Piątek
29.05.2020
nr 150 (5416 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: szkody od lisa

Autor: Kadamus  godzina: 03:38
W tym przypadku jest częściowa normalność - za zarżniętą przez lisa kurę odpowiada ten, kto nie przypilnował swojej lub oddanej pod opiekę kury. Normalność jest częściowa, gdyż nie odpowiada sam lis. Czyli właściciel lub opiekun kury nie może lisa zaciukać.

Autor: zygi  godzina: 11:12
A jak wilki wyrządzą szkody na pastwisku owiec i je pozagryzają to należy się odszkodowanie czy nie?. To hodowca ma prawo ubiegać się o odszkodowanie czy nie? .Dopilnował owiec czy nie dopilnował, ochronił czy nie?. Pozdrawiam.

Autor: Włodas  godzina: 15:01
Miałem ten problem z kurkami 2 razy. Grodziłem, zabezpieczałem i nic, więc postanowiłem wysłać ostrą petycję do lisa oraz zastosowałem czujkę świetlną i pomogło. Za drugim razem już nie błądziłem, tylko petycja, bo widać, że czujka tak sobie i też pomogło Na razie mam spokój, bo założyłem nowe ogrodzenie z ruchomą górną częścią siatki, a na dole cokolik.

Autor: broni  godzina: 15:44
Powiadasz cokolik, tzn. ze ruda mordka sie nie podkopie.

Autor: 28rafal  godzina: 16:02
Ja wysyłam bardzo szybką i twardą petycję do szkodników. W 95% przypadków po jej otrzymaniu nie szkodzą.

Autor: broni  godzina: 16:14
Lisek przed petycja;

Autor: broni  godzina: 16:15
Lisek po przyjeciu petycji; petycja to 308W Lapua Mega

Autor: 28rafal  godzina: 16:51
O,,,chyba piszesz podobną petycję.:-)

Autor: karlik  godzina: 19:14
Noi takie petycje uspokoją nawet najbardziej zagorzałego rozrabiakę..;)

Autor: szczepan solina  godzina: 21:40
tez potrafie ubic lisa na 100 mozliwosci.zaczne od trucizny a skoncze na karabinie.nie w tym problem.pytanie jest proste:kto odpowiada za szkody od lisa gdy mnie zabroniono mozliwosc obrony przed szkoda.

Autor: drago  godzina: 23:21
Ćwiczyłem ten temat i zostałem wykpiony przez Panów Myśliwych... im w głowie się nie mieści, że może chłopek mieć problem z lisem i kurami...Jakoś nie potrafią tego pojąć, że lis+ kura to nie rosół..