Niedziela
15.05.2022
nr 135 (6132 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Eurowizja

Autor: Jan Tukan  godzina: 02:51
Oooo to już było. Wygrał jakiś zespół z Ukrainy. Nigdy nie słyszałem tego zespołu. Oni są jacyś tacy na zdjęciu, że może nie będę ich sluchal, bo to pewnie nowoczesna muzyka. Ja lubię spokojna np.: https://youtu.be/wcBplbfXgSY

Autor: kudłatyx  godzina: 07:56
Specjalnie dla naganiaczy i Onuferków powinni zrobić ruskowizje. To ich klimaty

Autor: narzynacz  godzina: 08:28
Wychodzi zespół na scenie i jakbyś wyłączył dźwięk to nie wiesz czy będą kręcić pornusa w wersji " mieszanie krwi " każdy z każdym , czy może coś śpiewać bo dwóch ma gitary . Wstyd ....do uja z taką kulturą .

Autor: wuj Onufry  godzina: 09:30
Niestety nie ma dla narzynacza i Onuferków ruskowizji, by się mogłi nabijać z wyjących orków i wyjących z zachwytu nad ich wyciem skudlonych ruskich onuc. Ale za to narzynacz i Onuferki mogą się nabijać ze skudlonych ruskich onuc piejących z zachwytem nad wszelkimi jeuro giendr dziwadłami. Gdyż putinek wszelkie lewactwo eko i giendr u siebie gnębi, ale w Europce promuje. Tudzież antyszczepionkostwo i wszelką inna destrukcję.

Autor: pięta  godzina: 09:32
Ciekawi mnie kiedy to u Nas skończy się ta narodowa megalomania, że jesteśmy najlepsi ? Przykładem jest chociażby wynik" naszego"reprezentanta na tejże Eurowizji miało być zapowiadane pewne zwycięstwo /szczególnie przez przekaz z TWP gdzie relacjonujący się panowie ślinili się jak mogli w tym temacie a wyszło zaledwie 12 miejsce . Jak śledziłem te przyznawane punkty przez poszczególne ośrodki TV to np. u takich Czechów , Ukraińców, Węgrów, państw nadbałtyckich ,Hiszpanii, Portugalio i wielu innych państw dla przedstawiciela Polski zero punktów zlitowała się chyba tylko Francja i ktoś tam jeszcze dał 10 punktów reszta nas olewała po 1-2 punkty albo całkowite zero . Z całym szacunkiem do głosu pana Ochmana tudzież prestiżu jego dziadka ale tego typu utwory nie są na tego typu imprezy . Ludzie potrzebują rozrywki i melodii wpadającej łatwo w ucho a nie jakiegoś utworu typu "RIWER" co o tym sądzicie ? Zwycięstwa Ukrainy nie komentuję bo to było wiadomo tu nie zwyciężyła melodia i jej wykonawcy tylko sytuacja wojenna i współczucie dla tego narodu. Utwór mniej niż przeciętny. I nie zależnie jaka opcja polityczna byłaby u steru władzy w Polsce wciąż robimy ten sam błąd posyłamy na tą Eurowizję ludzi z utworami ,których nie da się samemu odtworzyć by to powtórzyć a co dopiero porwać za sobą Europę i tak ten marazm trwa od lat no z wyjątkiem pani Górniak ale to już było i nie wróci wiecej ...jeśli będzie,my te błędy powtarzać z uporem maniaków. PS a Ukraińcy się ocknęli i przepraszają Polskę za ocenę ich jurorów/ patrz Onet.pl/ ...jak się dobrze zastanowimy to oni przypuszczalnie w przyszłości nam tak za tą całą naszą pomoc....podobnie podziękują w myśl starego porzekadła " Jak bida to do Żyda a po bidzie olałbym cię Żydzie " no cóż taki mamy klimat !

Autor: 28rafal  godzina: 09:37
narzynacz,,,,baw się..:-) Narzynacz to zespół stworzony dla Ciebie i Tobie podobnych. (www.youtube.com/watch?v=JazDPJPC2TE)

Autor: Alej.....  godzina: 10:06
To Kurski tak pobudził naganiacza erotycznie?

Autor: kudłatyx  godzina: 10:15
ich prawie nic nie pobudzi erotycznie,,,, mają dźwigunek tylko na widok prezesa

Autor: Jan Tukan  godzina: 15:43
To ukraińskie jury oceniło Polskę, nie ma co. Obiektywni byli😁, okay będę i ja obiektywny, żadnego Ukraińca od dziś do roboty nie wezmę, bo jeżeli mam być obiektywny, Meksykanie są tańsi. Miałem sentyment z racji wojny, Eurowizja nie oglądam, ale jeżeli chodzi o obiektywizm, to na moich robotach w Chicago area ale też w VA, MD I NC, żaden Ukrainiec bez doświadczenia robić nie będzie! 🙂 A i pogadam o obiektywizmie z innymi z Polonii. A tak na marginesie Ukraińcy bardzo,ale to bardzo korzystają w USA z polonijnej pomocy. Większość polonijnych organizacji dziś " preferuje" Ukraińców w pomocy w nauce języka, zawodu itp. Podobnie na rynku pracy, większość polonijnych biznesów, sklepów, czy "hipermarketów" ma w obsłudze Ukraińców, często bez znajomości angielskiego. I będę tu i jestem, tylko obiektywny w tym, co piszę! Choć Eurowizja , ten konkurs jako konkurs , jest dla mnie egzotyczny. I może tego nie powinienem pisać, bo znam tu w USA Ukraińców dobrze, prędzej ktoś z Polonii Ukraińca zatrudni niż odwrotnie.

Autor: Jan Tukan  godzina: 16:04
A jak ktoś ma wątpliwości to niech wejdzie do polonijnych biznesów, sklepów, fabryk a później odwiedzi dzielnice ukraińska czy cerkiew na Cumberland czy sklep, sklepy ukraińskie czy biznesy w Lake Bluff i okolicach, co tam się trzymają. Polaków tam raczej w ich w firmach nie ma. A w Chicago i Suburbs, gdzie jest Polonia to Ukraińcy roboty mają a polonijne organizacje, kursy, szkoły , szkolenia i praktyki zawodowe, przygotowanie do zawodu za free to 90% Ukraińcy. Ukraińcy nawet w polonijnych mediach są, a jak pójdziesz do ich sklepu czy knajpy żadnego Polaka! W Odessa żadnego polskiego kelnera, na targu rybnym tez. Masę Ukraińców po polonijnych lekarzach, ubezpieczalniach czy firmach księgowych ( i to bez znajomości angielskiego)! Lubię pojechać po ukraińskie salo i i pomidorki w occie ( co się wysysa takie małe) czy kawior rosyjski do ich sklepów, lubię też ich knajpy, ale tam polskiej obsługi brak. Może mało płacą lub nie lubią Polaków ( co też nie wykluczam).

Autor: Jan Tukan  godzina: 16:37
A zapomniałem. Podobnie było w branży transportowej, gdzie Ukraińcy Polaków nie zatrudniali, bo płacili polonijnym kierowcom mało i domagali się jazdy z oczyma na zapałkę. Tak było do momentu,na kilka lat przed pandemia. Dużo Ukraińców jest w Oregonie i Washington na zachodnim wybrzeżu i tam często iskrzyło między ich a polonijnymi firmami transportowymi. Teraz to się ucywilizowalo z chwilą elektronicznej książki i tożsamych stawek, ale wcześniej Ukraińcy wcale nie byli przyjaźni Polakom. Nawet w construction, jak firmy polonijne z ukraińskimi współpracowały, to byli oni nie lojalni, tylko liczyła się dla nich kasa po trupach. Polacy ukraińskich kierowców zatrudniają tak jak innych nacji, Ukraińcy to Ukraińcy. Tyle, że Polonii to wisi w dużej mierze.No jest też ich trochę w MD. Tych Ukraińców, tzn uchodźców wojennych z Meksyku z prawem pobytu bodajże do 3 lat, to dużo teraz jest np. w Utah. Widzę, że dają ich do takich mniej zamieszkałych stanów, ale pewnie gdy się rozejrza, to pojadą do miast, gdzie są Ukraińcy w większej ilości.

Autor: Jan Tukan  godzina: 16:56
Kiedyś miałem taką historię z ubezpieczeniem firmy, kontynuacja w polonijnej firmie, telefonicznie załatwiałem, odbiera Ukrainka po ukraińsku. No to gadam z nią po polsku, a ona mnie zaczyna opierdzielac, widzę jakieś oszołom, nic nie rozumie, przeszedłem na angielski zero kompletne. Poprosiłem o połączenie z właścicielem, kolega zresztą i dopiero szybko temat załatwiłem. Natomiast Ukraińcy są pyskaci nawet tam, gdzie raczej powinni być cicho, gdy nie znają tego za co im płacą ( w tym przypadku chodziło o kontynuację ubezpieczenia). I by nie było, że jestem uprzedzony. Znam rodziny polsko- ukraińskie, przyjaźnie się i tam są ludzie ok, choć np. ostatnio mój kolega, co jego syn jest żonaty z Ukrainka, to miał taką historię, że jego żony matka, gdy chciał się u nich zatrzymać na nocleg w drodze z jednego stanu do drugiego, to mu powiedziała, że nie. Takie jaja! Poszedł do hotelu, ale bolała go ta historia i mnie ja przy spotkaniu zrelacjonował. Takie jaja! Mąż tej Ukrainki był kierowcą ciężarówki, fajnym wędkarzem, był ok, zmarł za kierownicą, taka słynna historia w czasie pandemii. Lubiłem tego gościa a jego żona widać zły charakter! Reasumując, myślę, że Ukraińcy i w Polsce i Polonii w USA, jeszcze" podziękują "odpowiednio za pomoc. Ta historia z jury ukraińskim na Eurowizji to tylko zapowiedź ich "obiektywizmu".

Autor: ricardo  godzina: 17:09
Dziadzio Krystiana pięknie to skwitował. Europa. Polska zajęła 12. miejsce, co zaskoczyło m.in. dziadka Krystiana Ochmana. "Może gdyby pan Agustin Egurrola rozebrał tancerki do naga, pewnie miałby lepsze noty" - mówi w wywiadzie Wiesław Ochman.

Autor: Jan Tukan  godzina: 17:14
Ja nie znam ani piosenki ukraińskiej ani polskiej, natomiast przez, pryzmat tego co się dzieje z racji wojny i postawy wobec Ukraińców Polaków uważam, że mogli dać ci z ukraińskiego jury choć jeden punkt z 12 jakie mieli temu Polakowi! Tak dla dobrosąsiedzkich kontaktów i relacji. Wiele ukraińskich piosenek, tych nowoczesnych, co świat ich słuchał, a ci twórcy ukraińscy to niby takie talenty, mnie nie odpowiadało. Natomiast rozumiem konieczność wsparcia, z racji wojny, to się słuchało. Nie jestem muzykiem ale wiem, co się mnie podoba. Natomiast na tych koncertach wsparcia Ukrainy, gdy nie cel ich organizacji, to złamanego centa bym nie dał za bilet za taką muzykę. Zresztą obiektywnie, gdyby nie wojna to Ukraińcy nie wygraliby Eurowizji. To gest poparcia a nie obiektywna ocena ich piosenki!

Autor: pięta  godzina: 19:07
Panie Tukan z tego co pan piszesz a także z własnych obserwacji wyciągam jeden wniosek to wredna nacja i Polacy/ czytaj pan Lachy /i/ bo tak nas w swojej mowie od lat oni zwą / nie powinni z ta nacją zbytnio się zaprzyjaźniać! Nigdy bowiem jak pamięcią sięgnąć do odległych czasów Siczy Zaporoskiej Polacy na tychże kontaktach nie wychodzili dobrze ...a ,że mamy jako naród bardzo krótką pamięć ...to jest tak jak jest! Doskonale ujął to w swych powieściach Henryk Sienkiewicz . Ale naród polski nie potrafi wyciągać wniosków z tej dalszej i nie tak odległej historii i co mu pan zrobisz panie Tukan !!!

Autor: narzynacz  godzina: 20:26
Ricardo. Żadnego rozbierania tancerek. Dać im futro (dziennik.lowiecki.plhttps://allegro.pl/oferta/lisi-ogon-metalowy-korek-analny-tani-kurie-e005-5021865424) Była by afera , zainteresowanie . Krzyk animalsów . Dlaczego naturalna kita . Jak by była sztuczna , to że nie ekologiczna i za dużo plastiku . Może nawet skończyło by się debatą w euroburdelu ... Kto wie. .

Autor: Jan Tukan  godzina: 20:33
Panie pięta dlatego piszę zawsze pomagać z głową i robić biznes jak USA. Nie ma nic złego w tym podejściu. A pomagać trzeba każdemu, komu by robiono np. taką krzywdę jak teraz Ukrainie czyni Rosja. Zbrodnie wojenne, ludobójstwo, atakowanie ludności cywilnej, gwałty, przesiedlenia to bestialstwo. Dzieki Bogu w biznesach jestem z daleka od Ukraińców, ale był czas , że miałem kontakt i nie były to przyjazne kontakty a raczej trzeba było na nich uważać. Znam kilku Ukraińców z małżeństw polonijno-ukrainskich czy z ich usług gastronomicznych, ale tak poza tym , mam z natury ostrożność w kontaktach z nimi. Niech pan zobaczy, pomoc amerykańska to biznes, który Ukraina będzie spłacać ze 100 lat, dlaczego tego nie potrafią robić Polacy. Jak przyjdzie odbudowa Ukrainy, to Polska ( brat Ukrainy) znowu nie zarobi na tym, a zarobi USA, Niemcy, wszyscy poza Polską. I tego nie lubię w Polakach, sentymentalizmu i oddawania serca za frajer. Natomiast pomagać trzeba z głową! Na dodatek Ukraińcy będą i tak za jakiś czas bardziej szanować Niemców czy USA niż Polskę, właśnie przez brak biznesu w pomocy.

Autor: Jan Tukan  godzina: 21:00
Inna rzecz, na tyle różnego wspierania przez KPA i ZPA i inne spraw ukraińskich w USA, parada 3 mają jak była przez Ukraińców potraktowana w Chicago? Przecież nie wspierali nas Polonię. Oczywiście obie organizacje mają kasę, pierwsza federalna a druga stanowa, a z braku emigracji z Polski bawią się w wspieranie Ukrainy, tyle , że będzie jak z Eurowizja, nikt im za jakiś czas nie podziękuję. W USA jest jakieś 15 mln Polonii, ale widzac działania na codzien tych, co w tych organizacjach tkwią, to się nikt nie wychyla. A przecież mogliby wspierać nielegalną emigracje z Polski, ale nie. Tego nie robia. Podobnie polskie służby dyplomatyczne. Wola pomagać Ukraincom. Dlatego tacy jak ja i wielu podobnych nie żyjemy wśród Polaków czy Polonii. Wielu nielegalnych co stało się legalnymi od takich polskich organizacji trzyma się też z daleka i osób takich, co mnie na tym forum próbowały opluwać ( kolega z forum). Zaczyna się kryzys tych organizacji, bo Polonia do nich nie chce się pchać a oni szukają Ukraińców, co jak Ukraińcy się wzmocnią to ich kopną w 4 litery. Tego jestem pewien, choć to przykre. Po jakiego wuja oddział ukraiński w Kongresie Polonii Amerykańskiej???? Niech sobie zrobią Kongres Ukraińców w Ameryce! Podobnie ZPA po co te kursy za free, może by pomagali nielegalnym z Polski a Ukraińcy niech sobie sami wypracują granty stanowe, co Polonia na nie pracowała 200 lat! Polacy nie mogą brać udziału w różnych kursach po wszystkie zajęte przez Ukraińców. I ja mam płacić na takie organizacje w Unii Kredytowej gdzie mialem konto???? Dlatego też je zlikwidowałem! Tam pobierali kilka procent od obrotu na polonijne organizacje a czy ktoś mnie zapytał, z tych organizacji, że zmienili zakres pomocy????

Autor: ricardo  godzina: 21:02
No dorobiłeś czytelnie.

Autor: ricardo  godzina: 21:05
Tutaj 100% prawdy.

Autor: Jan Tukan  godzina: 21:21
A kasę n Ukrainę , jej pomóc dałem i paczki słałem z własnej woli. Gdy przyszły dzieci Kolegi bo zbierały na ten cel, pomocy Ukrainie to dalem godnie. Może gdyby nie były to dzieci Kolegi dałbym nieco mniej, ale cóż, i tak dałbym. Bo pomagać trzeba. I nie chce wdzięczności i podziękowań od nikogo. Jedynie może normalnych relacji po wojnie Ukrainy z Polska. Po co ten Duda granicę chce likwidować z Ukrainą??? Co mu przeszkadza granicą??? Czy interes reprezentuje??? UE?Polski? Ukrainy? Przecież Ukraińcy to przyjęli jako zagrożenie ich niepodległości. Nie ma szans na Rzeczpospolita kilku narodów, szczególnie z Ukrainą. Oni mają inne spojrzenie na to! I nie ważne, że mogłaby być to Rzeczpospolita na równych prawach członkowskich. Zresztą ten pomysł jest nie poważny w realiach UE i służy pewnej partii, co UE nie lubi w Polsce, a musi do niej należeć z racji sytuacji w Europie.

Autor: Jan Tukan  godzina: 22:42
W skład jury wchodzili ukraiński producent Wadym Lysycia, artyści estradowi Andrij Kapral i Iryna Fedyszyn, multiinstrumentalista Andrij Jackiw, a także filmoznawca Łukian Hałkin. To oni dali zero punktów, nie tylko Polsce, ale też Litwie i Rumunii, które także wspierają Ukrainę w wojnie z Rosją. Tak w/ w zadbali o interes Polski. Polska jest podobno rzecznikiem Ukrainy w Europie, UE we wszystkich sprawach, nie chcę myśleć jakby to wyglądało, gdyby było odwrotnie, a tacy Ukraińcy jak wyżej mieliby być " rzecznikiem" Polski w sztuce oraz kulturze.☝️🤠

Autor: Jan Tukan  godzina: 22:57
https://youtu.be/d-FpXJnuGt8

Autor: Jan Tukan  godzina: 23:02
https://youtu.be/Az0aBE6v6sE

Autor: Jan Tukan  godzina: 23:19
Na kanale ukraińskim 5 posłuchajcie co mówiła ta z jury ukraińskiego Irina.... to Was wkur ..wi. Jaka ona ekspertka i profesjonalistka. Apolityczna. Warto by TVP to pokazywali😁! A to, że Ukraińcy do Polski wyjeżdżali to ich prywatna sprawa! Ona nie wyjeżdżała! A piosenka to nie polityka! W ogóle Ukraińcy byli najlepsi i ona była za Ukraina ... Teraz niech w Polsce jej TVP zrobi kilka występów artystycznych, na koszt polskiego podatnika i niech jej jeszcze zapłaci za jej sztuke! A Polska prezenterka niech się błaźni z flagą ukraińska w gorsecie, i krzyczy chwała Ukrainie! Wstyd i śmiech na cały Świat! Kanał 5 w oryginale a nie wersje po polsku. Po ukraińskie jest ostra w swojej wypowiedzi, emocjonalna.

Autor: Jan Tukan  godzina: 23:46
A róbcie dalej koncerty Ukraińcom w Polsce, takim artystom jak ci z jury ukraińskiego w Eurowizji. Mam nadzieję, że rozum do Polski wróci, pomagać trzeba z głową. A takich artystów z Ukrainy nikt z Polski wspierać nie będzie na niwie artystycznej. Jak upadnie Ukraina, dach nad głową, jedzenie dać im trzeba! Tyle!