Poniedziałek
08.03.2021
nr 067 (5699 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: O rabunku złóż POLSKIEJ MIEDZI !  (NOWY TEMAT)

Autor: MAK  godzina: 08:18
...ciąg dalszy ! (dziennik.lowiecki.plhttps://www.youtube.com/watch?v=GXCr66qvnUY). To są złoża należące do Narodu Polskiego.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 09:06
Panie Mak ten dziennikarz mija się z prawdą w kwestii granicy Afganistanu i Chin. Ten obszar nie nadaje się z racji ukształtowania geograficznego do tych celów, to są wysokie góry, brak dróg, istniejący park narodowy na terenie 3 przygranicznych państw.. Historycznie była droga, ale Pakistan, Tadżykistan daje tu lepsze warunki. Droga choć powiązana z jedwabnym szlakiem to historia, była głównie wykorzystywana przez Afgańczyków do handlu narkotykami a później przez islamistów. Ten dziennikarz jest pro chiński w poglądach, to nie Amerykanie tam byli przyczyną wybuchów bomb, których było tylko 6 w historii, a Ujgurzy, którzy mieli tam państwo od stuleci, nawet Republikę Ujgurska, która Chiny zajęły jako najeźdźca. Ujgurow zabilijali na stadionach to były masowe egzekucje, rozstrzeliwali masowo, tworzyli obozy edukacyjne, które według Ujgurow były koncentracyjne, w połowie lat XX wieku było tam 70% ludzi, którzy uznawali się za Ujgurow, dziś jest tylko 45% dzięki represjom chińskim. Problem z Ujgurami był, gdyż to radykalni muzułmanie, państwo Tadżyckie ich się balo, podobnie Indie, Pakistan, Chiny ich spacyfikowały, bo bały się powtórki z państwem Ujgurskim, którego tradycje sięgają czasów starożytnych, czyli nim powstały USA, państwo Ujgurskie było , jak powstało, napierdzielane głównie przez Rosję a później ZSRR, no i oczywiście Chiny, które nie chciały powstania / oderwania się od nich Ujgurow. USA też nie były za Ujgurami z racji ich konszachtów z państwem islamskim i pomagali Tadżykistanowi, podobnie jak Francja i Indie, te dwa ostatnie państwa miały bazy w Tadżykistanie, a obecnie mają ja tylko Indie ( lotnisko). Indie mają odwieczny problem z Pakistanem i Chinami. Ten dziennikarz prowadzi politykę antyamerykanska. To Chiny były agresorem, zajęły Tybet, państwo Ujgurow , walczyły z Rosją w tamtym rejonie od wieków.Tadzykistan bał się stać radykalnym państwem islamskim i korzystał z pomocy międzynarodowej, i tam z islamistami walczyli razem z nimi i Rosjanie, i Amerykanie, Francuzi i Indie wspólnie razem. Taka jest historia! Tak naprawdę ledwo Ujgurzy podnieśli głowę, Chiny ich spacyfikowały tak, że są dzis porównania do pacyfikacji faszystowskich i narodowościowych podczas II wojny światowej stawiane są na równi z tym, co zrobiono z Ujgurami. Wybito ich i przesiedlono z 50%, i uczyniły to Chiny a nie USA! Problem Ujgurow był w tym, że byli i są oni muzułmanami, często radykalnymi, a wielu Ujgurow walczyło po stronie państwa islamskiego, stąd brak chęci ze strony krajów wrogich Chinom ich wykorzystania przeciwko Chinom ( Afganistan).

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 09:23
Dziś na terenie państwa Ujgurow jest takie państwo policyjne, że nie można podróżować spokojnie, kontrolę są wszędzie i można to obejrzeć, jak pan mnie nie wierzy w filmach Michała Patera, gdzie nawet stacje paliw na pustyni są za drutem kolczastym, siatka, a każdy obcy jest ciągle obserwowany i kontrolowany. Ujgurzy to naród spacyfikowany przez Chiny i Chiny by im w głowie nie odbudowywany się pragnienia niepodległościowe trzyma tam armię, to teren pustynny w górach, ziemia jałowa,, duży czy wręcz ogromny, ale bardzo zmilitaryzowany przez Chiny, które tam też mają poligon atomowy by dbać o zdrowie Ujgurow. Mieszanie w to USA to kpina! Oczywiście dziennikarz jest pro chiński więc gada na USA, a wystarczy wziąść chociażby podrecznich do historii z ZSRR i poczytać, a podręczniki ZSRR nie były przychylne USA, jak one ujmują kwestie państwa ujgurskiego ( nie ma tam żadnej wzmianki o zaangażowaniu USA )!

Autor: MAK  godzina: 09:26
No tak Wszystko wie, ale o MIEDZI rabowanej Polskim obywatelom ani trochę. Możliwe że ten temat zostanie zawalony wpisami kochającego USA ... byle tylko nic nie było na temat wojsk okupacyjnych na ternie naszego kraju i rabunku naszych złóż naturalnych ! Panie ! Za kogo Pan tu robisz ? To chwalenie US pRODUKTÓW to w jakim celu ? Czym niby obywatele Polski mają zapłacić za te produkty (dla mnie badziewie). Oddać kraj bandytom ?

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 09:29
Panie Mak ja tylko odniosłem się do tego, co ten dziennikarz powiedział. Podałem źródła niechętne USA, nawet podroznika, który USA nie lubi, bo był, przeszedł na piechotę czy autostopem, i pisał głupoty o USA! Tylko tyle. Patera był też u Ujgurow, i był non stop kontrolowany, policja za nim jechała, jaja były.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 09:32
O miedzi nic nie wiem, a wojska USA w Polsce to błogosławieństwo dla obronności Polski, jeszcze tylko by biznes amerykański był mocno zaangażowany w Polsce, wtedy Polska będzie bezpieczna, Amerykanie co jak co, ale biznesu swego bronią zażarcie. A produkty z USA nie są najgorsze, myślę, że wiele razy lepsze niż chińskie czy europejskie. Zależy jakie i do czego.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 09:38
Polacy przede wszystkim muszą dorosnąć do demokracji i wybierać mądrze polityków do władzy, którzy nimi rządzą. Przestać machać szabelką i rozwijać biznes, obrażać inne kraje, i się bzykać non stop, bo wymrą lub będą wykupieni przez Niemców. Problem jest w Polakach, mentalnosci, politykach co garną do siebie a interes państwa mają ...wie Pan gdzie mają!

Autor: MAK  godzina: 09:54
Szanowni cenzorzy ! Wnoszę o złączenie wszystkich wpisów US Miłośnika w tym temacie w jeden wpis ponieważ ta seria wpisów zaśmieca temat rabowania Naszego Kraju ! Jeżeli Pan nic o miedzi nie wiesz, to się pan "wybzykaj" (używając Pana słownictwa) z tego tematu. Wojska okupacyjne w Polsce to błogosławieństwo .....amerykańskich, anglosaskich interesów !

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 09:57
Chcesz pan by mój wpis był nieczytelny. Jak zwrócisz pan uwage, to zauważysz, że każdy z moich wpisów jest oddzielna odpowiedzią na poszczególne pana pytania. Oddzielna bo łatwiej przeczytać.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 10:11
Wie Pan panie MAK gdzie jest w Polsce jeszcze problem: 1/ 500 tys urzędników 2/7 mln emerytów 3/17 mln tylko pracujacych 4/Szacunkowa wielkość jawnego długu publicznego, po uwzględnieniu wahań kursu złotego, rośnie obecnie z 1067,1 mld zł na koniec 2019 r. do 1312,5 mld zł na koniec 2020 r., czyli o 672 mln zł na dobę, 28 mln zł na godzinę i 7781 zł na sekundę. 5/ zły system dla rozwoju biznesu, nadmiernie rozbudowane podatki i prawo skomplikowane, nie dla ludzi 6/ mentalność i głosowanie za kiełbasy wyborcze i inne datki 7/ spadająca jakość polityków i brak elit z prawdziwego zdarzenia

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 10:31
I na koniec Panie MAK, pan jesteś inteligenty facet, niech Pan wyjaśni, dlaczego tam gdzie USA miało swój biznes, Niemcy po II wojnie światowej, Japonia, Korea Południowa, Indie , Pakistan, Izrael, Arabia Saudyjska, Tajwan i wiele mniejszych państw, co współpracowały ściśle z USA, mają się dobrze, a ci co z ZSRR i Chinami nie najlepiej na tym wychodziły. Nawet Chiny gdyby nie USA nie wyroslyby na potęgę, stając się dziś problemem dla USA?, wrzodem na ich polityce zagranicznej i ekonomicznej. Polska musi iść z USA jako sojusznik, bo inaczej przegra. Co było przed II wojna światowa? Chcieli być niezależni, sojusze mieli z Francją i UK. Dla Polski odwiecznym wrogiem historycznym są Niemcy i Rosja, dziś może być tak, że jak zabraknie USA, będzie 4 rozbiór Polski, rozbiór gospodarczy między Unię europejską Niemiec i Rosję! Dlaczego lepiej być w sojuszu z USA, przyjacielem USA, rzecznikiem USA w UE, niż wrogiem lub państwem obojętnym wobec USA. Czy Pan to ogarnia panie MAK???? No chyba, że komuś nie zależy na bycie państwowym Polski to wtedy po wchłonięciu gospodarczym sasiadow też żyć może będzie lepiej, mniej filozofii i politykierstwa. Będzie przez jakiś czas kiełbasa wyborcza i darmowki dla pospulstwa. Co się pewnie z czasem utnie po osiągnięciu celow.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 10:42
Ogarnia to pan????

Autor: Mark - 2  godzina: 11:08
"Nasi wrogowie są brutalni, ale nie dorównują nam, nie dorównują armii Stanów Zjednoczonych." "Nasi wrogowie są innowacyjni i mają zasoby – my również. Oni nigdy nie przestają wymyślać nowych sposobów na szkodzenie naszemu krajowi i naszym ludziom – my również." "Nasz naród został wybrany przez Boga, wyznaczony przez historię, aby być wzorem dla świata." George Bush – cytaty

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 11:16
Gen Patton zwrócił uwagę moja jedną wypowiedzią, że amerykańska armia działa w grupie, zespole, drużynie, wychylanie się bohaterów, nie jest mile widziane. Akcje jednostkowe, jak np. w historii Polski pełne są jednostkowych bohaterów i męczenników. To Polska tradycja można nawet rzec, bohaterstwo jednostek. Nawet popularny sport w USA wymaga drużyn, zespołów, wspólnego współdziałania, jak legiony rzymskie, dobrze zorganizowane, karne, jak maszyna, bez jednostkowych bohaterow. To przynosi zwycięstwo.

Autor: Mark - 2  godzina: 11:21
Nawet popularny sport w USA wymaga drużyn, zespołów, wspólnego współdziałania, jak legiony rzymskie, dobrze zorganizowane, karne, jak maszyna, bez jednostkowych bohaterow. To przynosi zwycięstwo. (dziennik.lowiecki.plhttps://www.tygodnikprzeglad.pl/mordercy-mundurach-u-s-army/)

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 11:22
MAK obejrzyj i posłuchaj: https://youtu.be/PS5yfhPGaWE MAK bijesz po jajach, mam Tobie dać przykłady z historii Polski , które są przykre!

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 11:38
Wojna ma różne oblicza, wojna jest brutalna i są emocje. A co Pan powie o tem panie MAK? , To też takie dla pana jednoznaczne? : https://youtu.be/dICqtzQM3XE Gdyby USA nie przystąpiły do II wojny światowej, Rosja by przerznela i Europa z Niemcami, to kasa i pomoc z USA zmieniła koleje tej wojny. MAK a wiesz jak Vietnam traktował jeńców amerykańskich?

Autor: bfgj  godzina: 11:58
Wojna do rzecz okropna. W ludziach , żołnierzach masowo budzą się instynkty niespotykane na tak szeroką skalę w czasie pokoju. I nie ma tu znaczenia narodowość. Nie ma tu znaczenia poziom cywilizacji. Nie ma tu znaczenia wykształcenie, rasa, kolor skóry. Bestialstwa dopuszczały się narody które zaliczano do wysokocywilizowanych. Japończycy w Chinach i Filipinach Niemcy w Polsce Belgowie w Kongo Amerykanie w Wietnamie Brytyjczycy w Afryce Francuzi w Indochinach. Przemoc rodzi jeszcze większą i brutalniejszą przemoc. Ta przemoc działa na każdą ze stron które toczą wojnę, bez względu kogo nazywa się agresorem a kogo ofiarą. Tak było: 1. w byłej Jugosławii 2. w Czeczenii 3. w Afganistanie. 4.w Państwie Islamskim 5.w Jemenie 6.w Wietnamie 7.na Ukrainie 8.w Rwandzie. i w wielu innych miejscach gdzie człowiek tracił kontrolę nad swoim zachowaniem z powodu stresu spowodowanego zagrożeniem bezpieczeństwa, odwetu za krzywdy, podawanych środków, zemsty , nienawiści , chęci zysku, lub zwykłego poczucia się że jest panem i władcą i ma przewagę siły. Dlatego też krytykowanie jednej nacji za zbrodnie jest hipokryzją. Wszyscy mają coś na sumieniu . Nawet Polacy.

Autor: MAK  godzina: 12:02
USA mogło nie finansować Adolfa Hitlera !

Autor: Onufry wuj  godzina: 12:47
Co to za manipulacyjna propaganda? Złoża miedzi "należą do narodu. No to ten naród przez swych przedstawicieli chce część tych złóż opylić. Zabronisz MAK właścicielowi?

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 13:03
Onufry wuj Słusznie piszesz😁👍.