Czwartek
21.10.2021
nr 294 (5926 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: czym palicie w piecu

Autor: jaszczur  godzina: 00:55
Rozumiesz skąd ta sytuacja? Ponieważ węgla wg PAD mamy na kilkaset lat, to alternatywy dla węgla nie stworzono, budowę wiatraków zahamowano, ogrzewanie i prąd z gazu uznano za bee, bo gaz jest ruski, fotovoltaikę właśnie się likwiduje. No i mamy tego rezultat, węgla nie mamy, kupujemy od ruskich, a wiara w elektryczność i ogrzewanie węglem trwa dalej. ***** ***

Autor: 28rafal  godzina: 06:46
jaszczur,,,, jest problem z wiatrakami i fotowoltaiką..Będzie jeszcze gorzej. Sieć przesyłowa nie wytrzymuje "dopinania" nowych źródeł prądu. Kiedy wieje wiatr, świeci słońce trzeba obniżać moc w elektrowniach. Żeby popłynął prąd z paneli do sieci musi być różnica napięć. Jeśli w sieci jest 230V to przetworniki z paneli muszą podać wyższe napięcie..Nie można bez końca podnosić w sieci napięcia. Nie tak łatwo też obniżać i podnosić moc elektrowni w zależności od wiatru i słońca..

Autor: kudłatyx  godzina: 07:14
wróciła stara, dobra, ukochana przez naganiaczy komuna, został tylko ocet na półkach ...... to musiało się skończyć naganiacz, a miało być tego wungla na setki lat,,,, to gdzie jest? jedyne, co się dojnej zmianie udało - to Wolska w ruinie,,,, nawet ruskiego wungla brakuje ,,, a wystarczyło tylko 6 lat rządów tej skretyniałej władzy. naganiacz, a Niemcy włączą sobie wiatraki i elektrownie atomowe, a Ty i inne pisiory mądre inaczej, zbierajcie szyszki! Gdzie są teraz naganiacze, jooopsy, IGORy i inne mądre pisiory,,,,, gdy inni tworzyli alternatywne źródła energii, to byli oburzeni,,, po co, na co, jak mamy wungiel,,, a teraz się okazało, że g..... mamy!

Autor: Alej.....  godzina: 07:21
No, bez jaj, żeby woźniców nie było? - a jakiej Ty, naganiacz, specjalności jesteś?

Autor: 28rafal  godzina: 07:23
Kiedyś chyba o tym pisał...."Woźnica w stanie spoczynku"..:-)

Autor: narzynacz  godzina: 08:12
Alej ....cepowy

Autor: pięta  godzina: 08:23
No taki mamy klimat co najwidoczniej ukazała ostatnia Unijna dyskusja na temat Polski w Strasburgu. No ale jak się ma taki rząd...to na papierze wszystko masom można podać o TVP nie wspomnę bo mamy codziennie taką powtórkę z rozrywki o godz 19.30 . Ponoć jeszcze mają się pojawić grzyby jesiennego wysypu i dobrze by było bo mam niewielkie zapasy posuszu.

Autor: Alej.....  godzina: 08:34
Naganiacz, to się tylko podciągniesz z polskiego i dasz radę się przekwalifikować... Tyle, że już nie za piniądze z Unii Europejskiej... Ps. Nie wiesz, z Orlena wyjechały już "cysterny wstydu"?

Autor: 28rafal  godzina: 08:36
pięta ,,,,z grzybami posucha. Mam tylko dwa duże słoje suchych,,to tak jak nic. Wszystkie idą na "deja"...Temu dej,,,tamtemu dej..Wczoraj podjechałem kawałek dalej od domu, znalazłem 3szt. Teraz wychodziłem z psem, zawsze z koszykiem, ale leje. Jest plus 15 to możliwe, że coś się pokaże. Szansa mała bo nie ma nawet "trujaków".

Autor: narzynacz  godzina: 08:42
Alej ....zawsze możesz podciągnąć cysternę z Belina czy Brukseli Oczywiście z dumą . Tylko powiedz jaka cena. Cepowy ma przyszłość . To stanowisko pracy nie wymaga zasilania defictowym prądem Myślę o tobie czy ty się tym nowym zielonym ładzie odnajdziesz .

Autor: 28rafal  godzina: 08:47
narzynacz,,,, gdzie jest węgiel z hałd ?

Autor: WIARUS  godzina: 08:50
Nie ma szans ...... żeby mógł się podciągnąć z polskiego ;-))) (dziennik.lowiecki.plhttps://twitter.com/art2_dee2/status/1450825577917734921/photo/1) A w tej sprawie też będzie klapa ;-))) (dziennik.lowiecki.plhttps://twitter.com/Niespodzianka_/status/1450750592985534467/photo/1)


Autor: narzynacz  godzina: 08:54
Trzeba by komitetu śledczego .. Gazu nie ma Węgla nie ma Są tylko uchodzcy Czym chata bogata ....

Autor: Alej.....  godzina: 08:56
Po co ja mam ciągnąć, od bogatszych, naganiacz, skoro "wystarczy obniżyć akcyzę"? "Trochę odwagi"...

Autor: narzynacz  godzina: 09:06
To pciągnj od biedaków .....Alej co z tobą ? W Iraku taką bieda że na naszych bagnach się topią a na ropie śpią . A druga myśl . Jakby tak akcyzę obniżył to te bogacze by sę tu kolejkami ustawiali i było by jak z węglem Dopiero byś narobił Uchodzcy ekonomiczni na wschodniej i zachodniej granicy

Autor: Silwerus  godzina: 09:19
Był taki kraj...który węglem stał, 10 potęga gospodarcza świata, gdzie gospodarczy cud, gdzie kartki na wszystko, kredytów do oporu, kasy wydrukowanej w bród, jeden naród, jedna partia, jeden wódz, w dzienniku tvp same sukcesy, o których lud informowali sprawni propagandziści, Tylko Ci wstrętni zachodni imperialiści, biurokraci z EWG, atakowali bezczelnie polskich patriotów,i polską władzę ludową wybraną w wolnych i uczciwych wyborach. Był taki kraj...

Autor: WIARUS  godzina: 09:36
Cytat z prezesa wszystkich prezesów, którego słowa stają się nakazem:
    „Nie obniżałbym obecnie akcyzy, aby zmniejszyć ceny paliw, bo nie powinno się ograniczać dochodów państwa”.


Autor: Alej.....  godzina: 09:37
Naganiacz. Powinieneś stać w Sevres, na półce, jako wzorzec granfalończyka... zaraz obok metra czy innego kilograma.

Autor: pięta  godzina: 09:50
A jakże kolego WIARUSIE skoro ta zła UE nie chce uruchomić środków ,które wstrzymuje /bo się Polski czepia..' bez powodu "./ no to uzupełnimy lukę w budżecie akcyzą z paliwa . Dzień w którym ten osobnik odejdzie w almanachy historii powinien być okrzyknięty świętem narodowym, a co jeśli naród wyrazi taką zgodę w ogólnonarodowym referendum co u nas ostatnimi czasy jest modne jak nie komisja śledcza to...referendum .

Autor: narzynacz  godzina: 09:51
He he To nie tak Alej to tylko twoja bezradność . Znaczy widzisz to co ci pasuje Dobra . Kawka wypita . Cepem 100 % normy wyrobione Trzeba się brać do roboty

Autor: kudłatyx  godzina: 12:46
Silwerus pozwolisz, że ciut, ciut poprawię :-) I ZNOWU MAMY TAKI KRAJ...który węglem stoi, 10 potęga gospodarcza świata, gdzie gospodarczy cud, gdzie dla swoich wszystko, kredytów do oporu, kasy wydrukowanej w bród, jeden naród, jedna partia, jeden wódz, w dzienniku tvp same sukcesy, o których lud informowali sprawni propagandziści, Tylko Ci wstrętni zachodni imperialiści, biurokraci z UE, atakowali bezczelnie polskich patriotów,i polską władzę PiSią wybraną w wolnych i uczciwych wyborach. JEST taki kraj...

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 12:54
Jakoś tak w 2005 położony został kabel Szwecja - Polska, który wychodzi niedaleko Ustki i tam jest łączony z siecią przesyłową. Pomysł był taki, że Szwedzi mieli nam sprzedawać swój prąd z elektrowni wodnych. Niestety przyszła susza i prąd płynął z Polski do Szwecji. Ten brudny z węgla. OZE nie jest w stanie zapewnić stabilnego zasilania. Konieczne jest posiadanie elektrowni jądrowych i gazowych.

Autor: jaszczur  godzina: 13:11
Ani jednych, ani drugich nie posiadamy.

Autor: narzynacz  godzina: 13:37
Pomorski. Zaklinam Cię ! Na Boga Tylko nie pisz tu merytorycznie! Tu się cepem macha . Nawet na oślep byle do przodu

Autor: rales  godzina: 13:41
Tragiedia u mnie w Szwecji: węgla na składach nie ma od kilku lat, bo EU zabroniła. Na szczęście można pailić drewnem - wciąż zalecają drewno jako samoodnawialny opał ekologiczny, ale nie wiadomo, jak długo jeszcze.. Paliwo strasznie podrożało w ostatnich trzech tygodniach, np benzyna z 12.95 SEK skoczyła na 17.59 SEK - wyraźnie mniej samochodów na drogach, za to pociągi i autobusy pełne. Brakuje prądu - w zeszłym roku zamknęli dwa z czterech reaktorów jądrowych w największej elektrowni w Ringhals, a nowych nie postawili. Liczą na wiatry - ale wieje róznie, i dlatego też w styczniu i w lutym kupowali w Polsce 'brudny prąd z węgla' - nie odzywała się szwedzka Greta z zakazem, widać jej zabronili.. Jak żyć, bo znów będzie trzeba kupować prąd z Polski, a gaz, diesla i benzynę to nie wiadomo, skąd..

Autor: narzynacz  godzina: 13:55
A na DolnymŚląsku dzisiaj wieje tak że prąd wyłączyli Pewnie teraz energia z wiatraków idzie do podziemnych magazynów jak gaz albo na hałdę jak węgiel .... Będzie na potem

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 14:04
Kolego Narzynacz, Nie lubię cepem machać ! Mnie interesuje merytoryczna dyskusja. Ja mam swoje poglądy ale dopuszczam, że posiadający inne zdanie mogą mnie przekonać. Jeżeli ich argumentacja będzie logiczna, poparta dowodami i lepsza od mojej, zawsze gotowy jestem zmienić poglądy.

Autor: narzynacz  godzina: 14:29
Wiem. Merytoryczny jesteś od zawsze Ale dobro czy rozum nie zawsze wygrywa Tu został tylko cep Czasem tak trzeba Nie wiem czy głód i egipskie ciemności były by w stanie coś zdziałać

Autor: kudłatyx  godzina: 14:34
Pomorski, a mógłbyś podać te Twoje lepsze argumenty??? Póki co, to tylko Pisi bełkotliwy przekaz dnia, pełen propagandy sukcesu rodem z minionej epoki. Ty chyba w TVPszczujnia "robisz"? :-) Może na początek opisz wczorajszy, pełen sukcesów występ Vateusza w PE,,, qźwa jaki wstyd,,,, tak to go chyba od przedszkola koledzy nie zje..ali, gdy koktajlami Mołotowa rzucał w milicyjne nyski. :-)

Autor: narzynacz  godzina: 15:17
Ooooo widzisz . O tym mówię. Cepem......

Autor: kudłatyx  godzina: 15:23
naganiacz, tak się młóci cepa cepem ,,,, aż wióry lecą (dziennik.lowiecki.plhttps://www.facebook.com/watch/?v=405263957864101)

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 16:20
Chwilę posłuchałem - jak to lewica kłamstwa i kłamstwa ! Jak choćby to o strefach wolnych od LGBT. Gdzie jeden cwaniaczek jeździł po Polsce, przyklejał tę samą tablicę i robił sobie zdjęcia !

Autor: J.Chudy  godzina: 16:46
Nie o tablicy przyklejanych przez cwaniaczka, a o uchwałach samorządowców pogadaj. Ojca p Rezydenta zacytuj.

Autor: WIARUS  godzina: 17:26
    Parlament Europejski wzywa Komisję Europejską o podjęcie natychmiastowych działań w obronie praworządności w Polsce po ostatnim wyroku TK poprzez uruchomienie mechanizmu warunkowości. „W rezolucji o praworządności europosłowie wzywają KE do uruchomienia przeciwko Polsce procedury naruszeniowej, poszerzonej procedury art. 7, mechanizmu budżetowego »pieniądze za praworządność« i wstrzymania zatwierdzenia polskiego KPO do momentu wypełnienia wyroków TSUE w Polsce”. Głosowanie w sprawie omawianego dokumentu odbyło się w czwartek 21 października. Wzięło w nim udział 671 eurodeputowanych. Za przyjęciem rezolucji opowiedziało się 502 członków Parlamentu Europejskiego a 153 było przeciw.


Autor: kudłatyx  godzina: 17:35
Pomorski, nie ubliżaj swojej inteligencji,,,,, czyli mam rozumieć, że wg Ciebie, Radni Sejmiku Wojewódzkiego - Krakowa i inne Sejmiki, wycofały się z wiszących TABLIC? Jednak ten Kurski, to jest "miszcz" nad "miszczami", żeby tak łatwo zdawałoby się rozumnym ludziom wciskać kit,,, a oni to łykają. Jutro np. TVszczujnia radośnie ogłosi, że 2+2=5 i połowa pisich wyborców, będzie to powtarzać, jako prawdę objawioną! Ludzie, co się z wami dzieje, rozum wam odebrało?

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 19:34
Kolego WIARUS, Dobrze że nie ma jeszcze armii UE bo pewnie byłoby też wezwanie do jej użycia przeciwko reżimowi. Kolego Kudłatyx Co do uchwał sejmików chodziło w nich o to nie promować ideologii LGBT. Pomiędzy tolerancją a afirmacją jest bardzo duża różnica ! Osobiście uważam, że wycofanie się tych uchwał to błąd. Coś na zasadzie mieliście do wyboru wojnę albo hańbę. Wybraliście hańbę a wojnę i tak będziecie mieli. Czyli uchwały wycofali a kasy i tak nie zobaczą. Swego czasu zamieszkałem z teściami. Człowiek młody był i biedny. A teściowie mieli całkiem ładny dom. Po pewnym czasie jednak wyprowadziliśmy się z tego ładnego domu. Wynajęliśmy pokój w hotelu asystenckim. Przestaliśmy słuchać mądrych rad starszych, bogatszych i mądrzejszych. Ale k..wa zrobiło się pięknie ! Sprawy we własnych rękach, pretensje tylko do siebie, nie liczenie na cokolwiek tylko na siebie ! I cóż z tego, że na początku wódkę człowiek zagryzał chipsami i ogórkami. Ale kupił je za swoje....

Autor: narzynacz  godzina: 20:08
My robimy strefy wolne od AGD Oni strefy wolne od energii eletrycznej ... Francja Hiszpania zamykają cementowie odlewnie itp setki zakładów Prąd o 300 % w rok .. .koszty przekraczają cenę produktu Przez D... do głowy a jak nie to ładować cepem pod czaszkę Ale idzie nowe . Czechy też z smyczy się zerwały Ciekawie też wyglądają wybory w Francji Pożar w burdelu . Żeby tylko zima dopisała .,

Autor: Martes  godzina: 20:41
narzynacz zima ma być łagodna w/g jasnowidza z Człuchowa . Pomorski Łowca tobie udała się wyprowadzka z chałupy teściów . Mój sąsiad nie miał szczęścia . Jego kobita wybrała mamusię a nie jego . Biedak bał się nawet piwa wypić . Sam gotował . Sam prał itd . Po 18 latach wyjechał od teściów jakimś starym koreańczykiem . nazwy nie wspomnę . A węgiel kupuje się na następny rok pod koniec sezonu grzewczego . Wtedy jest najtańszy.

Autor: MirekGrab  godzina: 22:19
Najtaniej wychodzą plastikowe butelki PET