Środa
02.12.2020
nr 337 (5603 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park Corner



Temat: Coś takiego ....  (NOWY TEMAT)

Autor: WIARUS  godzina: 13:08
Do przejrzenia i przeczytania A tu jakby komentarz z informacją (dziennik.lowiecki.plhttps://www.wykop.pl/wpis/53954869/kocham-polska-pomyslowosc-w-obchodzeniu-prawa-lt-3/) Bardzo proszę by, jeśli przeczyta, wypowiedział się Ryszard w tej sprawie. Darz Bór!

Autor: domel_mk  godzina: 14:02
Amunicja 7,62x39 występowała zarówno z pociskiem z rdzeniem ołowianym jak i z "wkładką" stalową. Jeżeli to są te pierwsze pociski to nie widzę problemu. Inna kwestia to bezpieczeństwo używania takiej amunicji. Taką procedurę już dawno opatentowali rosyjscy myśliwi ale zdarzało się że w momencie wystrzału potrafiło wydmuchnąć rdzeń z płaszcza i płaszcz pozostawał w lufie. Jakie są tego konsekwencje chyba nie muszę nikomu tłumaczyć. Bezpieczniejszym sposobem zwiększenia siły obalającej amunicji wojskowej jest odwrotne osadzenie pocisku (tył naprzód) Traci się na celności, ale do szarżującego niedźwiedzia nie strzela się przecież na 300m.

Autor: orki7777  godzina: 14:18
Tu nie chodzi o ,,siłę obalającą" ao możliwość wprowadzenia tej amunicji na rynek.. Rdzeń ma nadal ale już nie ma pełnego płaszcza. (Dz. U. z dnia 22 marca 2000 r.) § 2. Amunicją szczególnie niebezpieczną są: 3)amunicja z pociskami pełnopłaszczowymi zawierającymi rdzeń wykonany z materiału twardszego niż stop ołowiu,

Autor: domel_mk  godzina: 14:47
Ale w drugiej części mojego wpisu bardziej chciałem zaakcentować bezpieczeństwo stosowania takiej amunicji a "siła obalająca" wyszła mi przy okazji.

Autor: Ryszard  godzina: 23:47
jest kilka problemów związanych z tematem. Teoretycznie nie ma problemu z Art. 10 ust 6 pkt 2 twardy rdzeń) o ile nie mamy do czynienia z pierwotną amunicją typu RS. Zwracam jednak uwagę na zapis Art. 10 ust 6 pkt 4: 6. Zabronione jest posiadanie amunicji szczególnie niebezpiecznej w postaci 4) amunicji wytworzonej niefabrycznie, w tym także takiej, do której wytworzenia wykorzystywane są fabrycznie nowe elementy amunicji, z wyłączeniem amunicji wytwarzanej na własny użytek przez osoby posiadające pozwolenie na broń myśliwską, sportową lub kolekcjonerską. Skoro pierwotny producent takiej amunicji nie wytwarzał, to obcięcie czubka jest wytwarzaniem. CENTRUM ŁOWIECKIE ma koncesje ale tylko na obrót amunicją. Ile lat ma ta amunicja i czy nadaje się do bezpiecznego użytkowania ? Od 16go roku trzeba już mieć wątpliwości. Po 25tym nie brać tego do ręki. Na koniec- stara, wycofana i przeznaczona do utylizacji amunicja czasami nie trafia tam gdzie potrzeba, ale z powrotem ląduje na rynku, tym razem cywilnym. Czy cywil może sprzedać sklepowi amunicję ? nie może bo mamy art 2 oraz brak ustanowienia sprzedaży przez posiadacza innym osobom jak drugi posiadacz.