Wtorek
23.02.2021
nr 054 (5686 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Tak sobie myślę  (NOWY TEMAT)

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 08:03
Obserwuje z daleka wydarzenia w Polsce, zarówno w polityce, gospodarce i rzecz jasna szczególnie w łowiectwie. Może mniej w polityce i gospodarce, bo nie regularnie, ale jakieś pojęcie mam. I tak sobie myślę, że ten kraj układzików, jak istniał przed 1989 rokiem nadal ma kontynuację, nie ma tam żadnej woli poprawy sytuacji w kraju, a ludzie skupiają się na władzy, zarabianiu pieniędzy, podtrzymywaniu układów i robienia z pospólstwa baranów. Ludzie, którzy byli u władzy kiedyś, dziś nadal są lub są ich potomkowie, mentalność ciągle ta sama, gospodarka łowiecka nadal jest w rękach garstki, która ma z tego profity i są to ludzie, którzy tak łatwo nie oddadzą tych profitów gospodarce narodowej. Co kolejny układ i władza, to prywatyzacje, oddawanie za grosze majątku państwowego, zadłużanie kraju, prywata, władza polityczna nad prawem i nadal ten kraj jakoś funkcjonuje, choć realnie powinien już dawno zbankrutować. Kraj starców, z dużymi uposażeniami emerytalnymi, biznesem z coraz mocniej zaciągnięta pętla fiskalna, policja bijąca ludzi za chęć pracy, wymiarem sprawiedliwości upolitycznionym jak w skrajnym komunizmie, a na dodatek ta wrogość administracji państwowej czy samorządowej, organów i służb żyjących z budżetu państwa wobec zwykłych obywateli. Spadek jakości wykształcenia, pojawiająca się ciemnota i państwo religijne w wydaniu katolickim. Z dalszej perspektywy to widać bardzo dobrze, dokąd zmierza ten kraj, i czy w końcu dotknie dna, zbankrutuje a może ta tendencja jest celowa, stworzenia uzależnienia od UE i stworzenia jednej Rzeszy, federacyjnego państwa. Gdzie jest ta elita biznesowa, polityczna, intelektualna, która w Polsce stawiałby na wartości ogólnonarodowe a nie tylko na własny interes. Pandemia, która spowodowała dalsze zniewolenie mieszkańców Polski, uzależnienie wielu Polaków od darmowek i kiełbas wyborczych dla utrzymania elektoratu wyborczego, może jest tylko środkiem do zmiany mapy politycznej Europy. Na dodatek niewisc ludzi do ludzi, zawiść, donosicielstwo, zazdrosc, politykowanie i wyciąganie rąk nie po prośbie, ale z przekonaniem, że roszczenie jest zasadne i inni mają obowiązek łożyć, niszczy to społeczeństwo. W Polsce ludzie są uwiązani jak koń do wozu i za bardzo nie mają wyjścia, nawet nic do gadania, bo ciągle im świszczy nad głową bat woźnicy. Najlepsze jest jednak to, że wielu ludzi nie dostrzega tej sytuacji, choć żyją oni w Polsce, i ta sytuacja ich dotyczy wprost, to nie potrafią oni tego dostrzec lub próbować to zmienić.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 08:10
Czy w Polsce kiedykolwiek będzie taka wolność, swoboda, niezależność ludzi od władzy, polityki, jaka jest np. w USA, to szczerze wątpię.Byc może tkwi to w narodowej mentalności ukształtowanej po 1945 roku, wybiciu elit przedwojennych i zastąpieniu ich nowymi elitami, już inaczej myślącymi.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 09:31
Rozbawiły mnie dziś dane statystyczne w Polsce dotyczące powrotu Polaków z emigracji do kraju swojego urodzenia. Władze polskie twierdzą, że głównym powodem powrotu jest poprawa warunków życia w Polsce i wzrost gospodarczy. Prawda natomiast jest taka, że to pandemia, brexit, przejście na emerytury emigracji solidarnościowej oraz zaostrzenie przepisów dot. pracy w USA dla osób nielegalnych w czasie prezydentury Trumpa. Wiele osób w wyniku komulacji tych przyczyn przyspieszyło powrót do Polski. Tak naprawdę brexit wraz z pandemia spowodował sytuację, że dla wielu emigrantów czasowych w UK, musiało opuścić wyspy, gdyż nie kwalifikują się tam do legalnej pracy, USA i Canada zaś mają przepisy utrudniające emigrację dla Polaków, na dodatek wielu emigrantów z Polonii w wyniku pandemii przeszło na wcześniejsze emerytury w USA i na starość postanowili się przenieść do Polski, gdzie uważają, że będzie im się wygodniej żyć. Jeżeli prawda jest, że na emigracji czasowej z Polski wyjechało oficjalnie 4-5 mln ludzi, w różne rejony świata, tj. jakieś 10% społeczeństwa, to gospodarka polska w dobie pandemii, i przy polskich zarobkach nie jest w stanie zagospodarować tych ludzi, gdyż pewnie żaden z nich nie będzie chciał pracować za stawki korzystne dla emigracji ukraińskiej czy białoruskiej w Polsce. Oczywiście polskie US przygotowują się na polskie gościnne przywitanie Polaków z emigracji, ulga abolicyjna a ZUS i US dla Polonii z USA też przygotowuje niespodziankę, by nadrobić to, co nie zarobili na Polonii. Jaja Nie wspominam o połączeniach emerytur amerykańskich z polskimi, teraz chcą pójść krok dalej. Swoją drogą Kasa jaka Polska zainwestowała w kampanię zachęcania Polaków i Polonii do Polski musi się zwrócić. Węgrzy w odróżnieniu od Polski tworzą przepisy korzystne dla emerytów z innych krajów, co chcą na starość mieszkać na Węgrzech, gdyż oznacza to biznes i napływ gotówki, tworzą osiedla i Nursing Homes, Polacy tworzą zaś przepisy, jak to by oskubać powracających, w sumie to się nie ma co się dziwić, to jest to właśnie ta mentalność postkomunistyczna. Ciekawe na ile wywala w Polsce tych emigrantów, co przebywali na emigracji nielegalnie. Tak, Polacy potrafią dbać o polską emigrację w kraju ich urodzenia. Nie ma co😁☝️.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 09:46
Swoją drogą to przykre, że ci starzy, sentymentalnie związani ludzie z Polską, co tyle lat pracowali na emigracji, często już nie mający pojęcia o polskiej rzeczywistości, podejmują takie wyzwanie, dla wielu bezpowrotne po sprzedaży majątku w USA, by żyć w Polsce. Nie wielu z nich później stać, by po kuble zimnej wody, powrócić do krajów, gdzie żyli i pracowali latami po rozczarowaniu Polska, życiem, opieka medyczna, mentalnością i biurokracja. Kiedyś w programach pani Elzbiety Baumgartner mowa była o powrocie do Polski na starość, dziś coraz częściej są zapytania, w drugą stronę. Jak wrócić do USA z powrotem. Mam taką znajoma w Olsztynie, co po powrocie, chwili zainteresowania dzieci, dziś żyje opuszczona i tęskni za powrotem do USA, gdzie miała koleżanki, Kościół, życie, a w Polsce oczekuje na dokończenie starości, w mieście gdzie jej znajomych już prawie nie ma, znajomości są przedawnione i umarły z upływem jej pobytu w USA. Jak ona mówi, czeka w umieralni na śmierć, bo w Polsce ludzie w jej wieku już nie powinni żyć, są za starzy do takiego życia, jakie mają ich rówieśnicy w USA. Sprzedała wszystko i już ja nie stać na powrót do życia. Sentyment za Polska, powrotem do Polski, oślepił ja tak, że umierać przyjdzie w innym, już obcym dla niej kraju, którego nie rozumie.

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 10:42
Wspolczuje tobie, ogladanie Telewizji Amerykanskiej musi byc dla Ciebie bardzo zenujace. No coz, zebys urodzil sie w normalnie, dobrze funkcjonujacym kraju to nie musialbys po swiecie za kromka chleba jezdzic.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 11:05
Dzicz w Polsce, zero szacunku do ludzi, posla, policja w Polsce może wszystko, ale jaja! https://youtu.be/jv0TVMfyasQ Nawet się nie przedstawia, nie mają numerów identyfikacyjnych i nazwisk, co tam w tej Polsce się dzieje, to jak jakiś kraj afrykański?

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 12:01
Nic powaznego. To tz rzadzenie od kryzysu do kryzysu. W USA panuje rzadzenie przez podzial spoleczenstwa chociaz czasem musza byc zamieszki zeby odwrocic obywatelom uwage zeby elity mogly sobie cos waznego zalatwic.

Autor: Włodas  godzina: 16:05
Cywilizowane zachowanie drogówki w USA. https://www.youtube.com/watch?v=XpreCLDpHJs Dzicz w AAmeryce zero szacunku dla ludzi .Policja w USA może wszystko ...ale jaja. Co do za kraj ...afrykański jakiś ????

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 16:46
Włodas to ustawka, musisz podać inny film. W USA jak policja ma Ciebie zastrzelić a ty poprosisz o dane, to Tobie je podadzą, ponadto mają numer identyfikacyjny oraz nazwisko na mundurze. Oni się zawsze przedstawiają, szczególnie teraz, jak noszą na służbie kamery. Zachowają procedurę a później mogą Ciebie zastrzelić, czasem wtedy wyłącza kamerę. Ustawka jest dlatego, bo w przypadku zagrożenia sięgną od razu po broń, nadto nie pozwoliliby tej dziewczynie wsiąść do samochodu, z którego wyjęli gościa przed przeszukaniem auta. Dostała by rozkaz by stanęła obok lub usiadła na trawniku. Gdyby się stawiała zakuliby ja i wsadzili do radiowozu. W USA policjant podejdzie, zapyta się jak się masz, przedstawi się i poda info. dlaczego Ciebie zatrzymał a później ...no coz, zależy jak będziesz się zachowywał.

Autor: Włodas  godzina: 16:51
Nic nie muszę...nie jestem poj...anym yutuberem !

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 17:03
Włodas to wygląda tak: https://youtu.be/pxGsZFfap9o

Autor: Włodas  godzina: 17:11
Ustawka ...????? https://www.youtube.com/watch?v=iG_1Kq6CaMU

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 17:21
Włodas: https://youtu.be/V8Kr7XlR5NM To ważne info. by przeżyć. Zastosuj je do swoich filmów a zrozumiesz w czym rzecz. Gdzie tkwił błąd.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 17:41
Włodas w USA jakby policjant nie podał informacji o sobie, nazwiska, numeru identyfikacyjnego i jednostki, obojętnie któremu członkowi Kongresu stanowego, nie mówię o federalnym, to następnego dnia jest już zawieszony, toczy się postępowanie wyjaśniające i jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że straciłby pracę. W Polsce członek Sejmu czy Senatu nie robi wrażenia na Policji. Rozumiesz? To jest ta dzicz, która nie rozumie Konstytucji, roli funkcjonariusza, ta bezkarność przeraza bo może prowadzić w Polsce do tego, że Policja na rozkaz władzy politycznej, wbrew prawu, zacznie strzelać do ludzi. Zacznie działać świadomie na rzecz tych u steru i świadomie łamać prawo. Obejrzyj arogancję policji na moim filmie wyżej i zastanów się bez emocji.