Niedziela
17.10.2021
nr 290 (5922 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Proszę o linki

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 02:35
Panie pięta, pan potrafisz zadać interesujące pytanie, a wielu tu pewnie uważa za ignoranta. Otóż pewnie pan wiesz, ale to winia Wielkiej Brytanii, to przez nich ten kłopot. W 1939 roku, na krótko przed niemiecką inwazją na Polskę, brytyjski emisariusz Lord Lothian odwiedził Biały Dom z niezwykłą prośbą. Wielka Brytania nie była w stanie ochronić świata przed nazistami, powiedział Lothian prezydentowi Franklinowi Delano Rooseveltowi . „Cywilizacja anglosaska” potrzebowała zatem nowego opiekuna. Jak wyjaśnił Lothian, berło wypadło z rąk Brytyjczyków, a Stany Zjednoczone muszą je „przejąć”. Choć nieformalnie sporządzona, była to niezwykła prośba. Londyn był gotów ustąpić i pozwolić, by Waszyngton prowadził świat. Ale Roosevelt nie był zainteresowany. Rzeczywiście był obrażony. „Wszystko mi się wyjaśniło” – napisał. Kim byli Brytyjczycy, żeby zrzucić swoje ciężary na jego kolana? Ich zadaniem było ratowanie cywilizacji . Armia Stanów Zjednoczonych w tym czasie była tylko nieznacznie większa niż bułgarska i miała niewielkie możliwości powstrzymania nieliberalnych sił w Europie Środkowej. „To, czego potrzebują Brytyjczycy”, podsumował Roosevelt, to podkręcić się „dobrym, sztywnym grogiem”.( z Polską dać sobie w czub). Tak więc niech cały Świat ma pretensje do Wielkiej Brytanii , a pan, panie pięta, niech niesie to przesłanie wśród tych, co czepiają się USA, by swoje żale kierowali do Brytoli. Drugi twój wpis pięta potraktuje, jakbyś go nie napisał. Szanujmy się Kolego.

Autor: pięta  godzina: 08:44
Tu się nie ma co szanować panie Miłośnik bo i pan we swoich wpisach ciągle "doradza" /choć nie pana to interes /jak zlikwidować PZŁ, to są takie dobre rady wuja Sama . A wiesz pan my Polacy takich rad nie potrzebujemy. czy to do pana dociera ?Pan jesteś w Stanach więc co pana obchodzi ustrój polskiego łowiectwa....no chyba ,że Polska ma zmienić swą nazwę na Polin a to już by temat wyjaśniało. Uszkodzenia mózgów wielu ludzi/szczególnie z kręgów dyplomacji amerykańskiej / są niezaprzeczalnym faktem pytanie jest tylko jedno jaką część populacji poddano temu "zabiegowi" bo nie chce mi się wierzyć by tylko wybiórczo byli tak potraktowani ważni członkowie amerykańskiej dyplomacji . Syndrom hawański /jak potocznie zwykło nazywać się takie objawy / ponoć zatacza szerokie kręgi w tym państwie. Wiesz pan coś na ten temat? PS światowej "policyjności USA " niech pan nie zwala na flegmatycznych Anglików bo to nie Anglicy walczyli w Birmie, Laosie , Wietnamie , Afganistanie/ coś zapomniałem dodać? / wszędzie tam ponosząc sromotną klęskę tak ,że wycofywać się stamtąd musieli z podkulonym ogonem ponosząc straty w ludziach i sprzęcie.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 12:31
Panie pięta starałem się być miły. Nie zgłaszam pana wpisów do skasowania bo one świetnie pokazuja jakie osoby są pewnie obok pana w PZŁ, podeście do Żydów i innych nacji i wyznań. Natomiast ten pana "patriotyzm" mnie bawi, gdyż według mnie najgorszym zagrożeniem dla Polski, są tacy ludzie jak pan. Patrzę na to wszystko co się dzieje w Polsce i sądzę, choć nie życzę, że do połowy tego stulecia historia się powtórzy i Polska zniknie z mapy Świata. Jeżeli tak " dobra" gospodarka się utrzyma oraz polityka zagraniczna. Gdybym.byl młodym człowiekiem w Polsce, to starałabym się wyjechać z Europy by nie być " dojonym" na utrzymanie panu podobnych ludzi i żyć w kraju o niskich podatkach i stabilnej gospodarce, z daleka od potencjalnej wojny. Europa przez swoje socjalne podejście żyje na kredytach i pożyczkach, stała się bardziej konsumentem niż producentem, ze społeczeństwem, które nie podoła islamizacji i naporowi ruchów migracyjnych, które mają w 4 literach prawo UE. W Niemczech, Szwecji, Francji rozbrzmiewają nad miastami nawoływania do modlitwy w tamtejszych meczetach ( sytuacja nie do wyobrażenia jeszcze 50 lat temu), UE słabnie. Wbrew pozorom UK uczyniło dobrze wychodząc z UE, nie wierzę by Polska wyszła, ale pewne kraje mogą wyjść z Unii, by nie być sponsorem tych państw ( czasem landów Niemiec) co potrzebują socjalu. Myślę nawet, że Syberia będzie w tym wieku lepszym miejscem do życia niż Polska.

Autor: sowland1  godzina: 13:37
To są dobre linki

Autor: pięta  godzina: 20:00
Po tych wszystkich "świetnych" pańskich wpisach osobiście prosiłbym o jeszcze jeden ale krótki: czy może pan napisać dlaczego wyjechał pan z Polski skoro czuł się pan Polakiem /nie będziemy dociekać jakiej opcji wyznaniowej /? Czy stać pana na szczerą odpowiedź.? Pytam o to otwarcie bo wielokrotnie gdy bywały trudna pytania pan lawirował i unikał prostych odpowiedzi taką mam pamięć i tak to pamiętam.Ps a wnioskowaniem o zdjęcie mi wpisów pan mnie nie strasz bo w przeszłości czyniłeś to pan już i to z dużą premedytacją o czym doskonale wiem. Brzydzę się takimi ludźmi!.

Autor: sowland1  godzina: 21:44
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.

Autor: Hans von Bergmann  godzina: 21:46
Prawda. Z taką przeszłością powinien już dawno wylogować się na stałe.