Piątek
14.02.2020
nr 045 (5311 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Szykany Zachodu wobec demoludów

Autor: Jurekel  godzina: 01:27
Jest chwila wolna ... W pytaniu bfgj , chodziło o różnice w ilości wytworzonych dóbr , pozimie zycia, przy wyrażonym założeniu, że my i pracownicy w starej UE , pracujemy tak samo . Przypominam o tym ujowi, bo nie chodziło o przyczyny historyczne , które również wpływające obecny stan rzeczy . Są jednak jedna z wielu , a nie wyłączną przyczyną różnić w wydajności pracy. biurokracja rzecz oczywista im mniejsza tym lepiej dla przedsiębiorców, czy była mniejsza niż u nas w PRL , może i tak tylko w związku z realnymspcjalizmem nie ma to znaczenia , bo barierą rozwoju był ustrój socjalistyczny prze 45 lat. Możemy przygać, że przyporzadkujemy to do biurokracji. brak szykan "ekologicznych" - tak było, korzystaliśmy z tego w socjlizmie ile wlezie , do dziś sprzątamy np. eternit. To , że u nas była inna ekonomia i nie mogliśmy w pełni wykorzystać w takim stopniu jak kraje EWG , to inny temat.

Autor: Jurekel  godzina: 02:06
- brak "kodeksów pracy", gdybyś jasniej o jakich latach rozmawiamy i o których krajach ? - nie było feministycznych ani genderowskich wygłupów, preferowano rodziny, był zakaz zabijania zarodków i płodów ludzkich, nie było powszechnej antykoncepcji - a to wszystko skutkowało eksplozją demograficzną, czyli produkcją następnych pracowników Gdybyś mógł jakieś dane demograficzne z podziałem na lata i poszczególne kraje To moglibyśmy wyeliminować inne przyczny wzrostu ilości urodzeń w końcu xix wieku i w XX tym .... .

Autor: bfgj  godzina: 08:18
Jurekel Piszesz do mnie bardzo chaotycznie. Dlatego nie rozumiem o co Ci chodzi. Ja nie lubię na raz 100 problemów i elaboratów na pół forum jaki napisałeś do mnie w innym temacie. Przyznaję . Nie czytałem go. Tak samo jak nie lubię czytać linków. To jest forum dyskusyjne a nie forum informacyjne. Własne opinie , a nie opinie innych "pseudoautorytetów" z sieci. Krótki post, jeden problem lub jedno pytanie, i krótka odpowiedź ale konkretna i precyzyjna. A tak wszystko się rozmywa i nie wiadomo o co chodzi.

Autor: 28rafal  godzina: 08:35
Jurekel,,,,pamiętaj! Odpowiedź powinna być: krótka, konkretna, precyzyjna ,,,z góry oczekiwana!

Autor: Jurekel  godzina: 08:47
bfgj - no co mogę poradzić , każdy się może pogubić, jeżeli podaż pieniądzą sprowadza do wynagrodzenia za pracę. Agregaty pieniężne wytworzyły chaos ..... Poprawię się , będę odpowiadał krócej, ale obawiam się, że nie W tym leży problem.

Autor: Jurekel  godzina: 09:09
28Rafał - będę pamiętał , poprawię styl na lakoniczny .

Autor: bfgj  godzina: 11:46
Jurekel Łapiesz mnie za słówka Doskonale wiesz o co chodzi z tą podażą pieniądza. I doskonale wiesz że ja wtedy skupiłem się na wynagrodzeniach. Stosujesz jakieś niezrozumiałe zagrywki. Napisz jasno z czym masz problem?

Autor: Jurekel  godzina: 12:57
Nie wiem , nie mam problemu.

Autor: bfgj  godzina: 17:37
Nareszcie.

Autor: Jurekel  godzina: 20:44
No bfgj - wymiana zdań zaczyna się kleić 😀😀😀😀😀. Prosty tekst , prosty przekaz i jesteś w temacie . Postaram się już nie sprawiać Ci trudności w dyskusjach . Tak jest fantastycznie . Przyznam, nawet , że miałeś rację, to było zbyt wiele jak na Ciebie.