Niedziela
18.10.2020
nr 292 (5558 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park Corner



Temat: Tym razem zawinęli Romka

Autor: Onufry wuj  godzina: 00:34
Lata temu dziwiło mnie, czemu niektórzy adwokaci lub radcy prawni mają też w Polsce drastycznie wyższe stawki od innych. To zjawisko jest zrozumiałe w USA, gdzie istnieje prawo precedensu i sprawny prawnik potrafiący precedens z sądu na zadupiu 100 lat temu wyłuskać jest na wagę złota. Ale w Polsce przecież prawa precedensu nie ma, a sąd, polityk lub urzędnik ma w nosie co najęty prawnik pitoli. Wyjaśnił mi w końcu pewien emerytowany prawnik. Twierdził, ze wzięty (czyli ekstra drogi) radca lub adwokat to nie ten, który świetnie zna się na prawie. Lecz ten, który ma łapówkarskie "dojście" do sędziego, polityka lub urzędnika. Ma to wyglądać (podobno) tak: Sędzia, poseł lub urzędnik boi się wziąć łapówkę bezpośrednio od klienta. No to osobnik chcący uzyskać korzystny wyrok, ustawę lub decyzję administracyjną bierze ekstra drogiego pośrednika , legalnie mu płaci cenę z Kosmosu, a ten pośrednik mający kumoterskie "dojście" dzieli się honorarium z sędzią, politykiem lub urzędnikiem. Brzmi logicznie. Gdy się pomyśli, czy Wesołego Romka ten hipotetyczny proceder też może hipotetycznie dotyczyć... No przecież do jasnej cholery Wesoły Romek przez większość swego dorosłego życia zajmował się politykowaniem, a nie adwokatowaniem! Kiedy miał nabierać doświadczenia adwokackiego? Hę?? Za to nabrał przez lata politykowania moc kontaktów z ludźmi władzy...

Autor: WIARUS  godzina: 08:55
    Może z czasem zobaczymy rzeczy, których, jak dotąd, nie możemy sobie wyobrazić
Galileusz

Autor: August  godzina: 09:08
Ma to wyglądać (podobno) tak: Sędzia, poseł lub urzędnik boi się wziąć łapówkę bezpośrednio od klienta. No to osobnik chcący uzyskać korzystny wyrok, ustawę lub decyzję administracyjną bierze ekstra drogiego pośrednika , legalnie mu płaci cenę z Kosmosu, a ten pośrednik mający kumoterskie "dojście" dzieli się honorarium z sędzią, politykiem lub urzędnikiem. ''================================================================'' (dziennik.lowiecki.plhttps://www.mp.pl/pacjent/psychiatria/zaburzenia_osobowosci/75584,osobowosc-paranoiczna) Osoba charakteryzująca się tym typem zaburzeń na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie podejrzliwej i przeczulonej na własnym punkcie lub przeciwnie, przy pierwszym kontakcie może być przyjacielska, dobroduszna, miła i uczynna.

Autor: August  godzina: 10:28
Onufry !!!. Pisz sobie a muzom co Ci ślina na klawiaturę przyniesie o relacjach w środowisku lekarskim . Ten twój prawnik i jego wiedza o obecnych mechanizmach pochodzi z wykopalisk. Te niby prawnicze elity w takim wydaniu ‘’ręka rękę myje ‘’ posypały się przynajmniej dekadę temu . Naprodukowano po 89 roku tych elit 200 procent normy ''Pstrowski '' . W tym środowisku od ponad dekady odbywa się bardzo brutalny wyścig szczurów .Ambicje zawodowego spełnienia no i oczywiście kasa rozzuchwaliły młode wilki . Dziś wystarczy jak domniemam doczytujesz podejrzenie ‘’młodych wilków’’ (dziennik.lowiecki.plhttps://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26302930,prokuratura-oskarza-byla-prezes-so-w-krakowie-o-przyjecie-lapowki.html?disableRedirects=true) że łapówką był telefon komórkowy i już wisisz w prawach wykonywania zawodu . Takich kolejnych przykładów można mnożyć . (dziennik.lowiecki.pl) A tu nawet o Twojej ulubionej logice. (dziennik.lowiecki.plhttps://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1105838,sn-uniewinnienie-sedzia-topyla.html) Obowiązujący dziś mechanizm to produkowanie litery prawa pod zapotrzebowanie elit politycznych rządzących tym państwem . Bo nie być gołosłownym , potrzeba kasy na bolszewickie przywileje typu 500 + czy 13 emerytury. To dla zaspokojenia niskich instynktów i rozumowania prostaczej tłuszczy pozbawia się kilkadziesiąt tysięcy ustawą , tych nie katolickich prawdziwie polskich emerytur . Sięgnij do jeszcze skrywanych swoich pokładów IQ - jakie to cele stricte polityczne ma ostatnia głośna ustawa dla zwierząt .

Autor: Jerzy 030  godzina: 11:56
Analizujac wszystkie poprzednie aresztowania, weglug mediow i specow z tego forum byly zatrzymaniami politycznymi i na pokaz. Jak widac wiekrzosci udowodniono postawione zarzuty i siedza, a inni czakaja na swa kolej. Nie stawiam nikomu zarzutow, ale tez nie usprawiedliwiam nie znajac szczegolow. Zarzut tego kalibru jaki postawiono R.G.wymaga niezbitych dowodow, jesli to zagrywka polityczna, w niedalekiej przwszlosci Skarb Panstwa wybuli mu okragla sumke, R.G. tego Kaczynskiemu nie popusci.

Autor: Old Mill  godzina: 12:41
https://youtu.be/7bO5c-iaXBQ

Autor: Onufry wuj  godzina: 13:46
Auguście drogi... Uważam że bezpodstawnie przypisujesz Wesołemu Romkowi osobowość paranoiczną. To, ze się wydurnia kicając na ulicy lub robiąc szopkę z "utratą przytomności" - to nie dowód ze świr, lecz że cwana gapa, chorągiewka zmieniająca kierunek w stronę konfitur. Do tego zauważ, ze zarówno przedstawione przeze mnie hipotetyczne metody korumpowania przez prawniczego pośrednika, jak i zarzuty wobec Wesołego Romka dotyczą czasów sprzed PiSu... A tak poza tym... Przez analogię... Wyobraź sobie że chcesz się zoperować. Masz do wyboru: 1. Chirurg A - non stop w zawodzie, ogromne doświadczenie. 2. Chirurg B - większość swego dorosłego życia nie operował pacjentów, tylko bawił się w politykę. Dopiero od kilku lat, gdy z polityki został pogoniony, wziął się na stare lata za operowanie. Aha - honorarium za operację ten niedoświadczony B śpiewa sobie 20x wyższe niż doświadczony A.... No przecież tylko kretyn położy się pod skalpel chirurga B, gdy nie będzie w tym dilu ukrytego dna - np. tylko ten B ma dzięki dawnym politycznym układom możliwość załatwienia ci operacji w super klinice, na super sprzęcie... A ta jego horrendalna stawka jest formą ukrytej łapówki... Paniał?

Autor: August  godzina: 13:59
Autor: I G O R Data:   15-10-20 18:54 Glupson nie uważasz , że to zatrzymanie ma ewidentnie charakter polityczny ? Trzeba koniecznie zlikwidować CBA :):) :) ps. IPN też do likwidacji :) KONSTYTUCJA !! KONSTYTUCJA !! Brawo Igor !!! może to tylko chwilowy przebłysk intelektu ale trzeba mieć nadzieję że się utrwali . Czy polityczny ? Tego akurat ‘’Ty ....Jerzy 030 ….czy ja ...‘’przerabiający chlebek na mniej szlachetną konsystencję myślę że się nie dowiemy . Romek za czasów prosperity LPR był tak po prawdzie jedyną legitymacja ówczesnego i do dziś jeszcze funkcjonującego moherowego państwa. Nie ma wątpliwości to za jego sprawą jaki i też Leppera ,wszystkie akta grupy operacyjnej do zadań dezintegracyjnych z IPN zostały wyprowadzone do kurii biskupich . Dziś objęte w archiwach nawet Watykańskich ściśle tajną klauzulą . Przy takiej przeprowadzce pod patronatem Romka i Andrzeja Lepp.. okazji do pozbierania haków od lewa do prawa nie brakowało .Nawet śmierć Leppera wiązano z tymi hakami . Przypomnę Ci Igor ta grupa była głęboko zakonspirowana w strukturach MSW PRL komórką operacyjna Służby Bezpieczeństwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych . Podlegała bezpośrednio dyrektorowi Departamentu IV MSW. Zajmowała się dezintegracją Kościoła katolickiego w Polsce. Jeśli to obecne państwo ma swoje fundamenty na wybiorczej archiwizacji i tak zajmującej 60 kilometrów regałów . To brak w nich kolejnych kilkunastu kilometrów regałów dotyczących Kościoła katolickiego jest wielką fikcją . Dawno tę instytucję winno się przekształcić i sprowadzić do roli skansenu muzealnego z pełnym dostępem obywateli do eksponatów z minionej epoki. Tak Igor dobrze piszesz jedynie do czego się dziś jeszcze warto odwoływać to Konstytucja …. Konstytucja.

Autor: Golson  godzina: 15:50
Szybko poszło... "prokuratura nie przedstawiła dowodów, które uprawdopodobniałyby popełnienie przestępstwa" (dziennik.lowiecki.plhttps://wiadomosci.onet.pl/kraj/porazka-prokuratury-w-sprawie-giertycha-ryszard-krauze-i-reszta-na-wolnosci/l6y2d5h)

Autor: Onufry wuj  godzina: 17:14
"Jeste jezcze bardzo słaby, więc jutro napiszę więcej. Dziękuje wszystkim za słowa dobre. Cieszę się, że już dziś sąd w apoznaniu ocenił zarzut, który mam razem z Sebastianem i Piotrkiem i uznał, że jest nawet nieuprawdopodobniony! I ich wypuscil!" Roma(n) locuta 🤗 Łod adwokata wymaga siem (to absolutna minimum!) umiejentnosci posługiwanie siem taka jenzyk, jaka sond gada. Ale nie łod Wesołego Romusia, ten to możeć jak Kali mówić i tak mu 2 tysie za godzina płacić różna taka chentnie. Tylko za co one onemu płacowywać? 😋

Autor: Alej.....  godzina: 17:21
2 tysie/h, ?? Łał! To pewnie jeszcze doliczał czas dojazdu, spod Rzymu, zezłomowanym kabrioletem...

Autor: Jerzy 030  godzina: 19:49
Jak w kazdym przekrecie, kasa znika sa poszkodowani, brak zlodzieja.Sprawcy ofiarami, ofiary naiwnymi bankrutami, a zlodziej pokazuje srodkowy palec wymiarowi sprawiedliwosci. I niech tak zostanie.