Sobota
14.05.2022
nr 134 (6131 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: "tanie państwo" w wersji PIS...

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 14:00
Korzysci dla Polakow z wojny na Ukrainie: oddanie nowoczesnego sprzetu wojskowego i kupowanie drogiego sprzetu Amerykanskiego, drogi gaz i ropa naftowa, przyplyw uchodzcow w liczbie okolo 3,5 miliona na utrzymaniu Polakow (szacuje ze okolo 100000 z nich pracuje), szansa ze PiS wygra nastepne wybory,......same korzysci.

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 14:40
W USA odpowiednikiem PiS jest partia demokratyczna. Tam tez daja "plusy" grupom z ktorych wiekszosc czlonkow na nich glosuje. Demokraci 😍🥰🤩burokracje. Ostatnim sukcesem demokratow jest zamkniecie fabryki Abbott. Teraz specjalistyczny pokarm dla dzieci i niemowlat beda sprowadzac z krajow z nizszymi standardami produkcji niz w USA. Z tego co pamietam patrza na Chiny i jakies kraje z Ameryki Poludniowej. Jak ktos z 🧠 mogl glosowac na Biden/Harris? Jak do wladzy dojdze Harris to....🙆. Nie powiem co sadza o niej Amerykanie ale przyznam ze lubi sie 😂.

Autor: HelaHel  godzina: 15:18
No proszę, temat ciekawy - a pisiorów portalowych "wymiotło". "Odważni" to oni są jak trzeba "dokopać lewactwu", ale na temat swych "idoli", milczą jak zaklęci. Pewnie robią zapasy żywności i paliwa aby móc dalej chwalić "dobrą zmianę" i "gnębić" lewactwo. A może, po prostu przestały przychodzić tzw. przekazy dnia i nie wiadomo co powiedzieć, aby nie podpaść "wodzowi". :)))))

Autor: Jan Tukan  godzina: 16:17
Wymiana sprzętu wojskowego że złomu na nowy, to konieczność. W NATO już prawie nikt nie używa MIG29 i T72. Polska zamiast iść w ślady USA i zarabiać, to stary złom trzyma. Za pół roku czy rok, to nawet Ukraina nie będzie chciała tego złomu, bo będzie miała broń nowoczesna. Inna rzecz, że pożyczki będzie spłacać ze 100 lat. Gdyby w Polsce myśleli , to by z racji zagrożenia rosyjskiego kupili nowoczesna broń a stara opchneli Ukrainie, za co USA by zapłaciło.

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 16:49
Zestawy Piorun i drony to nie zlom. Nie mozna zarabiac tylko wydawac jak sie gotowa bron kupuje za granica tz bez mozliwosci budowy podsystemow w Polsce. Wystarczy zobaczyc co Polacy uzyskali od Amerykanow, Wielkiej Britanii i UE stajac sie po Ukrainie najwiekszym wrogiem Federacji Rosyjskiej. Uzywajac pieknych przemowien grajacych na emocjach Amerykanie i Brytyjczycy swietnie zalatwili swoje interesy kosztem Polskich podatnikow.

Autor: Jan Tukan  godzina: 17:18
Polacy w Rosji wyrobili sobie sympatię przez gadanie, a nie zbrojenie Ukrainy. Puszenie się, gdy za plecami jest NATO i USA, to jest problem. Gdyby tyle nie gadali ...