliwości w Rzeczypospolitej Polskiej sprawują Sąd Najwyższy, sądy powszechne, sądy administracyjne oraz sądy wojskowe. Sąd wyjątkowy lub tryb doraźny może być ustanowiony tylko na czas wojny. Art. 176. Postępowanie sądowe jest co najmniej dwuinstancyjne. Ustrój i właściwość sądów oraz postępowanie przed sądami określają ustawy. Art. 177. Sądy powszechne sprawują wymiar sprawiedliwości we wszystkich sprawach z wyjątkiem spraw ustawowo zastrzeżonych dla właściwości innych sądów. Art. 178. Sędziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji oraz ustawom. Sędziom zapewnia się warunki pracy i wynagrodzenie odpowiadające godności urzędu oraz zakresowi ich obowiązków. Sędzia nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów. Art. 179. Sędziowie są powoływani przez Prezydenta Rzeczypospolitej, na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa, na czas nieoznaczony. Art. 180. Sędziowie są nieusuwalni. Złożenie sędziego z urzędu, zawieszenie w urzędowaniu, przeniesienie do innej siedziby lub na inne stanowisko wbrew jego woli może nastąpić jedynie na mocy orzeczenia sądu i tylko w przypadkach określonych w ustawie. Sędzia może być przeniesiony w stan spoczynku na skutek uniemożliwiających mu sprawowanie jego urzędu choroby lub utraty sił. Tryb postępowania oraz sposób odwołania się do sądu określa ustawa. Ustawa określa granicę wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w stan spoczynku. W razie zmiany ustroju sądów lub zmiany granic okręgów sądowych wolno sędziego przenosić do innego sądu lub w stan spoczynku z pozostawieniem mu pełnego uposażenia. Art. 181. Sędzia nie może być, bez uprzedniej zgody sądu określonego w ustawie, pociągnięty do odpowiedzialności karnej ani pozbawiony wolności. Sędzia nie może być zatrzymany lub aresztowany, z wyjątkiem ujęcia go na gorącym uczynku przestępstwa, jeżeli jego zatrzymanie jest niezbędne do zapewnienia prawidłowego toku postępowania. O zatrzymaniu niezwłocznie powiadamia się prezesa właściwego miejscowo sądu, który może nakazać natychmiastowe zwolnienie zatrzymanego. Art. 182. Udział obywateli w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości określa ustawa. Art. 183. Sąd Najwyższy sprawuje nadzór nad działalnością sądów powszechnych i wojskowych w zakresie orzekania. Sąd Najwyższy wykonuje także inne czynności określone w Konstytucji i ustawach. Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego powołuje Prezydent Rzeczypospolitej na sześcioletnią kadencję spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego. Art. 184. Naczelny Sąd Administracyjny oraz inne sądy administracyjne sprawują, w zakresie określonym w ustawie, kontrolę działalności administracji publicznej. Kontrola ta obejmuje również orzekanie o zgodności z ustawami uchwał organów samorządu terytorialnego i aktów normatywnych terenowych organów administracji rządowej. Art. 185. Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego powołuje Prezydent Rzeczypospolitej na sześcioletnią kadencję spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego. Art. 186. Krajowa Rada Sądownictwa stoi na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów. Krajowa Rada Sądownictwa może wystąpić do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem w sprawie zgodności z Konstytucją aktów normatywnych w zakresie, w jakim dotyczą one niezależności sądów i niezawisłości sędziów. Art. 187. Krajowa Rada Sądownictwa składa się z: 1) Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, Ministra Sprawiedliwości, Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego i osoby powołanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej, 2) piętnastu członków wybranych spośród sędziów Sądu Najwyższego, sądów powszechnych, sądów administracyjnych i sądów wojskowych, 3) czterech członków wybranych przez Sejm spośród posłów oraz dwóch członków wybranych przez Senat spośród senatorów. Krajowa Rada Sądownictwa wybiera spośród swoich członków przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących. Kadencja wybranych członków Krajowej Rady Sądownictwa trwa cztery lata. Ustrój, zakres działania i tryb pracy Krajowej Rady Sądownictwa oraz sposób wyboru jej członków określa ustawa.

Autor: Jurekel  godzina: 21:13
Teraz wysil się i ... Porównaj rozdziały i regulacje dotyczące sądownictwa w - Konstytucji Marcowej - Konstytucja Kwietniowej - Konstytucji III RP - w projekcie nowej konstytucji autorstwa PiS Porównaj tło historyczne państwa i prawa w czasie ich powstawania , ustroju politycznego, pozycji obywatela i partii opozycyjnych. Wyciągnij wnioski , jaką jest korelacja pomiędzy ssytemem władzy, asystentem sądownictwa. Wróć do tekstu o sądownictwie II RP i porównaj z obecną sytuacja polityczną . Wyciągnij wnioski , jaką władza preferuje jaki system. Możesz dokonać takiej analizy podobnej na przykładzie konstytucji rosyjskiej i np. francuskiej i systemów politycznych, praw jednostki itp. Mam nadzieję, że niezbyt trudne . Może wreszcie pojmiesz, że niezależni sędziowie , to zapora przed pokusą wprowadzenia dyktatury przez partie czy jednostkę. Tymczasem , Tobie o te bilety chodzi.