Sobota
21.05.2022
nr 141 (6138 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Życie jest piękne

Autor: Jan Tukan  godzina: 00:22
Pablo mnie naprawdę dobrze jest w tej sytuacji jaka jest. Oby tylko wojny nie było. Oczywiście inflacja jest jak wszędzie.Nie chce się mnie gadać o polityce. Mam krewna, Republikanke nawiedzoną, godzinę temu zawracala mnie 4 litery. Wkurzyła mnie, powiedziałem jej niech się raczej wnuczka zajmie a nie mnie denerwuje. Powiedziałem jej, że ma syna lenia, więc może będzie 2 tygodnie spokoju. Cholera jedna nie da zjeść obiadu spokojnie tylko polityka!' Starość jest straszna!

Autor: trucizna  godzina: 20:02
Jak nie ma dużo ludzi to jest większe prawdopodobieństwo, że odstrzelą ciebie Na parkingu też możesz kulą byc poczetowany Nie wiem w którym kraju jest taki,, dziki zachód jak w USA"

Autor: Jan Tukan  godzina: 21:26
Trucizna ..... USA to kraj conajmniej 30 razy większy od Polski, mówienie więc w sposób ogólny jest błędem. Są miejsca w USA, że domy i samochody stoją otwarte, gdy ludzie są na zakupach. Są też miejsca, gdzie najbardziej zamknięty , zabezpieczony, opancerzony samochód obrobia w 15 minut od chwili zaparkowania. Ogarniasz? Nadto, mimo wszystko polaryzacja amerykańskiego społeczeństwa przez Trumpa spowodowała odżycie skrajnych postaw, poglądów, rasizmu i nienawiści do obcych, nadużywania przemocy i jej tolerowania. Ponadto wiele rzeczy w USA wywołują Chiny i Rosja zainteresowane stworzeniem wewnętrznych problemów w USA, z przyczyn oczywistych , w tym szczególnie wytworzenia wrogich podziałów społeczeństwa. Trzeba wszędzie uważać, w każdym kraju czy kontynencie, bez znaczenia jest to, czy to USA czy np. Polska. Otwarcie granic Polski na Ukrainę, też przyniesie napływ niekontrolowany broni, choroby, przemoc itd. Ludzie co zetknęli się z okrucieństwem wojny to odreaguja czesto nieświadomie w innych miejscach i krajach. Ty piszesz o dzikim zachodzie, oby nie było w UE dzikiego wschodu.

Autor: Jan Tukan  godzina: 21:39
A zakupy robię we wskazanym czasie głównie z uwagi na szybkość wtedy gdy ludzi mało oraz z uwagi na pandemię i inne choroby, np. już w USA jest małpia ospa i inne. Myślę, że ktoś od dłuższego czasu używa broni biologicznej, a Covid-19 jest dziełem człowieka, celowo użytym przeciwko człowiekowi. Moja żona bardzo zwraca uwagę na terminy produktów dot. ważności spożycia. I nauczyła mnie wybierać te z dłuższym terminem, stąd spokojnie można to zrobić , gdy ludzi mniej, n spokojnie. Podobnie z organic, to wszystko trzeba obejrzeć, wybrać. Duże zakupy raz na tydzień czy dwa tygodnie oszczędza czas. Podobnie z kuponami , zniżki, w cenie jednego produktu kilka, promocje i przeceny itp. by to zrobić dobrze, to trzeba czasu, spokojnego kupowania bez tego zgiełku. Największy szczyt zakupów to 7-9 am, 12-2 pm, 5-7 pm. Wtedy wszystkie kasy i kasy samoobsługowe mają kolejki, po co stać, i tracić na szybkości zakupów ( po co tyle stać bezczynnie w kolejce do kasy)..

Autor: trucizna  godzina: 21:53
Tam 30 tys ludzi rocznie ginie od zjebów z bronią U siebie przez miasto o każdej godzinie przechodzę z buta i nikt mi nic nie zrobi Takie ekscesy u nas jak u was codziennie, nie wiem czy miały miejsce kiedykolwiek Na razie u was jest dziki zachód

Autor: Jan Tukan  godzina: 21:55
W USA w każdym sklepie przy koszach jest maszyną na kupony, co można wydrukować. I dzięki temu można kupić kilka rzeczy w cenie jednej. Dodatkowo gazetki rzucane na podjazd też mają kupony. A karta danej sieci sklepow przy kluczykach daje też zniżki przy kasie. To są duże oszczędności. Nie raz zamiast wydać te $500-700 na zakupy, po kuponach, zniżkach , kartach sklepowych, rachunek jest mniejszy o 40%. Trucizna ...u nas nie ma chodników tylko drogi dla pojazdów, chodniki są tylko na osiedlach lub miastach. Tu jest tak highway, zjazdy, tereny zielone, centra handlowe, osiedla, tereny biznesowe i przemysłowe, i znowu highway. Gdybyś szedł z buta, to policja podjedzie i zapyta co się stało, jak pomóc i kim jesteś.

Autor: Jan Tukan  godzina: 22:03
Zakupy z głową: https://youtu.be/NkOxfoVOl2g https://youtu.be/5ZQS8XoOD34 W USA zakupy też trzeba umieć robić🙂☝️.

Autor: Jan Tukan  godzina: 22:25
Jest też sposób na tańsze paliwo ...ale nie podam jak kupować, bo nauka kosztuje🙂☝️. Tu tyłu filozofów jest, także z USA, więc ...rozumiecie. I to jest proste .... Oszczędności są 30% bez wysiłku. Są na wyciągnięcie ręki dla każdego.😁👍 Wystarczy ruszyć głową i pomyśleć 🤠☝️.

Autor: Jan Tukan  godzina: 23:13
Oczywiście są przegięcia jak tutaj: https://youtu.be/quG79jwJiZ4 Normaly człowiek, bez wysiłku ma te oszczędności na poziomie 40% i to jest OK, bez nadmiernego wysiłku, poniżej już się trzeba napracować.

Autor: Jan Tukan  godzina: 23:22
Sklepy najlepsze na kupony, które polecam: Giant Food ( przy drzwiach wejściowych zawsze maszyna co drukuje kupony za free) Harris Teeter Wegmans ( mogą mieć ograniczenia ilościowe czasem) Walgreens Family Dollar Dollar General Weis Markets https://youtu.be/xQe5Qp2PPLU

Autor: Jan Tukan  godzina: 23:36
A jeszcze jak się ma karty sklepowe z kredytem 0 procent, co można je uzupełniać raz w roku by nie było odsetek ( odsetki po roku od transakcji)😁, bez angażowania własnej kasy tylko za środki kredytu sklepu😁. Tu też jest podpowiedź na tanie paliwo( jeden z trzech elementów).😁☝️. Ile jest banków co zwracają od dolara po procent od transakcji określony w regulaminie banku danej karty? Transakcji płatniczej ich kartą ( podpowiedź druga). Np. spłacając kartę sklepowa😁😁😁. Trzeciej części już nie podpowiem,