Środa
01.07.2020
nr 183 (5449 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Wybory 2020

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 10:13
Konstytucja konstytucja co nam ją postkomuniści pisali, o zgrozo Ci sami wprowadzali nas do UE i NATO - chichot historii w tle. Piłsudskiego by cholera wzięła. Ale tzw patrioci....no własnie co to dziś jest patriotyzm ....?

Autor: domiś2  godzina: 10:32
Strażnik, Tu jest prawdziwy patriotyzm TV Kurskiej (dziennik.lowiecki.plhttps://www.facebook.com/photo?fbid=1609430995902225&set=a.496608997184436) CYKOR !!!!!

Autor: domiś2  godzina: 10:37
Strażnik, a może to jest patriotyzm z programem koryto+ (dziennik.lowiecki.plhttps://www.facebook.com/photo?fbid=2865123250276395&set=a.609961605792582)

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 11:18
domiś2 Przykro mi ale Zukenberg na mnie nie zarabia więc nie mam dostępu do treści.

Autor: WIARUS  godzina: 11:24
Wygrana Trzaskowskiego mogłaby prowadzić do obalenia rządu. To mocny argument za Trzaskowskim. (dziennik.lowiecki.plhttps://twitter.com/trzaskowski_/status/1277608836380098561?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1277608836380098561%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.rmf24.pl%2Fraporty%2Fraport-wybory-prezydenckie2020%2Fnajnowsze-fakty%2Fnews-fogiel-o-planowanej-debacie-prezydent-ma-wtedy-zobowiazania-nId4586276)
Pretorianie PiS wygrają czy PAD postawi na swoim? (dziennik.lowiecki.plhttps://www.rmf24.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie2020/najnowsze-fakty/news-fogiel-o-planowanej-debacie-prezydent-ma-wtedy-zobowiazania-,nId,4586276?utm_source=wykop.pl&utm_medium=link-5580829&utm_campaign=wykop-poleca)

Autor: ULMUS  godzina: 16:05
No ... obalenie rządu połączone z nadchodzącym kryzysem po "epidemi", to znakomity pomysł. Można powiedzieć typowo polski. Klasyk polskiej myśli społecznej od czasów co najmniej "Pana Tadeusza". Najpierw rozpier@ucha, bez planu co potem... a nie, przepraszam, jest plan, słyszałem gdzieś na ulicy: ".... a ch@j jakoś to będzie"

Autor: Golson  godzina: 17:14
Patrząc na dokonania obecnego rządu to nawet bez niego nie mogło by być chyba gorzej. Epidemia jak była tak jest, na początku udawali nie testowali - podobno była zielona wyspa - a gdy mleko się rozlało i trzeba było już testować to okazało się, że gdy prawie cała Europa zaczęła folgować restrykcje w Polsce zaczęliśmy notować rekordy w przyrostach... Jak Europa kupowała respiratory i maseczki to Szumowski jeździł na nartach, a ARM wyprzedawał maseczki za bezcen. Było też forsowanie wyborów za wszelką cenę, wywalenie w błoto kilkudziesięciu milionów złotych, które teraz mole zżerają w jakimś magazynie... Ale był też i program "rodzina plus" - Szumowskim się powiodło, ich przyjaciele też nie narzekają... Tarcze antykryzysowe zmieniały się jak w kalejdoskopie, a tworzono je tak by dać pozory pomocy lecz jednak maksymalnie ograniczyć ilość beneficjentów - propaganda pełną gębą - byle do wyborów... Maseczki były niepotrzebne, potem okazały się niezbędne. To "potem "nastąpiło" wtedy gdy rząd zablokował obrót nimi na platformach internetowych, a jednocześnie sprowadził poprzez "kolegów" do polski. Wtedy okazały się właśnie niezbędne. Gdy już koledzy wyprzedali to znowu można było od nich odstąpić. Myślę, że bez tego rządu gorzej by nie było...

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 17:30
Golson Czego Szumowski czy ktokolwiek z tego rządu by nie zrobił i tak byłby winien. Cała Europa przejechała się na towarze z Chin, Europa to pikuś - nawet Owsiak się przejechał, ale prokuratury na łbie nie ma choć przeputał w dobrej wierze ofiarę od wiernych. Skoro już ustaliliśmy że PAndemia i jej następstwa wyszły z Nowogrodzkiej i jej ofiarą padł Owsiak to co ciekawego nam powiesz np o WHO ?

Autor: Stefan Senegal  godzina: 17:31
Strażnik ma rację.. Chińczyki wy...wszystkich równo..

Autor: WIARUS  godzina: 17:36
No, tu są poważne transakcje i zapewnienia :-)))) (dziennik.lowiecki.plhttps://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-respiratory-ile-zamowiono-ile-firma-eandk-dostarczyla-do-mz-4625774)

Autor: Golson  godzina: 17:38
To nie chodzi o to, że dali się zrobić w wała. Tu idzie o to, że przy okazji tego zakupu zrobili w wała podatników. Można było taniej, można było przejrzyściej, można było sprawniej i bez cyrków w postaci "Uroczystości witania antonowa"... Kilkaset baniek puścili kantem przy okazji i tego nie da się bronić. Respiratory zamawiane poprzez handlarza bronią z czarnej listy ONZ? Przelew kilkuset milionów złotych w 3 godziny? A towaru jak nie było tak nie ma...

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 17:42
Golson Jak jest panika na rynku to można ....się co najwyżej w dupe podrapać żeby sprawdzić czy się ją jeszcze ma.

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 17:55
Przypomniała mi się też scena jak to Angela ogłosiła sukces bo bezpośrednio z premierem Chin ustaliła że przyjadą do nich maseczki. Potem jeszcze niemiaszkom zawieruszyły się chyba te co do Włoch miały iść.

Autor: Golson  godzina: 18:01
Rozumiem, że jak na rynku robi się niestabilnie to Ty deponujesz swoje oszczędności u lokalnego oszusta? I nie było paniki. UE zapraszała do wspólnych zakupów. Mało, że wynegocjowała lepsze ceny, to jeszcze nie trzeba było płacić "z góry" całości, a hitem niepojętym dla PiS najlepsze jest to, że to zamówienie jest faktycznie realizowane... Jak to jest, że Niemcy "przywieźli" sobie swoje maseczki z Chin w ramach umowy ramowej spółki dysponującej tymi antonowami i NATO, a nasi "geniusze" dopłacili 3mln dolarów i zamówili transport "z wolnego rynku"? O tym, że w tym czasie 3 szt. C-17 Globemaster stacjonujące na Węgrzech stały bezużytecznie nie warto nawet pisać... a są to samoloty transportowe do wyłącznej dyspozycji kilku państw NATO, gdzie członek składa jedynie zapotrzebowanie i ponosi same koszty operacyjne... O tym, że flota LOT-u gniła bezużytecznie, a również mogła te loty wykonać też pisać chyba nie ma sensu bo to kopanie leżącego. Wszak można było te 3mln USD zapłacić LOT-owi... miałby teraz na zwrot pieniędzy za bilety kupione przez Polaków na odwołane loty - podobno strasznie kiepsko im to idzie - ludzie nie mogą odzyskać pieniędzy...

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 18:13
Golson W początkowej fazie nie było żadnych zamówień ramowych - każdy łapał co się dało i gdzie się dało. Większość Europy została też poczęstowana trefnym towarem.

Autor: Golson  godzina: 20:41
Strażniku, jak UE kupowała w ramach wspólnych zakupów maseczki to Szumowski jeździł na nartach, a Pinkas sugerował wkładanie lodu w majtki tym, którzy opowiadają o "chińskim wirusie"...

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 21:27
Golson Proszę powiedz to w końcu wprost że masz informacje z pierwszej ręki a...... wyborcza kłamie (dziennik.lowiecki.plhttps://wyborcza.pl/7,75399,25795111,wlochy-potrzebuja-90-mln-maseczek-miesiecznie-dlaczego-ich.html)

Autor: Golson  godzina: 21:50
Chłopie, mechanizm wspólnych zakupów rękawiczek, maseczek, kombinezonów i innych środków ochrony osobistej został uruchomiony 10 marca (zdaje się wtedy mniej więcej wpłynęły oferty) i środki miały być dostarczane za ok. 2 tygodnie czyli w końcówce marca. Tak więc informacja z 16 marca nijak się ma do niego. Polska w pierwszym przetargu nie wzięła udziału bo do mechanizmu przystąpiła coś ok 6 marca ale miała wziąć udział w drugim - na respiratory. I z tego drugiego wycofała się po czym postanowiła kupić u handlarza bronią, przelewając mu niecałe 200mln złotych bez sprawdzenia czy jest w stanie taki sprzęt dostarczyć oraz czy w ogóle ten podmiot takie usługi kiedykolwiek świadczył... ot tak po prostu na gębę 200 baniek dla firmy z wątpliwą reputacją... A Kowalskiemu VAT-u zwrócić nie chcą i sprawdzają kilka miesięcy bo biedak ma to nieszczęście, że mu się zwrot 2 tysięcy złotych należy... i niestety on już dla nich jest niewiarygodny. Kwintesencja PiSowskiego państwa.

Autor: Stefan Senegal  godzina: 22:14
Czyli że włochaci, za pomocą obrony cywilnej, ukradli jakiemuś afrykańskiemu państwu maseczki, które jechały tranzytem?? Czyli, że one są rasistami?