Poniedziałek
29.11.2021
nr 333 (5965 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Ubrania dla dużych i wysokich  (NOWY TEMAT)

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 22:32
Do założenia tego tematu zainspirował mnie po pierwsze, uczestnik tego forum, nick Sowland1, który po jednym z moich tematów dotyczących się odchudzania, bardzo interesuje się moja kondycja fizyczną, co jakiś czas nawiązując do tego okresu. Oczywiście jak wielu ludzi co podczas pandemii i lockdown, przytyłem trochę ale też podjęłam skuteczne działania, jak wielu innych, by temu zaradzić. Był nawet w USA okres, że trudno było kupić w USA rowery, sprzęt do fitness, maszyny i przyrządy do ćwiczenia. Myślę też podobne problemy były na całym Świecie, w tym w Polsce. Po drugie, co jakiś czas goszczę w USA osoby z Polski, które zawsze pytają, gdzie mogą kupić ubrania na ich miarę, gdyż w Polsce w ich opinii jest wszystko, ale brakuje ubrań dla osób z angielskiego z grupy , segmentu Big&Tall, począwszy od jeans do innych ubrań. Bywa też, że jestem proszony o zakup w USA ubrań, osób, które przesyłają mnie swoje wymiary w cm, bym im kupił jakieś ubrania, pod tą rozmiarowke.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 22:42
W USA raczej problemów z takim segmentem Big&Tall nie ma, i większość sklepów sieciowych z ubraniami ma je w swoim asortymencie, jeżeli nie od ręki to na zamówienie. Mam tu na myśli, jak Macy's, Kohl's, Target itp. Nie wspominam o droższych, gdyz standard tych co podałem, jest ok. Wystarczy wpisać na ich stronie ten w/w segment ubrań i od razu jest co wybrać. Są też sklepy, gdzie można kupić ubrania tylko tej kategorii, tj.www.kingsize.com, www.dxl.com I oczywiscie cale działy sklepów farmerskich, jak chociażby tractor supply. Bez problemu można więc tam w/w produkty zamówić , a jeżeli chodzi o ubrania w typie militarnym, to np. www.rothco.com. No I oczywiscie Amazon, gdzie można kupić wszystko. Zamieszczam ta informacje bo może się komuś przyda, tym bardziej, że są możliwości kupna w USA za pomocą online i wiele osób z UE kupuje w USA. Co do szycia w USA, to są takie możliwości, ale po co, jak co 2 inch jest rozmiarówka i każdy może dobrać rozmiar w pasie a co inch lub dwa, w zależności od producenta. Na dodatek szycie kosztuje a kupno gotowych ubrań jest tańsze.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 22:51
Oczywiście buty, paski, skarpety, bielizna itd. jest również dla Big&Tall. Są produkty markowe, znanych producentów i marki mniej znane.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 22:54
https://youtu.be/-XoJt3yX9dw

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 23:04
Proszę zobaczyć marynarki sportowe, garnitury i inne produkty, ja np. lubię Macy's czy Kohl's, każdy wysoki i dobrze zbudowany, może być też gruby, znajdzie coś dla siebie, w przyzwoitych cenach. Co do 👖 preferuje markę Lee bo ma ona taka dodatkowa taśmę od wewnątrz, co umożliwia dobre trzymanie się paska po założeniu do spodni, nic się nie wywinie, a taśma elastyczna fajnie trzyma koszule czy podkoszulek.Wielu koszula czy podkoszulek wychodzi ze spodni, ale to błąd w doborze, bo wystarczy kupić ten sam rozmiar dla wysokich i problem znika.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 23:10
Inna kwestia ubrania kuloodporne, to też nie ma problemu, szyja też pelnarozmiarowke, tyle że nie zawsze mogą mieć od ręki, trzeba czekać 2-3 tygodnie. W większości stanów takie ubrania są legalne i nie trzeba mieć pozwolenia na zakup. Są one często dla kamuflażu pod marką znana powszechnie, np. Carthartt, co też jest wygodne, bo ubrania tej firmy, krój, jest luźny i mają kaptur.