Niedziela
16.01.2022
nr 016 (6013 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Wuju ile wyciągasz ?

Autor: wuj Onufry  godzina: 00:02
A ten Dżony znów swe dyrdymały wciska... Cudaku zamorski, nie lekarze decydują jaki jest system leczenia, tylko wyborcy. Nie myśliwi decydują o systemie łowiectwa, tylko wyborcy. Nic nie rozumiesz, a pleciesz te swoje bzdurne tasiemcowe opowiastki

Autor: Jan Tukan  godzina: 04:12
Wyborcy nic ku temu nie mają, że lekarze pazerni bywają, a system może byłby i dobry, gdyby nie w/w politycy, którzy go tak ustanowili, by i oni coś z tego mieli. To nie wyborcy system tworzą, a politycy go stanowiąc a lekarze użytkując ku swojej korzyści! Stąd i model medyczny, zwyczaje i światopogląd lekarzy w tych warunkach skaza dotknięty bywa, że zapominają , iż rola lekarzy jest przede wszystkim leczyć a nie głównie kabzę nabijać. Stąd w Polsce jeden lekarz na kilku etatach, szpitalach bywa i na własnej praktyce jednocześnie, że na pacjenta czasu nie ma. Stąd nie dziwiota, że Polacy , pacjenci takie zle zdanie mają, gdy w kolejkach latami stoją , a w gabinecie publicznym na czas przyjmowani są przez lekarzy. Nikt lekarzom dobrze zarabiać nie zabrania, byle by pacjentów publicznych i prywatnych tak samo z uwagą traktowali. Oczywiście nie ogólniam tutaj, bo i fajni lekarze bywają, ale podobno w dużej mniejszości są.

Autor: wuj Onufry  godzina: 05:10
Ale bzdury, bzdury... Politycy tworzą systemy tylko w państwach niedemokratycznych. Chiny itp. Mogą nie liczyć się ze zdaniem motłochu. A tam gdzie tzw. "demokracja", tam decydują wyborcy, politycy są od zdania motłochu uzależnieni. Wszyscy ludzie są pazerni, ty też, a najlepszy dowód, że odmawiasz comiesięcznego przelewu 1/10 twoich dochodów na moje konto. Lekarz pracuje by kabzę nabijać, tak samo jak ślusarz, rolnik, szewc, informatyk, kelner, górnik lub nauczyciel. Dowód - wszyscy chcą podwyżek swoich dochodów, żaden obniżek. Podwyżek dla siebie, bo inni to mają za miskę ryżu dla niego tyrać jak frajer, wtedy będzie "fajny". Bredzisz, że w Polsce lekarze są na kilku etatach jednocześnie, jest to niemożliwe. NFZ domaga się podawania godzin pracy i je sprawdza. A w systemie prywatnym kolejek nie ma, bo to system wydolny, w przeciwieństwie do nienormalnego socjalistycznego, który musi być niewydolny z zasady i istoty.