Poniedziałek
29.06.2020
nr 181 (5447 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Wybory 2020  (NOWY TEMAT)

Autor: Lennox104  godzina: 08:47
ZG PZL poinien NATYCHMIAST przeslac pytania na temat szeroko rozumianego stosunku do łowiectwa oraz sposobow walki z ASF kandydatom na prezydenta.Dudy stosunek mniej-wiecej znamy, ale Trzaskowski wysyla dziwne sygnaly moze warto pomyslec na kogo oddac glos a z rodzinami nas z pol miliona...Pojdzie na noze to nie jest malo.Do pracy ZG PZL.I publikowac na stronie.Moze wywiady przeprowadzic?

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 10:13
A co to za różnica, jaki stosunek do łowiectwa ma prezydent Andrzej Duda? Jeżeli już, należałoby chyba zainteresować się, co na ten temat mówi, i ma jeszcze nowego do powiedzenia, prezes Jarosław Kaczyński. Co do Rafała Trzaskowskiego.... Zagłosuję na niego nawet wówczas, kiedy zapowie całkowitą likwidację łowiectwa w Polsce. I tak by tego nie zdołał zrealizować jako Prezydent RP. Od poglądu przyszłej głowy państwa na kwestie związane z łowiectwem, ważniejsze dla mnie jednak jest to, jaki jest stosunek kandydata na prezydenta przyszłej kadencji do zapisów Konstytucji RP oraz jego samodzielność w podejmowaniu decyzji politycznych.

Autor: drago  godzina: 10:59
-" ważniejsze dla mnie jednak jest to, jaki jest stosunek kandydata na prezydenta przyszłej kadencji do zapisów Konstytucji RP oraz jego samodzielność w podejmowaniu decyzji politycznych." To ciekawe zjawisko.

Autor: Lennox104  godzina: 11:01
Wydaje mi sie, ze to jest portal lowiecki a nie ogolnotematyczny wiec interesuje mnie stosunek kandydatow do lowiectwa a nie innych kwestii.

Autor: Gończak  godzina: 11:38
Jaki stosunek do łowiectwa maja kandydaci na Prezydenta Polski? Odpowiedź znajdziesz tu https://swiatrolnika.info/zakaz-polowan-trzaskowski/amp . Więcej pytań nie mam.

Autor: Manlicher 308w  godzina: 11:38
Arturo, Ale dałeś czadu z tą samodzielnością Rafała boki zrywać!!! Za samodzielnością Rafała stoją ; Merkel, Putin, Macron, Bruksela, Tusk, Kopertnik, Budka itp.....

Autor: Hupert  godzina: 11:59
Kandydaci mają taki stosunek do łowiectwa, jaki daje im więcej głosów wyborców. Oznacza to w obecnej rzeczywistości, żeby lepiej nie odpowiadali na takie pytanie, bo odpowiedzi będą niekorzystne dla łowiectwa. Dlatego lepiej nie pytać, bo a nuż odpowiedzą.

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 12:00
Stosunek PJK do PAD (dziennik.lowiecki.plhttps://pikio.pl/kaczynski-lekcewazaco-podal-reke-prezydentowi-dudzie/?fbclid=IwAR2jrw7LGPTbtR4gCAt-npa_oGwMZiHfocCH-pd6ko-2gmO7jFtR6ULvMWE)

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 12:01
Wydaje mi sie, ze to jest portal lowiecki a nie ogolnotematyczny wiec interesuje mnie stosunek kandydatow do lowiectwa a nie innych kwestii. Nie ma sprawy. Dudy stosunek mniej-wiecej znamy... Tak jest. Znamy! Nawet szczegółowo :-) To nie Rafał Trzaskowski, a właśnie Andrzej Duda bez zmrużenia okiem podpisał ustawę, zakazującą „wykonywania polowania w obecności lub przy udziale dziecka do 18 roku życia”. To właśnie również Andrzej Duda, a nie Rafał Trzaskowski, opowiedział się za niekonstytucyjnym wprowadzeniem do ustawy o broni i amunicji obowiązku cyklicznego poddawania się przez myśliwych badaniom lekarskim i psychologicznym. To dzięki Andrzejowi Dudzie mamy zakaz szkolenia psów myśliwskich w dziczych zagrodach i w sztucznych norach. Mało? To swoim długopisem Andrzej Duda podpisał ustawy, dzięki którym minister właściwy do spraw środowiska jednoosobowo decyduje o tym, kto piastuje funkcję łowczego krajowego, a kto członka Zarządu Głównego. To zatem także minister, dzięki Andrzejowi Dudzie, decyduje o tym, kto rządzi, a kto nawet tylko sprząta biura w okręgu. Dzięki Andrzejowi Dudzie mamy w ustawie zapis o tym, że łowczy krajowy, przy wsparciu pozostałej części Zarządu Głównego PZŁ, może w dowolnej chwili dokonać - praktycznie rzecz biorąc - z naszych składkowych pieniędzy zakupu 49., 98. czy nawet 147. dupowozów na rzecz Ministerstwa Zdrowia, robiąc dobrze temu czy innemu producentowi samochodów. Pod płaszczykiem walki z koronawirusem może sięgać po pieniądze nawet kół łowieckich. To wszystko zasługa Andrzeja Dudy, a nie Rafała Trzaskowskiego. Co niektórzy powinni Andrzejowi Dudzie, za jego dokonania na polu demontażu niezależności i samorządności Polskiego Związku Łowieckiego, postawić wręcz pomnik. Jeszcze jedna kadencja Andrzeja Dudy, a po Polskim Związku Łowieckim, a może także w ogóle po łowiectwie w Polsce, jakim go znamy dzisiaj, zostanie tylko wspomnienie.

Autor: Lesław1  godzina: 12:19
Artur Jesionowicz jak już pisałem, wybór między jednym a drugim to wybór między dżumą a cholerą. Jeden i drugi dąży do tego samego tylko różnymi drogami. Przypomnij sobie za co sprzedał się Trzaskowski partii Zielonych.

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 12:21
Kandydatów oceniam po czynach, a nie po słowach. Czyny Andrzeja Dudy na polu organizacji łowiectwa są dyskwalifikujące go w moich oczach.

Autor: ogór  godzina: 12:27
Popieram Arturze Jesionowiczu -Nie po to głosowałem za wstapieniem do UE aby ktoś teraz szczuł przeciwko niej . Niektórym zapachniał PRL - ochrona i dotowanie patologii gnębienie "prywaciarzy " itp

Autor: Flyjanek  godzina: 14:25
Arturo” żecze tak(jak „Zaratustra„): „Co do Rafała Trzaskowskiego.... Zagłosuję na niego nawet wówczas, kiedy zapowie całkowitą likwidację łowiectwa w Polsce” .A w tym samym temacie ,kilka wierszy niżej ,oświadcza: „Jeszcze jedna kadencja Andrzeja Dudy, a po Polskim Związku Łowieckim, a może także w ogóle po łowiectwie w Polsce, jakim go znamy dzisiaj, zostanie tylko wspomnienie”. Słynący na świecie w budowaniu kwadratu logicznego (np.moja żona lub nie mniej sławny Hieronymus Carl Friedrich von Münchhausen) zostali pokonani .Hmm , Arturo niby celebryta a taki potencjał intelektualny W każdej dziedzinie....Kto by się spodziewał, no kto?

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 15:28
Arturo” żecze tak(jak „Zaratustra„): „Co do Rafała Trzaskowskiego.... Zagłosuję na niego nawet wówczas, kiedy zapowie całkowitą likwidację łowiectwa w Polsce” .A w tym samym temacie ,kilka wierszy niżej... Powoli, Flyjanku, powoli. Zanim zejdziesz „kilka wierszy niżej”, bądź łaskaw przeczytać raz jeszcze to, czego nie byłeś w stanie zrozumieć za pierwszym razem. Napisałem tak: Co do Rafała Trzaskowskiego.... Zagłosuję na niego nawet wówczas, kiedy zapowie całkowitą likwidację łowiectwa w Polsce. I tak by tego nie zdołał zrealizować jako Prezydent RP. Od poglądu przyszłej głowy państwa na kwestie związane z łowiectwem, ważniejsze dla mnie jednak jest to, jaki jest stosunek kandydata na prezydenta przyszłej kadencji do zapisów Konstytucji RP oraz jego samodzielność w podejmowaniu decyzji politycznych. Lennoxowi104 nie spodobała się konwencja dyskusji w aspekcie również poza łowieckim, więc poddałem obróbce dokonania pana Andrzeja Dudy w obszarze wyłącznie organizacji łowiectwa. I tu obecny pan prezydent - chyba nie tylko w moich oczach - wypada jeszcze bardziej blado, niż ogólnie. I teraz pytanie do Ciebie; Jest szansa, że zajarzysz w czym rzecz? A przede wszystkim – choć jedno zdanie merytoryczne jesteś w stanie napisać?

Autor: narzynacz  godzina: 16:20
Leslaw naginasz fakty .... Duda nie ma sojuszu z zielonymi .....tak tak tak Tych od klimatu gwalcenia krów fanatycznych wegetarian itp .... Ale wazne że nie ma różnicy .... Czytaleś program zielonych ? ...poczytaj

Autor: Stefan Senegal  godzina: 17:38
Etam.. Ten czy tamten.... Taniej i ciekawiej by było jakby roztrzygneli to na ringu.. Np okładając się deskami sedesowymi.. Zwycięzca bierze wszystko... Zamiast wydać miliony na wybory każde gospodarstwo domowe dostałoby pół litra wódki i kilo kiełbasy, a TV zrobiłaby transmisję w prime time.. Z przerw reklamowych zebrano by kasę na pomoc dla powodzian.. Z kasy od producenta desek sedesowych stypendia dla zdolnej młodzieży z biednych rodzin.. A nie jakieś nudy w nakaszlanym lokalu wyborczym..

Autor: Golson  godzina: 18:10
Artur, próbowałem już kiedyś to tłumaczyć - strata czasu. Gdy PiS z długopisem zakazywali obecności nieletnich na polowaniu i szkolenia psów na sztucznych norach i w zagrodach to naginacz pokrzykiwał tutaj, że "takie czasy są i prędzej czy później by się to stało" a PiS obrońcą jest łowiectwa i basta... Teraz z kolei ten sam naginacz boi się jak ognia kogoś kto deklaruje wsparcie m.in. dla: 1. odejście od węgla do 2040 r., a w ogrzewaniu domów do 2030 r., 2. powołanie Rady ds. Klimatu i Transformacji Energetycznej, 3. zatrzymanie przekopu Mierzei Wiślanej, 4. powiększenie i tworzenie nowych parków narodowych, 5. powołanie rzecznika praw zwierząt, 6. wprowadzenie zakazu hodowli na futra, chowu klatkowego i uboju rytualnego, 7. wprowadzenie do szkół edukacji klimatycznej 8. zwiększenie inwestycji na wymianę starych pieców, 9. zaostrzenie kontroli nad emisjami przemysłowymi, 10. uchwalenie nowej ustawy o lasach, 11. zaostrzenie ustawy o ochronie przyrody pod kątem zgód na wycinkę drzew, 12. stworzenie programu walki z suszą, 13. nadanie koniom statusu zwierząt towarzyszących, 14. wprowadzenie moratorium na polowania na ptaki, 15. nowelizacja ustawy do walki z ASF, 16. prowadzenie polityki Europejskiego Zielonego Ładu, 17. wsparcie rozwoju transportu kolejowego Może ten naginacz napisze konkretnie - które z powyższych uderza w szeroko rozumiany interes łowiectwa w Polsce? Ja tam widzę jedynie moratorium na polowanie na ptaki. Może czas położyć na szali zapowiedź wprowadzenia tego moratorium, a po drugiej stronie te wszystkie "dokonania" PiSu, których nie zapowiadali, a wprowadzili "cichaczem", a którym tak ochoczo naginacz przyklaskiwał.

Autor: jaszczur  godzina: 18:32
narzynacz, Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo (Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam) Dlatego wolę tych co trzymają się Zielonych, bo z nimi damy sobie radę.

Autor: Flyjanek  godzina: 18:53
Może być sowiecki lub niemiecki. Może być morderca (Bierut) albo tw Bolek .może być stępiony intelektualnie Bronek .Nawet NRD-owskiej Prowanancji blagier Tusk .Byle nie Polski dumny Patriota . Konstytucja konstytucja....! -Nią świat zadziwimy . Klękajcie narody, nie ma świat Równie doskonałej gramoty. !

Autor: drago  godzina: 19:04
Nie mogłem się powstrzymać ... Golson i kabaret, słuchajcie - "Wybory 2020. Najnowsze wyniki PKW. Rafał Trzaskowski odrobił straty do Andrzeja Dudy.(oprac. Robert Czykiel) OJJOJJOJ...PRZEGRALIM ? kudłaryx - no wykrakałeś no !

Autor: WIARUS  godzina: 19:28
MSWiA (dziennik.lowiecki.plhttps://businessinsider.com.pl/wiadomosci/bitwa-o-wozy-mswia-rozda-wozy-strazackie-za-frekwencje-w-wyborach/553kxez) obiecało wóz strażacki dla gminy do 20.000 mieszkańców, która będzie mieć najwyższą frekwencję w danym województwie. No to na tę chwilę 10 tych wozów trafi do gmin, gdzie zwyciężył Trzaskowski a tylko 6 do gmin gdzie wygrał Duda. Pamiętacie tę jedną "wyspę" antypis na mapie Podkarpacia? ciąg dalszy kupowania poparcia (dziennik.lowiecki.plhttps://wiadomosci.wp.pl/pierwsza-obietnica-andrzeja-dudy-przed-ii-tura-wyborow-dotyczy-prawie-700-tys-wyborcow-6526747259684481a)

Autor: narzynacz  godzina: 20:40
No tak. Jak ci Lesław zajeb..... łajki na polowaniu to z nawiedzonymi paniusiami z schroniska dałeś rade .przyznaje Ale spokojnie . One bedą robić za ekspertów .i ciala doradcze .Jak za tym pójdzie prawo to zobaczymy ........ Nie bym byl taki pewien ......puscily by nerwy i mialbyś swoja notke w tvn fakty i czarno na bialym W kupie sila .....pamiętaj

Autor: Golson  godzina: 21:19
W kupie śmierdzi. "W rozumie siła." Tylko PiSowcom wygodniej i mentalnie bliżej niestety do kupy...