Sobota
22.01.2022
nr 022 (6019 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Aukcja WOŚP  (NOWY TEMAT)

Autor: sympatyk40  godzina: 15:58
Co koledzy na to? (dziennik.lowiecki.plhttps://www.pzlow.pl/komentarz-zg-pzl-wobec-usuniecia-aukcji-charytatywnej-dla-wosp-przez-serwis-allegro/)

Autor: WIARUS  godzina: 16:21
Ma rację ZG PZŁ w tym co napisał!

Autor: Jan Tukan  godzina: 16:23
PZŁ powinien z każdego koła dać na WOŚP tak że 30 tys zł. bez aukcji.

Autor: narzynacz  godzina: 17:12
He he he ..,. Super . Kubeł zimnej wody wiarus ? Oj ile tu było bicia piany na tą całą WOŚP To ideologia tylko przemycana między wierszami Lewactwo i łowiectwo się wyklucza Owsiak za wasze pieniądze zaprasza np pseudo profesor Środę która na was nie tyle co pluje ale chcę wyeliminować jako takich ...... Ciężkie czasy na łowieckim nastały Ilu teraz czuję dyskomfort , jakby lekki ucisk w złepku komórek Coś chyba nie gra ?

Autor: Jan Tukan  godzina: 17:28
To nie chodzi o PZŁ, jeżeli państwo ma niewydolny system zdrowotny, kasa się rozchodzi na biurokrację i rady nadzorcze czy polityków, to WOŚP ma sens bytu. Wówczas ktoś jak przekaże kilka mln złotych na publiczna służbę zdrowia jest szanowany, nawet gdy to nie jego kasa, s innych darczyńców. Dodatkowo, jak wskazują badania, w społeczeństwie, które nie ma rozwiniętej charytatywności publicznej z przepisów, dowartościowane się tym pozytywnym uczuciem, że w nim.bierze jakiś udział, na miarę swych możliwości jest ważne dla ludzi. W UK, Niemczech, USA itd. są firmy co dają więcej z swojego dochodu, na cele publiczne nie tylko że względów dobroczynności ale odliczeń podatkowych. I mniej robią z tego PR, niż tzw.organizacje charytatywne z leaderami we fleszach. Oczywiście jeżeli to uratuje choć jedno istnienie, to ma sens, bez względu na inne. Państwo musi dorosnąć do zadań zaopatrzenia zdrowotnego społeczeństwa, wówczas takie organizacje nie będą miały sensu bytu. Dorosnąć przez rozwiązania podatkowe. Natomiast PZŁ potrzeba dobrego PR, pytanie tylko czy tylko organizacji, członkom a może władzom?

Autor: Jan Tukan  godzina: 17:47
Gdyby Skarb Państwa zamiast na 100 czołgów przeznaczył kasę na służbę zdrowia to ile możnaby uratować istnień ludzkich bez show? Całe szczęście , że chociaż czołgi kupi w USA a nie w innym kraju, np. w Niemczech, bo np. na wypadek wojny z Rosją Niemcy mogliby nie dać części zamiennych i zapasowych. Sam zakup czołgów jest według mnie bez sensu, gdyż patrząc na braki w WP, według list hakerów czy kogoś tam, co pokazał braki w WP, to są inne , bardziej potrzebne cele. Czy ludzie daliby tyle kasy na WOŚP, gdyby celem były zbrojenia?

Autor: Jan Tukan  godzina: 17:52
Ile kasy w Polsce zarabia firma, co ma Biedronka? Gdyby były podatki tak skonstruowane, by opłacało się firmom bawić w charytatywność, ile by mogła taka firma dać kasy dla kraju, z którego ma zysk w akcjach charytatywnych ( jako sama)? Więcej czy mniej niż WOŚP patrząc tylko na obroty? W USA np.w stanie Illinois obecny Gubernator dał na charytatywność wraz z drugą rodzina " gubernatorska" ( nie przypominam sobie nazwiska, ale ta rodzina wspiera od dawna wspomniany uniwersytet fundacja) bodajże w ubiegłym roku, na jeden z Uniwersytetów blisko $140 mln, i się wcale tym nie chwalono, było tylko krótka wzmianka w mediach. Gdzie stan liczy pewnie nie więcej niż 12 mln ludzi. Zamiast bawić się w taką charytatywność to lepiej kupić koce w Walmart I zawieść pod most, gdzie śpią bezdomni i im dać je za free ( Tak robią ludzie w DC). W USA charytatywność jest dobrze rozwinięta, a możliwości jej okazywania wprost potrzebującym bez pośredników jest wiele. Ponadto można dać w gotówce $100-200, pracownikowi na choinkę, Nowy Rok, indyka i to jest lepiej docenione niż czek z odliczeniem podatkowym. I ludzie to pamiętają.

Autor: Marek Biały  godzina: 18:37
Panie! Daj rozum potrzebującym i oświeć ciemne umysły!