Środa
26.01.2022
nr 026 (6023 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Na temat wojny .....  (NOWY TEMAT)

Autor: Jan Tukan  godzina: 05:26
Do tej pory nie zajmowałem w tym temacie stanowiska na forum. Uważam, że jeżeli dojdzie do konfliktu militarnego między Ukraina i Rosja nastąpi on w tym samym czasie co Chiny wezmą Taiwan. Taiwan odciągnie uwagę USA od Europy, a Rosją będzie w mocnej pozycji. Tym bardziej, że są kraje w UE i NATO, które porozumialy się z Rosją. Informacja o dyslokacji wojsk jest do zauważenia na kilka godzin przed atakiem. Świat dowie się wowczas w ciągu 2-3 godzin, że wybuchła wojna. Chiny i Rosja będą dążyć do postawienia USA i sojuszników przed faktem dokonanym. Rosja nie obawia się, że straci na gazie, bo potroiła sprzedaż gazu do Chin, a Chiny są większe od Europy kontynentalnej. Ponadto już kilka krajów europejskich wyłamało się z koncepcji blokowania gazu z Rosji. Czyli będą negocjacje, bo nikt nie chce wojny światowej. Czy będzie kolejna zimna wojna, to możliwe, jeżeli nie będzie adekwatnej odpowiedzi militarnej. Co zrobią Indie? Rosja świetnie zdaje sobie sprawę, że UE, USA dążą do eliminacji w najbliższych latach energii z gazu i ropy. Konflikt na taką skalę opóźni te zmiany, z czego też będzie zadowolony świat arabski i kraje afrykańskie czy z Ameryki południowej i środkowej. Mam nadzieję, że nie dojdzie do wojny, ale nikt nie bawił się żołnierzykami na taką skalę na Świecie, od czasów II wojny światowej. Uważam, że Chiny i Rosja pójdą razem, bo razem mają technologie z jednej strony a z drugiej surowce. Będzie to jednak przyjaźń krótkotrwała, bo Rosja nie jest zainteresowana by brak było przeciwwagi dla Chin na Świecie. Chiny są bowiem następnym zagrożeniem dla Rosji, szczególnie dla Syberii. Chiny już pchają palce na Syberię, nie mówiąc o ich zaangażowaniu w Kazachstan czy Afganistan. Być może ta wojna wybuchła już znacznie wcześniej ...z pandemia, bo to osłabiło USA.

Autor: Jan Tukan  godzina: 05:36
Natomiast nie ma co się dziwić Niemcom, jeżeli się spojrzy na to, kto wyłożył kasę na rurociąg na dnie Bałtyku. Wizyty niemieckich polityków w Rosji i Chinach nie były przypadkowe. Idzie bowiem o to, kto będzie grał pierwsze skrzypce w Europie w dwóch wariantach, Amerykańskim i Rosyjskim, wygląda na to, że w obu Niemcy. Chiny nie mogą się zdecydować na ekologię bo rozwijają się bez ekologii, a zmiana wymaga czasu. Chiny to największy obszar, który produkuje skażone powietrze. Nie mają wyjścia, muszą, za dużo ich jest.

Autor: Jan Tukan  godzina: 05:56
Jeżeli Indie wejdą w konflikt z Chinami jednocześnie z USA, a nie później, plany Chin mogą legnąć w gruzach, bo Chiny nie chcą wojny na swoim terytorium. Lotniskowiec z Indii, może być kluczem. Myślę, że wbrew temu co mysla Chiny i Rosja, zwycięstwo będzie USA.