Środa
13.10.2021
nr 286 (5918 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Hiszpania 1936–1939.

Autor: Alej.....  godzina: 07:25
Akurat wysłuchałem wywiadu z obiema Paniami Powstankami. Nie dosyć, że piękne, mądre, empatyczne, optymistyczne to bardzo wyraziste i zdecydowane. Cytuję z pamięci "mam demencję..." czy jakoś tak... Ty, naganiacz, nie masz demencji. To nie demencja tylko zwykłe cymbalstwo.

Autor: narzynacz  godzina: 08:39
Jestem wzruszony twoją wrażliwością...... A dziś ramię ramię z sługusami Berlina realizuje politykę Pruską Bismarcka której kontynuatorem była 3 Rzesza a dziś jest UE sterowana z bunkra pod kanclarią ... Dziś zamiast tygrysów i junkersów mają TSU wolne media politykę klimatyzną i 5 kolumnę pod wodzą wodza na białym koniu Rządy się zmieniają Systemy się zmieniają Interes niemiecki jest ten sam od 1000 lat Niemcy 4 raz chcą wskrzesić śwęte cesarstwo rzymskie narodu niemieckiego I zawsze kończy się o wojną

Autor: 28rafal  godzina: 09:07
Alej..... fakt,,,to nie dembilencja....:-)

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 09:23
kudłatyx Nie zauważyłem aby klepanie po pysku ryzego przez Junckera przy wielu okazjach cokolwiek nam dało poza tym że każdy widział gdzie jest czyje miejsce - niezależnie od tego co mówią na ten temat protokoły dyplomatyczne :))) Myślę tez że klepanie się po plecach nie załatwi na tym statku żadnych profitów dopóki statek dryfuje w stronę wysp szczęśliwości nad którymi zawsze wisi tęcza. Rzeczywistość jest kompletnie inna - świat staje się dziś duuużo bardziej niebezpieczny niż kiedykolwiek wcześniej i naprawdę nie widzę aby UE w sposób naprawdę mądry i przemyślany w kontekście długofalowym się do tego przygotowywała. Niestety unijne urzędasy zajmują się kompletnie innymi sprawami - tak naprawdę dzięki temu Europa nieustanie traci na wartości w skali globalnej, jako gospodarka, jako siła, jako kultura - na każdym polu za wyjątkiem nowych filozofii społecznych dostajemy w tyłek, problem polega na tym że te filozofie zajmują głowy tylko i wyłącznie europejskich mądrali. Putin myśli kompletnie inaczej, chińczycy również. Za moment się okaże że to właśnie elity europejskie wyjdą na największych cymbałów wymachując flagami i kartkami zapisanymi nie mających żadnego znaczenia ideologii.

Autor: kudłatyx  godzina: 12:14
Strażnik, to mówisz, że Juncker walił rudego Szumowskiego po pysku? Widać za mało, o wiele za mało. A teraz wyłącz TVPszczujnie i posłuchaj np. BBC, a gały Ci wyjdą z orbit.

Autor: kudłatyx  godzina: 12:44
O przepraszam Strażniku z tym BBC, taka wiedza mogłaby Cię zabić ,,,,,do tego zapomniałem o suwerenności, że wy tylko krajową, ,,,,, to włącz sobie Tv Moskva, i tak wiarygodniejsza o tvkura.

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 20:29
Kochany kudłatyx Na dzisiaj będzie lepiej jak odpoczniesz :))

Autor: 28rafal  godzina: 20:53
Pokazują co piSS wyprawia na granicy..TVN24

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 21:28
A tak swoją drogą, oświeceni, nowocześni i walczący z ciemnogrodem - co powiecie na oświadczenie Komisji Europejskiej wydane po wyroku TK ? KE stwierdziła w nim, że prawo europejskie stoi ponad prawem krajowym włącznie z konstytucją. Czy nie sądzicie że jest to uzurpacja ? Ale, nie oszukujmy się, tu nie chodzi o żadne prawo. Przykładowo ostatnio TSEU orzekło, że przepis pozwalający na delegowanie sędziów do innych wydziałów bez ich zgodny, jest niezgodny z prawem UE, bo może naruszać niezależność sędziów. A ten przepis istnieje od 20 lat ! To jest walka polityczna prowadzona de facto przez Niemcy, używając KE i TSUE jako narzędzi, w celu zdominowania całej Europy. I w tej walce mają w naszym kraju pomocników, którzy przypuszczalnie szczerze wieżą, że lepiej "płynąć w głównym nurcie" niż walczyć o swoje interesy. Takie generały Zajączki.