Środa
13.01.2021
nr 013 (5645 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Dlaczego warto

Autor: wuj Onufry  godzina: 04:38
A teraz skąd się wziął większy odsetek lumpów, tępaków, prymitywów i leni wśród stanu chłopskiego w porównaniu do innych grup społecznych: Wbrew temu co twierdzą zabobonni, ciemni i irracjonalni wyznawcy religii lewackiej - gatunek ludzki podlegał, podlega i będzie podlegał prawom biologii, w tym ewolucji. Sięgając paleolitu - wszyscy jesteśmy potomkami myśliwych. A sięgając neolitu - prawie wszyscy jesteśmy potomkami rolników i pasterzy, czyli chłopów. Ale część tych chłopów wyrwała się ze stanu chłopskiego i nie był to przypadek: 1. Kto był silniejszy, ambitniejszy i bardziej odważny - zostawał wojownikiem lub wodzem. To późniejsza szlachta. 2. Kto był mądrzejszy, inteligentniejszy - zostawał szamanem, kapłanem lub podobnym spryciarzem manipulującym bajkami tępym motłochem. 3. Kto był inteligentny, uzdolniony i kreatywny - zostawał mieszczaninem - rzemieślnikiem, bankierem, handełesem itp. A kto tych cech nie miał - nadal pasał gadzinę lub tyrał z sochą na polu. Do tego stany pozostałe stale podbierały chłopom co lepsze egzemplarze - mądrzejszych podbierał kler (potomek chłopów nawet mógł zostać najbardziej wpływową osobą w Europie, czyli papieżem), bardziej waleczni byli nobilitowani, a uzdolnieni zostawali rzemieślnikami, kupcami, lekarzami, artystami. Stały odpływ egzemplarzy lepszych powodował, że pula genowa chłopów stawała się coraz gorsza (selekcja negatywna) aż w końcu byli przeważnie takimi tępymi leniwymi ofermami, że bez pomocy innych ludzi by wyginęli z głodu i chłodu. Oczywiście ta pomoc nie była bezinteresowna, lecz na zasadzie wymiany usług - ja ci dam kąt w czworaku folwarcznym, jakieś żarcie, narzędzia - a ty będziesz za to odwalał pańszczyznę. Współczesne lewactwo kłamliwie pokazuje niewolnictwo jako sadystyczne zniewolenie. Takie też bywało, ale w starożytnej Grecji lub Rzymie najczęściej ludzie w niewolę oddawali się sami, dobrowolnie - był taką ofermą, że nie potrafił sam o siebie zadbać, to się oddawał w niewolę by przeżyć. Podobnie było z półniewolnictwem, czyli chłopami pańszczyźnianymi. Ziemianin nie był idiotą (skoro się dorobił majątku) i wolał by płacić za pracę na jego roli pracownikom najemnym i nie zawracać sobie głowy zakwaterowaniem i innymi sprawami swego pracownika najemnego. Ale takich kandydatów nie miał. Do dziś zmorą wielu pracodawców są wsiowe lumpy, którzy po wzięciu pierwszej pensji porzucają pracę, bo już chwilowo mają na flaszkę i zagrychę. Niestety ci potencjalni pracownicy najemni w wyniku negatywnej selekcji byli już tak zdegenerowani, że nie nadawali się do innej formy pracy jak pańszczyzna.

Autor: kudłatyx  godzina: 08:23
2. Kto był mądrzejszy, inteligentniejszy - zostawał szamanem, kapłanem lub podobnym spryciarzem manipulującym bajkami tępym motłochem. Bajkami? To już wiemy dlaczego Onuferek tak broni kk i jego bajek. Jako, że .uj jest wybitnie "mądrzejszy, inteligentniejszy" to musiał jego praszczur w czarnej sukience ukłuć za stodołą jakąś zdegenerowana chłopkę i zrodziły się .uje! Tylko po kim Onuferek odziedziczył swe cechy - po czarnym i wypisuje swe bajki, czy po zdegenerowanej chłopce? Ja stawiam na ,,, nie, nie napiszę, bo mnie cenzor wywali, ale każdy kto czytać umie, sam na to wpadnie :-)

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 08:34
W USA jeszcze lewaki nie wygrali bo prawaki maja sie czym bronic. Demokraci zrobia wszystko zeby odebrac bron zwyklym obywatelom. Pan Milosnik mysli ze dadza jemu utrzymac bron do polowania.🤭 To co sie dzieje z cezura mediow spolecznosciowych to dopiero poczatek Utopi wprowadzanej przez partie sierpa i mlotka.

Autor: wuj Onufry  godzina: 08:36
Kudłaty Iksie, znów pudło! Wuj sympatyzuje z KK jako organizacją wspierającą rozsądne i korzystne dla populacji zorganizowanie społeczne. Nie zabijaj, nie kradnij, rozmnażaj się, czyń sobie ziemię poddaną itp. - w przeciwieństwie do lewactwa zdegenerowanego, które promuje destrukcyjne brednie odwrotne.

Autor: kudłatyx  godzina: 08:41
Onuferku Kudłaty Iksie, znów pudło! Fakt faktem, znowu pudło, ale tylko w tym jednym miejscu: .uj jest wybitnie "mądrzejszy, inteligentniejszy"

Autor: 28rafal  godzina: 08:55
Wuj sympatyzuje ! Mój szacunek do wuja rośnie po każdym jego wpisie..... (odwrotnie proporcjonalnie do ilości)

Autor: WIARUS  godzina: 13:21
narzynacz - może znasz odpowiedź na pytanie - do czego i komu jest to dzieło po polsku potrzebne? (dziennik.lowiecki.plhttps://wiadomosci.wp.pl/mein-kampf-adolfa-hitlera-po-polsku-cena-ma-byc-zaporowa-6596710506265472a) No i co w tej sytuacji z tymi przepisami kodeksu karnego? (dziennik.lowiecki.plhttps://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-karny-16798683/art-256) Czyżby były to przepisy martwe i nie będą stosowane przez obecny reżim? Mimo, że pytania skierowałem do założyciela wątku to zapraszam do wypowiedzi każdego kto ma jakiś pogląd w tej sprawie!

Autor: wuj Onufry  godzina: 13:46
WIARUSie, wiem że lewaków wiedza boli. Kiedyś sowiecki dziennik "Prawda" opublikował list dójek z jakiegoś kołchozu "Nie czytałyśmy książek Sołżenicyna, ale zdecydowanie potępiamy"... ... I w Polsce był wtedy powszechny rechot z tych dójek. A dziś nawet nie ma rechotu z socjaluchów durnych, które to niedojdy umysłowe nawet nie są ciekawe jakimi sposobami też socjaluch Hitler omamił niemiecki plebs.

Autor: August  godzina: 13:50
Hitler omamił niemiecki plebs. A Jaro podkarpacką inteligencję.

Autor: broni  godzina: 13:52
Ad.wuj Onufry Piszesz; WIARUSie, wiem że lewaków wiedza boli. to TY jednak jestes lewak!!!

Autor: kudłatyx  godzina: 15:15
WIARUS, muszą dla ludu Pisowskiego coś po polsku wydrukować, bo kończą się im pomysły na "reformowanie" państwa. Adolf wybudował konzentrationslager z ich "arbeit mai frei", nasi wybudowali punkszczepień z keine Impfstoffe. (niem. brak szczepionek) Efekt ten sam. Mają rozmach s....!

Autor: wuj Onufry  godzina: 15:26
Broni Jeżeli wuj jest lewak, to broni jest przedstawicielem podkarpackiej inteligencji o której wspomniał inteligent August 🤗

Autor: broni  godzina: 15:45
Ad. wuj Onufry Sprowadzasz dyskusje na swoj poziom, kazdy dla Ciebie to lewak i co za tym idzie glupek. Cierpisz na ostra "megalomanie" a moze, nawet na "sydrom boga" idz po porade do jakiegos psychiatry.

Autor: wuj Onufry  godzina: 17:25
Dziękuję za diagnozę, acz nie skorzystam, gdyż diagnozy dyletantów niekoniecznie wuja interesują. Lepiej poucz wuja z tych dziedzin, na których się znasz lepiej niż wuj. Np. jak przerzynać piłą polskiego patriotę na zlecenie okupanta, by piłowany jak najdłużej cierpiał

Autor: broni  godzina: 17:41
Ad.wuj Onufry Takiego patriote, co doprowadzil swoja tepota do rozbiorow Polski i wpuszczenia okupanta przecinalbym wzdłuż. Pogadaj jednak z psychiatra, albo jak nie chcesz, to moze z ortopeda leczac nogi.

Autor: 28rafal  godzina: 17:44
Wuju,,,,szaleństwo wyżera!..Tak pier=ąć mógł tylko wybitny osobnik spec.troski.. "poucz wuja jak przerzynać polskiego patriotę",,,,co wuj zrobi z taką wiedzą?

Autor: WIARUS  godzina: 18:23
Niedoinformowany jesteś wuju Onufry! I to bardzo. Twoje tzw. lewaki i socjaluchy wiedzy się nie bali i znają treść tego dzieła od dawna i od jego powstania wiedzą jak się stosuje je w praktyce oraz jakie przynosi skutki. Prawacy (jednakże nie tylko oni) dotkliwie je odczuli na własnej skórze i teraz dopiero będą je kupować i zgłębiać! Brawo - opóźnienia trzeba nadrabiać! Może w przyszłości będą w stanie udzielić merytorycznej odpowiedzi na postawione pytania! Powodzenia!

Autor: bfgj  godzina: 18:47
No niestety w tej polemice "broni" ma rację Nie ma argumentów aby udowodnić mu że racji nie ma. A tak czytając ową polemikę dodam od siebie. Jeżeli polski chłop "pożyczał" pieniądze ,lub je tracił w karczmie dlatego że był głupszy i mniej zaradny od Żyda to ja zadaję pytanie? Od Żydów pożyczała masowo szlachta a nawet władcy, królowie nie tylko w Polsce ale i całej Europie. To na jakim poziomie w porównaniu do tego samego Żyda była owa szlachta i władcy? Dodam jeszcze że chłopi dług oddawali albo w pieniądzu albo w " krowie" natomiast szlachta inicjowała pogromy i palenie aby pozbyć się Żydów i długu nie spłacić. Czy w związku z tym można wyciągnąć wniosek że szlachta. królowie byli tak samo "mądrzy i zaradni inaczej" jak chłopi?

Autor: wuj Onufry  godzina: 19:48
Ad broni Jakoś nie zauważyłem byś wyrażał chęć przecinania wpół "patriotę" Jaruzelskiego (nb. szlachcica), sowieckiego pachołka niewolącego Polskę, jedynego generała polskojęzycznego odłamu krasnej armii, który w 1956 r. domagał się pozostawienia w Polsce sowieckiego marszałka Rokossowskiego (inni polskojęzyczni mieli choć odrobinę wstydu.... Wręcz go wychwalałeś, zatem to rajczej ciebie psychiatra oczekuje, świadom trudności zadania 😋

Autor: broni  godzina: 21:04
Ad. wuj Onufry To nie zadne pacholki niewolili Polske, to szlachta przez kilkast lat z ok. 90% spoleczenstwa uczynila inwentaz, a sama patriotycznie w malych ilosciach czasem ginela zamiast zabijac najezdcow, komunizm to pochodna tamtego koltunstwa. Pozostaje przy dobrym zdaniu o Jaruzelskim i zadne mamranie nt. W.J. nic nie zmieni, mial okazje do skonczenia tego czego nie dokonczyl Jakub Szela i nie zrobil tego.