Czwartek
21.10.2021
nr 294 (5926 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Hiszpania 1936–1939.

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 14:21
Kolego lelek, Problem polega na tym, że w Traktacie nie ma mowy o tym, że Polska przekazała swoje prawa jeżeli chodzi o system sądowniczy. W tym sposób powoływania sędziów. Dlatego rząd i TK kwestionują prawo do wydawania w tej kwestii jakichkolwiek wyroków przez TSUE. Po prostu - w Traktach nie ma o tym mowy. TSUE oczywiście twierdzi że jest mowa w postaci ogólnych zapisów o praworządności etc. Ale jeżeli Kolega wierzy że chodzi w tym sporze tak na prawdę o prawo to się Kolega myli ! Chodzi tylko i wyłącznie o atak na prawicowy rząd. Bo nie jest on po myśli głównego nurtu elyt jewropejskich.

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 14:25
Kolego Kudłatyx, Cytuję: "Zasada pierwszeństwa prawa unijnego – zasada, która nie występuje expressis verbis w traktatach lecz jest jedną z podstawowych zasad występujących w prawie unijnym. Wynika głównie z orzecznictwa TSUE." Czyli zasada ta wynika z tego co sobie TSUE wymyśliło a nie z tego, co podpisały państwa w traktatach ! Genialne ! TSUE składa się z sędziów wskazanych przez rządy państw ! Gdzie tu jest ich niezależność ? Przecież wybrano ich z klucza politycznego !

Autor: kudłatyx  godzina: 14:44
jple, Pomorski, Polska podpisała traktaty, w których jak w stoi napisane, że postanowienia TSUE są natychmiast wykonywalne i niepodważalne. Wystarczy nie kraść, to się TSUE Pisem nie będzie zajmowało! Koniec, kropka,,,,, bo to zostało przez nas podpisane. Problem polega na tym, że w Traktacie nie ma mowy o tym, że Polska przekazała swoje prawa jeżeli chodzi o system sądowniczy. W tym sposób powoływania sędziów. Dlatego rząd i TK kwestionują prawo do wydawania w tej kwestii jakichkolwiek wyroków przez TSUE. Po prostu - w Traktach nie ma o tym mowy. Pomorski, czy mógłbyś mi przybliżyć jakikolwiek wyrok, postanowienie, zalecenia kogokolwiek z UE, dotyczący systemu sądowniczego? w tym sposobu powoływania sędziów, który nie jest określony w traktatach?

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 15:00
Kolego Kudłatyx, Chociażby ostatni wyrok TSUE dotyczący delegowania sędziów bez ich zgody. Przepis istnieje od 20 lat i nikomu nie przeszkadzał. Aż Sędziego Żurka oddelegowali.

Autor: kudłatyx  godzina: 15:15
Pomorski, ale pitolenie. Jest tysiące przepisów, które nikomu nie przeszkadzają, dopóki się ktoś na ich podstawie nie odwoła, czy na ich podstawie nie zgłosi sprawy do Sądu. A Sędzia Żurek zgłosił! Wielu Sędziów było przenoszonych przez owych 20 lat, ale z powodów kadrowych, zgodnie z potrzebą,,, za ich zgodą, lub z konieczności i z odpowiednim uprzedzeniem ich o tym,,,, a nie z dnia na dzień i tylko i wyłącznie z powodów politycznych, bo jest dla władzy niewygodny. Dzisiaj przenoszeni, czy też zawieszani są TYLKO CI sędziwie, którzy są niewygodni dla władzy,,, a to ZAGRAŻA ich NIEZAWISŁOŚĆI i NIEZALEŻNOŚCI,,,, i tym się TSUE zajmuje. Nadal taktycznie oczekuję na te konkretne przykłady pozatraktatowej ingerencji TSUE czy też UE w nasz system sądowniczy,,,, Ps. Tu masz jak się Vateuszowi oberwało w PE,,, tego oczywiście w TVszczujnia nie pokazali ,, cenzura wycięła (dziennik.lowiecki.plhttps://www.facebook.com/watch/?v=405263957864101)

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 16:16
Kolego Kudłatyx, TSUE nie ma nic do gadania jeżeli chodzi o rozstrzyganie kwestii czy sędziowie są zależni czy też nie. Podałem Ci konkretny przykład, gdzie TSUE orzekł w sprawie, w której Polska nie zrzekła się swoich uprawnień. TSUE swoje rozważania wyprowadza z niezwykle nieokreślonego pojęcia praworządności. I z tych ogólnych zasad i zapisów wywodzi swoje konkretne decyzje. I właśnie o to toczy się spór - gdzie są granice owych ogólnych rozważań TSUE. Zdaniem rządu idą one za daleko i wkraczają w obszary jakich Trybunałowi nie przypisano ! Tak na prawdę jądrem sporu jest wybór KRS. A co za tym idzie wybór sędziów na urząd. Przed 2016 rokiem KRS w większości wybierany był przez sędziów - to sędziowie wybierali 15 sędziów, którzy zasiadali w Radzie. W ten sposób mieli zagwarantowaną większość. Ale przecież taka praktyka to pogwałcenie podstawowej zasady demokracji ! W demokracji to rządzeni wybierają rządzących ! Sędziowie jako władza są rządzącymi ! I owi rządzący postanowili sami siebie wybierać ! Kasta samowybieralna która panuje nad ludem ! To jest dopiero bezczelność i uzurpacja ! Dziwie się że ludzie tego nie dostrzegają !

Autor: 28rafal  godzina: 17:31
Pomorski ,,,,Ty się czujesz praworządnie w tym pis_dzielczym kufnie? Kogo i do czego chcesz przekonać? Czasami lepiej zamilczeć i zrobic mądrą minę,,,,jesli twarz nie ma pis-dzielczego wyrazu?? Na pis-dzielczej matrycy inteligentny grymas nie wyjdzie.🤣

Autor: kudłatyx  godzina: 17:45
Pomorski, doczytałem tylko do tego momentu i już dalej nie zdzierżyłem,,, przykro mi, ale tego bełkotu nie da się znieść. Klepiesz bezmyślnie PiSie przekazy dnia,,, TSUE swoje rozważania wyprowadza z niezwykle nieokreślonego pojęcia praworządności. I z tych ogólnych zasad i zapisów wywodzi swoje konkretne decyzje. hmmm, wiesz co Pomorski, Ty nasz rację więc tylko mi wytłumacz to: POLSKA swoje rozważania wyprowadza z niezwykle nieokreślonego pojęcia SUWERENNOŚCI I z tych ogólnych zasad i zapisów wywodzi swoje konkretne decyzje. Jak Ty nie wiesz, co to praworządność, to też nie wiesz, co to suwerenność. Jak wyrzekasz się praworządności, bo jest nieokreślona, to powinieneś też wyrzec się suwerenności, bo też jest nieokreślona. PiS nie przestrzega praworządności, bo nie ma jednoznacznej definicji praworządności,,,, A TY, wiesz jednoznacznie co to jest uczciwość??? Nie wiesz jednoznacznie co to uczciwość? ,,,,, to wcale nie oznacza, że można kraść! Więc zanim po raz kolejny puścisz bąka, to choć trochę pomyśl! Co ta TVszczujnia robi z ludzi,,, to straszne!

Autor: 28rafal  godzina: 18:28
Pomorski z gatunku tych co na zawodach strzeleckich podpiszą ,że zapoznali sie z regulaminem strzelnicy a w przerwie buchnie komuś karabin. Panie coś pan to jest kradzerz...Chwileczkę regulamin strzelnicy nic o tym nie mówi, nie zabrania tego!@