Piątek
14.01.2022
nr 014 (6011 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Wuju ile wyciągasz ?  (NOWY TEMAT)

Autor: narzynacz  godzina: 09:14
Bo w powiatowym szpitalu w Wadowicach corono - szaman za 10 miesięcy pracy wyciągnął ponad 500 tyś zł . Coronowirusie trwaj . Grono pasożytnicze żerujące na oszolomstwo rośnie i się tuczy jak kiedyś świnie na wsi .

Autor: 28rafal  godzina: 09:17
narzynacz ,,,nie rób sobie jaj. To 5 tyś. miesięcznie..Teraz dobrzy szamani mają 25tyś.,,na miesiąc..

Autor: narzynacz  godzina: 09:27
Ten szaman miał minimum 50 tyś i nie wiadomo czy był jeszcze dobry . Po prostu miał styczność z "zarazą" niczym kasjerka z Biedronki . Jest na pierwszej linii ......ja pier. ..obłęd , bełkot ,oszolomstwo .... Ps dziś Rafcio podjeżdżam pod przedszkole a tam panika bo ponoć moje dziecko to chodząca bomba biologiczna . Wczoraj ogłosili w jej grupie kwarantannę a ja ją dziś odstawiam .pod drzwi bo że względu na epidemie do środka nie wpuszczają . Mówię że mi to zwisa bo nikt mnie nie poinformował . No i w 10 minut 3 telefony .Już wiem . Córka nawet nie ma kataru , nie kicha , rano bąka puściła ale to po mojej gulaszowej zupie solidnie z majerankiem i czosnkiem doprawionej .

Autor: 28rafal  godzina: 09:34
Co zrobiłeś..Musiałeś zabrać do domu?

Autor: August  godzina: 09:42
Rafał kolejny raz niezbyt uważnie czytasz treść i umyka CI najważniejsze przesłanie ; ‘’ Córka rano bąka puściła ale to po mojej gulaszowej zupie solidnie z majerankiem i czosnkiem doprawionej’’ . Przywdział jadąc samochodem i małżonce odstawił zarażoną . https://archiwum.allegro.pl/oferta/maska-pgaz-slon-mua-szm-41m-z-torba-komplet-nowa-i6650330891.html

Autor: narzynacz  godzina: 09:43
No tak . Do domu .

Autor: 28rafal  godzina: 10:08
Zupa też zrobiła na mnie wrażenie...Jak ja bym sobie wciągnął ze dwie duże miski:-)

Autor: narzynacz  godzina: 10:24
Zupa to podstawa . Mięso podsmażyć na ostrym ogniu cebula do tego czosnek ale delikatnie po koniec żeby nie był gorzki Do gara a tam fasola w pomidorach lekko skacze . Mało fasoli bo to nie po bretońsku tylko tak żeby było widać Do tego dałem przecier z cukini i bakłażana . Podsmażoną delikatnie papryka czerwona . Dużo majeranku i znowu trochę czosnku wciśniętego . Przecier naturalnie lekko zagęszcza .Pieprz ziołowy . Trzeba jeść warzywa ale tylko z mięsem . Moje dziewczyny są mięsożerne . Gar najlepiej z podwójnym dnem żeby nie przywarło jak zapomnisz . Mięso nie może się rozgotować . Ma być miękka w gryzieniu , rozpływająca się w ustach a nie jak rozgotowany przecier

Autor: 28rafal  godzina: 10:53
narzynacz,,,gdybyś był w zasięgu ręki dostałbyś w dziób!!:-) To prowokacja! Ja na twarogu, kiszonej kapuście a jajko na twardo to rarytas..:-) " trochę czosnku wciśniętego",,,masz głowę na karku. Ja robię jeszcze inaczej. Do podobnej zupy przed podaniem, dosypuję drobno posiekanego czosnku.Wtedy jest aromat czysto czosnkowy. Czosnek ma olejki ulatniające się bardzo szybko pod wpływem temperatury. To daje inny smak. Kiedyś na to wpadłem, kiedy wigilijny kwaśny barszcz jadłem gryząc ząbki czosnku. To inna bajka smakowa..Ale to trzeba lubić jak ślimaki w sosie masłowo pietruszkowym..:

Autor: Jan Tukan  godzina: 11:00
Teza Kolegi narzynacza w pierwszym wpisie słuszna. Natomiast nie ma co im żałować, gdyż ich więcej tak będzie żerować, to szybciej będzie dno, a jak dno to w końcu też normalność. Nie da się doić w nieskończoność i to dojna krowę ktoś przejmie w końcu , a dojacych kopnie w pupa. Dzicz ma to w sobie, że się unicestwia sama. Tylko czasu potrzeba.Nie będzie kasy na służbę zdrowia, sprzęt, leki, energię itp.a będą dobrze opłacani lekarze covidowi bez pacjentów i infrastruktury, a tym samym możliwości rozwoju. A za granicami dziś ich wcale nikt nie oczekuje z otwartymi rekami, gdyż medyków wszędzie dziś pełno, tyle, że nie wielu może leczyć, rozwijać się i pracować w szpitalach, z sprzętem światowej klasy. Przyjdzie normalność jak w USA, pacjent płaci nie tylko za fachowców ale szpital, jego poziom sprzętowy i usługowy. Szybkość procedur, jasność kosztów i gwarancję zdrowia. W USA mozesz być najlepszym polskim fachowcem w medycynie ale bez zaplecza technicznego, lokalowego, podejścia do klienta, to sobie można być ...pielegniarzem, a konkurencja nie dopuści do pacjentów i zabiegów.

Autor: Jan Tukan  godzina: 11:24
Rynek usług medycznych to taki sam dziś rynek, jak inny. Szpitale walczą o klienta cena, jakością usług i świadczeń, szybkością procedur. A zarobki lekarzy już nie są góra lodowa a są dostosowane do rynku, konkurencja jest zdrowa. To samo będzie w Polsce, bo inaczej pacjenci pojadą do Czech, Słowacji na Litwę czy do Niemiec. Dlaczego nie ma co żałować, niech zarabiają jak najwięcej, a nikt ich nie zatrudni bo nie będzie gdzie ich zatrudnić, gdyż w końcu musi być normalność a nie największe wydatki w szpitalu , to uposażenia lekarzy. Dziś są operacje online przez komputery i roboty. Mam znajoma w szpitalu w Lake Forest, w IL co obsługuje taka rękę robota, co operacje robi np.lekarz z Florida. Sprzęt, leki, środki, warunki, infrastruktura,komplet badań na gwizdek itd. Dodatkowo ubezpieczenia też pomogły uspokoić apetyt lekarzy na kasę, negocjują zabiegi, polecają tańszych i równie dobrych, nikt nie chce przepłacać. W Polsce to jeszcze dzicz, ale zachłanność i upływ czasu robi swoje. Szpitale się starzeją, sprzęt potopowy, a lekarze choć dobrze uposażeni bez możliwości rozwoju, postępu, za kilka lat, już dziadki medyczne. A kto się będzie leczyl u lekarza, co się nie rozwija a poziom medycyny ma z połowy ubiegłego wieku?

Autor: Jan Tukan  godzina: 11:35
Miałem operacje, lekarz chciał być miły , mówił dowcipy o Polakach, że piją dużo, jeden przycisk komputera i zabieg robił inny lekarz, o tych samych kwalifikacjach, co już sobie żartów nie robił. Nikt się nie czepiał, pytał, klient to pan, ma wybór. A lekarz co miał taki dowcip nie dostał kasy ode mnie, z mojego ubezpieczenia. Kilka dowcipów i nie ma pacjentów a szpital sprzeda mu kopa w pupa wówczas. Dlaczego nie żałować, są pazerni, niech będą, kilka lat i będzie normalność. A leczyć się za granicami, jak można.

Autor: narzynacz  godzina: 11:44
Z czosnkiem nie można przesadzać , ma być wyczuwalny ale nie może dominować . Kiedyś taką kiełbasę jadłem . Dzik chyba musiał być śmierdzący bo w pierwszej chwili myślałem że jem sam czosnek wędzony w flaku z dodatkiem majeranku ale po chwili żucia ten słodki posmak jaj odyńca mimo wszystko się przebijał .... Ja uważam że bez czosnku gałki pieprzu i majeranku cywilizacja by się zawaliła

Autor: Jan Tukan  godzina: 11:47
Proszę zobaczyć ile szkoleń i podnoszenia kwalifikacji, rozwoju oferują najlepsze szpitale swoim lekarzom, co wcale tak dobrze nie zarabiają, ale mogą się rozwijać i mieć pacjentów. I oni na to się godzą być na topie, za mniejsza kasę, ale i tak niezła. Mają za to rozwój i sprzęt mazenie. A jak to wygląda w polskich szpitalach. To jest paradoksalnie nadzieja dla pacjentów, bo wejdą prywatne szpitale, gdzie cena, jakością usług, sprzętem, szybkością badań i dostępnością badań wytną lokalnych szamanów medycznych z dużymi uposazeniami.☝️🤠. Czy lekarz covidowy sie rozwija?A czas ucieka, latka lecą 😁

Autor: narzynacz  godzina: 11:52
Rozwija się w kierunku pandemicznym $_$$$_

Autor: Jan Tukan  godzina: 11:52
Słodki smak w kiełbasie? A może to była locha karmiąca? A niech się rozwija w kierunku pandemicznym, w końcu pandemia się skończy, skarb państwa przestanie płacić, a lekarz nie rozwijający się w specjalności, to tylko spadek w zarobkach i koniec. Tak to wygląda w cywilizowanych krajach, jesteś na fali albo pod nią. Ludzie patrzą tu kto ich leczy i czy się rozwija ten, któremu powierzamy swoje zdrowie.

Autor: kudłatyx  godzina: 12:22
Nie wiem ile wuj wyciąga,,, ale wiem kto płaci temu lekarzowi. PiSia mafia,,,, okradają swoich obywateli na 9% składki zdrowotnej i szasta kasą na lewo i prawo. ............... Ale co tam, stać ich,,, nawet na zapłacenie do UE jakichś marnych 600 MILIONÓW złotych kary. Przecież nie ze swoje kieszeni płacą !!!

Autor: WIARUS  godzina: 13:04
narzynacz - trochę obok ale pewnie wiesz czy to jest prawda najprawdziwsza - patrz załącznik!

Autor: narzynacz  godzina: 16:41
Wiarus nie wiem . Pogłębiona analiza tego obrazka mnie przerasta . Z okazji samorozwiązania rady medycznej otworzę sobie piwko i idę gwoździe wbijać 1000 ramek mam do zrobienia . Samo się nie zrobi

Autor: sowland1  godzina: 16:52
Naginacz Ale to Twoi tuczą się jak świnie.

Autor: narzynacz  godzina: 19:40
A to zależy sowland . Ale ponad pół banki na szpital powiatowy to tuczenie ekspresowe .

Autor: sowland1  godzina: 20:38
Szumowskiego braciszek 140 baniek . Rydzyk 300 baniek. Maseczki resoratory i inne wały miliard. Można by tak wyliczać cały wieczór. Tak tak wiem . Im się należało jak nagrody ktorych nikt nie oddał . Ale mistrzem jest i tak dla mnie Ricardo zięć od tego co poleciał w kosmos. Wziął mało ale z klasą od tej przebrzydłej Brukselki he he

Autor: sowland1  godzina: 21:00
narzynacz Ch j z tym ale jako ekonomista lubisz posługiwać się kalkulatorem to mi policz bo była reklama ze nowy ład da więcej w portfelach 8 milionów emerytów. Jak te ku wy to policzyły?

Autor: jerzyd  godzina: 21:23
trzeba się było uczyć na lekarza a nie na stolarza :)-

Autor: narzynacz  godzina: 23:19
No to nie płaczcie że składki wam rosną . . Sowland Rydzyk Tadeusz Ojciec Dyrektor to szef wszystkich szamanów Szpital powiatowy to nie ta liga . Zresztą nie wiem ile dostał ale to nie w formie wypłaty tylko na " inwestycje "

Autor: Jan Tukan  godzina: 23:35
Inwestycje ludzkie?