Środa
13.10.2021
nr 286 (5918 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Geniusz reformy znowu zabłysnął  (NOWY TEMAT)

Autor: karlik  godzina: 10:19
Wczoraj odbyło się posiedzenie sejmowej komisji rolnictwa. Temat- wiadomo: ASF i dziki jako zło wcielone. "Na rynku trzody jest trudna sytuacja, łagodzimy jedynie skutki wystąpienia afrykańskiego pomoru świń, brak jest natomiast likwidacji przyczyn - przyznał wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński. Dodał, że jedną z nich jest zbyt duża populacja dzików". "Głos także zabrał przewodniczący rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski, który podkreślił, że bez zmiany prawa łowieckiego i utworzenia państwowej agencji łowieckiej, nie da się wybić dzików, ani zlikwidować ASF"... No i? Chyba nie wyjścia i trza naprędce tworzyć tą agencje, bo Ojczyzna z głodu skona. https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/gizynski-lagodzimy-skutki-nie-ma-likwidacji-przyczyn-asf,111949.html No i? Chyba nie ma

Autor: borowik  godzina: 10:28
Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że chodzi o stanowiska w administracji dla swoich. Kolejna agencja (patrz np. Wody Polskie) dobrze płatne etaty dla odpowiednich ludzi. Robotę wykonają myśliwi społecznie pod kontrolą dobrze platnych pracowników Państwowej Agencji Łowieckiej.

Autor: karlik  godzina: 10:49
Czyli myśliwi pachołkami od czarnej roboty, by zadowolić elektorat i zapewnić utrzymanie na stołeczkach politykierom?

Autor: broni  godzina: 11:39
Jak ja sie ciesze!!! ze v-ce min. Gizynski i cesarz chlopski Slawus I(na ok. 11-tu chlopach) zaczna polowac na dziki. Jak sie dziki dowiedza, a moze im to oglosic przez megafony jeden taki Patriota Najwiekszy, to beda wiac poza granice RP, nawet przez plot min. Blaszczaka, a nawet przez morze. Lubie narady madrych ludzi, nt. czym, g.... osolic, zeby dalo sie zjesc, Kol. mysliwi zebyscie nie przeszkadzali w zbawianiu swiata tym madrym ludziom. Gdy tym ludziom uda sie uniemozliwienie polowania mysliwym, mowi sie trudno, zaczekamy, bo przeciez wiadomo, "ze dluzej klasztora niz przeora"

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 12:57
Nie lękajcie się w PZŁ Pana Izdebskiego, myślę, że kwestia depopulacji dzików byłaby rozwiązana przez użycie kilku metod, w tym skuteczniejszych niż zabicie kula, szczególnie, że na tym polu współpraca z myśliwymi po lekturze myśliwych z PZŁ tego portalu wskazuje, że nie można na nich liczyć ( nie wszystkich). Znaczenie zmian Pana Izdebskiego ma też równie ważny cel, rozbicie układu bierutowskiego modelu lowieckiego. Izdebski mający realny wpływ na łowiectwo, to też duża grupa myśliwych wspierających rolników, a także zastosowanie rozwiązań z różnych stron świata, takie wyzwanie gospodarcze by wykazać, że PZŁ przez 70 lat nie potrafił gospodarować łowiectwem, populacja zwierzyny łownej i to ma duże znaczenie historyczne i edukacyjne. Uzycie kilku metod depopulacji może dać 100% skuteczność w jeden rok.☝️🤠. Użycie tu przymiotnika geniusz wobec Pana Izdebskiego może być słuszne i prorocze.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 13:19
Inwestycja w pułapki i środki chemiczne to koszt znacznie mniejszy niż fundowanie PZŁ chłodni, i innych urządzeń. Oczywiście trzeba będzie zużyć te chłodnie do magazynowania tusz przed ich utylizacja, jako punkty zborne w terenie. Myśliwych zaś w kołach można w czynie społecznym zatrudnić do prac fizycznych, transportowych dla dobra polskiego łowiectwa wspólnie z rolnikami. Pod nadzorem nowej administracji łowieckiej. Jedna pułapka to rocznie w łowisku pozyskanie dzika w wysokości planu łowieckiego kola, często w szybszym okresie i relatywnie tańsze, zamieszczałem na forum stosowne wyliczenie roboto godzin.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 13:40
Pułapki są też mobilne można je przenosić , podobnie jak środki chemiczne, jedna pułapka na powiat to żadnen koszt w porównaniu z chłodnia, a obsługę można nauczyć w godzinę, z kamerą, telefonem, podglądem i zdalnym uruchomieniem. W jedną pułapkę od razu można złapać kilka dzików, kula to tylko jeden zabity dzik, jeżeli trafiony celnie, bo raniony asf poniesie do innego obwodu łowieckiego, innego koła. Podobnie rozganianie psami po terenie dzików z asf to pomyłka. Środki chemiczne to skuteczność 97%, lokalizacja tusz to z wykorzystaniem drona z termowizja, odejscie dzika, usunięcie, następuje max. w odległości 100 metrów, choć w większości jest to w 20-30 metrów. Środek chemiczny nie powoduje wtórnego zatrucia padlinożerców. Jeżeli Pan Izdebski pójdzie to droga, to wykaże, że w rok Izdebski zlikwidował dziki, co PZŁ nie mógł ogarnąć przez 70 lat istnienia ( bezpieczne stany adekwatne do minimalnych strat, szkód rolniczych, których koszt mogą podołać udźwignąć koła łowieckie). Z płowa też są metody, ale to temat inny czas.

Autor: karlik  godzina: 14:38
Miłośnikpzł- błagam zamilcz! Chociaż 1 dzień...

Autor: wloochacz  godzina: 15:30
Dla mnie miłośnik to taki lokalny folklor tego forum... A niech pisze, jest się z czego pośmiać :) Jednakże Miłośniku, skoro wszystko wiesz (kurka, niczym niejaki Sławomir I - ten też ma rozwiązanie na wszystko) i masz gotowe rozwiązania to może podszepnij w Teksasie jak radzić sobie mają z wild hogs (dziennik.lowiecki.plhttps://www.helibacon.com/wild-hog-problem/)? Bo bidoki z helikopterów walą używając ciężkiej broni automatycznej (dziennik.lowiecki.plhttps://www.helibacon.com/texas-machine-gun-range/) i dalej problem... A my sobie poradzimy i bez twoich światłych rad. PS. Geniusz Izdebski... To mi przypomina taki jeden film: Idiokracja (dziennik.lowiecki.plhttps://www.filmweb.pl/film/Idiokracja-2006-139428) Główny bohater też był geniuszem, tylko na kontekst zwróć uwagę. To sporo mówi o tobie, kogo za geniusza uznajesz 😂

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 16:11
Bardzo się cieszę, że Wam się podoba moje pisanie. O problemie dzikich świń pisałem nie raz. Może wrócę do tego, gdyż są stany, co rozwiązały problem dzików i dzikich świń i mogą być przykładem. Pozdrawiam 👍

Autor: broni  godzina: 16:21
Jesli kogos interesuje jak miewaja sie dziki w USA to moze wpisac w wyszukiwarke; "Wild hog population map 2020" zobaczy na obrazkach jak rosnie populacja dzikow w USA

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 16:32
Broni są stany które zmniejszyły ilość county w których były dzikie świnie z kilkunastu do jednego, czy nawet wybiły populację z racji tego, że jest to gatunek inwazyjny, mimo problemów z hodowcami i myśliwymi. Tak, że dziś spotkać dzika świnie jest trudno, a restrykcje dla ludzi je sprowadzających czy utrzymujących są na tyle skuteczne, że nie ma głupkowatej chęci wprowadzanie tego gatunku inwazyjnego, aby sobie postrzelac. Zrobię tym temat niebawem by nieść kaganek oświaty byś i ty mógł się oświecić. Nie patrz na mapy ale raporty DNR, zreszta jak wspomniałem zrobię o tym temat.

Autor: Mark - 2  godzina: 16:48
Na tym portalu, ostatnio występują tylko sami "geniusze", szczególnie ci z półkuli północnej (głównie USA, Kanada), chociaż nie brakuje też naszych rodzimych omnibusów. Nie dziwota więc, iż ten portal jest najchętniej czytanym oraz najlepszy na świecie, wśród portali o tematyce łowieckiej (i nie tylko). :))

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 17:20
Brakuje Wuja Onufrya.😢

Autor: pięta  godzina: 20:11
Hiszpania walczy z ASF od prawie kilkudziesięciu lat i nie zdołała go wyeliminować ze swego terytorium , więc niech pan Izdebski nie pieprzy ,że przez likwidację populacji dzików choroba ta zniknie . Najpierw trzeba zlikwidować niechlujstwo hodowców ,którzy sami tę zarazę do chlewni przenoszą bo dziki jako takie się tam nie dostają !!!

Autor: borowik  godzina: 20:36
Pod ostatnim zdaniem kolegi pięty podpisuję się obiema rękami. Profilaktyka, higiena, dezynfekcja jest powszechnie lekceważona. Utwierdzila mnie w tym ośmioletnia obserwacja wielu gospodarstw rolnych i ferm trzody i drobiu. W drobiu jest lepiej. W trzodzie bardzo słabo.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 20:57
Jeżeli nie obawiacie się Pana Izdebskiego, to po co ta gatka. Wiecie dobrze, że to co napisałem wyżej , to by dzika wyzerowalo, ale to jest ten właśnie problem, wasze nastawienie, bo na co będziecie polować i uzasadniać byt modela, gdy przyjdzie Izdebski i w rok Wam udowodni, że można temat rozwiązać. Tu jest problem, tyle było propagandy, że kukurydza wysoka, że muszą być tłumiki, noktowizja, chłodnie ..... . Problem tkwi w checiach i konflikcie interesów.

Autor: August  godzina: 22:27
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.