Niedziela
22.11.2020
nr 327 (5593 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Crimen Sollicitationis

Autor: Golson  godzina: 07:37
Jest taka książka "Ojciec nieświęty" wydana w 2012 roku. Wtedy autora, Piotra Szumlewicza, odsądzano od czci i wiary za napisanie choćby jednego złego słowa o Karolu co lubił kremówki. Ostatnie osiem lat pokazuje, że krok po kroku problemy i afery opisane w książce systematycznie się potwierdzają. Polecam lekturę.

Autor: Jenot  godzina: 09:43
Myślę, że Papież JP II faktycznie o wielu skandalach nie wiedział.Ukrywano to przed nim. Dziś nie powinno potępiać się go w czambuł za to, że nie reagował na zło, które się działo. On dziś nie potrafi sie bronić ani odpowiedzieć na stawiane zarzuty. Żyją jednak jeszcze ludzie, którzy mogą i powinni wiele wyjaśnić, to ich należy pytać i rozliczyć o ile dopuścili się grzechu zaniechania lub ukrywali fakty. Jeżeli tego nie zrobią to przykładają rękę do ośmieszania JP II. Dopóki żył grzali sie w jego blasku a dziś, kiedy się go oskarża, zasłaniają się niepamięcią lub milczą? DB

Autor: Alej.....  godzina: 09:51
Jenot, to jest wyparcie. Klasyka horroru...

Autor: Jenot  godzina: 10:10
Jak łatwo można było przekazać Papieżowi informację posłużę się przykładem. Jakieś dwadzieścia lat temu w ramach integracji pojechaliśmy całą paczką na trzydniową wycieczkę do Rzymu.W programie był również Watykan i plac św. Piotra. Kolega (już nie żyje) wpadł na pomysł byśmy zostali wymienieni jako grupa kiedy Papież pozdrawia pielgrzymów zgromadzonych na placu. Nie wiem jakich kanałów kolega użył by dotrzeć do ks. kard. Dziwisza ale dopiął swego i zostaliśmy przez JP II wymienieni. Można? Można.

Autor: Duży Miś  godzina: 10:15
Jeszcze żyją komunistyczni bandyci z sb winni śmierci wielu osób i szykanowania całych rodzin. Należy o ty bandytach zapomnieć? Golsoniczku jak uważasz, należy te komusze ścierwa ścigać? Przecież dzieci nie mogą odpowiadać za winy rodziców. Za komuny ta zasada nie obowiązywała. A pedofili pośród komuchów amnestia objęła? A ten zakątek w Sopocie, gdzie czerwone "zabawiało" się z małoletnimi to fikcja literacka? Racja, zgodnie z komuszym zwyczajem igłę pod lasem, ale belki w oku ....

Autor: August  godzina: 10:15
Jenot to żaden przykład na łatwość dotarcia do ust Papieża , w kręgach Watykańskich do dziś funkcjonuje powiastka że to już cud kto dociera do ucha Papieża.

Autor: WIARUS  godzina: 10:16
Jenot - obrazy pamięci mają wiele barw i odcieni (dziennik.lowiecki.plhttps://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26536146,chcial-powiedziec-papiezowi-o-oskarzeniach-wobec-abp-pateza.html) Cytat z wpisu o 09.43 - "Żyją jednak jeszcze ludzie, którzy mogą i powinni wiele wyjaśnić, to ich należy pytać i rozliczyć .... " Niektórzy wyjaśniają albo usiłują 👍 Darz Bór!

Autor: August  godzina: 10:21
Niedźwiadku.. Jeśli czerwoni w Twojej rodzinie byli i są nadal przywódcami duchowymi to jest i dla mnie zrozumiałym Twój udział w tej dyskusji . Niestety w mojej rodzinie czarni podtrzymywali fundamenty wiary.

Autor: Jenot  godzina: 10:29
Ad August Nie wierzę w cuda. Jeżeli jadnak jest tak jak mówisz to faktycznie doświadczyłem cudu. Powinienem zweryfikować mój pogląd w kwestii cudu? DB

Autor: 28rafal  godzina: 11:16
:-) :-) Są misiaki,,,jest zabawa!

Autor: Szymon Bis  godzina: 11:20
Ad Jenot "Myślę, że Papież JP II faktycznie o wielu skandalach nie wiedział. Ukrywano to przed nim" a co zrobił z tymi o których wiedział na pewno np. Paetz co zrobił ... nic albo lepiej emerytura na poziomie 20 tys. PLN miesięcznie i full service w biskupim pałacu oraz imprezy u Rydzyka.

Autor: Szymon Bis  godzina: 11:23
Radio Maryja Paetz (dziennik.lowiecki.plhttps://www.radiomaryja.pl/multimedia/abp-juliusz-paetz-poznan/)

Autor: 28rafal  godzina: 11:36
To była święta niewiedza. Tylko wielcy ludzie potrafią tak szczerze nie wiedzieć...

Autor: WIARUS  godzina: 11:46
Ten wpis nie dotyczy JPII ale ludzi zobowiązanych do działania a pozostającymi bezczynnymi albo bezradnymi! Jedni oczekują transparentnych działań w kwestii pedofili we wszystkich grupach społecznych i na wszystkich poziomach a drudzy robią wszystko żeby tak się nie stało! I to gdzie? W podobno najbardziej praworządnym państwie europejskim przy milczącej zgodzie jego kierownictwa, niestety! A może załącznik i łącza z niego prowadzące wyjaśniają dlaczego ?
Półtora roku minęło a rządowa komisja pracy nie zaczęła. Tylko ks. Isakowicz-Zaleski chce przesłać kilkanaście spraw dot. pedofilii (dziennik.lowiecki.plhttps://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,26521965,od-sekielskich-do-sekielskich-czyli-co-przez-poltora-roku-zrobila.html)


Autor: LDormus  godzina: 11:56
Autor: Jenot Data: 22-11-20 09:43 Większość tych co żyje hołduje zasadzie : o zmarłych tylko dobrze albo wcale.

Autor: Jenot  godzina: 11:57
Ad Szymon Bis Przecież od dawna wiadomo, że droga do Nieba prowadzi wyłącznie przez Toruń. Przecież Imperium Ojca Inwestora stoi ponad Watykanem. Jak więc JPII śmiałby podważać decyzje i prawdy objawione z Torunia. DB