Środa
13.10.2021
nr 286 (5918 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: ASF

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 00:25
IGOR wiem, że tego nie zrozumiesz, ale jak słyszę o drozyznie w Polsce, to tym bardziej doceniam USA. Jestem przekonany, że w Polsce musiałbym robić jak "murzyn", nic bym nie zarobił a państwo by zabrało mnie jeszcze w podatkach, a na koniec miałbym słaba emeryturę. Tu żyje się mnie super, nie przemęczam się, robię co chce, sam sobie jestem panem, wszystko i wszystkich mam w 4 literach. Ludzie muszą się zarzynać by opłacić rachunki, mieć na chleb, raty, by przeżyć. Mnie tu wszystko po latach ciężkiej pracy, wszystko już lekko przychodzi, mam czas, jakieś pieniądze, święty spokój , żyje przed emerytura jakbym był na emeryturze, tylko lepiej. To ogromny komfort robić co się chce, pracować w zasadzie kiedy się chce, mieć czas na przyrodę, fitness, rodzinę itd. Pod koniec tygodnia jadę sobie na dłuższy wyjazd, bez stresu. Życie jest piękne! I to wszystko dzięki temu krajowi.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 00:33
Jedynej rzeczy jaką żałuję, to to, że nie wyjechałem do USA w szkole podstawowej, gdyż zmarnowałem na Polskę trochę lat i teraz jak czytam o polskim łowiectwie, gospodarce, podatkach, władzy i politykach co przypominają mnie kraje 3 świata z uwagi na nepotyzm, dbanie o koryto dla siebie, często kosztem ludzi i kraju, dzika prywatyzację, wyprzedaż i inne brudy, to dziękuję Bogu, każdego dnia ,że ja nie muszę tam żyć. Nie wiem co jest, myślę , że pan Broni, Zyggi i ci co żyją poza Polską lub żyli, może nie oficjalnie, ale w duchu przyznają mnie rację, że Polacy mają jakiś specyficzny charakter, mentalność, co nie jest dobra cechą, i ja ja też z przykrością stwierdzam nabyłem, przez życie w Polsce, co zwalczam i pilnuje się by zwalczać, a co jest przekleństwem narodu. I ta cechę świetnie oddaje przysłowie, że jak Polak nie zaszkodzi, to już jest sukces. Politykowanie, zawiść, donoszenie, życie cudzym życiem itd. Tu ludzie te rzeczy mają w 4 literach. Ile chociażby na tym forum jest do mnie nienawistnych nicków, tylko dlatego, że mam inne od nich poglądy, jak plują, atakują, szukają sposobu by ugrysc i płuc jadem.Nie wiem jak to wytłumaczyć, wielu Polaków na obczyźnie to mówi, że im dalej od Polaków żyje za granicami, tym lepiej. I to jest prawda. Nie chcę nikogo tym urazić, to moje wewnętrzne przemyślenia. Być może ta cechę wypromował ustrój socjalistyczny, może to za sto lat zniknie, ale uważam, że to było główna przyczyną, ta mentalność, że Polska znikała z mapy świata tyle razy. Patrząc z daleka na Polskę, myślę, że Polacy są na drodze zniknięcia z mapy Polski znowu na jakiś czas, przez źle kontakty z sąsiadami, machanie szabelką, wewnętrzne nienawiści, to wszystko do tego zmierza.

Autor: I G O R  godzina: 00:56
Dlaczego anonim Redakcja nie kasuje postów nie związanych z tematem ? Hmm?

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 01:09
IGOR skąd u ciebie tyle złych fluidów, gdybyś był w moim pobliżu, zaprosiłbym ciebie na kawę, usiedlbysmy pogadali, po co ten jad. Czy coś ci nie wyszło, że masz złość do innych? Zobacz, za oknem ciepły wieczór, lekki wiaterek, ludzie uśmiechnięci ...daj na luz.