Sobota
27.02.2021
nr 058 (5690 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Pytanie  (NOWY TEMAT)

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 06:56
Jacy w tej chwili są modni - popularni, w cenie, polscy malarze scen lowieckich i krajobrazu, z XX wieku? Są na forum myśliwi związani z malarstwem? Osoby znające się na malarstwie co mają o tem wiedzę? Jakieś galerie, gdzie ci artyści to sprzedają?

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 07:00
A może taka sztuka jest obca w PZŁ?😉

Autor: August  godzina: 12:50
Wodzu co to za pytania - tych gotowych namalować łowieckie scenki tam gdzie szlachetność pleców się kończy jest tu dostatek . Niestety najsławniejszy pędzel zbuntował się i teraz maluje w innym portalu . Po co pytasz o najznamienitszego artystę jak sam nam go tu wielokrotnie polecasz .

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 14:47
Panie Milosniku vel Diabielku? Dzis mysliwstwo to raczej temat taboo wiec o mlodych artystow bedzie ciezko. Jak bylem dzieckiem mozna bylo kupic na Rozyckiego. Nie wiem gdzie teraz kupic, moze w antykwariacie lub w galeriach. Jak masz Pan duza kase to moze wejdz na Facebooka Galerii Mysliwskiej w Warszawie.🤔. Nic o tym interesie nie wiem wiec sam musisz sprawdzic. Mozna tez sprawdzic w Bonham's, Holt's,.....moze beda cos wystawiac na sprzedaz.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 16:39
Na razie oglądam białe kruki i książki do 1950 roku na tezeusz.pl antykwariat, tylko cho le wa coś się blokuje na USA. Mają niezły wybór.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 16:51
W USA książki w antykwariatach są tańsze, może dlatego, że wojny nie było, można kupić nawet pierwsze wydania książek, które są ważne dla historii łowiectwa w USA, podobnie stained leaded glass windows z początku XX wieku a nawet z XIX , w Polsce jest to nie osiągalne, orginalne z tego okresu. Poluje na takie, gdyż w jednej ze ścian, chce zamontować taki akcent historyczny, ale musi to być klasa, bo fajnie rozbija to światło. Jest dużo domów z epoki, ale też trafiają się kościoły. Obrazy olejne w USA z XIX wieku są tańsze niż w Polsce i większy wybór, w Polsce windują ceny, kiedyś więcej malowano i tu ich jest sporo, ale dobrych malarzy czy wybijających się trudniej kupić bo w świecie angielsko jezycznym są znani, natomiast polskie nazwiska są trudne, i one mogą tylko w Polsce ogrywać znaczenienie, stąd realnie cena ich niższa.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 17:08
Ci jeszcze tacy nie znani , lub jeszcze mało znani, z II połowy XX wieku czy przełomu XX/XXI wiek. Polacy mając dobre malarstwo ( edukacja). Mieć jakąś listę prymusów z tych akademii sztuk pięknych, i coś kupić, by leżało za promocyjna cene. Nawet za pośrednictwem galerii.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 17:26
Przez Polskę przetoczyły się wojny, pożary, no trochę zostało z ziem niemieckich, w USA to było zbierane latami, nikt nie niszczył, ludzie bogaci są lubią takie rzeczy, a także byly przywożone jako trofea wojenne. Ostatnio znalazłem parostki kozła w Chairish ( antykwariat online), które należały do jakiegoś księcia z Niemiec, pewnie jakiś żołnierz przywiózł. W Polsce ludzie nie szanują to, co w USA może mieć wartość, a w USA to, co w Europie. Inna mentalność i podejście. Ciekawe kto zrobi interes na witrażach z polskich kościołów, co w Chicago Kościół je sprzedał do zburzenia, witraże były zamówione za gruba kasę w Niemczech XIX /XX wiek, są cenne, myślę, że na rynku wtórnym będą za jakieś może $20-50k sztuka.To zabytki. Pewnie wstawi sobie je jakiś milioner w USA do okna toalety czy innego pomieszczenia. Byle jakie o takiej powierzchni to koszt kilku - kilkunastu tysięcy na start z tamtego okresu.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 17:56
Wiecie to przykre, że Polska nic nie zrobiła w tym temacie i polski kościół. Jak o tym myślę, to mam przed oczami wjazd do Silver Spring w MD i niezwykly widok na mormoński Washington D.C. Temple, na wiele mil przed miastem. Polacy kupowali jachty do promocji Polski, a o swoim dziedzictwie w USA, Polonii zapomnieli o polskich kosciolach😐👎. Zapomnieli o historii Polaków w USA, i błękitnej armii. A wystarczyłoby kupić o jednego mniej z myśliwców. https://youtu.be/8xyy1iAJ1vQ

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 18:13
Na wuja to podświetlanie budynków w USA, konsulatów i ambasad polskich, wykupowanie wydań gazet, które później, które później lądują w koszach na śmieci i innych durnych promocji Polski w USA, jak można było kupić polskie kościoły, perełki i zabytki w USA i uczynić z nich wizytówkę Polski, kultury, historii, tradycji, także wpływu na powstanie USA mniejszości polskiej. Kupowanie jachtów, co nie pływają czy koszulek, których nikt w USA nie chce nosić 😐👎 Dla Amerykanow ich historia związana z ich mniejszością lepszy efekt by dała niż wyżej wymienione pierdoły, a ich historia są też polskie kościoły w USA.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 18:18
Jakie ładne ...bo polskie https://youtu.be/Bm9EemvYXwo https://youtu.be/cE792-YbmdY https://youtu.be/8NXVvynvGd8 https://youtu.be/fHqP3CGT_yc https://youtu.be/HTVUvPJq7fA A to tylko Chicago, są też inne miasta ....

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 18:47
A teraz inne wyznanie, które dzieki glownie funduszom z krajów swego pochodzenia potrafilo zadbać o swój PR i stworzyć silne lobby polityczne. https://youtu.be/PGFyw0uMkHI Polska zawsze szukała silnego lobby w USA a o polskich Kościołach zapomniała.😐 Silne lobby polityczne w USA tworzą Amerykanie polskiego pochodzenia, a ich można tylko pozyskać przez historię, religie i sprawy amerykańskie! To wiedział Paderewski i dzięki temu mógł stworzyć https://en.m.wikipedia.org/wiki/Blue_Army_(Poland) która de facto ocaliła Polska niepodległość! Dlatego też Polonia w USA tak mocno zaangażowała się w odzyskanie niepodległości przez Polskę.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 18:58
Chwilowa promocja za duża kasę? https://youtu.be/gV22-cAO6fA Po tygodniu nikt o tem nie pamiętał, zaś Amerykanie nie wiedzieli o co chodzi😁👍z tym podświetleniem. To tak jak z defiladami WP organizowanymi przez Macierewicza. Amerykanie nie wiedzieli dlaczego oni paradują po ulicach amerykańskich miast ( inwazja?😉), dlaczego i po co. Pytali o co chodzi Polakom? Było i minęło. W USA jest wiele takich akcji, najlepsze jest wykupywanie numerow/ nakładów gazet, których większość Amerykanow nie czyta.Ida do kosza na śmieci od razu. Było o 1 września, gdy Amerykanow ucza, ze wojna zaczęła się - Attack on Pearl Harbor, December 7, 1941. Polacy chcą zmieniać Amerykanom edukację? Do Amerykanow dociera się przez ich historię, a Polacy mieli w niej udział od początków USA i to trzeba eksponować! Jamestown w Va, Kościoły polskie itd. Dlaczego polskie władze nie wysyłają dyplomatów do Jamestown na obchody założenia osady? W DC jest Ambasada i Konsulat, byłem kilka razy w Jamestown i nikogo z tych placówek oficjalnie nie było. A przecież w DC jest cała armia potrzebnych polskich dyplomatów. Trudno przejść pod Kongres, by się nie potknąć o polskiego dyplomatę.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 19:20
Gdyby ta Niagare podświetlano jak się farbuje w Chicago rzekę na dzień Sw.Patryka to rozumiem, ale tak raz, to nikt nie zapamięta. No i może żeby było piwo czerwono- białe. Jakaś powtarzalność, tradycja. Po jednym efektu nie będzie.🤔 https://youtu.be/UV9hxIvIki0

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 19:30
A był też jakiś jacht, co stal że złamanym masztem w amerykańskim porcie, też promował. Podobno nie było komu za to parkowanie zapłacić. A gdyby kupili, wykupili polskie Kościoły, to wielu Amerykanów polskiego pochodzenia ma do nich sentyment, od razu by zapunktowali, i ktoś by przyszedł na wizyty polskiego Prezydenta w USA w większej liczbie osób. Dużo ludzi tam się chrzscilo, żenili, chowało, chodziło do polonijnych szkół. Wielu Amerykanów zwiedza Kościoły podziwia, a więc to dobre, najlepsze miejsce do promocji Polski i polskości! W architekturze amerykańskiej jest termin polskich kościołów, to element historii Ameryki i najlepsza droga do Amerykanow ( ich ❤️).

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 19:41
https://youtu.be/axCAg6T_uUQ https://www.google.com/amp/s/natemat.pl/amp/272701,jacht-i-love-poland-stoi-w-usa-z-polamanym-masztem-i-rozwalona-burta

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 19:55
Jeżeli Polska chce mieć silne lobby w USA musi to robić przez wspieranie Polonii i przypominanie Amerykanom o udziale Polaków w powstaniu USA, że ich historia to też historia Polonii. Dlatego Polska jest ważna dla USA. Mówienie Amerykanom o polskiej historii, polskich rocznicach jest bez sensu. To tak jakby Polakom w Warszawie tłumaczyć , że ważne dla nich są daty z historii Kongo w Afryce, czy Fidżi w Oceanii. Dla Polaków ważna jest ich historia, tak jak dla Amerykanow ich historia. Polacy uczyli się w szkole własnej historii i Amerykanie własnej! Tak jak przeciętnego Polaka nie interesuje, kto pierwszy postawił nogę na Fidzi, tak Amerykanów przeciętnych nie interesuje Solidarność czy 1 września 1939 roku. To chyba logiczne. Polaków nie interesuje kiedy Niemcy zaatakowali Belgię.

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 20:12
W USA pistolet Walther PPS wyzej postawionego funkcjonarjusza NSDAP ponad $80000.🤮 W Wielkiej Brirtanii osobisty pistolet Winstona Churchilla Webley & Scott £5500. Amerykanie powinni sie z wyleczyc z milosci do Nazistow. Z drugiej strony wiekszosc Amerykanow nie ma zadnego gustu.🤭