Środa
13.10.2021
nr 286 (5918 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: POLSKI ŁAD

Autor: WIARUS  godzina: 15:15
"Budżet 2022 jest mętny. Umożliwi władzy kradzież pieniędzy". Leszczyna wskazuje pięć oszustw PiS (dziennik.lowiecki.plhttps://natemat.pl/378299,budzet-2022-leszczyna-punktuje-5-oszustw-pis-ws-finansow-publicznych) Daleko nie trzeba szukać dowodów na to, że była minister finansów mimo, że pobieżnie przejrzała dokument, to ma rację! Niestety! 1. Zaniżanie poziomu inflacji (drożyzny) (dziennik.lowiecki.plhttps://docs.google.com/spreadsheets/d/17o-67mUQsCJLdl36Q7oIPJaGFbFbqQbvNKWlhAakYZY/edit)
    Przedstawiciele władz samorządowych protestowali w środę (13.10.2021) przed Sejmem. Domagali się zwiększenia udziału samorządów w podatku PIT. Twierdzą, że ich budżety stracą w wyniku wprowadzenia rządowego programu Polski Ład. W środę przekazali apel w tej sprawie wicemarszałkom Sejmu. - Dzisiaj chodzi o coś więcej. PiS chce zniszczyć samorządność - mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. "W imieniu naszych gmin postulujemy i domagamy się zwiększenia udziału samorządów w podatku PIT, adekwatnego do utraconych wpływów wynikających z ustaw wprowadzanych w tzw. Polskim Ładzie oraz stworzenia Funduszu Rozwoju Polskiej Wsi, jako mechanizmu wyrównującego rozwój obszarów wiejskich i miejsko-wiejskich" - napisano w apelu. Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podkreślił, że samorządowcy nie przyszli tylko po pieniądze. - Tak naprawdę pieniądze są tylko elementem samorządności. Przyszliśmy upomnieć się o państwo obywatelskie, państwo, w którym obywatele są podmiotem, państwo, w którym obywatele decydują od najmniejszej wspólnoty, sołectwa, osiedla od dzielnicy w miastach - powiedział. - Dzisiaj chodzi o coś więcej. PiS chce zniszczyć samorządność. Dzisiaj pomiędzy obywatelem, a tą zepsutą, skorumpowaną władzą stoi tylko samorząd i stoi opozycja i dzisiaj jesteśmy tutaj razem. My samorządowcy i posłanki i posłowie, senatorki i senatorowie chcemy powiedzieć, że nie damy zniszczyć samorządu - zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wcześniej, przed zgromadzeniem, które odbyło się przed gmachem parlamentu, samorządowcy spotkali się, aby "powiedzieć 'nie' pełzającej centralizacji oraz szkodliwym dla mieszkańców zmianom w podatkach, które szykuje rząd w tzw. Polskim Ładzie".


Autor: Pomorski Łowca  godzina: 22:27
Pozwolę sobie przypomnieć, że w 2019 samorządowcy podpisali Porozumienie 6 czerwca. Swoja droga kto o tym pamięta ? Ale tam było kilka samorządowych postulatów. W tym jeden ciekawy - zniesienie ustawowego ograniczenia wysokości podatku od nieruchomości. Co to oznacza ? Ano wzrost tego podatku albowiem stanowi on dochody własne gmin. Czyli rozumiem Kolego Wiarusie, że z radością zapłacisz Panu Trzaskowskiemu ? Ale tak swoją drogą te podatki od nieruchomości faktycznie są śmieszne !