Sobota
16.10.2021
nr 289 (5921 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Ceny paliwa  (NOWY TEMAT)

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 04:59
https://gasprices.aaa.com/state-gas-price-averages/ Texas $2,93 ( najtaniej) California $4,46 ( najdrożej w USA). za galon! Galon amerykański dla płynów (ang. US liquid gallon) = 231 cali sześciennych = 3,785411784 litra A jak w Polsce? 5,79 złotego za litr czyli z galon amerykański 21,88 zł. czyli $5,55 w Polsce ( Dolar amerykański to w przeliczeniu 3,94 Złoty).

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 07:35
Przebój na nowy ład: https://youtu.be/LbDvrHUq7Zc

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 10:43
Jedzenie i bezyna musza byc tanie bo inaczej wyjda na ulice. Narod uzbrojony a sprzet z Boston Dynamics jeszcze nice gotowy do akcji. ".... Biden"

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 11:25
Zapomnialem, slyszalem ze okolo 40% pracownikow TSA jeszcze nie otrzymali szczepionek. Jak Prezydent ........ postawi na swoim to w pazdzierniku i grudniu bedzie ciekawie. Radze nie planowac podrozy samolotami. Lepiej niech Pan zatankuje i jeszcze napelni czerwone pojemniki bezyna.😶".... Biden"

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 11:30
Pablo skąd ty bierzesz takie głupoty😁, no ale spokojna twoja rozczochrana: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/coronavirus/expert-answers/coronavirus-drugs/faq-20485627 https://www.fda.gov/consumers/consumer-updates/know-your-treatment-options-covid-19

Autor: xatsap  godzina: 11:37
Samuelu, a nie prościej stanąć przed lustrem i z Pablo pogadać?

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 11:57
Samolotem nie zamierzam latać, bo obawiam się zaszczepionych ( co da nosicielami covid-19), u nas jest dobra sieć dróg, tanie paliwo, lepiej podróżować wygodnym autem. Kiedyś jak częściej jeździłem między domem a praca to brałem kanistry na paliwo, gdyż wracając co tydzień, przywoziłem je z poludnia Ohio czy granicy WV przy OH , bo cena była 50% niższa, a było po drodze, to czego nie wziąść, gdy u nas tankowalismy w domu samochody 1-2 w tygodniu, bo takie tu duże odległości. Byl taki okres i wcale się tego nie wstydzę. To coś podobnego jak było w Polsce, że ludzie tankowali na Litwie czy Niemczech jak mieszkali przy granicy, a tam było tańsze paliwo a był już ruch graniczny ( kontrole ) zniesione. Np. w Va ludzie jeździli do WV po paliwo, jak mieszkali blisko tego stanu po paliwo, to WV zrobaila tak, ze było ono w tej samej cenie, co w Va, w odległości jakieś 30 mil od granicy, ale i tak się opłacało bo zakupy żywności były tańsze w WV to niejako przy okazji się tankowalo. Z TX też jeździli do LA. Podobnie ludzie z IL tankowali w WI czy IN. WV jest dobra bo tam niskie podatki na żywność. Oczywiście nie ma to sensu, gdyby ktoś tylko jeździł po paliwo, ale po drodze i przy okazji zakupów to ma sens, przy 50% różnicy w cenie. Np do Delaware jeździło się z DC po tania elektronikę i telewizory, masę ludzi to robiło, bo po co przepłacać, kupując np. drogi telewizor czy jakiś sprzęt komputerowy. Robili ludzie takie wycieczki w weekendy.

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 12:02
24hourhunterscampfire z linka do KCBD News.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 12:14
Teraz to już jest Amazon. Bierzesz rzecz to koszyka i czekasz, z tydzien- miesiąc, a ceny się zmieniają. Aplikacja widzi zainteresowanie i dają upusty nawet 30%, fajna zabawa, czasami robią numer, że drożeje, ale z reguły opuszczają by klient w końcu kupił. To takie metody mają.😁 Oczywiście teraz zima kupuje się na wiosnę- lato , a wiosną na zimę. Bo upusty jeszcze lepsze. Amazon to przyszłość.