Czwartek
26.03.2020
nr 086 (5352 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Przygotowani ?

Autor: wuj Onufry  godzina: 04:12
Ja tam fanem PiSu nie jestem, ale nie lubię być robiony w bambuko przez antypisowskich manipulantów. Zatem powiedzta antypisie gamonie, jak te testy chronią? Czemu tam gdzie tych testów mniej, tam też mniej zgonów? Hę?

Autor: J.Chudy  godzina: 04:54
Nie testowany umiera na każdą chorobę tylko nie na koronawirusa gamoniu. Be testu nie ma diagnozy, a do tanich testów nie dotarli jeszcze doradcy prezydenta, jak do maseczek. Dotrą, to i Tobie test zrobią. Ps. wuju, puść się już tego płotu, na którym setny raz czytasz o tym, że Jurekel będzie do kogoś strzelał, bo Ciebie ktoś zdiagnozuje i stwierdzi koronaświrusa.

Autor: wuj Onufry  godzina: 05:28
Chudy gamoniu, tych w ciężkim stanie się diagnozuje, sam byłeś niedawno badany na wiruska z koronką, symulancie😎 No to ponawiam pytanie - jak te masowe testy chronią, skoro zgonów jest mniej tam gdzie testów jest mniej? Wot zagwozdka... A teraz sobie wyobraźmy spotkanie dwóch królów w średniowieczu, gdy testów jeszcze nie znali - Kolego królu, moje królestwo dopadła straszliwa zaraza! Dżuma na nią wołają. Ubyło 1/3 moich poddanych, gospodarka padła. - Kolego królu, to jeszcze nic, moje królestwo dopadła jeszcze straszliwsza zaraza. Astrologowie nadworni koronowanym wirusem ją zwą. Skryby nie odnotowały zmniejszenia liczby poddanych, a gospodarka też padła. Na mózg się ta zaraza rzuca i poddani z chałup nie chcą do roboty wyłazić 😋 P. S. Jak Imć Jurekel napisze: "Upsss... O tym użyciu broni wobec dzieci i starców opuszczających miejsce zakwaterowania - to po pijaku pisałem, brednię w delirce palnąłem, wybaczcie" - to wuj przestanie Imć Jurekelowi to wypominać. Ale że dotąd Imć Jurekel tego nie uczynił - wuj dworować sobie nie przestanie.

Autor: baca1051  godzina: 05:35
Alej.... 👏👏👏👏

Autor: J.Chudy  godzina: 06:17
Fakt, tłumoku. Miałem testy na koronawirusa w szpitalu, bo takie były objawy mojej choroby. Mimo dwóch testów koronawirusa nie stwierdzono. Trzymano "symulanta" na oddziale zakaźnym 7 dni. ;-))))))) Tak więc do miłego spotkania po epidemii na Mazurach. Coś mi się wydaje, że posymulujesz sobie troszkę na ortopedii. ;-)))))))) Ps. Puść się płotu z napisem : Jurekel kazał strzelać...... . , bo nie wiem, czy w Olsztynie jest dział w szpitalu psychiatryczno - ortopedyczny, a nie chciałbym, by Twoje 150 kg wożono. Przecież w zwykły wózek ortopedyczny się nie zmieścisz. Pozdrowienia od Krzysztofa. Ustaliliśmy już termin jego przylotu. Tylko epidemia może nam przeszkodzić.

Autor: Jurekel  godzina: 08:33
"Zatem powiedzta antypisie gamonie, jak te testy chronią? Czemu tam gdzie tych testów mniej, tam też mniej zgonów? Hę"? Jakieś dane by się przydały . Testy nie "chronią" ( manipulacja w pytaniu ), a pozwalają postawić diagnozę. Liczba zgonów podana w liczbach ,nie ma żadnej zależności od liczby wykonanych testów. Bez względu ile się zdiagnozuje testem lub na podstawie objawów choroby , umrze tyle samo ludzi. Ilość zgonów na x zarażonych, zależy od ilości osób z grup o najwyższej smiertelności w stosunku do wszystkich zarażonych. Podana w liczbach bezwzględnych zależy również od innych czynników , jak np. od etapu epidemii , ilości zarażonych w poszczególnych piętrach piramidy populacyjnej, ilosci osobników na poszczegolnych pietrach , stanu zdrowotnego populacji , sredniej dlugosci zycia populacji - wyższa liczebność na szczycie piramidy i jej wysokość , możlilości służby zdrowia w udzielaniu pomocy itp. Bez względu na liczbe testów zmarłoby we Włoszech mniej wiecej tyle samo osób. Test pozwala na izolacje zarażonych od zdrowych i ogranicza ewentualne przyszłe zakażenia i tym samym ilość ewentualnych zgonów . Przecina tym samym łańcuch zakażeń , ale tylko w przypadku możliwości izolacji chorego. Jeżeli system przestaje byc wydolny, testy nie mają już znaczenia. Istotny obraz stanu epidemii daje wskaźnik ilości testów zużytych na wykrycie jednego przypadku zakażenia. Kolejne sofizmaty zawarte w pytaniu forumowego intelektualisty stawiajacego niepoparte nawet liczbami twierdzienie.

Autor: WIARUS  godzina: 08:39
gdyby choremu zrobiono test w odpowiednim czasie to .... (dziennik.lowiecki.plhttps://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/200329410-Szpital-w-Kaliszu-zamkniety-z-powodu-wirusa.html)

Autor: narzynacz  godzina: 08:45
Testy to jak książeczki zdrowia. Zrobiłem sobie wymazy 5 lat temu i dla sanepidu jestem zdrowy....5 lat temu ! Co roku idę do lekarza specjalisty medycyny pracy i " cyk " pieczątka na kolejny rok ...... Nie znam się. Ale masowe robienie testów to jak to ma wyglądać? Zanim będzie wynik to się 5 razy możesz się zarazić....... Testy powinni robić w szpitalach i na wkwarantannie

Autor: domiś2  godzina: 08:50
WIARUS, potwierdziło się co wujek onufry pisze, że testy są niepotrzebne. Ma rację, po co testy, jak wystarczy zamknąć szpital i po problemie.

Autor: narzynacz  godzina: 09:34
Cały świat chce testy na wczoraj w każdej ilości Może niech Unia wyprodukuje bo on zawsze była na wszystko gotowa przygotowana i nieomylna Właściwie lemingi do spółki z komuną Polskę już chciały zlikwidować bo przecież jest Unia to nich piszą do Brukseli

Autor: domiś2  godzina: 09:49
naganiacz, a niby dlaczego jakaś wyimaginowana wspólnota mówiąca w obcych językach ma robić testy dla polaczków? Mowy Pisowski program społeczny - trumna+, to za mało?

Autor: narzynacz  godzina: 10:14
Nic nie kumam . To wy tak zupełnie za darmo tą Polskę likwiowaliscie w myśl zasady "bo po co nam lotnisko jak jest w Berlinie " a teraz nawet posranego testu i maseczki nie dostaniecie ?

Autor: Alej.....  godzina: 10:23
"Nic nie kumam" Od dawna wszyscy, szczerze Ci to mówią.

Autor: narzynacz  godzina: 10:29
Szczerość......to chyba trochę na wyrost alej...

Autor: Alej.....  godzina: 10:35
Nic nie jest na wyrost. Nie sądź nas po sobie.

Autor: narzynacz  godzina: 10:39
Jakbyś był szczery to byś napisał samokytykę i przy każdym nowym poście linkował o niej .......

Autor: Alej.....  godzina: 10:50
Nie jesteś na to przygotowany. Nic nie kumasz.

Autor: WIARUS  godzina: 11:06
Sygnaliści z zamkniętymi ustami, czyli kto chce uciszać lekarzy? (dziennik.lowiecki.plhttps://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykul-prasowy/6468028,koronawirus-covid-19-sygnalisci-zakaz-media-rozmowy.html)
    Kto chce uciszać lekarzy? Nieoficjalnie niektórzy nasi rozmówcy wskazują na urzędników z Warszawy. Jedna z lekarek przypisuje zakazy, o których wie, dyrektorom szpitali, którzy są powiązani z Prawem i Sprawiedliwością. Z kolei Bartosz Fiałek wskazuje na ordynatorów, którzy w niektórych przypadkach wydają takie zarządzenia. Lekarze, z którymi rozmawialiśmy, opowiadają, że wszyscy, z którymi odbyły się rozmowy dyscyplinujące, są straszeni albo zwolnieniem dyscyplinarnym, albo nałożeniem kary porządkowej. Mówią, że władze szpitali powołują się na dobro pacjentów albo kwestionują prawdziwość informacji podawanych przez lekarzy. Polska nie wdrożyła jeszcze dyrektywy dotyczącej ochrony osób zgłaszających przypadki naruszenia prawa Unii, która nakłada na przedsiębiorców i instytucje publiczne obowiązek ochrony sygnalistów przed działaniami odwetowymi. – Począwszy od 17 grudnia 2019 r., państwa członkowskie mają dwa lata na wdrożenie w krajowych porządkach prawnych regulacji przewidujących m.in. nowe, obwarowane sankcjami, obowiązki dla przedsiębiorców w zakresie ochrony sygnalistów – przypomina dr Łucja Kobroń-Gąsiorowska.


Autor: Mark - 2  godzina: 11:24
Jeżeli tak wygląda w praktyce, kwarantanna i izolacja. (dziennik.lowiecki.plhttps://kobieta.wp.pl/traktuja-nas-jak-zaraze-marta-wrocila-do-polski-i-jest-w-kwarantannie-zbiorowej-6492758175258241a) To faktycznie jesteśmy przygotowani, pytanie tylko do czego. Bo z tego co wyżej wynika, iż takie "ośrodki", to normalne "rozsadniki" wirusa. Aż strach sobie wyobrazić, jak zaczną z nich zwalniać ludzi,po odbytej kwarantannie a do tego bez obowiązkowych dla wszystkich zwalnianych testów - no bo przecież nie wykazywali objawów, czyż nie. To jest dopiero "chore", czy nikt nad tym już nie panuje, czy tylko osobom odpowiedzialnym "wisi to" - bo zrobili co mieli zrobić zgodnie z zarządzeniem i koniec. Przecież "oni" nie są chorzy więc w czym problem, nawet gdy ten wirus może być bezobjawowy a zdarza sie to coraz częściej.

Autor: Alej.....  godzina: 11:25
Byle do wyborów... PS. naganiacza przepraszam za szczerość.

Autor: WIARUS  godzina: 11:27
Przykładzik. Jest taki jeden tylko? (dziennik.lowiecki.plhttps://i.imgur.com/XNCLbmY.jpg)

Autor: narzynacz  godzina: 12:18
Wyborów w maju raczej nie będzie......Tak na marginesie konstytucjonalości powinni wiedzieć że teraz nie ma podstaw prawnych .......konstytucja Trzeba by wprowadzić stan wyjątkowy czy jak wolicie wojenny ale czy wy jesteście na to gotowi? Ale czasy . Jakby tak ktoś rok temu powiedział że opozycja chce stanu wyjątkowego wprowadzonego przez kaczora aby Duda mógł być dłużej prezyentem .....

Autor: baca1051  godzina: 12:20
O jakiej opozycji piszesz? O tej co podczas wystąpień nie wie co ma mówić, o tej co nie pamięta swojego programu wyborczego?

Autor: WIARUS  godzina: 12:32
Na wprowadzenie stanu wyjątkowego nie stać naszego kraju! I już wyjaśniam dlaczego - jeżeli weźmiemy pod uwagę inflację, która już była wysoka przed wybuchem epidemii oraz fakt, że wprowadzenie stanu wyjątkowego pociąga za sobą konieczność wypłacania z budżetu państwa odszkodowań dla przedsiębiorców, można śmiało powiedzieć, że państwa, które wyczerpało swoje rezerwy na rozdawnictwo socjalne, teraz po prostu na wprowadzenie takiego stanu nie stać! Państwo zbankrutowałoby! I to stanowi bodziec do realizacji zaplanowanych na 10 i 24 maja wyborów! No i jeszcze to:
    Po pierwsze – taka jest wola prezesa. Jarosław Kaczyński w udzielonych ostatnio wywiadach stanowczo podkreśla, że nie widzi powodu, dla którego termin wyborów miałby być przesunięty i jest całkowicie nieprzemakalny na argumentację, że zgromadzenie milionów uprawnionych do głosowania w lokalach wyborczych może spowodować zagrożenie epidemiologiczne. Po drugie PiS musi się spieszyć i przeprowadzić wybory, póki jeszcze notowania Andrzeja Dudy są w miarę dobre. A mogą one się jeszcze poprawić, dzięki temu, że jako jedyny kandydat, może udzielać się publicznie, pod pretekstem konieczności wypełniania obowiązków prezydenckich. Nie wiadomo też jakie będą notowania głowy państwa w momencie, gdy społeczeństwo zacznie odczuwać skutki gospodarcze pandemii. Po trzecie ogłoszony przez premiera Mateusza Morawieckiego program „Tarczy Antykryzysowej” jest dobrowolną pomocą rządu dla pewnych grup obywateli, a co za tym idzie, rząd nie jest zobowiązany ustawowo do wypłacenia świadczeń. Natomiast w przypadku ogłoszenia stanu nadzwyczajnego do wypłaty odszkodowań zobowiązuje ustawa z 22 listopada 2002 roku o wyrównywaniu strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela.
A pieniądze stale już się drukuje - nawet poza harmonogramem (dziennik.lowiecki.plhttps://businessinsider.com.pl/finanse/koronawirus-w-polsce-nbp-jednak-dodrukuje-dodatkowe-pieniadze-w-marcu/dqejz0l)

Autor: Mark - 2  godzina: 13:02
A tak to robią tam, gdzie władza poważnie podchodzi do swych obowiązków. (dziennik.lowiecki.plhttps://wiadomosci.wp.pl/polak-przeniosl-koronawirusa-do-korei-przylecial-lot-em-do-seulu-6492806943504001a)

Autor: Golson  godzina: 13:44
No ale przecież testy potrzebne nie są... wystarczy niezachwiana wiara w wodza i pieśń na ustach o kraju szczęścia i dostatku.

Autor: Mark - 2  godzina: 14:03
"W Korei jest jeszcze 5281 przypadków choroby Covid-19. Przypadek polskiego chorego został zaznaczony na interaktywnej mapie Corona Map. W czasie rzeczywistym wskazuje ona, gdzie na terenie Korei przebywają pacjenci z koronawirusem. To dodatkowa informacja dla zdrowych obywateli." A u nas co, mamy też "aktualizowane" mapy, z których można się dowiedzieć tylko ilu zarażonych jest w poszczególnych województwach. Ale w których konkretnie miejscowościach, to już "tajemnica" - jak więc normalny człowiek ma przestrzegać tych wszystkich zasad, skoro nawet nie wie czy w jego miejscowości jest ktoś zarażony czy jest jakaś kwarantanna i ilu itd. Przecież to właśnie podawane powinno być i to na bieżąco, do publicznej wiadomości jako dodatkowe ostrzeżenia dla wszystkich. Oraz nie ma to nic wspólnego z sianiem paniki, bo każdy normalny człowiek odczyta to właściwie, bardziej jeszcze uważając na siebie, rodzinę, itd.. Dla naszych "władców" i ich popleczników, ważniejsze jest to co sie dzieje w innych ościennych krajach (wbijając to nam do głów, przez wszystkie środki przekazu) a nie to co powinno się robić aby walczyć skutecznie z tą chorobą. To naprawdę "chory kraj", po prostu brak słów.

Autor: Ciupaga  godzina: 18:41
To może Holandia zwana po nowemu Niderlandami bardziej chora ? Mając prawie 7,5 tys zakażonych to jakoś malutko tych testów zrobiła.

Autor: narzynacz  godzina: 19:32
Czyli wybory wiarus.......nie stać na na stan wyjątkowy głosowanie w maju też ryzyko ... ...tęgiej głowy nam tu trzeba.......no chyba że zbiorowo olejem konstytucję..........mi to nie sprawia problemu bo dawno ten akt prawny poczęty w Magdalence mam w poważaniu Ale co z wami ........?

Autor: WIARUS  godzina: 19:47
narzynacz - jest jeszcze stan klęski żywiołowej a ewentualne uznanie, że nie trzeba (nie należy) go wprowadzić może zaprowadzić PMM przed TS (dziennik.lowiecki.plhttps://shareinfo.pl/prof-ryszard-piotrowski-mozliwy-trybunal-stanu-dla-prezesa-rady-ministrow/) Dura lex, sed lex - Konstytucji nie wolno łamać! Twarde prawo ale prawo! A o co chodzi w tym, cyt: - " Ale co z wami ........?

Autor: wuj Onufry  godzina: 20:14
Ale się powymądrzał nasz imć faworytny, ten od strzelanek do starców i dzieci... I tylko mały taki szczególik pominął: Testy mogą pomogać w izolacji chorych... ale tylko w przypadku izolowanej epidemii. Gdy jest pandemia, to nie da się - nie jest możliwe zamknięcie wszystkich ludzi w kraju. Np. Imć Jurekel ma wiruska. Łaził tu i ówdzie po Kazimierzu, kontaktując się z setką starszych rozumnych, pokasłując czasem. Aż w końcu zrobiono mu test. Adonai eloheinu! Dodatni! Jurekelek izolowany. Ale już sprzedał wcześniej wiruska np. co piątemu z którym się zetknął. Tej dwudziestce też zaraz zrobiono testy, ale oni już wcześniej nakasłali na kolejnych. Z jednego Jurekela robi się szybko setki tysięcy kaszlaków, których testy owszem wyłapują - ale po tym jak już zarazili kolejnych. I już zaraża rabin z Kazimierza, szojchet z Chełma, cadyk z Góry Kalwarii, kantor z Berdyczowa, krakowski profesorek od lewacko talmudycznej "etyki" i kumpel redaktor z Wyborczej.

Autor: Mark - 2  godzina: 22:04
"Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna". Stephen King – Stukostrachy