Piątek
15.10.2021
nr 288 (5920 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Geniusz reformy znowu zabłysnął

Autor: pięta  godzina: 09:10
Czy pojawi się na tymże portalu choć jeden temat gdzie pan panie Miłośniku nie zabierzesz swego ...głosu??? Czemu pan się tak nudzisz czy w USA nie ma jakowyś portali byś pan swe mądrości ,porady i dorady przekazywał tamtejszym jankesom? Pewnie tam nikt takich pierdół by nie tolerował tak jak my tu musimy te wypociny czytać.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 09:29
Oh Karol ... przesadzasz jak zwykle.🤗

Autor: kudłatyx  godzina: 10:47
Oh Karol,,,,hamerykę to on widział, ale w telewizji. Zwykły polski chłop, co mu się nudzi po żniwach. Milknie 2 razy w roku- jak sieje i jak kosi.

Autor: J.Chudy  godzina: 13:00
Pięta, tam bezrobotnych i kloszardów wszelkiej maści nie inwigilują, bo ci goowno mogą. Wyjazdy po socjal się nie liczą.

Autor: pięta  godzina: 13:26
Kudłatyx nie jesteś spostrzegawczy zwykły polski chłop jak napisałeś nigdy nie był i nie będzie koszerny a ten niuans robi wielka różnicę ....czy się to komuś podoba czy nie ja koszernych nie toleruję w żadnym wydaniu taki już jestem i takim umrę .

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 14:00
Panie pięta polecam kontakt z panią Doktor Kurek, ( historyk KUL) która może Panu wyjaśni, że Żydzi to są różni. Pewnie pan nie wie, ale przez wiele lat polscy Żydzi w Izraelu gasili wystąpienia antypolskie i obarczające Polaków za - w takich dużym zakresie- jak to ma obecnie miejsce, winą. Pełnili wiele ważnych funkcji w Izraelu. Nie wiem czy pan wie, ale Chasydzi polscy i ukraińscy nigdy nie byli antypolscy, a stanowili jedna z większych części Żydów w Polsce. Dziś mają lokacje w NY, Londynie, Chicago ale nadal wielu ma swój pogląd na rolę Polaków, korzystny dla Polaków pogląd.Co nie zmienia postaci, że byli Żydzi, Polacy i inni , co Żydów pomagali zabijać czy zabijali wprost. Jak w każdym społeczeństwie są ludzie dobrzy i źli. Dlaczego może warto, jak tu ciągle Żydów obrażasz, porozmawiaj z ludźmi, których twoje poglądy powinny uznawać, np. z w/w historykiem. Nie graj patrioty polskiego i nie popadaj w nienawiść, widzenie czarno- białe, bo się upodobniasz takim postępowaniem do ludzi, co krzywdzili innych z racji uprzedzeń czy odmienności wiary. Co do jedzenia koszernego, to polecam,gdyż np.ubój rytualny, badanie mięsa, wymaga dopuszczenia do spożycia tylko w 100% zdrowego,bez chemii, nie mytego w płynach do naczyń, odpowiednio przechowywanego z konkretną data spożycia. Takie mięso się sprawdza, płuca, wnętrzności i jeżeli coś jest nienormalne nie jest koszerne. Dlatego jak ty wolisz ze sklepu,. marketu, świeżo umyte chlorem, to twój wybor. Na zdrowie!

Autor: jaszczur  godzina: 16:25
pięta, chyba potwierdzisz oczywistą prawdę, że w Polsce żadnych antysemitów nie ma, a gdyby ktoś Tobie zarzucił antysemityzm, to byś powiedział, że to przykład żydowskiego kłamstwa.

Autor: pięta  godzina: 17:40
Jeśli się nie lubi kogoś to nie powód by okrzykiwać go zaraz antysemitą . Taki wygodny sposób traktowania tych co nie lubią narodu wybranego przybrała sobie ta nacja i propaguje go na lewo i prawo. Każdy człowiek ma wybór ja wybrałem taki i ,mam ku temu powody nie będę się szerzej na ten temat rozpisywał ,bo byłoby to jak udowadnianie ,że ludzie o kolorze włosów rudych nie są fałszywi. Udowadnianie komuś kwadratury koła po prostu traci sens. Ci co choć trochę liznęli historii tego narodu wybranego spisywanej przez okres 4000-5000 tys lat /bo taką historię ten naród ma spisaną/ dowiedzą się jakże to oni traktowali swoich sąsiadów bardzo często dopuszczając się eksterminacji całych narodów w licznych wojnach i potyczkach jakie z nimi prowadzili więc nie są oni tacy święci jakby się wydawało .O tym opowiada ich historia z kim i dlaczego toczyli wojny więc ciągłe wypominanie Polakom ,że kolaborowali z Hitlerem i ich mordowali jest tak po prostu niesmaczne. To nie Polacy witali Sowietów we wrześniu 1939 roku kwiatami na bramach tryumfalnych tylko naród wybrany o licznych kadrowo osobach pochodzenia żydowskiego ,które bestialsko wysługiwały się sowieckiemu okupantowi już nie wspominając ,że wielu naszych rodaków denuncjowali . Nieomal cały aparat polskiej bezpieki na najwyższych szczeblach był pochodzenia żydowskiego Ci .ludzie do dziś nie zostali rozliczeni za swe zbrodnie. PS panie Miłośnik o tych "dobrych" jakoś mało się w Polsce mówi i pisze raczej znamy przypadki tych co gnębili Polaków.

Autor: WIARUS  godzina: 18:17
pięta - ja się na tym specjalnie nie znam ale oni w czasie codziennej modlitwy codziennie proszą: "Nocrim (chrześcijanie) i Minim (heretycy) niech zaraz wyginą". A potem dziwią się, że chrześcijanie nie lubią wyznawców tej religii (dziennik.lowiecki.plhttps://pl.m.wikipedia.org/wiki/Birkat_ha-Minim) "pokoju".

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 18:53
Pięta mało się pisze, bo hebrajskiego w Polsce nie znają. A historie piszą zwycięscy, Biblia nie tylko pisze o zwyciestwach Żydów, również o porażkach, nie mówiąc już o krwawo stłumionych powstaniach żydowskich, nie chce się mnie wdawać z tobą w tematy historyczne, uczyć ciebie, bo przesiąkłes propaganda. Widzę brak wiedzy. Nie bronie Żydów, tylko jestem obiektywny.Jest bardzo dużo kłamstw na temat Żydów, mitów, fantazji. Na pewno dzięki takim osobom jak ty, jest szansa na pojednanie.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 18:58
Wiarus wiesz dlaczego warto przeczytać Biblię i Torę, by zobaczyć różnice w tłumaczeniu. Żydzi nie " wygladzali" Tory, a Biblia przez tłumaczenie jest inna od oryginału, stąd Żydom robi się zarzut, że Stary Testament biorą takim jakim jest, a Chrześcijanie nadają mu spojrzenie przez Nowy Testament, miłość i miłosierdzie. Jakie spojrzenie jest właściwe, orginalne, czy przez tłumaczy ,tlumaczona według ich poglądu. By mieć właściwy pogląd, trzeba znać dwie strony medalu, a nie jedna. Jakoś dziwnym trafem to Żydów Islam i Chrześcijaństwo prześladowało a nie odwrotnie. Religia miłosierdzia dała inkwizycję i holokaust.

Autor: pięta  godzina: 19:21
Skoro jesteś tak oczytany panie Miłosnik to odpowiedz nam pan tu i teraz "dlaczego żydów "nie darzy się generalnie wylewną sympatią na całym świecie i w zasadzie wszystkim naród ten kojarzy się z cwaniakami finansowymi lichwą oraz zdradą/ czytaj nielojalnością /wobec tych wśród których przyszło im mieszkać.Znasz odpowiedź na to proste pytanie ? I nie chodzi tu o Nowy Testament i całą tą historię z Jezusem Nazarejskim bo ten temat chrześcijaństwa tu pomijam. Jak nie wiesz zapytaj tam w Stanach najbliższego rabina może ci prawdę powie co takiego ludzi odrzuca od żydostwa i co zrobić by tak dalej nie było choć będzie to trudne.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 19:36
Pytanie jest źle postawione. To tak jak ja bym ciebie zapytał dlaczego na całym świecie nie lubią Polaków? Cała historia Żydów opierała się o to, że to od nich pożyczano chętnie, bo łatwo się wydaje a gorzej dług zwraca. Jak się długu zwrócić nie chce, to lepiej wina obciążyć pożyczającego, opluć go, wygonić, zbic. Powiedzieć, wszyscy ich nie lubimy bo pożyczyliśmy i kasy oddać nie chcemy. Jeżeli cwaniactwem jest oszczędność to czym jest rozrzutność. Nielojalność? Pięta to co UE powiedzieć ma o pewnym narodzie, co daje im pożyczki, datki, by emeryci przeżyli, gdy gospodarka leży, a oni się stawiają i mówią, że od dziś prawo krajowe ważniejsze od unijnego? Czego tego nie powiedzieli gdy brali kasę? Podobnie było z Żydami, królowie, państwa, narody chętnie pożyczali od Żydów, ze zwrotem już było gorzej. Czy UE się prosiła by Polska do niej wstąpiła? Czy to Polacy chcieli być Europejczykami pełna gębą? Brałeś kase , kiełbasę ywyborcza, +500, inne datki 13, 14 emeryture, i inne jako polski patriota? To co to z ciebie za patriota, jak brałeś kasę ? Nie miałeś oporów brać? A teraz jak UE mówi mamy prawo unijne ważniejsze od krajowego, ty mówisz teraz inaczej, co się zmieniło? Oddasz kasę? A może będziesz od dziś pluł na UE , że chce pozbawić ciebie niepodległości, jaka to zła UE? Podobnie pluto na Żydów. Ogarniasz pięta?

Autor: jaszczur  godzina: 19:38
pięta, wytłumacz ..."koszernych nie toleruję w żadnym wydaniu taki już jestem i takim umrę "... Jak widzisz takiego to bijesz, zabijasz, czy tylko opluwasz? Jak wyrażasz swoją nietolerancję?

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 19:56
Jak to będzie pięta, cyt : " ...się to komuś podoba czy nie ja koszernych nie toleruję w żadnym wydaniu taki już jestem i takim umrę ." A może teraz będzie to tak, cyt: "...się to komuś podoba czy nie ja Unii Europejskiej nie toleruję w żadnym wydaniu taki już jestem i takim umrę ." Podobnie było z puszka mięsna od Pana Pawluk, jak brałeś, to go lubiłeś, a później jak zjadłeś, to już nie lubiłeś? A puszkę ta sama lub inną odeslales? To tak jest panie pięta podobnie z Żydami, lubi się ich jak potrzeba, nie lubi jak oddać trzeba pożyczkę czy wywiązać z umowy.

Autor: Alej.....  godzina: 20:38
To dobrze, że nie mamy bardziej ponurych czasów... bo "wyrażających swoją nietolerację", w czasie II wojny, musimy teraz wypierać...

Autor: pięta  godzina: 22:10
Panie Miłosniku po pierwsze to nie ja prosiłem o puszkę od pana Pawluk /jak to ty piszesz w twej odmianie tego nazwiska / tylko on sam mi ją wcisnął w kieszeń a było to maleństwo wagi 125 gramów zauważyłem to dopiero w domu po powrocie wtedy jak skontrolowałem datę produkcji tego "smakołyku" po drugie nie żrę konserw mięsnych przeterminowanych od daty produkcji dwa lata /pan jadasz koszerne więc dlaczego ja jako goj mam się truć potencjalnie przeterminowanym pasztetem w puszce /, po trzecie ani ja ani moja rodzina od sąsiadów żydów niczego nigdy ani przed wojną ani po niej nie pożyczałem a tym bardziej nie otrzymałem i wreszcie po czwarte nie imputuj mi tu pan ,że zły ze ,mnie człowiek bo nie lubię narodu wybranego. Pan Alej niech się zajmie sobą bowiem troska o swoje cztery litery jest najlepszą inwestycją jaka sobie człowiek na tym łez padole może sprawić czego mu z całego serca życzę Szalom alejkum .