Piątek
22.10.2021
nr 295 (5927 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: czym palicie w piecu

Autor: kudłatyx  godzina: 07:10
Pomorski, błądzisz "synu",,,,, Co do uchwał sejmików chodziło w nich o to nie promować ideologii LGBT. Czyli jednak były uchwały sejmików. :-) no zobacz, a ze dwa posty wcześniej twierdziłeś, że to tylko jakieś tablice i nie wiadomo kto, i po co je wieszał. Więc to było g,,o prawda, czyli codzienna PiSia prawda. Ps, z tym liczeniem na siebie to dobra myśl,,,,,,,,,,,co najwyżej dodrukuje Glapcio kolejne 300 miliardów i tyle,,, a, że inflacja wyniesie ze 20%,,,, co to PiSi lud obchodzi, jak on na tyle ciemny, że nie łapie, iż on za to zapłaci. Ile realnie z tego menelowego pińcetplusa zostało? 300 zł, czy mniej?

Autor: narzynacz  godzina: 09:05
O . Jak Unia sypnie pożczką na fundusz odbuowy to 500+ ile będzie warte ? Hmmm? Kudłaty starczy ci palców żeby to policzyć ? Mi to powoli zaczyna przypominać reformy z Chin czyZSRR To się skończy głodem albo drugą Jugosławią

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 09:50
Kolego Kudłatyx, Były uchwały jednostek samorządu terytorialnego i dotyczyły one tego aby instytucje publiczne nie promowały ideologii LGBT ale żeby promowały tradycyjne wartość. Tymczasem działalność pewnego aktywisty sugerowała, że chodzi w nich o fizyczną eliminację osób LGBT z danego terenu. Moim zdaniem jeżeli nie promuje, nie oznacza to, że dyskryminuję. Ale mądre głowy z UE uważają, że brak promocji to dyskryminacja. Moim zdaniem to całe LGBT to taki młot na czarownice. To jest narzędzie w rękach neomarksistów którym walczą z konserwatyzmem i chrześcijaństwem. Ja tylko stwierdziłem że uważam, że o swoim losie najlepiej zdecyduję ja sam. Podobnie uważam, że to Polacy najlepiej zdecydują o swoim losie. Nie potrzeba nam żadnych adwokatów ani wujków Mądra Rada ! Pamiętam jak Niemcy pomagali Grecji w dobie ich kryzysu. Zmusili ich do drakońskich reform i sprzedaży wielu elementów infrastruktury, które kupili.... Niemcy. Na przykład porty morskie. Dziękuję za taką pomoc !

Autor: kedaT  godzina: 10:39
Odpowiadając na pytanie: Palę węglem groszkiem . Węgiel kupowałem już w maju i lipcu . W sumie 3 tony za które zapłaciłem 2310 zł . Dzisiaj koszt tej samej ilości węgla to 3600 zł . Największy błąd ekipy rządzącej to uleganie "ekologicznym nawiedzonym " i rezygnacja z rozbudowy elektrowni węglowych nie mając zapewnionych innych wydajnych żródeł wytwarzających energię.Patrząc na rozmieszczenie elektrowni atomowych wokół Polski zastanawiam się dlaczego u nas pusto.I tak to trwa od lat 70-tych (Żarnowiec) OZE w naszych realiach to jest margines energii . Musi być pod tzw." parą" żródło stabilne , które zapewni dostateczną ilość tej energii w razie flauty czy braku słońca. A to zapewni tylko "atom". Pozdrawiam z pięknego Podkarpacia

Autor: Alej.....  godzina: 10:53
Pomorski, a dlaczego macie zabraniać ludziom promowania swoich orientacji? Co was to g. obchodzi? Heterycy mogą a geje i lesby nie? Bo co? Poza tym, skoro gejoza jest zakaźna..., to wasze zakazy promocji są nie tylko g. warte ale nielogiczne... Podejmijcie od razu uchwały sanitarne...

Autor: Mark - 2  godzina: 10:56
Spoko, poczekajcie jak pisiory przyjmą projekt ustawy pani Godek (złożony już do sejmu), a ze przyjmą to na dzień dzisiejszy raczej pewne. To zobaczycie jak UE "zareaguje", pewnie pozostanie nam już tylko polexit i będzie po sprawie. Nareszcie będziemy krajem "mlekiem i miodem płynącym". Pytanie, dla kogo tylko samo mleko a dla kogo mleko i miód - bo rząd i jego akolici na pewno "sam się wyżywi", jak mawiał dawno temu "wieszcz" Urban. I nareszcie we wszystkich spółkach i spółeczkach, "czapa" to pisiory a reszta czyli "zdradzieckie mordy" oraz drugi sort, będą pracować w pocie czoła, na "rasę panów". I chyba o to tej władzy chodzi, dla nas ochłapy z pańskiego stołu, śmietanka dla nich, co nie.:))

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 12:08
Gaz ziemny. W razie awarii drewno. Wegla powinno byc duzo, pamietam ze gdzies wegiel z Polskich kopalni skladowali bo uzywali tanszy Rosyjski. Niestety energia bedzie droga bo elity rzadzace przez wiele lat robili wszystko zeby nie kupowac gazu ziemnego prosto od Rosjan. To skonczylo sie druzgocaca porazka. Sprawy LGBT sa uzywane zeby podzielic spoleczenstwo i odwrocic tlumom uwage od trudniejszych i wazniejszych dla spoleczenstwa spraw. Patrzac na scene polityczna w kraju....... 🎪'Dajcie Polakom rzadzic, a sami sie wykoncza'.😱 Moze wladza wywalczy odszkodowanie od Niemcow dla Polakow kosztem terenow zachodnich? Wtedy przynajmniej ludzie na terenach przylaczonych beda mogli spokojnie i godziwie zyc?

Autor: Alej.....  godzina: 12:30
Od 30 lat palę (ruskim) gazem. Ponad 100 m2, wys 3.20 i płacę ok 3,5 tyś za rok. 19/20 st. Z ciepłą wodą i gazową kuchnią. Gdybym zoptymaliziwał CWU to 5 stów jeszcze z tego zejdę. Mam żeliwnego jotula na drewno, kiedyś w nim paliłem ale tymczasem nie - za mocno ciepłem daje. Drewno się sezonuje któryś już rok. Jak policzyć zakup drewna, transport, robotę przy nim, to mi się nim palić zwyczajnie nie opłaca - choć samo łupanie b. lubię. Ps. Podzielam zdanie Pablo odnośnie LGBT - słaba władza brzydko się chwyta.

Autor: narzynacz  godzina: 13:33
Alej ..... To chodzi o tolerancje . Żeby nikt kaminiami za wami nie rzucał czy o promocję ideologi .....hmmm? Chcesz tolerancji czy np owiadania łebkom w piątej klasie że błądzą ? Nie chlap tak jęzorem bo demaskujesz prawdziwe intencje i cele Młodego narybka trzeba ...

Autor: August  godzina: 13:43
Pomorski a mnie zastanawia z kim się tu ścigasz w zamieszaniu pozbawianych elementarnej logiki i gruntownej wiedzy tekstów, czyżby z Narzynaczem? Dobroczynność w kapitalizmie to teoria. Niemcy wpompowali, tak to prawda, olbrzymi kapitał by w pierwszej kolejności ratować własne w Grecji inwestycje. Porty Greckie od początku już lat 90 były tylko na papierze Greckie. Szyldy w dokach, nabrzeżach, nawet te oficjalnie brzmiące były Rosyjskie, Tureckie a nawet jako ciekawostkę podam i Polskie. Ale co istotne z dominującym kapitałem Niemieckim. Grecja jej gospodarka, sposób jej zarządzania, krętactwa obywateli, została chyba opisana z każdej strony. Nawet i w Twoich mediach ‘’kury ‘’ przedstawiana jako przykład ekstremalnego tumiwisizmu gospodarczego i to na skalę światową. Dokładnie w tym samym kierunku podąża Polska. Parafrazując wypowiedzi naszych speców od bankowości’’ Mamy swoje drukarnie wydrukujemy kolejne tony papierowej waluty po co na UE ‘’.

Autor: kudłatyx  godzina: 13:44
naganiacz, znowu bajki wypisujesz, nie ma żadnej ideologii LGBT, przecież z przekazu dnia jasno wynika, że LGBT jest zaraźliwe, a zarazki ideologii nie przenoszą.

Autor: narzynacz  godzina: 13:49
August . Pomorski jest księgowym On wie rzeczy o których na studiach w Moskwie nie mówili

Autor: August  godzina: 13:50
Nie doczytał bidula. Pewnie siedział na dachu i dmuchał w kierunku Niemiec wydobywające się sadze. Ze swego Polskiego Chrześcijańskiego, ale i Patriotycznego Kopciucha.

Autor: August  godzina: 14:08
Narzynacz Zapamiętaj tyle razy prosiłem. Nie w Moskwie a w Petersburgu. Jeszcze wtedy o Gracji studentom nic nie mówili. Ale na kursach dla komunistów w Royal Military Academy jako członka NATO ich gospodarkę omawiano.

Autor: Alej.....  godzina: 14:12
Naganiacz, widzę, że Ty też się zaraziłeś. To tu już epidemia...

Autor: narzynacz  godzina: 14:16
A ty nie chciał byś postać na regale obok metra czy kilograma jako wzór " lisa w kurniku " hmmm? August . Moskwa lepiej brzmi . Dodaje ci splendoru .

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 14:24
Kolego August, Czy możliwa jest rozmowa, przy różnicy poglądów, w której nie obraża się interlokutora ? Bo jak inaczej można interpretować Twoje stwierdzenie: " z kim się tu ścigasz w zamieszaniu pozbawianych elementarnej logiki i gruntownej wiedzy tekstów". Jeżeli brak mi logiki to ją wykaż. Co do faktów - jeżeli podaje nieprawdziwe - nie mam pretensji, jeżeli mnie poprawisz. Czasem też ulegam pokusie posługiwania się obiegowymi bądź zasłyszanymi opiniami. A jeżeli chcesz "machać cepem" to nie ze mną.

Autor: Alej.....  godzina: 14:42
Człowiek nie powinien obawiać się cudzej seksualnosci, naganiacz. Chyba, że swojej nie jest zbyt pewny... taki homozalękniony jesteś, może powinieneś wreszcie się sprawdzić... wóz albo przewóz, od razu będzie inna, z Tobą, rozmowa...

Autor: August  godzina: 14:44
''Czasem też ulegam pokusie posługiwania się obiegowymi bądź zasłyszanymi opiniami. '' Nie ulegaj pokusie – przemyśl co piszesz – nie dziw się i nie sugeruj impertynencją brzmiącego tekstu - upublicznione fantasmagorie- budzą jednoznacznie brzmiące porównania.

Autor: rales  godzina: 15:35
Owo rozpowszechnianie zdjęć z bezprawnymi tablicami treści 'strefa wolna od LGTBPSZ' przyniosło taki skutek, że większość moich znajomych w Szwecji wie, że w Polsce za powyższe litery czeka kara śmierci. I nie mogę ich przekonać, że niekoniecznie. Ale jednocześnie chcą przenieść do Polski hutę szkła - aby to Polska ponosiła skutki produkcji CO2, a nie Szwecja. Bo jakoś tak jest dziwnie, że w Polsce jest ponad 100 hut szkła, ale chyba tylko 3 są w polskich rękach - a wszystkie zużywają ogromne ilości energii, i wydzielają ogromne ilości dwutlenku węgla. DARZBÓR W WEKEND!!

Autor: narzynacz  godzina: 18:57
Alej .. ..nie odwracaj kota ogonem Chcę tylko dopytać czy to chodzi o tolerancje czy promocje Myślisz że to jest to samo .... Zostałeś przyłapany z gaciami na kostkach .

Autor: Alej.....  godzina: 20:02
No, powiedz to, naganiacz. Nie bój się...

Autor: narzynacz  godzina: 21:39
Kpisz czy co ?

Autor: Marek Biały  godzina: 23:54
Ja palę opałem... to jakiś grzech????????