Czwartek
02.12.2021
nr 336 (5968 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: " Osoba ,która dopusciła sie umyślnego zabójstwa wilka "...  (NOWY TEMAT)

Autor: pięta  godzina: 18:07
Ludzie WAS już do cna porypało! Jak podaje portal Gazeta.pl podczas zbiorowego polowania w okolicach Świdwina jeden z uczestników zastrzelił /prawdopodobnie pomyłkowo / wilka czyli gatunku w Polsce prawnie chronionego . Ale to już powód do rozdzierania włosa na czworo bo zlikwidowano jednego spośród ponad trzech tysięcy burego drapieżnika ,którego ubytek Polska przyroda odczuje tak jak skały tatrzańskie po opadzie letniego kapuśniaczku. Kiedy w końcu ten zagorzali obrońcy tego gatunku zmądrzeją a redaktorzy wypisujący takie określenia typu "zamordowano wilka" w końcu nauczą się pisać poprawnie nie antropomorfizując gatunków zwierząt upodobniając ich do ludzi i przysługujących im określeń? A może trzeba było napisać ,że w okolicach Świdwina nastąpiła niepowetowana strata dla polskiej przyrody bo zastrzelono wilka zamiast "zabójstwo wilka ". Ludzie najwyższy już czas by mocno puknąć się w czoło z tą bezwzględną ochroną tego gatunku, któremu wyginiecie przynajmniej w Polsce nie grozi choć staje się on coraz bardziej uciążliwy dla wielu środowisk tylko nie dla eko-fiko Bo tam z pewnością jest żałoba po takim incydencie.

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 18:13
Pięta by był na deser wilk, najpierw zjedzcie zupę, tj. zlikwidujcie asf. Najlepierw człowieku obowiązek a później hobby.

Autor: pięta  godzina: 18:30
Wkradł się drobny błąd zamiast słów / ten obrońcy/ miało być/Ci obrońcy/ za pomyłkę przepraszam cała reszta bez zmian. Etatowy tropiciel wszelkich wpisów jak widać już zdążył wtrącić swoje "trzy grosze" do tematu.

Autor: sowland1  godzina: 19:24
Myśliwi ręce precz od wilka tak samo od odstrzałów na terenach miejskich między blokami . Niech gryzą niech ryją . Przyglądajmy się z boku .

Autor: ULMUS  godzina: 19:34
To świadoma neomarksistowska nowomowa wojny kulturowej. Równanie człowieka i zwierząt jako jednakowych użytkowników świętej przyrody. Od Kanady, przez USA, zachodnią Europę, aż do Australii to samo.

Autor: pięta  godzina: 20:18
Kolego sowland1 a w "Bydgoszczu" i okolicach wilki są ? Bo jeśli tak to je tam chrońcie niech się bardziej rozmnożą . Stanie z boku tematu jest najzwyklejszym tchórzostwem i my jako myśliwi nie powinniśmy tak czynić.

Autor: sowland1  godzina: 21:03
U mnie wilków dużo i spotkać je to żaden wyczyn . Ostatniej nocy trzy kontakty miałem. To społeczeństwo powinno zabiegać o odstrzał wilka a nie myśliwi. Takie jest moje zdanie .

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 21:46
Wilki powinni strzelac zawodowcy np. LP nie myśliwi, myśliwi dopiero wówczas, gdy załatwią problem asf!

Autor: Cyzio  godzina: 21:57
Ot pisze Pac do pałaca a pałac do Paca.Madrość z piwnicy.

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 22:42
Od dwóch lat przestano zrzucać szczepionkę przeciw wściekliźnie. W Mazowieckim w tym roku było 100 przypadków wścieklizny u zwierząt. Także - jest nadzieja !