Sobota
26.09.2020
nr 270 (5536 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Myśliwi domagają sie redukcji populacji wilków w Polsce  (NOWY TEMAT)

Autor: pięta  godzina: 14:40
Portal Onet.pl podaje informację ,że myśliwi domagaja się odstrzału redukcyjnego wilka w Polsce.Rozrośnięta populacja tego objętego całkowitą ochroną gatunkową drapieżnika powoduje chociażby rozganianie watach dziczych co może być naturalną przyczyną rozprzestrzeniania się ASF-u . Zainteresowanych odsyłam do publikacji Onetu. Przypuszczam ,że głos zabierze natychmiast w tym temacie długo nieuaktywniający sie forumowicz Jurekel jeden z obrońców wilka .

Autor: Stefan Senegal  godzina: 15:28
Wilka jest bardzo dużo. Na Pomorzu, w zeszłym tygodniu w okolicy Kościerzyny zagryzły 5 danieli, a w okolicach Skórcza krowę (chyba inna wataha bo ok 60km odległości). Za te szkody zapłacimy my wszyscy jako podatnicy..

Autor: WJarek  godzina: 15:36
Miłościwie nam panujący po rozum do głowy pójdą dopiero, jak zagryzą dziecko...

Autor: Stefan Senegal  godzina: 15:40
Swoją drogą zawsze można odłowić i dać np Tokarczukowej.. Niech za nobla kupi polać lasu, ogrodzi, chroni i żywi.. A te niedomyte co tak krzyczą będą je monitorować...

Autor: Golson  godzina: 16:18
To trzeba by się chyba domagać i redukcji wśród rozmodlonego katotalibanu bo przez ostatnie kilkadziesiąt lat o niebo więcej dzieci zakisił w beczkach, "upuścił" z kocyka czy zwyczajnie wyrzucił przez okno niż wilki, łosie, żubry, lisy, dziki i cała reszta polskiej fauny...

Autor: pięta  godzina: 17:02
Piszesz nie na temat kolego Golsonie!Ale skoro jesteś taki bystry to może wiesz gdzie się podziało owe 300 milionów co to ponoć zainwestowano w pandemię Covid-19 czy są winni bo coś mi się o uszy obiło choć temat także nijak nie związany z redukcją wilka....ale ciekawy.Może coś bliżej o projekcie zapisu jaki chciano przepchnąć w związku z niekaralnością urzędników w okresie pandemii Covid-19 za nietrafne decyzje administracyjne pisz śmiało. Ktoś się chyba pokapował co jest grane....i odstąpiono. Pana Zbigniewa Ziobro nie darzę sympatią ale za to ,że się postawił w tym temacie pełen szacunek.

Autor: jastrząb69  godzina: 17:15
Domagać się można aczkolwiek ,każdy trzeżwo myślący wie nic z tego nie będzie. Poza dziwnymi przykładami czy smiesznym straszeniem zjadania przez Wilki dzieci brak jakichkolwiek racjonalnych argumentów.. A przez zbednie bicie piany tylko inni po cichu robia swoje interesiki.

Autor: Golson  godzina: 17:24
pięta, problem w tym, że ten "panzbyszek" postawił się nie dlatego, że mu ten zapis niemiły lecz dlatego, że ten zapis wyjmował mu z rak bat na Matousza. Zbyszek ma chrapkę na schedę po Jarosławie podobnie jak Matousz. Jak już dojdzie do poważnej rozgrywki i Jarek nie będzie już mógł zapraszać na Nowogrodzką bo zdrowie nie pozwoli na dalszy udział w życiu politycznym to Zbyszek będzie potrzebował bata na resztę pretendentów. A ustawa mu ten bat wytrącała z ręki... Ot i cała tajemnica "panzbyszkowego" veta...

Autor: pięta  godzina: 17:30
Kolego Golson oglądałem wczoraj na You-tube ciekawy materiał o Morawieckich zachęcam do obejrzenia wpisać trzeba ..sekrety Morawieckiego naprawdę szeroko otwierałem oczy!

Autor: narzynacz  godzina: 20:28
Stefan ....za wilka nikt nie płaci .przepisy są tak skonstruowane żeby nie placić ....... Są już nawet w malych lasach typu 2 tyś ha Mają jeszcze trochę sarny ale szybko się kończy .....jaja będą jak pomór wykończy dzika i sarne zjedzą .

Autor: Old Mill  godzina: 21:06
Sa tez amerykansko- kanadyjskie metody, bez potrzeby angazowania mysliwych w ten problem.Sa bardziej skutecznie I mniej stresowe dla wilkow.

Autor: Onufry wuj  godzina: 22:06
Wilk jest najświętszą z dzikich lewackich "świętych krów" i lewusy prędzej się zgodzą na odstrzał idących skrajem lasu do szkoły wiejskich dzieci, niż swoich wilczusiów umiłowanych. Leming, który uległ bambistycznej narracji lewusów, ale który mimo to jeszcze troszkę myśli (zdarzają się nawet takie dziwne lemingi!) może się dziwić: - No jak to, przecież wilki mordują słodziaki jelonki i jeszcze słodsze sarenki. I to mordują okrutnie, sprawiając im długotrwałe cierpienie, czyli to, z czym lewusy podobno walczą najbardziej. Przecież człowiek myśliwy poluje sprawiając słodziakom wielokrotnie mniej cierpienia, skąd ten lewacki hejt wobec myśliwych i hołubienie wilków okrutników? Leming taki jest po prostu durniem, czyli lemingiem. Gdyby nie był durniem to by został prawakiem. Leming nie pojmuje, bo za głupi, że narracja o cierpieniu gadziny jest tylko kłamliwym, cynicznym lepem lewactwa na egzaltowane panienki z blokowisk i innych lemingów przygłupów. Lewusom nie o cierpienie gadziny chodzi, co najlepiej potwierdza casus okrutnego wilka, lecz o inżynierię społeczną, o tresurę ludzi. W tym przypadku o likwidację łowiectwa. Ludzie w założeniach lewusów mają zostać potulnymi cipciusiami polującymi tylko na promocje sojowej pulpy, a rolę humanitarnie polujących myśliwych ludzi mają przejąć wilki, sadystycznie pożerające słodziaki jelonki na żywca. Najbardziej mnie śmieszy popieranie lewusów ich mać przez niektórych co głupszych myśliwych... No jakimż trzeba być ćwierćmózgiem, by będąc myśliwym służyć kanaliom wprost zapowiadającym, że zlikwidują łowiectwo?

Autor: Stefan Senegal  godzina: 23:17
Wilk..jak każde inne zwierzę..kręci się, żre, robi pod siebie i..śmierdzi.. W związku z czym powinien być traktowany jak każde inne zwierzę gdy jego populacja powoduje szkody i jest zbyt wysoka..