Piątek
21.01.2022
nr 021 (6018 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Pampersy będą potrzebne

Autor: wuj Onufry  godzina: 02:42
Jaszczur, płacisz w sklepie procentami czy pieniędzmi? Jeżeli w kraju wyższych cen inflacja wynosi 5,3%, a kraju niższych cen 8,6%, to kupowany produkt w obu krajach podrożał podobnie, o podobną kwotę. Za trudne dla lewaków?

Autor: kudłatyx  godzina: 08:15
naganiacz, czy Tobie się wydaje, że jesteś prezenterem w TVKura i masz za widzów PiSich matołków??? "60 % cen energii to podatek na ratowanie 🐧🐧🐧🐧🐧" naganiacz, nie lej wody. Niemiec czy Czech też płaci 60%, a inflacje ma o połowę mniejszą! Pomijam, ze te 60% pozostaje w Wolsce i zamiast iść na OZE, to budowane są elektrownie w Ostrołęce lub wypłacane jest menelowe+. Jak widzisz naganiacz, menelowe pińcetplus na każdą krowę i świnię nie spada z nieba, tylko Ty za nie płacisz. "?Produkty z Europy zdrożały o 25 % rok do roku . Kto to kupi ? a nie wiesz przypadkiem po co Galcio obniżał wartość złotówki w stosunku do innych walut?? Jak Ojro po 4,6 to czego się dziwisz, że towary droższe? A nie wiesz co za matoł wprowadzał opłaty paliwowe, co podniosło cenę transportu? Jak benzynka ponad 6 zł, to czemu się dziwisz? Jak każdy pracownik sklepu, transportu, itd dzięki Wolskiemu wałowi płaci o 9% wyższe podatki, to czemu się dziwisz? Kto kupi? KAŻDY, bo Pisie matołki wykańczają polskich przedsiębiorców, więc ci nie produkują, a prawie wszystko jest zagraniczne. "Zaraz stopy na 5% i mini ratka wystrzeli w górę. Były minister rolnictwa z PiS ostrzega przed eksplozją cen żywności ." a jakie mają być ceny, jak Pisie matołki dodrukowały setki miliardów pustych pieniędzy, co spowodowało inflację rzeczywistą ok. 20% ??? naganiacz, wystarczyło nie kraść! naganiacz - TYLE WŁAŚNIE KOSZTUJE MISKA RYŻU!

Autor: Lesław  godzina: 08:52
Niemiec czy Czech też płaci 60%, a inflacje ma o połowę mniejszą! kudłatyx sprawdź wpierw jakie są dane do inflacji w Niemczech zanim zaczniesz coś pisać. Opłata paliwowa ci przeszkadza, ale już emisyjna nie ?

Autor: kudłatyx  godzina: 09:01
Lesław, co mam sprawdzać? PiSi GUS podaje 8,6, rzeczywista to 15-20%. U Niemna 5,3, a opłaty 60% mają takie same. Każdy % powyżej średniej UE, to KOSZT MISKI RYŻU. Opłata emisyjna ma iść na poprawę środowiska, w tym na OZE, więc działa na moją korzyść,,, pod warunkiem, że jej pisiory nie rozkradną. . Opłata paliwowa idzie wprost na idiotyczne inwestycje typu Ostrołęka, pilnowanie krowiego placka pod CPK lub pegasusy, więc nie jest w moim interesie.

Autor: narzynacz  godzina: 09:01
Kudłaty takie wykształciuchy wielkomiejskie pierwsze. to odczują . Poczekaj jak mini ratki za apartamenty na Wilanowie skoczą przy jednoczesnym skokowym wzroście kosztów życia . Ty dalej nie rozumiesz. Nie wierzę że to wynik reakcji łańcuchowej w złepku komórek tylko zwykła przekora . Niemcy żyją z eksportu właśnie ich produkty na rynkach światowych poszły o 25 % w górę . Teraz już wiesz dlaczego nagle Chińczycy skokowo zwiększyli produkcję i eksport . Budują nowe elektrownie .. W Polsce właśnie chcą postawić 3000 paczkomatów na odbiór ich towarów /Alibaba / To oznacza jedno . Jak tych oszołomów nikt nie powstrzyma szybciej niż myślisz pojawi się tu bezrobocie i bieda . Mówiąc wprost likwidujemy /jako UE/ miliony miejsc pracy przy jednoczesnym rekordowym zadłużeniu wszystkiego i wszystkich . To już nawet nie jest małpa z brzytwą . Teraz możesz uskutecznić bełkot o pegazusie i ratowaniu planety ,wiatrakach ,AGD itp

Autor: WIARUS  godzina: 09:21
opłata emisyjna i jej rozchód (dziennik.lowiecki.plhttps://businessinsider.com.pl/gospodarka/sprzedaz-praw-do-co2-oto-gdzie-trafil0-25-mld-zl-i-ile-rozplynelo-sie-w-budzecie/859c3l0)


Autor: kudłatyx  godzina: 09:34
nawet szympans wie ( pod warunkiem, że nie PiSior i prawak) że Chiny właśnie przegrywają walkę z UE. Pięć, dziesięć lat i UE , (bez Wolski oczywiście) rozłoży Chińczyków i Wolskę na łopatki. Ci pierwsi, bo krótkowzroczni, a ci drudzy, bo głupi. Uzasadnienie,,, ale tylko dla lewaków,,,, bo żaden prawackopisiorski szympans i tak nie zrozumie. ZASOBY NIEodnawialnych źródeł energii typu - wungiel, ropa, gaz powoli się kończą - w skali światowej. Np Wolska, ponoć ma wungla na 200 lat, ale to co można wykopać i jest w miarę jeszcze opłacalne, to góra 20 lat. I co dalej??? No co naganiacz?? Więc oczywistą rzeczą jest, że z powodu ograniczonej p[odaży, te źródła energii będą z roku na rok coraz droższe. Dzisiaj UE INWESTUJE w OZE, wiec jeszcze przegrywa konkurencyjnością z Chinami, ale podkreślam JESZCZE. Teraz UWAGA (szympansy prawackie niech też się skupią) Za 5 -10 lat energia z paliw kopalnych podrożeje o 100 a może i 200% - a więc wszystko to, co dzisiaj produkują Chiny stanie się drogie. Inaczej być nie może. Ale naganiacz, skup się - UE która przez swą gospodarkę opartą na OZE, (a już to robi, a ma skończyć za 15 lat), czyli na taniej i niewyczerpalnym źródle energii, rozłoży gospodarki oparte na drogim wunglu na łopatki! Gdy się Chinole opamiętają za 10-20 lat, to już będą leżeć i kwiczeć! Tak się misi stać! Tym się różnią "wykształciuchy wielkomiejskie" od pisioprawaków siedzących na gałęzi, że mają wyobraźnie i potrafią myśleć długofalowo,,, nawet dalej jak koniec stołu z miską ryżu! Oczywiście gdy pseudoprawaki i Pisiory wymyślą w jaki sposób produkować z niczego wungiel i ropę, to przyznam im rację! Myślisz, że będzie inaczej? dawaj argumenty,,, ale nie typu, że Niemcy już upadły bo mają AGD, a tam gdzieś murzynów bija! ............... Widzisz naganiacz, specjalnie dla Ciebie płaczesz, że dzisiaj dajesz 60% z rachunków na OZE,,,,,, gdy inwestycje w transformację energetyczną UE ( poza PiSią Wolską) się skończą, to te rachunki spadną o powiedzmy 40%,,,,,, ,a u Chinoli z powodu nieuniknionego wzrostu cen wungla i ropy, będą coraz wyższe. Tylko, by to pojąć, to trzeba mieć rozum i myśleć trochę dalej,,,, niż to, jak jutro zjeść darowaną miskę ryżu!

Autor: WIARUS  godzina: 10:00
Tak było jeszcze w 2020 roku (dziennik.lowiecki.plhttps://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/ember-chiny-energia-z-wegla-10121.html) jednak Chiny tematu OZE nie zaniedbują ;-))) (dziennik.lowiecki.plhttps://swiatoze.pl/chiny-sa-liderem-oze-chca-przewodzic-swiatu-liczby-zrobia-na-tobie-wrazenie/)W odróżnieniu od nas!


Autor: kedaT  godzina: 10:27
Doprawdy ciekawe (jak dla mnie) rzeczy wypisujecie . Właśnie wróciłem ze sklepu chleb ,który kupuję podrożał o 1,1 ( 4,90zł) małpki te małe płaskie - nie widziałem droższej niż 9,90zł kostka masła 6-7zł Dlatego zapraszam na piękne Podkarpacie i pozdrawiam

Autor: narzynacz  godzina: 10:29
Podkreślam jeszcze. .....he he he . Powinieneś dodać . Podkreślam z całą stanowczością ...i postawić !!! Znaczy przegrywa ale wygrywa . Trzeba tylko poczekać . Coś jak plan pięcioletni za komuny ......... To mnie uspokoiłeś . Obiecujesz że wygra ? Napisz mi jeszcze dlaczego nawet tam gdzie świeci słońce przez większą część roku te OZE nie działa . Mam - 4 za oknem i godzinę temu zagotowała mi się woda w układzie centralnego . Z pół litra poszło przez zbiornik wyrównawczy napisz mi ile musiał by się wiatrak kręcić żeby pozyskać tyle energii na takie cuda He he he . Jak to takie dobre może bym sobie takie OZE zrobił ? Hmmm Zresztą dziś też jadę na OZE . Rozpaliłem suchą gałęziówką liściasta . Dokładnie bukiem. Rafcio mnie namówił .To chyba odnawialne . Pawie zero popiołu a piec aż trzeszczał .

Autor: kudłatyx  godzina: 10:40
Nic nie zrozumiał. prorok jestem czy co? argumenty naganiacz, argumenty, a nie kolejne pierdy! Nawet szympans wie, że gdy dzisiaj inwestujesz, to dopiero jutro zarabiasz! Gdybyś miał na dachu fotowoltanikę i pompę ciepła, to za darmo siedziałbyś w cieplutkim domu,,,,, na kanapie, z buteleczką zimnego piwka w ręce,,,,, a nie latał jak idiota za gałęziami po lesie! Ps, nie pal drewnem, bo obcinasz gałąź na której siedzisz.

Autor: narzynacz  godzina: 10:53
Rafcio słyszałeś ? Nie pal drewnem ! Kudłaty . Piec trzeba od czasy do czasu przepalić na ostro ..wtedy nie koroduje od środka . Do gołej blachy żywym ogniem .niech czeszczy na spawach . Ps: Inwestycje mają to do siebie że jak się pomylisz idziesz w skarpetkach . Ja myślę że z takim nosem do inwestycji to powinieneś na giełdzie zagrać .. Myślisz że zaoranie kolejnej branży gospodarki w UE to dobra inwestycja ?

Autor: 28rafal  godzina: 11:35
kedaT,,,,ja wiem, że Podkarpacie to inny wymiar..Już za tydzień wszystko zacznie tanieć. Te płaskie małpki za 9,90zł to 100ml.. Ta o której ja pisałem za 14zł to 200ml. Czyli na pięknym Podkarpaciu męska małpka 200-setka kosztuje z 16-18zł.. Pieprze takie podkarpacie.. To co nazywasz chlebem za 4,90 nie nadaje się nawet do karmienia kur.(jest w nim mąka?) Kupiłem dzisiaj 10 kilogramów mąki. Mąka żytnia 1kg 6zł,,,pszenna 720 6zł za kilogram. Najtańsze,, 2 ostatnie torebki żytniej kupiłem za 3,20..

Autor: 28rafal  godzina: 11:39
narzynacz ,,muszę iść rozpalić i poszukać pod śniegiem podkarpackiej małpki..:-) Będę za 40 min może wcześniej..

Autor: narzynacz  godzina: 12:04
Ja kupiłem ule odkładowe dadanta . Latem jeden kosztował 180 zł . Dziś 250 zł . I ponoć to nie koniec podwyżek na ten rok Może polecieć na 300 Na gwiazdkę wyrwałem z jednego sklepu internetowego końcówkę starego zapasu w starej cenie . Wziąłem wszystko co mieli 23 szt ....cieszę się do tej pory . 1500 zł do przodu . Jakby nie liczył tona węgla gratis do 23 uli . Ale promocja :) Zaraz Alibaba i będą tańsze z Chin ściągać . Tak działa zielony ład w praktyce . Brawo geniusze z UE Nasz były premier jest szefem największej partii w europarlamencie co stoi za taką polityką ? Był ostatnio na ustawce w piekarni i zatroskany pytał co dalej

Autor: kedaT  godzina: 12:09
Przy następnej wizycie sprawdzę te 200ml - patrzyłem na te małe przez pryzmat kieszeni i zdrowia. Co do chleba to kupuję graham (500g) i starowiejski (600g) w takiej małej piekarni Ja wiem ,że Ty jako "europejczyk "musisz innych pouczać i nie dopuszczasz do siebie myśli że np. sąsiad , czy wujek może postrzegać świat inaczej. Ja proponuję oglądać mniej "faktów " a więcej faktów szukać . Pozdrawiam z mrożnego dzisiaj Podkarpacia

Autor: August  godzina: 12:13
Keda z podkarpacia - masz pojęcie ile kosztuje dziś 2.10 kg bochenek takiego prawdziwego chleba (piekarniawodnicki.pl/produkty/pieczywo-pszenno-zytnie-mieszane/chleb-dozynkowy-dozynka/) a ile kosztował przed kłamstwami Pinokia . Śmieci sieciowe nie podrożały ‘’tragicznie ‘’ bo do nich więcej dodaje się śmieci .

Autor: kedaT  godzina: 12:23
" Śmieci sieciowe nie podrożały....." Napiszę jeszcze raz i to nie pismem gwiazdkowym ; CHLEB KUPUJĘ W MAŁEJ PIEKARNI A jeżeli bułki to tylko ciabatta zwykła lub z ziarnami

Autor: August  godzina: 12:25
CHLEB KUPUJĘ W MAŁEJ PIEKARNI OK OK A WÓDĘ GONISZ ! i jest ok . Wybrzmiewasz niezmiennie jak ten co nażarł się szaleju. Za komuny kilogram zwyczajnej podrożał o 10 % to władza czołgi musiała wyprowadzić na ulicę . Dziś wystarczy odgłos kury w TV 1 by podkarpacie nadal klaskało ‘’uszami ‘’.

Autor: kedaT  godzina: 12:30
O nie to robi sąsiad (bimber) Ja tylko nalewki i to już kończę bo zdrowie tak w granicach 0,5

Autor: kudłatyx  godzina: 12:37
naganiacz mnie zapytał: "Myślisz że zaoranie kolejnej branży gospodarki w UE to dobra inwestycja ?" naganiacz, myślę że zaoranie jednej branży wg PiSu to najlepsza inwestycja,,,,,,, i dlatego PiS postanowiło zaorać WSZYSTKIE branże w naszym kraju,,, wprowadzając Wolski wał! Gdyby to oranie nie było dobre, to by tego nie wprowadzali,,,,, chyba, że sobie przypomnieli, że mają realizować swój program - Polska w ruinie! 7 lat, tylko 7 lat, a zniszczyli wszystko Mają rozmach sku,,,,!

Autor: narzynacz  godzina: 12:50
August odleciał z zwyczajną i czołgami ..... Chyba sprawdzał po ile ćwiartki ......

Autor: 28rafal  godzina: 12:51
Ja robię chleb bez drożdży..Tylko 14-letni zakwas,,dwie mąki żytnie i dwie pszenne. Rośnie i fermentuje ok.6-8 godzin..Te chleby można jeść po tygodniu i są jeszcze smaczniejsze jak świeże..Przechowuje się zawinięte w lnianą szmatkę w chłodnym miejscu.. Keda,,,ile mąki masz w tym chlebie..Mój bochenek to 1kg. mąki plus woda,sól..Kilo mąki dla piekarni niech będzie 3,20zł za kilogram..Woda, prąd, gaz, podatek, pensje, amortyzacja, wszystko mniej niż 2zł...? Podkarpacie na Prezy-dęta!

Autor: narzynacz  godzina: 12:56
Ty , ale nie mów mi o pinokiu . Uważasz że brak opłacalności produkcji cementu , nawozów , stali w UE to jego wymysł .... Coś ci jeszcze powiem .Te głąby unijne tak samo jak produkcję energii chcą opodatkować transport. Bo jeśli jedziesz to emitujesz ,a jak emitujesz to płacisz . Proste . Do chleba będziesz musiał doliczyć kolejny sztuczny koszt bo jakoś go trzeba dowieść na półki sklepowe .

Autor: 28rafal  godzina: 12:59
Ja chleb dowożę w nocy przez bagna..

Autor: kudłatyx  godzina: 13:00
naganiacz, to właśnie świadczy o Twojej ciemnocie. Transport, to samochód elektryczny napędzany tanią i czystą energią z OZE. Czego tu można nie rozumieć?

Autor: WIARUS  godzina: 13:21
Podkarpacie to jest jednak piękne Podkarpacie ;-))) (dziennik.lowiecki.plhttps://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28025501,podkarpacie-proboszcz-na-kwarantannie-odprawial-msze-uciekl.html)


Autor: 28rafal  godzina: 13:29
kedaT,,,pisałem, że Ciemnogacie to inny stan świadomości..Napisz teraz co zrobisz jak złapiesz tego przestępcę...Pisz śmiało...:-)

Autor: narzynacz  godzina: 13:35
Kudłaty twoje Elektryki (dziennik.lowiecki.plhttps://youtu.be/uq7noaMwLfg) I w ogóle UE za dwie dekady Jaba daba du

Autor: kedaT  godzina: 13:43
No co Ci mam napisać jak nie wiem czy u was samosąd albo lincz stosujecie. Oświeć mnie . Natomiast w naszym "Ciemnogacie" od ścigania przestępców są odpowiednie służby i niech tak pozostanie . Ale to jest Podkarpacie- czytaj - stan umysłu dla innych nie do ogarnięcia. Pozdrawiam z pięknego Podkarpacia Dodam tylko ,że u mnie też bulion drożeje jak w całej Europie - bielik amerykański w grudniu kupiłem za 128 zł uncja a dzisiaj już w granicach 140 zł taka sama uncja

Autor: kudłatyx  godzina: 13:44
fakt, to jest argument na miarę naganiacza! napisz na ciemnogrodzką, może coś nowego i do tego mądrzejszego wymyślą,,,

Autor: 28rafal  godzina: 14:07
"Natomiast w naszym "Ciemnogacie" od ścigania przestępców są odpowiednie służby",,,,te służby przyjezdne czy też z Ciemnogacia? :-) :-)

Autor: 28rafal  godzina: 14:28
narzynacz ,,,,na Ale Drogo metr porąbanego, liściastego drzewa ponad 400zł. Dobrze, że na Dzikich Stepach Zakarpacia ciągle po 2zł....

Autor: kedaT  godzina: 14:28
Lubisz się wyzłośliwiać i docinać czy poniżać . A chyba znasz to powiedzenie: Reguła jest prosta : kto się wymądrza ten się wygłupia!

Autor: 28rafal  godzina: 14:37
kedaT ,,,,to bardzo ciekawe narodowostarocerkiewne porzekadło..W Europie jeszcze nie odkryte..;-) Wy tam macie Raj nad Raje....