Piątek
21.01.2022
nr 021 (6018 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Zarząd KŁ w Choszcznie na ławie...  (NOWY TEMAT)

Autor: Kresy  godzina: 13:15
https://www.farmer.pl/fakty/polska/biznes-na-odstrzale-sanitarnym-dzikow-mysliwi-na-lawie-oskarzonych,115152.html (dziennik.lowiecki.plhttps://www.farmer.pl/fakty/polska/biznes-na-odstrzale-sanitarnym-dzikow-mysliwi-na-lawie-oskarzonych,115152.html) Biznes na odstrzale sanitarnym dzików? Myśliwi na ławie oskarżonych Trzech myśliwych z koła łowieckiego w Choszcznie staje przed sądem, pod zarzutami oszustwa i wyłudzania pieniędzy za odstrzelone dziki. Według Prokuratury Rejonowej w Choszcznie, która wniosła już do miejscowego sądu rejonowego akt oskarżenia, trzech myśliwych z Koła Łowieckiego „Ryś” w Choszcznie, w województwie zachodniopomorskim, opracowało sposób, jak z odstrzału sanitarnego dzików uczynić źródło niezłego dochodu. Patent był według śledczych dziecinnie prosty: Wystarczyło zabić jednego dzika, ale z jego zdjęciem udać się do kilku punktów skupu po wypłatę przewidzianego ryczałtu w kwocie 650 zł – podaje regionalna stacja TVP3 Szczecin. Śledczy ustali, że zdjęcia tego samego dzika znalazły się w dokumentacjach, stanowiących podstawę wypłat, przedłożonych przez podejrzanych w punktach skupu i punktach weterynaryjnych w Choszcznie i Stargardzie. Za działanie na szkodę Skarbu Państwa oskarżonym grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Z dziennikarskiego śledztwa TVP3 Szczecin wynika, że sprawa ma źródło w wewnętrznym konflikcie w kole łowieckim. Oskarżeni o oszustwa myśliwi mieli bowiem łącznie w ramach odstrzału sanitarnego odstrzelić aż 130 dzików i zainkasować 85 tysięcy złotych. Pozostali członkowie koła strzelić tymczasem mogli kilka sztuk, albo i nie zainkasowali pieniędzy za odstrzał wcale. Myśliwego zaś, który na zebraniu zwrócił uwagę na niesprawiedliwy podział przyznanego limitu dzików do odstrzału, ukarano naganą.

Autor: narzynacz  godzina: 13:57
He he he . Kocham to . Ja bym się bronił że to nie moja wina tylko ministra rolnictwa bo naciskał na odstrzał i to on był prowodyrem . Dodał bym że był mobbing i nie wytrzymałem presji . To nie chodziło o pieniądze tylko ciągłą presję której nie wytrzymałem .

Autor: Jan Tukan  godzina: 14:12
Służby kontrolne powinny sprawdzić równiez 2600 kół PZŁ, tak by nie było niedomówień.

Autor: 28rafal  godzina: 14:16
narzynacz ,,,,zaraz byś poczuł oddech Pegazusa....

Autor: pięta  godzina: 14:19
Moi panowie po co wypisywać takie dyrdymały i sensacyjki jest prosty sposób by tego typu zjawiskom zapobiegać: otóż wozi się dzika nie fotkę ale już pierwszy punkt "skupu" rozcina dajmy na to lewe czy prawe ucho od szczytu do nasady ucha a to jest znak ,że takiego dzika już nie można pokazać w następnych i następnych punktach by wyłudzać kasę . Proste i skuteczne trzeba myśleć panowie trzeba myśleć! Znam takie miejsca gdzie to praktykują z dużym skutkiem.

Autor: Jan Tukan  godzina: 14:21
Kontrolę powinny zrobić służby inne niz PZŁ, by PZŁ znowu nie był sędzią we własnej sprawie. Pewnie wyjdą inne kwiatki też, bo przecież znamy życie w PZŁ. No i jak ....można zarabiać na łowiectwie, bo przecież myśliwi tylko dokładają do łowiectwa w Polsce? Dewizowki też są dofinansowywane przez PZŁ? Im szybciej powstanie policja łowiecka z Pegasusem, prowadzeniem spraw, kontrola książek, całej księgowości, planów, gospodarki, tym lepiej dla wizerunku myśliwych w Polsce. No i znajdą się pieniądze w budżecie państwa, i znowu się okaże, że Izdebski się mylił, gdyż skala nieprawidłowości będzie 1000 razy większa, niż twierdzi w/w polityk.

Autor: 28rafal  godzina: 14:31
pięta ,,,wiemy, wiemy, to wina skupów..

Autor: Jan Tukan  godzina: 14:36
Wały na szczytach PZŁ, wały w kołach lowieckich, wały na szczeblu okręgów .... Super model łowiecki😁☝️, i takim ludziom powierza się gospodarkę łowiecka kraju, dając monopol. Kiedy społeczeństwo w Polsce zrozumie, że łowiectwo to dobro narodowe!

Autor: pięta  godzina: 14:53
Panie Tukan zauważam ,że każdy sposób szczucia przeciw PZŁ jest u pana dobry. Nie szukaj pan dziury w całym rozcięcie ucha jest wystarczającym sposobem by uchronić się przed kombinatorami tu nie trzeba nadzwyczajnych kontroli rozcinamy i po sprawie takiego dzika z rozciętym uchem /a jest to cecha widoczna / nikt już drugi raz nie jest w stanie okazać i cokolwiek wyłudzić. Uspokój się pan wreszcie z tymi swymi "poradami" bo przysparzasz pan sobie niepotrzebnie wrogów za to szczucie. Jesteś pan tu znów pod kolejnym nickiem więc zachowuj się pan godnie jak przystało na dorosłego mężczyznę a nie gostka pełnego nienawiści! Nie było pana i PZŁ był nie będzie pana a PZŁ będzie dalej funkcjonował czy to takie trudne do zrozumienia przez pana ?

Autor: 28rafal  godzina: 15:13
"rozcięcie ucha jest wystarczającym sposobem by uchronić się przed kombinatorami ",,,,,przed kolegami Drogi Pięto,,uchronić się przed kolegami rodem z PZŁ....

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 15:18
„Nie było pana i PZŁ był nie będzie pana a PZŁ będzie dalej funkcjonował czy to takie trudne do zrozumienia przez pana ?”. Pięta, Polska Rzeczpospolita Ludowa (PRL)  też miała trwać wiecznie, a zakończyła żywot już w 1989 r. Tylko przez nieuwagę co niektórych byt jej wówczas rówieśnika (37 lat), o nazwie zrzeszenie Polski Związek Łowiecki, nie zakończył się podobnie. Mało tego – kostusze umyka on już lat ponad 30, ale i na niego przyjdzie czas. Głęboko wierzę w to, że Ty jeszcze tego dożyjesz.

Autor: rycerz  godzina: 15:25
Czy prawdą jest informacja, którą niektórzy przekazują sobie szeptem, że członkami tego koła są bliscy współpracownicy Pawła Lisiaka z Nowego Światu, Grzegorz Trojanowski i Piotr Wesołowski? Gdyby tak było, to powstaje pytanie, czy to dzięki nim ujawnione zostały przekręty w tym kole?

Autor: August  godzina: 16:15
Skala kolejnych idiotycznych recept na uniknięcie tego typu patologicznych zjawisk kilkakrotnie już w tym wątku / bo już go tu raz wałkowano / przekrocza 10 w skali Beauforta . Już raz swój pogląd w tym temacie wyraziłem. Chętnie poczytam uzasadnienia tych ze zdaniem odmiennym. Już sam pomysł wymordowania populacji dzika i to w sposób bestialski. Poczynając / najlepiej od prośnych loch / w imię solidarności walki z ASF / z brudasami flejtuchami rolnikami / mającymi w dopie bioasekurację - może narodzić się we łbie oszołoma. Net dostarcza przykładów, za płotem potężnych ferm świńskich znajdowane są chore padłe dziki na ASF a blondynki z drugiej strony płotu zdrowe i radośnie pokwikując obrastają w słoninkę. Kolejny i to z gruntu rodzący patologię pomysł to odpłatność tym którzy ponoć z mlekiem matki wyssali hobbistyczne prowadzenie gospodarki łowieckiej. A już robienie polityki piszących w tym temacie – stale dyżurujących i chętnych do molestowania analnego PZŁ - zakrawa na kolejny spektakl hien cmentarnych.

Autor: Jan Tukan  godzina: 16:28
https://dwr.virginia.gov/conservation-police/ https://law.lis.virginia.gov/vacodefull/title29.1/chapter2/ https://law.lis.virginia.gov/vacode/title29.1/chapter2/section29.1-205/ https://youtu.be/oveTu-zyZEA Tego potrzeba w Polsce w lowiectwie ☝️, koniecznie niezależnego ogragu od PZŁ, a podporządkowanego pod MSW. Czas zacząć kontrolować państwo PZŁ w państwie polskim przez organy państwa. Oficerowie policji łowieckiej w USA mają nawet szersze uprawnienia od zwykłej policji, mogą prowadzić śledztwa i je wnosić do sądu bez udziału biura szeryfa i prokuratury. Kontrolują kwity, faktury czy księgowość, jeżeli to może wykazać przestępstwa z ich właściwości. Mogą też bez uprzedniego nakazu sądu zrobić przeszukanie ( i z tego korzystają z pewnymi wyjątkami ).

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 16:37
„Już sam pomysł wymordowania populacji dzika i to w sposób bestialski. Poczynając / najlepiej od prośnych loch / w imię solidarności walki z ASF / z brudasami flejtuchami rolnikami / mającymi w dopie bioasekurację - może narodzić się we łbie oszołoma”. August, podzielam Twój pogląd w całej rozciągłości. „Kolejny i to z gruntu rodzący patologię pomysł to odpłatność tym którzy ponoć z mlekiem matki wyssali hobbistyczne prowadzenie gospodarki łowieckiej”. W tej części nie podzielam, gdyż ta odpłatność jest tylko konsekwencją tego pierwszego „pomysłu wymordowania populacji dzika”. Nawiasem mówiąc, hobbystycznie to można polować, a nie prowadzić gospodarkę łowiecką. W tym drugim przypadku, jeśli nie mamy do czynienia z profesjonalizmem, to z całą pewnością kryją się za całością niecne cele. Co do pozostałej części Twojej ostatniej wypowiedzi, nie wypowiem się, gdyż nie wiem, o co Ci w niej chodzi.

Autor: August  godzina: 16:38
Kontynuuj Jasiu nie krępuj się - powielaj wzorce z USA - jak to powinno w RP - wyglądać państwo policyjne .

Autor: pięta  godzina: 17:07
Kolego Auguscie na tego pana raczej nie zwracaj uwagi bo tak po prostu szkoda na to czasu.Liczyłem ,że po kilku naprowadzających wpisach zalogowanych tu forumowiczy co nieco zmieni swoją retorykę względem polskich myśliwych i ich Zrzeszenia ale widzę ,ze były to płonne nadzieje szkoda tylko ,ze w tym bełkocie wtórują mu skądinąd osoby ,które uważałem za bardziej w tej materii rozgarnięte ale się myliłem pozdrawiam DB

Autor: Jan Tukan  godzina: 17:31
Pięta policja łowiecka wbrew temu co pewnie myślisz, pomaga ludziom, ale i dba o przyrodę, a to, że dzięki niej nie istnieje taka patologia jak w wyżej opisanym artykule czy historiach z Sezon- Patologia łowiecka. https://m.youtube.com/c/VirginiaDWR W każdym miejscu, gdzie jest wildlife areas czy inne tereny publiczne i nie publiczne: https://dwr.virginia.gov/wma/ Policja łowiecka jest widoczna, co spowodowało zwiększenie bezpieczeństwa i poszanowania prawa. Nie musisz się bać Panie pięta , że jakiś wariat ciebie odstrzeli w głuszy, ktoś ciebie pobije bo oni naprawdę są, Zawsze na wjazdach i wyjazdach są kamery, a na drogach kręci się ich auto oznakowane, są czynni 24h przez 365 dni w roku, są w terenie, a nie za biurkiem. Jest to tak naprawdę nieliczna formacja jak na taki stan. Kobiety mogą z dziećmi bezpiecznie poznawać tereny, ludzie fotografować, inni urządzać spacery, wędkować a myśliwi polować. Oni sa i nawet mają być widoczni z racji programów, by zwiększać bezpieczeństwo przez obecność. Pomogą, zapytają grzecznie, zaproszą na imprezy( są robione np.w wildlife areas takie, jest też ich lokalny kalendarz), udziela pomocy z autem, zdrowiem, rozdają mapy, naprawdę są ok. Nie karają jedynie, a zachęcają ludzi do bycia i obcowania z przyrodą. To nie Polska, że tylko karanie, tu chodzi o coś więcej. A chodzi o realizację tego: https://law.lis.virginia.gov/constitution/article11/section4/ Na co w Polsce PZŁ ma monopol od czasow bierutowskich! Gdy stoi ich auto np. na parkingu w conservation area, to czujesz się bezpiecznie. Oczywiście o infrastrukturze nie wspomnę takich miejsc, są czyste toalety, miejsca na posiłki, ławeczki, miejsca do polowania, zwyżki, ambony, czyste i schludne.

Autor: Jan Tukan  godzina: 17:54
Niedawno byłem w conservation area i usiadłem w takim miejscu, co jest na jedzenie, stoły , ławy z zadaszeniem, i wziąłem mapę, by sobie wybrać szlak i poczytac. Niedaleko mnie, wprawdzie nie policjant, ale pracownik DNR remontował podobne zadaszenie, a dokładnie gniazdko na prąd. Zagadnął mnie kulturalnie czy może coś pomoc, i od tego wyszła rozmowa, i dowiedziałem się, że mają np. w weekendy takie nocne obserwacje gwiazd z gościem, co na dodatek wszystko tłumaczy za free. Maja też mieć gorąca kawę, jakieś kiełbaski itp. rzeczy, dla tych co będą. Podał numer parkingu i wjazd. A wcale nie musiał nic mówić. Tu podanie wjazdu i parkingu jest konieczne bo to duże obszary.

Autor: pięta  godzina: 17:55
Często widzimy tę amerykańską policję w akcji ...gdy strzelają na zasadach kowbojskiego dzikiego zachodu tu nie wiele się zmieniło od 200 lat więc nie wypisuj nam tu głupot o bezpieczeństwie . Polska od 1945 roku dosyć się napatrzyła na działania policji /wtedy Milicji , SB i UB / by nie mieć własnego zdania o pracy tychże' służb" więc nie zachwalaj ich zbawczego bytu . Skoro tam jest tak dobrze to po co pan zajmuje się rzeczywistością Polską ? Wydaje mi się ,że suflerów nam tu nie trzeba i to już od dłuższego czasu.

Autor: Jan Tukan  godzina: 17:57
Z hobby i miłości do bierutowskiego PZŁ. Ponadto liczę, że kiedyś będzie normalnie w polskim lowiectwie, stąd też trzeba wbrew uporowi betonów o tem mówić i pisać. Bo tylko szerszy pogląd może obalić propagandę PZŁ, skierowana na korzyści dla garstki swych członków i kokosy dla władzy. A linki to wyraźnie obrazują, kliknij, wejdź, poczytaj.

Autor: August  godzina: 19:00
Jasiu Zdefiniuj tylko Tobie znane pojęcie normalnie. Jakoś nie doczytałem by ktokolwiek w tym portalu kwestionował, że ponad 80% dziś polujących myśliwych w PZŁ nie jest zadowolona z powodu prezentu otrzymanego od Towarzysza Bieruta.

Autor: broni  godzina: 19:09
Nie wiem o czym tutaj gaworzyc, ukradli! poniosa konsekwencje i bedzie po sprawie.

Autor: 28rafal  godzina: 19:25
broni,,,," Nie wiem o czym tutaj gaworzyc, ukradli! poniosa konsekwencje",,,,,nie tak szybko,,nie pod dywan..Sprawa jest bardziej soczysta i nie dotyczy tylko tych trzech osób. "Myśliwego zaś, który na zebraniu zwrócił uwagę na niesprawiedliwy podział przyznanego limitu dzików do odstrzału, ukarano naganą." Kto ukarał??

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 19:35
W stanie Virginia 83% terenow jest w rekach prywatnych wiec jak ktos nie jest ziemianinem nie ma gdzie polowac. Zielona policja ma za duzo swobody do dzialania. Zwierzyna na prywatnych terenach powinna byc wlasnoscia ziemianina. Skoro ziemianin placi podatki nie powinien placic kazdego roku zeby mogl na swojej ziemi polowac.

Autor: Jan Tukan  godzina: 20:44
Bzdura, że nie ma gdzie polować. Wystarczy zobaczyć tereny prywatne i chociazby George Washington and Jefferson National Forest i inne, czy kluby myśliwskie ( wykaz i warunki członkostwa ) czy też gminne tereny, czy miasteczek, gdzie mieszkańcy się zrzeszają by mieć więcej ziemi do polowania. Nadto warto zobaczyć linki, które wyżej podałem w administracji Virginia DWR. A jeszcze lease terenow. W Polsce tyle nie ma terenów liwieckich, co w Virginii, chociaż Va to 1/3 Polski obszarowo. https://www.fs.usda.gov/activity/gwj/recreation/hunting https://dwr.virginia.gov/hunting/regulations/publiclands/#nationalforests

Autor: Jan Tukan  godzina: 20:48
Virginia: 110,785.67 km2 ludnośc jakieś 8,5 mln Polska: 312,696 km2

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 21:01
Tak, juz na Wacpana rodowici Amerykanie czekaja zebys z nimi polowal.🤭 Wklejanie oficjalnych stron internetowych prawie nikogo nie przekona. 🤦

Autor: Jan Tukan  godzina: 21:04
https://www.basecampleasing.com/land/virginia-hunting-leases.htm Kto umie czytać i myśleć zrozumie. A Ciebie i tobie podobnych przekonywać nie zamierzam, bo to szkoda czasu. Wisi mnie, czy ty z kolegami utrwalaczami PZŁ w te informację wierzysz. Od najtańszych: https://www.landwatch.com/virginia-land-for-sale/hunting-property/sort-price-low-high Od najdroższych: https://www.landwatch.com/virginia-land-for-sale/hunting-property/sort-price-high-low Wbrew zaś temu, co myśli nick Marek Biały , nie o przepisywanie internetu tu chodzi, a o wskazanie stron, by ludzie czytali i sami wyciągali wnioski na temat bierutowskiego modela łowieckiego. Ludzie swój rozum mają, jak mają źródło, sprawdza, poczytają czy też bardziej poznają temat, i o to chodzi.😁👍.

Autor: Marek Biały  godzina: 21:22
Właśnie dlatego, że ludzie mają swój rozum zainteresowanie emigrantami jak i kolejnymi linkami dotyczącymi niczego jest żadne. Tu nawet "Fakt" nie znajdzie wartości.

Autor: Jan Tukan  godzina: 22:12
Swoją drogą jak zaraz temat nie pomyśli utrwalaczy PZŁ to agresja zob. wpisy Jarząbka i Białego: https://youtu.be/WdydZ0Ve4_c Podkreślam, każdy swój rozum ma i odniesienie do zarobków ( w Polsce będą w złotych polskich), za 2 tygodnie pracy można mieć mały obwód na cały rok w dzierzawie, bez działaczy, prac przymusowych, cwaniactwa, władzy pzl, polityki i różnych wariatów. Oczywiście dojdą jeszcze inne wydatki,. ale ma się święty spokój, możliwości zaś łowiectwa jest wiele, w różnych formach ( prywatne, publiczne, koła, farmy, indywidualnie, sporadycznie, komercyjnie itd) i zaangażowaniu pieniężnym. Oczywiście są ludzie co lubią bagno bierutowskie, są tacy też, co chcą na swoim lub dzierżawionym. Ważne, że to oni decydują a nie PZŁ przez rozdział obwodów. Tu jak pasuje, to biorą, nie pasuje szukają innych, ale mają wybór. Oczywiście są różne zakresy dzierżawy, lepsze i gorsze, to wszystko wolny rynek. A jak nie pasuje, to zostają tereny publiczne, których też jest sporo. A teraz utrwalacze PZŁ dajcie pokaz agresji: https://youtu.be/WdydZ0Ve4_c

Autor: Marek Biały  godzina: 22:27
Nad czym tu się pochylać? Banialuki i bzdety warte śmiechu.