Piątek
15.05.2020
nr 136 (5402 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Pismo do premiera  (NOWY TEMAT)

Autor: Artur123  godzina: 11:30
Grupa posłów skierowała pismo (forum.lowiecki.pl/download.php/15,165979,1946/Premier.pdf) do premiera.

Autor: Manlicher 308w  godzina: 12:18
DOBRE! – ze składek myśliwych oraz innych środków, zgromadzonych przez członków 2.600 kół Związku JAKIE SKŁADKI LUDZIE? PIENIĄDZE JAKIE POSIADAJĄ KŁ SĄ GŁÓWNIE ZA STRZELONĄ PAŃSTWOWĄ ZWIERZYNĘ ,KTÓRĄ KŁ DOSTAŁY W PREZENCIE OD PAŃSTWA! I TERAZ PAŃSTWO W DOBIE EPIDEMI I ZBLIŻAJĄCEGO SIĘ KRYZYSU ŚWIATOWEGO MA PRAWO WYCIAGNĄĆ RĘKĘ PO TE ŚRODKI.

Autor: Lesław1  godzina: 12:34
manlicher 308w w prezencie ?

Autor: jeager  godzina: 12:37
Siejesz wrogą propagandę p-ko myśliwym . Ty jesteś myśliwym czy bucem w zielonym kapelusiku?

Autor: Silwerus  godzina: 12:38
Manlicher.. Ile Cię kosztuje - tak mniej więcej - zabicie jednego zwierzaka?

Autor: ULMUS  godzina: 12:40
Manlicher 308w. Żaden myśliwy nie dostał zwierzyny w prezencie. Zwierzyna jest własnością SP i za strzeloną zwierzynę myśliwy musi zapłacić pieniądze. To po pierwsze. Po drugie . Cały cyrk z polowaniem myśliwy opłaca z własnych pieniędzy , prowadząc gospodarkę łowiecką (lepszą lub gorszą) w imieniu państwa ( nie będąc urzędnikiem państwowym. Polskie kuriozum!) państwową zwierzyną, więc, to raczej państwo dostało prezent od myśliwych w postaci broni, amunicji , bezpłatnego czasu myśliwych, samochodów , paliwa i funkcjonowania struktur . Policz sobie . Wszystko to jest i tak postawione na głowie, bo jedyny sensowny sposób prowadzenia gospodarki łowieckiej to taki, w którym zwierzyna jest własnością właściciela gruntu (właścicielem jest państwo lub osoba fizyczna lub prawna), który to właścicel z gospodarowania zwierzyną na swoim gruncie może czerpać zyski . Zyski z polowania, lub nie polowania, oraz partycypuje w szkodach jakie wyrządza JEGO zwierzyna jego sąsiadom (czyli ponosi konsekwencje prowadzenia swojego biznesu). Proste jak budowa cepa. Na marginesie . Sokoro rząd z pezetełem wyciąga łapę po kasę myśliwych jak w socjalizmach nieraz bywało, to należy pisać do rządu wnioski o dofinansowanie zakupu samochodów terenowych, broni, chłodni, noktowizorów, lornetek noży itd. jak na socjalizm przystało.

Autor: skaflok  godzina: 13:24
A mnie świtają w głowie takie czasy kiedy trzeba było oddać "na państwo" 100% zwierzyny grubej i 60% drobnej. Państwo nieźle zarabiało na myśliwych przy ówczesnym kursie dolara. Niech walczą z wirusem tamtymi pieniędzmi. Będzie elegancko bo to był ten sam ubecki PZŁ.

Autor: Silwerus  godzina: 13:29
Ulumus Prawie się zgadzam.. Prawie bo dlaczego dzikie i wolne zwierzę ma być własnością jakiegoś tam właściciela ziemi...? Wytłumacz to proszę jakoś racjonalnie... Tylko nie pisz że dlatego że tak drzewiej bywało....

Autor: Kolesław  godzina: 13:53
manlicher, czy ty masz jakiś problem emocjonalny ?? Hoduj sobie perz na polu i nie zabieraj głosu w sprawie, o której nie masz nawet różowego pojęcia. Jakie prezenty ??? Niejedno Koło łowieckie dałoby ci pieniądze ze sprzedaży zwierzyny. Ciekawe jak długo byś się utrzymał ze swoim perzem.

Autor: 1585  godzina: 14:18
Manlicher 308w Kolega ujal sedno sprawy!👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋

Autor: waldek3006  godzina: 14:43
Tak się zastanawiam, czy haracz będzie równy dla każdego koła, czy też od liczby członków, a może % od stanu funduszy na koncie koła ?

Autor: xaafuun  godzina: 14:52
Kurczę, czytałem 2 razy i pod tym listem widzę podpisy samych posłów z tzw. lewej strony polityki... Wychodzi na to, że jest to jednak inicjatywa jednej partii, której część działaczy jeszcze samego wodza, co usta miał słodsze od malin, jak pisała w swoich wierszach pewna grafomanka, która później nawet nodbla dostała... Inicjatywa jak najbardziej słuszna, tylko czy ma jakieś, szanse powodzenia... DB Rafał

Autor: Paulo  godzina: 15:29
ULMUS - z pierwszą częścią Twojej wypowiedzi się zgadzam, z drugą nie do końca. Przy takiej zmianie modelu odpowiedzialności dzika zwierzyna będzie....w parkach narodowych i grodzonych ohz. Z punktu widzenia właściciela uprawy ( rolnej czy leśnej ) dzika zwierzyna jest ekonomicznym szkodnikiem i nie uwierzę w model obejmujący redukcję populacji do określonego poziomu. Porozmawiaj z kolegami z Czech czy Węgier.....

Autor: Golson  godzina: 17:04
Głosujcie dalej na PiS... namieszali już ustawą o ochronie zwierząt, namieszali w prawie łowieckim to teraz wezmą się za finanse kół. Jak Bierut - dekretami i nakazami.

Autor: Broxen  godzina: 17:32
Nie trolowć tylko czytać statut. Póki co ministerstwo odróżnia działalność statutową od działalności gospodarczej. Statut też odróżnia statutową działalność od gospodarczej. Dla 99% luda w pezetele „wsio ryba” .

Autor: Silwerus  godzina: 17:39
Pis odróżnia tylko moje i nie moje... Nie moje, to wroga.. Zabrać dać Swoim.. Patrz TVP... Itd..

Autor: Broxen  godzina: 18:48
Należy się podziewać że NIK, CBA wreszcie zaczną sprawdzać ile kasy z dochodu uzyskanego z działalności gospodarczej wyprowadzane jest do prywatnych kieszeni za pomocą prostych sztuczek, wbrew zapisom art. 35 ustawy Prawa łowieckiego. Może być wesoło.

Autor: Renegat  godzina: 22:29
O jej a co to się stało rząd wziął postkomunistyczny PZŁ za twarz zasadzil kopa w j... i wydoił z kasy hehe dobre 😄.