Niedziela
18.10.2020
nr 292 (5558 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: jednak po 15-tym Anżejowi się nie wypłaszczyło...

Autor: Onufry wuj  godzina: 00:11
Drogi golsonie (też piszę twoj nick małą literą, skoro sam taki pisuarwiwr preferujesz😋) Zgłaszać to można (jak kto lubi...) przestępstwa, a wybranie jednego z dwóch DOPUSZCZALNYCH rozpoznań wbrew twej woli i wbrew woli pasożytniczej instytucji państwowej dotąd przestępstwem nie jest. Wpisanie grypy do dokumentacji jeszcze nikomu życia nie uratowało ani nikogo nie wyleczyło, zatem nawet z "moralnego" wykrętu czepić się nie możesz... To znaczy czepić zawsze się możesz, tylko durnowato. No i długo czekałem, aż ktoś poruszy "argument" o łapówkach przy płatnościach elektronicznych. Niemożliwe? Hehehe, naiwni🤗 Złoto, srebro, diamenty, dzieła sztuki... Zawyżone ceny usług konsultacyjnych...

Autor: Golson  godzina: 09:28
Drogi Onufry, (nick pisałem z małej - zwyczajnie dyktując do telefonu nie rozpoznaje on takiego imienia i nie zmienia pisowni na wielką, jeśli tak Cię to razi będę zmieniał ręcznie) Ależ jeśli twierdzisz, że powodem zmiany była "wygoda"albo świadoma "niechęć do biurokracji" to raczej nie jest to nic zgodnego z prawem czy etyką... I to Ty twierdzisz, że płatności elektroniczne to 100% inwigilacja przez "aparat represji", a płatność gotówką daje pewność anonimowości, bo przecież: "Przy płatności gotówką kontrola może tylko podejrzewać transakcję. Pewność daje dopiero rejestrowana płatność elektroniczna." No i wciąż nie odpowiedziałeś na pytanie: Ile razy zmieniłeś "rozpoznanie" żeby Ci było "wygodniej bo nie lubisz biurokracji"?

Autor: Onufry wuj  godzina: 11:25
No widzisz Golsonie, nawet nie sprawdzałeś co jakaś maszynka za ciebie pisze... Mimo że Ty, a nie maszynka ponosi za twoje wpisy odpowiedzialność. I na nic potem tłumaczenie gdy Cię jakiś Zdzisio, Stasio, Henio czy inny upierdliwy wredny kapuś pieniacz pozwie do sądu "to nie ja Wysoki Sądzie pisałem, lecz maszynka" 😋 I zapisz sobie w kajeciku, że wybranie LEGALNEGO sposobu postępowwania z powodu wygody nie łamie prawa. Legalne - rozumiesz to słowo, czy maszynka musi Ci przetłumaczyć z polszczyzny na golsoniznę? 🤗 Spróbuję Ci wyjaśnić ma przykładzie, może wreszcie pojmiesz: Możesz LEGALNIE wybrać rodzaj opodatkowania - albo podatek zryczałowany, albo na zasadach ogólnych. Zakładam optymistycznie, żeś człowiek rozumny - i po przeanalizowaniu doszedłeś do wniosku, że wygodniejszy dla Ciebie byłby podatek zryczałtowany, mimo ze urząd skarbowy by wolał byś takiej formy opodatkowania nie wybierał. Paniał?

Autor: WIARUS  godzina: 12:42
    Z niedzielnego raportu ministerstwa zdrowia wynika, że mamy w Polsce 8536 nowych osób zakażonych koronawirusem. Zakażenia pochodzą z województw: mazowieckiego (1342), śląskiego (974), małopolskiego (934), wielkopolskiego (724), podkarpackiego (721), łódzkiego (584), lubelskiego (580), kujawsko-pomorskiego (523), pomorskiego (427),dolnośląskiego (369), zachodniopomorskiego (317), opolskiego (312), świętokrzyskiego (211), warmińsko-mazurskiego (210), lubuskiego (169) i podlaskiego (139). Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 44 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem: 175 766 / 3 573 (wszystkie pozytywne przypadki / w tym osoby zmarłe).
Źródło: - CAI24

Autor: Golson  godzina: 12:58
Ależ Onufry nie masz racji. Sprawdzałem i widziałem jednak do głowy mi nie przyszło tego zmieniać bo zwyczajnie mi się nie chciało. Tak więc znowu próbujesz przekręcać fakty lub masz problem z czytaniem ze zrozumieniem... I pozwól, że Ci wyłożę - to, że coś jest "legalne" nie oznacza, że możesz sobie swobodnie wybierać. Skoro podejrzewasz, że jest to "grypa" ale wpisujesz "przeziębienie" z pełną tego świadomością i tylko dlatego, że jest Ci tak "wygodniej" to nie jest to nic jak to określiłeś "legalnego". A skoro twierdzisz, że to była grypa (wszak twierdzisz, że przez to własnie statystyka dla grypy jest niedoszacowana) to czy wpisanie pacjentowi innej jednostki chorobowej w rozpoznaniu nie jest przypadkiem fałszowaniem dokumentacji medycznej? To odpowiesz w końcu ile razy tak postąpiłeś? Wymienisz któregoś lekarza z imienia i nazwiska? Ciekawi mnie czy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej ma podobne stanowisko...

Autor: Onufry wuj  godzina: 13:51
No widzę ze nie paniał... "Skoro podejrzewasz, że jest to "grypa" ale wpisujesz "przeziębienie" z pełną tego świadomością" No nie pitol Golson bredni i nie zmyślaj! Opisywałem sytuację w której lekarz podejrzewa jednocześnie i grypę i przeziębienie, a nie tylko grypę! Mam ci dawać przykłady na misiach, kotkach i motylkach byś wreszcie pojął?

Autor: 28rafal  godzina: 14:14
Onufry wuj ,,,,, znaczy, że po 15-tym wypłaszczyło się zachowując planowany trend wzrostowy...? Nie jest to tak skomplikowane jak: podejrzewanie jednocześnie i grypy i przeziębienia, a nie tylko grypy! ,,,,,ale też robi wrażenie.. Ja zawsze podejrzewam kilka osób..Ostatnio na tapecie była kradzież drewna do kominka. Dobrze, że przed rozpoczęciem brutalnego śledztwa, żona wylała mi kubeł wody na mój głupi łeb..

Autor: SPOKO  godzina: 14:21
Jeszcze trochę i cały świat się wypłaszaczy.

Autor: Golson  godzina: 15:38
Onufry już kręci... Przypomnę Ci Twoje własne słowa po raz trzeci: "Do tego lekarze niechętnie rozpoznają oficjalnie grypę, gdyż każdy przypadek musi być zgłoszony do sanepidu. Nikt nie lubi biurokracji, zatem najczęściej wolą zamiast grypy (J10, J11) na podstawie objawów oficjalnie "rozpoznać" przeziębienie (J00)." Mało tego, pojawiły się one w kontekście "niedoszacowania grypy". Bo przecież twierdzisz, że tej grypy jest dużo tyle, że lekarze oficjalnie jej nie rozpoznają bo im zabiera "cenny czas". Czyż nie Twoje to słowa poniżej? "Pasożytniczy sanepid domaga się pracy niewolniczej w postaci wypisania sążnistego elaboratu w przypadku każdego rozpoznania grypy. Nic za tę pracę nie płacąc. Więcej - pasożyt domaga się dostarczenia go pocztą lub osobiście na koszt lekarza lub placówki gdzie pracuje!" Po raz ostatni zapytam - ile razy "zamiast grypy wolałeś rozpoznać przeziębienie" bo "nie lubisz biurokracji"? No przecież twierdzisz, że tak się odbywa właśnie to "niedoszacowanie grypy". A dalej już sobie poradzę i zasięgnę porady u ROZ.

Autor: Mark - 2  godzina: 15:54
Megalomana, nie przekona nikt i tego się trzymajmy - najlepiej z nim w ogóle nie dyskutować jak z tym "amerykańcem" :)) Natomiast, interesuje mnie jedno - ileż to łóżek, respiratorów, stanowisk z tlenem, itp. w każdym szpitalu. Jest w tej chwili "wolnych", tzn. utrzymywanych w gotowości do przyjęcia w każdej chwili tzw. VIP-ów oraz nie ujmowanych w "oficjalnych statystykach". Bo np. chorego na Covid wieloletniego kierowcę karetki, wożą od szpitala do szpitala - a on i tak umiera w czasie "transportu". A np. poseł, komendant policji, itp. w chwili stwierdzenia zakażenia, ląduje w szybkim czasie w szpitalu, pod tlenem, itd. na co "zwykły" człowiek nie ma zwyczajnie szans. Kiedy w końcu dowiemy się prawdy o tejże "pandemii".? Pewnie nigdy, a przynajmniej nie za tej "dobrej zmiany".:))

Autor: 28rafal  godzina: 16:07
Czytając Wuja,,,,tak mi się w głowie rozjaśnia, jak po tym prostym opisie, dotyczącym d=py Maryni. "Stan splątany – rodzaj skorelowanego stanu kwantowego dwóch lub więcej układów kwantowych. Ma on niemożliwą w fizyce klasycznej cechę polegającą na tym, że stan całego układu jest lepiej określony niż stan jego części. Splątanie kwantowe może dotyczyć próżni kwantowej albo funkcji falowej pojedynczej cząstki[1] lub większej ich liczby[a]. Możliwe jest również splątanie kwantowe pomiędzy układami, które nie istnieją w tym samym czasie[2][3]. Hipersplątanie to stan, w którym splątany jest więcej niż jeden stopień swobody. Splątanie przeważnie jest przykładem zjawiska nielokalnego w mechanice kwantowej, jednak istnieje zarówno splątanie lokalne[4] jak i nielokalne zjawiska niebędące splątaniem[5]. Samo istnienie splątania przeważnie zależy od wybranego podziału stanu na składowe[6]. Skala splątania jest wielkością zależną od układu odniesienia, gdyż sama liczba cząstek w danym obszarze jest zależna od układu odniesienia (zob. np. efekt Unruha)[7][8]. Jedną z cech splątania jest jego monogamia - jeśli dwa układy są ze sobą maksymalnie splątane, to nie mogą być splątane z żadnymi innymi[9].

Autor: narzynacz  godzina: 17:12
Onufry ....stado dostałonz telewizora wytyczne dsaj sobie spokój

Autor: 28rafal  godzina: 18:02
narzynacz ,,,,,:-) ale czy Wuj zastosuje się do Twojej wytycznej? :-)