Piątek
15.05.2020
nr 136 (5402 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Towarzystwo myśliwych i rolników ?  (NOWY TEMAT)

Autor: drago  godzina: 01:17
Armagedon w budżetach Kół...?! Czekamy n górę , która rodzi same myszy, czy próbujemy się bronić, organizować..Walec finansowego krachu Kół, w których realizujemy nasze pasje, nabiera rozpędu. Do ASF-u dołączył Covid...już wiadomo, jakie ceny proponują skupy- jeszcze proponują...wielu z nas jest w najwyższej grupie ryzyka zarażenia, boimy się ruszać z domu, na dodatek "góra" PZŁ zajęta jest innymi,ważnymi- DLA NICH- sprawami. Rząd wydaje rozporządzenia zakazujące nam działań lub tak niejednoznaczne, że siedzimy w domach lub z niepokojem próbujemy - robić swoje...pilnować zasiewów, szacować szkody, strzelać dziki....W Szczecinie powstało Stowarzyszenie Myśliwych i Rolników. Jeżeli nie spróbujemy obronić się wspólnie, a mamy wspólny interes, to w ciągu roku wielu z nas-myśliwych pozostanie z pasją, bez możliwości jej kultywowania a wielu rolników z dzikiem i jeleniowatymi na polach i zniszczonymi zasiewami, za które nie będzie miał kto -płacić bo przecież wtedy, gdy było trzeba je chronić, z osłupieniem czytaliśmy siedząc w domach INTERPRETACJE rozporządzeń, których nikt nie rozumiał. Cofnijcie się do dwóch tematów p.t. Armagedon, poczytajcie wpisy...Zapraszam do dyskusji tych, którzy we krwi mają pasję i odwagę stawienia czoła NIEPRZEWIDYWALNEMU, które zmienia reguły gry. Spróbujmy wziąć w niej udział, może się uda choć odrobinę posterować efektami, żeby ci, co po nas nastaną nie wstydzili się...naszej bezczynności. Darz Bór.

Autor: Artur123  godzina: 01:29
Węgry: Pierwsze aresztowania za „rozpowszechnianie fake newsów” (dziennik.lowiecki.plhttps://www.euractiv.pl/section/demokracja/news/wegry-viktor-orban-aresztowania-fake-news-budapeszt-sankcje-parlament-europejski/)

Autor: drago  godzina: 01:32
Dziękuję Ci, Arturze123, za jakże cenną wypowiedź na temat. Nie spodziewałem się tak szybkiego odzewu.

Autor: Artur123  godzina: 01:33
Armagedon w budżetach kół? (forum.lowiecki.pl/read.php?f=15&i=163043&t=163043) Tam dałeś głos i... znikłeś z tematu. Sądzisz, że merytoryczna dyskusja polega wyłącznie na rzuceniu hasła i... w nogi? Tu co prawda trochę więcej napisałeś, ale jakoś tak trochę nieaktualnie, trochę chaotycznie, a trochę w ogóle nie wiadomo, o co Ci chodzi. Mógłbyś rzecz uzupełnić?

Autor: drago  godzina: 01:59
Merytoryczność Twojego wpisu zamknęła mi usta Arturze123...wybacz zlęknionemu. D.B.

Autor: martinez  godzina: 08:57
No to masz cenną wypowiedź ode mnie. 1. Nie ma jakiegoś szczególnego powodu, aby w dzisiejszych czasach państwo interesowało się losem kół łowieckich. 2. Ma więcej problemów na głowie, niż to, czy czy rogacz w skupie będzie po 5 zł czy po 7 zł i jakie będzie to miało przełożenie na płynność finansową kół i w dalszej perspektywie kalendarza łowieckiego od 1 października br. 3. KŁ podlegają takim samym prawom rynkowym, jak inni gracze. 4. Jak WZ ustali cenę za 1 kg sarniny przy sprzedaży na użytek własny - powiedzmy 18 zł za kg, poluję 30 lat - pamiętam takie ceny, a były i wyższe - to pomożesz kołu ją kupując. 5. Jak będzie krucho z kasą zrzucicie się po 3000 zł od osoby i będziecie dalej polować, nie stać kogoś, trudno. Jak powiedział mi kiedyś śp. Wacław Przybylski, znakomity dziennikarz, radiowiec, myśliwy, mądry człowiek - z myślistwem, jest jak z harcerstwem, jest dostępne dla każdego, ale nie każdy musi w nim pozostać. 6. Widzę pewne trudności jeśli chodzi o odszkodowania łowieckie i ASF - ale o tym już dużo pisano na tym portalu.

Autor: Manlicher 308w  godzina: 09:27
Przez ostatnie 68 lat KŁ nauczyły się rządzić na zorganizowanej przez komunistów gotowej infrastrukturze. Czyli wszystko podane na tacy bez najmniejszego wysiłku. Zarządy kół składające się z traktorzystów PGR oraz byłych ormowców PRL jakoś sobie z tym radziły. Teraz gdy jest demokracja i wolny rynek zaczyna się wielki larum. Gdy trzeba ruszyć głową zaczynają się problemy i układ mafijno-esbecki zaczyna się walić. Nie omylny prezes wszech wiedzący itp... niech teraz pokaże jak zarządza się KŁ. A co będzie gdy państwo przestanie za darmo dawać KŁ zwierzynę? Najlepszy na świecie chory system PZŁ zawali się sam jak domek z kart!

Autor: broni  godzina: 10:39
Ad. Manlicher 308w Tak z ciekawosci zapytam, a Wasza Laskawosc to kto? ksiaze , czy tylko hrabia Klonica Klonicowski herbu obfajdany orczyk, w Polsce Wasza Laskawosc juz w IIRP zniesiono tytuly "W Polsce od czasu konstytucji marcowej z 1921 państwo nie uznaje tytułów arystokratycznych." W innym temacie tez wiecznie skamlacy profesorimus po siedmiu klasach bredzi o traktorzystach. Kiedy ciagle jeczysz tzn. ze Wasza Laskawosc juz dawno sobie nie radzi z otaczajaca rzeczywistoscia, a mnie jest zupelnie dobrze, a nawet prawo jazdy na traktor mam oraz nawet prezesem KL bylem. (patrz zal) Pzdr.DB

Autor: szlagoś  godzina: 10:42
"A co będzie gdy państwo przestanie za darmo dawać KŁ zwierzynę?" - Jeżeli ktoś wpadnie na taki pomysł to będzie sobie musiał sam radzić z rolnikami. Teraz układ nie jest doskonały, ale działa. Koła płaca za dzierżawę obwodu i co tam sobie wyhodują to pozyskują. Ale mają płacić szkody właścicielowi gruntów. Państwo ma spokój i podatki od przepływów pieniężnych. Jeżeli koła będą dodatkowo obciążone opłata np od pozyskania to model się może, ale nie musi zawalić. Szczególnie tam gdzie jest dużo zwierza i dużo szkód. To trochę jak z ceną paliwa. Niby wszyscy krzyczeli, że drogie, ale podwyżkę przeżyli. Tak czy inaczej dla państwa to duże ryzyko a mimo wszystko małe zyski. Dlatego od niepamiętnych czasów nie ma woli rewolucji u rządzących. Jest tylko wola rewolucji w rewolucjonistach :-) szlagoś

Autor: Lesław1  godzina: 12:40
"A co będzie gdy państwo przestanie za darmo dawać KŁ zwierzynę?" zaraz, a co to tenuta dzierżawna i opłata za klasyfikacje obwodu ? Widać ktoś tu bardzo ale to bardzo oderwany jest od rzeczywistości. Gdy jest demokracja i wolny rynek to rolnicy powinni zgłaszać przychód z odszkodowań czy to w formie pieniężnej czy też materiałowej do urzędu gminy do działu finansowego. Tak aby nie było sytuacji zeszłorocznej gdzie z jednej uprawy uzyskano, dotację na zalanie potem dotację na suszę, potem dotację ze względu na niską cenę w skupie, następnie umorzono podatek i otrzymano nie małe odszkodowanie od koła łowieckiego. To jest układ esbecko-mafijny.